WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Tarcie w silniku
Autor Wiadomość
Jacek90
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Kwi, 2011   Tarcie w silniku

Witam, podczas drogi do Częstochowy albo z powrotem:P już nie pamietam;P zaczęło mi coś trzeć w silniku, odgłoś dobrze słyszalny jak sie wciśnie sprzęgło i jak jade szybciej tym odstępy od 'tarć' są krótsze co wynika z tego ,że 'dany element' szybciej się obraca. Nie wpływa to na jazdę, zmiane biegów czy przyspieszanie ale denerwuje mnie jak podjeżdzam do skrzyżowania a tu takie odgłosy tarcia. Co to może być? Dodam ze słychać to też bez wciśniętego sprzęgła i nie są to na pewno tarcze hamulcowe i klocki. Jest to dosyć mocno słyszalne. Pomóżcie!!
 
 
sezrg 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 40
Dołączył: 15 Lis 2007
Pochwał: 17
Posty: 821
Skąd: swarzędz/poznan
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011   

może coś ze sprzęgłem..Moze kosz sprzęgłowy ma zadarcia i jakoś przekładki tarcz sprzęgłowych ocierają, albo wysprzeglik a dokładniej jego łozysko


chyba to nr 14 z tego co tu widze
http://www.bikebandit.com...m6055#sch245738
_________________
keeway ry8->suzuki gs 500->suzuki rf 600->niebawem HAYA
 
 
 
Jacek90
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011   

Witam. otóż rozwiązałem już swoj problem. Breżniew powiedział ,ze jest to wina konczącego się napędu, więc wziąłem się za zdjęcie łańcucha i przedniej zebatki i je wyczyściłem ,a następnie nasmarowałem . Naciągnąłem łańcuch i w droge. Odziwo motocykl chodzi normalnie i nic nie trze. Może poprostu smar z łańcucha się wytarł na takim dystansie i coś zaczynało trzeć. W każdym razie dziękuje za pomoc:)
 
 
poldek171 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2012
Pochwał: 1
Posty: 259
Skąd: LUBLIN
Wysłany: Pią 17 Maj, 2013   

Siemano. Ja też mam podobny problem. Mianowicie podczas jazdy po puszczeniu gazu słychać właśnie takie tarcie jakby z okolic sprzęgła. Gdy wcisnę sprzęgło te dźwięki całkowicie ustają. Napęd czyściłem i smarowałem.... Proszę o pomoc..
 
 
 
makumba88 

Model GSa: GS 500E
Dołączył: 01 Maj 2012
Posty: 34
Skąd: Michałowice
Wysłany: Sob 10 Sie, 2013   

Hej, odgrzebię temat, ponieważ chciałbym się upewnić odnośnie jednej rzeczy.
Na początku sezonu, oddałem GSa na serwis zaworów i gaźników. Do dziś mało nim jeździłem, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Otóż w pewnym zakresie obrotów pojawia się bardzo głośne tarcie, rzężenie - ciężko ten dźwięk dokładnie opisać. Coś jakby dwie metalowe części obijały się o siebie z dużą częstotliwością np po wpadaniu w rezonans z pracą silnika.
Dźwięk jest głośniejszy od samej pracy silnika i słyszalny nawet przy 120 km/h. Pojawia się on w zakresie około 5900-6100 obr na każdym biegu niezależnie od tego czy przyspieszam czy zwalniam. Na sprzęgle i neutralu jest podobnie, chociaż jakby ciszej. Najbardziej wkurzające jest to na ostatnich biegach, bo przejście przez ten zakres zajmuje więcej czasu.
Czy ktoś miał kiedyś podobną sytuację? To jest normalne, czy jechać z tym gdzieś do mechaniora?
Serdecznie proszę o pomoc.
 
 
krs
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Sie, 2013   

makumba88 napisał/a:
Hej, odgrzebię temat, ponieważ chciałbym się upewnić odnośnie jednej rzeczy.
Na początku sezonu, oddałem GSa na serwis zaworów i gaźników. Do dziś mało nim jeździłem, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Otóż w pewnym zakresie obrotów pojawia się bardzo głośne tarcie, rzężenie - ciężko ten dźwięk dokładnie opisać. Coś jakby dwie metalowe części obijały się o siebie z dużą częstotliwością np po wpadaniu w rezonans z pracą silnika.
Dźwięk jest głośniejszy od samej pracy silnika i słyszalny nawet przy 120 km/h. Pojawia się on w zakresie około 5900-6100 obr na każdym biegu niezależnie od tego czy przyspieszam czy zwalniam. Na sprzęgle i neutralu jest podobnie, chociaż jakby ciszej. Najbardziej wkurzające jest to na ostatnich biegach, bo przejście przez ten zakres zajmuje więcej czasu.
Czy ktoś miał kiedyś podobną sytuację? To jest normalne, czy jechać z tym gdzieś do mechaniora?
Serdecznie proszę o pomoc.


Do wczoraj miałem dokładnie to samo, tylko że w zakresie 4500 - 5000 rpm, tak samo przy przyspieszaniu i hamowaniu silnikiem, podczas jazdy i na postoju. Zaczeło sie to dziać po wywrotce i ok 3 tygodniowym postoju.
Nieoczekiwanie pomogła... wymiana oleju! Wymieniłem wczoraj olej i filtr bo 6000km pękło od ostatniej wymiany i jak ręką odjal! Kiedy wymieniałeś olej?
 
 
makumba88 

Model GSa: GS 500E
Dołączył: 01 Maj 2012
Posty: 34
Skąd: Michałowice
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

Cytat:
Do wczoraj miałem dokładnie to samo, tylko że w zakresie 4500 - 5000 rpm, tak samo przy przyspieszaniu i hamowaniu silnikiem, podczas jazdy i na postoju. Zaczeło sie to dziać po wywrotce i ok 3 tygodniowym postoju.
Nieoczekiwanie pomogła... wymiana oleju! Wymieniłem wczoraj olej i filtr bo 6000km pękło od ostatniej wymiany i jak ręką odjal! Kiedy wymieniałeś olej?


Kurczę, średnio mi się widzi wymiana filtra i oleju, które mają przejechane 500 km :) Stan oleju pod max, bo ciągle pilnuję.
 
 
gacek778 

Model GSa: GS 500E
Dołączył: 08 Maj 2011
Pochwał: 9
Posty: 703
Skąd: Wieliczka
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

makumba88 napisał/a:

Kurczę, średnio mi się widzi wymiana filtra i oleju, które mają przejechane 500 km :) Stan oleju pod max, bo ciągle pilnuję.

Pilnuj ale żeby był pomiędzy min a max. Stan oleju nie ma być max.

Czasem takie dźwięki szczególnie w leciwych maszynach powstają w skutek rezonansu lub poprostu poluzowania się jakichś części przy pewnych obrotach chociaż nie twierdzę że to jest powód. Napewno wymianę oleju zostaw na później bo to akurat jeden z miliona powodów i to jeszcze dość kosztowny i mało prawdopodobny.
Będę dziś w Michałowicach więc jak chcesz to się możemy na chwilę spotkać.
 
 
makumba88 

Model GSa: GS 500E
Dołączył: 01 Maj 2012
Posty: 34
Skąd: Michałowice
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

gacek778 napisał/a:
Czasem takie dźwięki szczególnie w leciwych maszynach powstają w skutek rezonansu lub poprostu poluzowania się jakichś części przy pewnych obrotach chociaż nie twierdzę że to jest powód. Napewno wymianę oleju zostaw na później bo to akurat jeden z miliona powodów i to jeszcze dość kosztowny i mało prawdopodobny.
Będę dziś w Michałowicach więc jak chcesz to się możemy na chwilę spotkać.


Michałowic Ci Panie u nas dostatek :) Podejrzewam, że skoro jesteś z Wieliczki, to mówisz o tych krakowskich :) Mi natomiast bliżej Pruszkowa :kwasny: Dzięki za propozycję.
Myślałem nad tym wpadaniem jakiejś obluzowanej części w rezonans, w końcu mam kawałek gwintu latający w środku wahacza :) Ale dźwięk pojawia się również jak jadę po nierównej nawierzchni, a wtedy chyba by się on jakoś modulował, albo nawet zanikał na chwilę.
Wg mnie dobiega on z silnika.
 
 
gacek778 

Model GSa: GS 500E
Dołączył: 08 Maj 2011
Pochwał: 9
Posty: 703
Skąd: Wieliczka
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

No to w tych nie będę :P
Sprawdź wszystko po kolei. To może być wina jakiegoś małego elementu. Jeżeli to jest w takim małym zakresie obrotów coś zapewne wpada w rezonans.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.