WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Predkosciomierz i obrotomierz (zegary)
Autor Wiadomość
Pickers
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Cze, 2008   

Tylko nie wd :D to strasznie wysusza Wd jest dobre do odkręcania starych srub które dosyc mocno trzymają.Najlepiej kupic jakis smar w spray
 
 
berberys
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Lip, 2008   Wskazówka się waha

Witam

Mam GS od 2 lat. Niestety w tym roku miałem przykry incydent z dwoma autami. Moto trochę ucierpiało ale już zrobiłem. Niestety coś dziwnego dzieje sie z prędkościomierzem i obrotomierzem. Zaraz po złożeniu zaauważyłem że prędkościomierz nie wskazuje dokładnie tylko wskazówka się waha ale stwierdziłem że to od linki bo trochę się uszkodziła w trakcie wypadku. Niestety wczoraj zauważułem że ten sam myk robi się z obrotomierzem. Tak więc mam pytanie czy to szlak trafił zegary czy linki czy może coś innego ?
 
 
marcincs
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Lip, 2008   

W takim wypadku przesmaruj obie linki, ale nie używaj do tego celu WD40 lub podobnych, zwykły olej silnikowy np. samochodowy lepiej się nada. To samo zrób z obrotomierzem i prędkosciomierzem: musisz je rozebrać, ściągasz szybkę wraz z górnym czarnym pierścieniem który delikatnie podważasz wokoło(od spodu, nie od strony szybki). Jak dostaniesz się do środka to zobaczysz napęd wskazówki ze ślimakiem i ośką. Jest tam również taki jakby aluminiowy kubeczek a pod nim w odległości około milimetra taka rynienka - pomiędzy nimi musi być pewna ilość oleju, w miarę lepkiego - gęstego np. silnikowy tak jak wcześniej. Obrotomierz oraz prędkościomierz działają na zasadzie prądu powierzchniowego wytwarzanego przez wirujący dysk umieszczony pod pewnym kątem we wcześniej wspomnianym kubku, a olej służy do wytracenia drgań i wprowadzenia pewnej bezwładności oraz płynności w ruchu wskazówki. Jeżeli w środku zauważysz jakiś brud usuń go delikatnie przed smarowaniem. Olej dozuj najlepiej na zewnętrzną część kubeczka(zaraz przy kancie) po kropelce sprawdzając czy po wychyleniu wskazówki do maksimum płynnie i swobodnie opada do zera. Mam nadzieję że ten zabieg pomoże.

Jeśli gdzieś popełniłem błąd proszę forumowiczów aby mnie poprawili :D
 
 
Leon84
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Lis, 2008   Startujący z opóźnieniem Obrotomierz

Witam.
Obrotomierz zaraz po odpaleniu nie wskazuje wartości obrotów.
Wystarczy minimalnie dodać gazu żeby ożył.
Cały czas działa prawidłowo tylko po odpaleniu ma lenia :rotfl:

Co mu dolega?

Pozdrawiam.
 
 
michas24
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Lis, 2008   

u mnie też tak jest :]
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Lis, 2008   

jest zimno na dworze, to pewnie smar zgęstniał.
U mnie obrotomierz miał dziwne skoki, to mu pare kropel hipolu wpuściłem i śmiga elegancko.
 
 
aanda
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Lis, 2008   

metalbeast napisał/a:
jest zimno na dworze, to pewnie smar zgęstniał.
U mnie obrotomierz miał dziwne skoki, to mu pare kropel hipolu wpuściłem i śmiga elegancko.


Gdzie metalbeast wpuściłeś tych pare kropli bo mi wolno opada wskazówka i mnie denerwuje- dzięki za odpowiedź !
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Lis, 2008   

odkręć całą linkę, wpuść parę kropel z góry, u mnie aż dołem poszło, ale licznik działa bez zarzutu. Niektórzy mówią że takie oliwienie bardziej zaszkodzi bo syfu nałapie, ale w obliczu kupowania nowej linki to warto zrobić. Ja juz od ponad 2000km jeżdżę na takiej i gra.
 
 
Leon84
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Lis, 2008   

Przeczyściłem, przesamrowałem i dalej to samo.
Trudno..widocznie mu się nie chce z rana kręcić :padam:
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Lis, 2008   

no to ja nie wiem. ktoś pisał że w samym obrotomierzu jest jakiś olej/smar, ktory wpływa na bezwładność wskazówki. Ale to musi napisać ktoś kto wie o co chodzi. U mnie oliwienie linki załatwiło sprawę.
 
 
onufry
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Gru, 2008   

odświeżę troszkę temat;

W związku z tym że elektroniczny obrotomierz do Gs-a to sztabka złota (a w czasie kryzysu zaciskamy pasa) to nasunął mi się pewien pomysł otóż by, zastąpić go obrotomierzem od Gsx 600f (takowego jajka) jedyne różnice to:

=> kąt pod jakim są obrotomierze (myślałem by ustawić pod innym kątem i...)
=> ta blaszka w środku (...przenieść lub nakleić wydrukowaną blaszkę i ustawić tak jak w GS-ie...)
=> i te niesforne 12tys [GS] i 14tys [GSX] (...ale jak bym zrobił tak jak w 2 punkcie to bym zlikwidował tą róznicę)

Czy ma takowy manewr sens? Czy jest możliwy?
 
 
andrzej
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Gru, 2008   

A może wie kto czy da się założyć bez dużych przeróbek elektroniczny obrotomierz do wersji E. Czy wystarczy podpiąć do cewki i zasilania??????? :(
 
 
onufry
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Gru, 2008   

oj andrzej mało kto ci odpowie bo nie wiem czy wogóle istnieje gdzieś nowy układ el udostępniony i czy przypadkiem gdzieś w okolicach akumulatora nie mają początku kable od obrotomierza ja akurat przełożyłem całe okablowanie od nowego gs-a i mam problem z głowy znaczy się w połowie bo pozostaje obrotomierz elektryczny załatwić :P
 
 
mazurek1500
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Lut, 2009   Linka obrotościomierza

Czy ta linka na pewno będzie pasować?? Nie wygląda do końca jak oryginał, a może się mylę??

http://www.sklep1.larsson...8949&View=Multi

 
 
Leon84
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Lut, 2009   

Skoro jest napisane,że pasuje do GS 500 to w czym problem?

Oryginalna... Oryginalna tylko w Suzuki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.