WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: leon
Sro 11 Mar, 2009
Nowy kask za 500zl
Autor Wiadomość
groszek 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 37
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 131
Skąd: Kwidzyn/Gdańsk
Wysłany: Sro 21 Lis, 2007   Nowy kask za 500zł

Witam :D
Przyszła pora na zmianę starego poczciwego ożeszka na coś bardziej efektownego i bezpieczniejszego :lol:
Szukam dobrego kasku mieszczącego się w kwocie 500zł
Co drodzy motocykliście byście zaproponowali?
Narazie zastanawiam się nad Nitro N760 Kojot i HJC CL 14 Apex.
Co możecie powiedzieć o nich i czy są warte zakupu?
_________________
Serce bije w tempie obrotów maszyny,
treningu godziny,
zamienione plany w czyny...
http://www.polskajazda.pl...ki/GS,500/47771
 
 
 
Rieger
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Lis, 2007   

Odnośnie tych kasków nie mogę nic powiedzieć bo ich nie miałem na głowie, ale jedyne co mogę doradzić to przede wszystkim zacząć od mierzenia kasku, a nie tylko opierania się na opiniach użytkowników. Wiem co mówię bo sam jestem na etapie kupna i byłem zszokowany jak niesamowite różnice jeśli chodzi o wygodę są pomiędzy poszczególnymi markami. Zacząłem mierzyć kaski firmy Airoh (wszystko ok 500zł) i jak w domu wymierzyłem sobie, że powinienem mieć rozmiar M tak w sklepie XL ciężko mi się zakładało, a jak już wszedł to był trochę luźny i tak było z każdym modelem Airoha jakie mierzyłem. Super wygodny dla mnie był Nolan jakaś replika na bazie N61 (repliki mają zupełnie inny środek niż zwykłe) tylko bardzo pstrokate malowanie nie do końca mi pasowało. Później mierzyłem Uvexy i jak dla mnie tez porażka, aż stanęło na Lazerze najprawdopodobniej wybiorę Vertigo viper - jak dla mnie wygodą dorównuje temu Nolanowi i na głowę wsuwa się bez problemu i nie rusza się po założeniu. Tak więc mierzyć mierzyć i jeszcze raz mierzyć ;-) Każdy ma inny kształt głowy i dla jednego dany kask może być super wygodny a dla drugiego już nie. Kiepską opinią cieszą się Nolany N62 bo już są robione w Chinach i jak je oglądałem to nawet nie są malowane tylko na czarną skorupę naklejone naklejki... A i jeszcze jedna rzecz na koniec :-D polecam mierzyć z kominiarką jak i bez, bo spotkałem się, że na włosy wchodził ok, a w kominiarce jakoś ciężko się już wsuwał (myślę, że to zależy od materiału wkładki). Mam nadzieję, że tym trochę przydługawym wywodem coś pomogłem :lol: Pozdrawiam
 
 
groszek 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 37
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 131
Skąd: Kwidzyn/Gdańsk
Wysłany: Sro 21 Lis, 2007   

Dzięki bardzo za cenne rady :D napewno będąprzydatne podczas ewentualnego kupna :D
_________________
Serce bije w tempie obrotów maszyny,
treningu godziny,
zamienione plany w czyny...
http://www.polskajazda.pl...ki/GS,500/47771
 
 
 
DawGad
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Lis, 2007   

Polecam kaski Nolana,mocna,lana skorupa.Przykładowo model N62 dostępny na Allegro juz od 400pln.
 
 
MatiS
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Lis, 2007   

W tej cenie to wszyscy jeszcze polecają Lazera Vertigo.. Podobał mi się taki..
Ale miałem szansę tanio kupić HJC CL-14 APEX.. No i się zdecydowałem..
Jako że porównanie mam do tornado, to powiem że jest super i nie widzę żadnych wad... :D
 
 
groszek 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 37
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 131
Skąd: Kwidzyn/Gdańsk
Wysłany: Pią 23 Lis, 2007   

MatiS napisał/a:
W tej cenie to wszyscy jeszcze polecają Lazera Vertigo.. Podobał mi się taki..
Ale miałem szansę tanio kupić HJC CL-14 APEX.. No i się zdecydowałem..
Jako że porównanie mam do tornado, to powiem że jest super i nie widzę żadnych wad... :D


A jak wygląda sprawa w HJC z szumami powietrza podczas jazdy z większą prędkością? i czy szybka paruje w chłodniejsze dni :?:
_________________
Serce bije w tempie obrotów maszyny,
treningu godziny,
zamienione plany w czyny...
http://www.polskajazda.pl...ki/GS,500/47771
 
 
 
MatiS
[Usunięty]

Wysłany: Sob 24 Lis, 2007   

groszek napisał/a:
A jak wygląda sprawa w HJC z szumami powietrza podczas jazdy z większą prędkością? i czy szybka paruje w chłodniejsze dni :?:


Jak pisałem, nie mam żadnego odniesienia, bo Tornado nie można nazwać kaskiem..
Jak dla mnie jest cichy, ma deflektor nosowy więc nie powinien parować. Co do parowania to w praktyce jeszcze nie sprawdziłem, bo moto mam od miesiąca i jeździłem dosłownie parę razy..
 
 
WojtekR1978
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Gru, 2007   

Panowie na pewno macie większe pojęcie o kaskach niż ja, bo ja nie mam zadnego :D Dlatego moja prośba o naświetlenie mi tematu. Czy lepiej kask integralny czy moze być szczękowiec? Mam takie coś na oku, ale nie wiem jak takie kaski się sprawdzają. Czy nie są głośniejsze, czy gdzieś nie gwiżdze powietrze itp :lol: . Może nie ma co wydziwiać tylko kupić klasyczny.
http://moto.allegro.pl/it...nizka_cen_.html
 
 
michal_elwuo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Gru, 2007   

też się zastanawiałem i zadałem sobie jedno podstawowe pytanie:

Czy będę tego używał i czy jest mi taki potrzebny?

uważam, że zamiast płacić więcej za to że jest to szczękowiec lepiej kupić lepszy kask, ewentualnie lepsze ciuchy, czy zrobić coś pożytecznego dla motorku :P ja wyszedłem z takieo założenia, dlatego mam już odłożone 8 stówek na kask (nie ma co oszczędzać) i nie będę przepłacał zato że jst to szczękowiec :)
 
 
cygan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Gru, 2007   

Ja mam kaberga kask tylko że model V2.Mojego nie polecam .Szumu nie brakuje i dmucha w okolicach zatok.Z szybką w czasie deszczu jest ok ale w mroźne dni (obecnie) paruje .Cały czas jeżdżę do roboty a ostatnio temperatura naprawdę spada kilka stopni poniżej zera.
Sprzedawca polecał ten kask mówiąc że jest najczęściej kupowanym ,zapomniał dodać że przez właścicieli skuterów.... :)))
Ze swojego kasku nie jestem w pełni zadowolony .Kosztował koło 550zł.
 
 
smoku
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Sty, 2008   

a mi udalo sie tanio (490 zl) kupic Lazer Tornado Cobra

http://www.motoakcesoria....01&id=2363&ci=1

ze wszystkich ktore mierzylem najlepiej lezal mi na czajniku i wydaje mi sie ze jest OK :)
 
 
Rieger
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Sty, 2008   

Również odniosłem wrażenie że Lazer jest najwygodniejszy (przynajmniej przy moich kształtach ;-) ) Ja mam lazera viper i uważam, że jest ok, nigdzie nie dmucha, jedyny problem to przy takiej pogodzie jak jest teraz paruje szybka (można dokupic za ok 90zł szybke z antifogiem) nie wiem jak jest z parowaniem szybki gdy jest cieplej bo nie mialem jeszcze okazji pojezdzic w takich warunkach :-) cena uważam, że też rozsądna i jest pomalowany a nie jak w przypadku obecnych nolanów na czarnej skorupie naklejki... Najlepiej samemu przymierzać. Co do szczękowców są duzo cięższe i wszyscy jednogłośnie mówili, że są głośniejsze.
 
 
smoku
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Sty, 2008   

Rieger napisał/a:
Również odniosłem wrażenie że Lazer jest najwygodniejszy (przynajmniej przy moich kształtach ;-) ) Ja mam lazera viper i uważam, że jest ok, nigdzie nie dmucha, jedyny problem to przy takiej pogodzie jak jest teraz paruje szybka (można dokupic za ok 90zł szybke z antifogiem) nie wiem jak jest z parowaniem szybki gdy jest cieplej bo nie mialem jeszcze okazji pojezdzic w takich warunkach :-) cena uważam, że też rozsądna i jest pomalowany a nie jak w przypadku obecnych nolanów na czarnej skorupie naklejki... Najlepiej samemu przymierzać. Co do szczękowców są duzo cięższe i wszyscy jednogłośnie mówili, że są głośniejsze.


ten moj ma antyfoga fabrycznie (ten taki wymienialny tj srodkowa szybka dodatkowa)
 
 
Falco77
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

ja mam caberga 505 URBAN TRIBE kask raczej ala stret fighter "gwizdy" zaczynają się przy 120 pod wiatr ale zaletą jest blenda przeciwsłoneczna (większość cabergów ma) lepsze niż jedna szyba przyciemniana i lepsze niż okulary przeciwsłoneczne. kask bardzo dobrze wykonany (chociaż wlot powietrza szczękowy jest na stałe otwarty, w chłodne dni polecam kołnierz lub napchać watę w nos :P ) łatwo wyjmowalne gąbki wewnątrz kolega za to kupił caberga rhino tutaj podobnie wykonanie na bardzo dobrym poziomie a cena jest niższa niż zwykłego integralnego ze względu na malowanie przyłbica podobno nie gwiżdże i nie przepuszcza powietrza i nikt nie każe jej podnosić. caberg rihno jest dobrym kaskiem za rozsądne pieniądze za tą klasę orzecha.
 
 
blatomasz
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

Z wyglądu kupiłbym AGV:

http://moto.allegro.pl/it..._rozmiar_s.html

Ale mysle ze w tej cenie nolan N62 bedzie bezkonkurencyjny jesli chodzi o bezpeczeństwo i wygode.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.