WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
GS prowadza sie po drodze ( shimmy , wezykowanie , itp )
Autor Wiadomość
szymandera4
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   GS prowadza się po drodze ( shimmy , wężykowanie , itp )

mam gs 500e juz kilka razy sprawdzałem czy ciśnienie w kołach jes ok i trzyma sie w normach opony są nowe fele nie mają ósemki olej w teleskopach wymieniony uszczelki ok , łożysko na głowce nowe luzu nie ma i jak prowadzał tak prowadza a i rama jest prosta nie wiem o co chodzi ma ktoś jakieś pomysły ?
 
 
CZOKO 


Wiek: 39
Dołączył: 12 Lip 2008
Pochwał: 1
Posty: 323
Skąd: wieś
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

Jak się tak prowadza :D to na pierwszym miejscu sprawdzasz dwie rzeczy:
1 łożyska główki ramy (mówisz zrobione :D )
2 łożyskowanie wahacza (nie napisałeś czy to również przejrzałeś a jest to niezwykle istotne a tak często ZANIEDBYWANE)

Szczerze to GS jest w miarę sztywny (jak na swoja klasę) ale kiedy jedziesz po wzdłużnych nierównościach (np ślady po heblarce do asfaltu) to go kreci :zalamany: i niestety żadne wymiany nic nie pomogą. Kiedy kiwa cię na równej drodze to sprawdź jeszcze łożyskowanie wahacza tam właśnie może być twój problem. Powodzonka
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

a własnei o to miałem pytać, bo dziś już do reszty sie wnerwiłem :zly:
O ile jezdizłem w dzień to omijałem koleiny i inne wzdłużne bulwy, ale teraz wracałem w ciemnościach (przy okazji - musze ustawic reflektor) i juz tak muld nei widziałem, a moto jechał jak za wężem :|

Już wcześniej to odczułem, dla tego posprawdzałem luzy wahacza i główki ramy, sprawdziłem też koła - piasty i czy ośki są poskręcane. Wszystko gra. Ciśnienie też ok.

Moto jezdzi prosto. Kurde nie wiem czemu tak. Nie mam porównania z innym moto.
 
 
szymandera4
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

dzięki bardzo o tym nie pomyślałem a faktycznie może byc bo nie sprawdzałem łożysk wachacza jeśli nie to to będe pytał dalej. A jeszcze jedno małe pytanko jak gs-a dostanie dobrze w palnik czyli tak 150 do170 non stop to po przejechaniu jakiś 40 km nie chce schodzic poniżej 4 tys obr. zdławie ją troche biegiem do 1200 obr. i chodzi równo ale jak ją wkręce to znowu nie schodzi . gażniki były synchro. i filtr powietrza wymieniony .
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

"Synchronizacja gaźników polega na ustawieniu przepustnic obrotowych w taki sposób, aby podciśnienie w króćcach ssących było identyczne. Dzięki temu każdy cylinder jest równomiernie napełniany. W praktyce oznacza to gładką pracę na biegu jałowym, mniejsze wibracje oraz płynniejsze przejście silnika na wyższe obroty. Wbrew powszechnym mniemaniom nie spowoduje to poprawy działania silnika w wyższym zakresie obrotów, nie zlikwiduje "dziury w gazie" ani innych objawów kojarzonych z nieprawidłowym działaniem układu zasilania. Pamiętajmy też, że kompleksowy serwis gaźników składa się z wielu innych czynności. Pierwszorzędną sprawą jest ich czystość, dobór dysz, ustawienie iglicy (jeśli jest regulacja jej położenia), ilości mieszanki na biegu jałowym i poziomu paliwa w komorze pływakowej oraz szczelność membrany oraz zaworka iglicowego. Wiele zamieszania często powoduje fałszywe powietrze zaciągane przez osie przepustnic lub popękane króćce ssące. Jednak jest to odrębny, szeroki temat, którym nie będę się tutaj zajmował."
Tekst: Paweł Boruta, Zdjęcia: Agnieszka Jóźwik
_________________
www.gs500.pl
 
 
leon 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 43
Dołączył: 01 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1819
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 21 Lip, 2008   

Szymandera4 słyszałeś kiedyś o czymś takim jak znaki interpunkcyjne? :kwasny: :kwasny: :kwasny:
 
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon 21 Lip, 2008   

Szymander jak będziesz miał kiedyś okazję to zobacz jak wyglądają sprężyny z przodu w GS-ie.
Sam na standardowych sprężynach jeździłem i nie narzekałem na prowadzenie.

Co Tobie w prowadzeniu GS-a nie pasuje?
Jaki olej masz w lacha?


"a jeszcze jedno małe pytanko jak gs-a dostanie dobrze w palnik czyli tak 150 do170 non stop to po przejechaniu jakiś 40 km nie chce schodzic poniżej 4 tys obr. zdławie ją troche biegiem do 1200 obr. i chodzi równo ale jak ją wkręce to znowu nie schodzi . gażniki były synchro. i filtr powietrza wymieniony ." już odpowiedziałem, i tematów o obrotach, gaźnikach jest multum.

http://gs500.boo.pl/search.php?mode=results
sprawdź w gaźniku jakie masz dysze, kiedy serwis gaźników kompletny był robiony? kiedy regulacja zaworów? jaki kolor świec masz?
_________________
www.gs500.pl
 
 
szymandera4
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Lip, 2008   

Gaźniki były synchro w czerwcu na zegarach czyli powinno byc dobrze ,zaznaczam powinno. Świece też mam nowe , założyłem NGK ale jaki olej lali mi w lagi to nie wiem, a w prowadzeniu mi nie pasuje to że przy około 80 km/h prowadza tak jakby chwile chciał jechac na prawej stronie koła, a raz na lewej , a na środku nie chce sie utrzymac
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon 21 Lip, 2008   

coś masz nie tak.
wyważ koła.
_________________
www.gs500.pl
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lip, 2008   

szymandera4 napisał/a:
a w prowadzeniu mi nie pasuje to że przy około 80 km/h prowadza tak jakby chwile chciał jechac na prawej stronie koła a raz na lewej , a na środku nie chce sie utrzymac


to już chyba lekkie przegięcie.
Owszem, lata po nierownościach wzdłużnych, ale na nich nawet auto lata.
Ja swoje moto sprwadzałem jeszcze przed kupnem, jadąc bez trzymanki i pochylając moto. Powinno ładnie balansować z lewej na prawą i nie walić sie w żadną strone. Oczywiście nie przy 10kph :] 40 bedzie ok
 
 
szymandera4
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Lip, 2008   

dzięki hubertgontarz ,facet od którego kupowałem gs-e twierdził że były wyważane nawet obciążniki były ,ale pojechałem wczoraj to sprawdzic i sie okazało że koła biły a opona z przodu była zle ułożona na feldze . Dzisiaj sprawdziłem i jest ok .
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Sie, 2008   

a ja się nad tym tematem zastanowiłem mocniej. Dziś jechałem w trasie po bardzo wyboistej drodze - nie tyle że dziury, co muldy były. Dziwnie mi motocykl jechał, szczegolnie w przechyłach.
W zakręty wchodze przeciwskrętem, powiedzmy przy 90kph i motocykl na tych muldach i koleinach jakby pływa. Da się spokojnie prowadzić, ale efekt jest niepokojący.

Problem w tym że GS to moj pierwszy motocykl i nie mam porownania jak prowadzą sie inne motocykle na takich drogach.
Sprawdziłem wszystko i luzów nie wykryłem. Opony też ok.
Napiszcie mi czy macie podobne efekty, bo może to normalne? jadąc autem tamtą drogą też troche ciągnie w rozne strony na tych muldach, ale w motocyklu mam wrazenie że koła momentami żyją własnym życiem.

Sprawdzałem czy nie jest wiotki na rownej drodze (jechałem z 40kph i szarpałem kierownicą w prawo i lewo) i nic neipokojacego nie zauważyłem. Już sam nie wiem...

Jeszcze jedno. Jest jakiś sposób na sprawdzenie luzu wahacza, nie posiadając centralki?
 
 
retro303
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Sie, 2008   

Mojego Gsa sciaga w lewo lekko jak nie trzymam kierownicy. Plywac tez zaczyna ale przy 140-150 itd... Nie przejmuje sie tym bo ten rodzaj moto jest raczej do spokojnej jazdy a nie do wielkich szybkosci, wtedy nic sie nikomu nie stanie. Jezdze jakies 10 lat juz motocyklami roznymi zaczynajac od motorowerków pozniej wski, Jawy, Mzy i wiele innych duzo mocniejsze od Gsa tez byly. To ze na koleinach pływa to chyba zupelnie nirmalne, to jednoslad i cienki gumy - tak mi sie wydaje. Pozdro.
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Sie, 2008   

spoko - dzięki za opinie. Też sie uspokoiłem, bo na normalnych drogach tak nie nosi. Jeszcze to chyba od wiatru zależy troche. Ale jest git. Zacząłem sie zastanawiać po tym jak przeczytałem temat, ale sprawdizłem wszystko jeszcze raz i jest ok.
 
 
retro303
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Sie, 2008   

nie raz jak wracam z pracy i jade we Wrocławiu estakada po łuku 120km/h to zacznie nagle mna bujac na boki a niby idealna droga... witar itd to wszystko wpływa, koleiny to juz wogole normalka. Zastanawiam sie czy to ze mojego Gsa znosi lekko w lewo jak puszcze kiere moze byc spowodowane tym ze mam mniej oleju w ladze? Mniej bo codziennie widze po jezdzeniu tam kropelke a juz takiego kupilem wiec ile tam go zostalo to nie wiem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.