WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Co polecacie na drugie moto?
Autor Wiadomość
GSadmirer 


Model GSa: GS 500F
Wiek: 38
Dołączył: 16 Paź 2007
Pochwał: 1
Posty: 756
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 14 Kwi, 2009   

Suzuki GSX 650F, ponad 80 kucy
ale jesli nie lubisz owiewek
to Kawa ER-6f/n , circa 70KM, super spalanie
_________________
Nie jeźdź szybciej niż myślisz
 
 
 
leon 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 43
Dołączył: 01 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1819
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2009   

To polecamy konkretnie coś na drugie moto, czy piszemy co planujemy kupić w przyszłości? Bo jak to drugie, to taki temat już jest: http://forum.gs500.pl/vie...?t=440&start=0. Info głównie dla osób, których posty przed chwilą usunąłem.
_________________
http://picasaweb.google.com/leon.1981.krk
http://www.grupa-poludnie.info
 
 
 
Andrew
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Kwi, 2009   

pootietang napisał/a:
ja przesiadłem się fazerka i jestem zadowolony :)


Pootietang, napisz krotko jakie sa Twoje wrazenia po przesiadce na Fazera (chyba ze juz to zrobiles wczesniej, to podaj linka).
Jak sie prowadzi, jak dlugo jezdzisz, co sadzisz o mocy (czy prawie 100 kucy to dobry pomysl na drugie moto), jakie spalanie, itd, itp... Bede wdzieczny :padam:

Orientujecie sie moze ktore roczniki Fazera, CBF, Horneta czy Bandziora szly na wtrysku?
Jednak gazniki trzeba raz w roku przeczyscic i wyregulowac, a z tego co sie orientuje koszt to ok 300 zl. Czy wtrysk jest calkowicie bezobslugowy?
 
 
Irek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Kwi, 2009   

Bandity szły na wtrysku odkąd wprowadzono wersję 650 czyli ok 2003-4 rok. co do reszty to nie wiem. Wtrysk nie wymaga opieki :)
 
 
midd 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 38
Dołączył: 03 Lip 2008
Pochwał: 5
Posty: 951
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2009   

jako ze jestem krótko po zakupie II moto to zaprezentuje następce gs'a, kawasaki ER-6f

moto typowo szosowe, pozycja wyprostowana. silnik dość podobny do gsowego (dwa cylindry) ;) gada bardzo podobne. Spalanie też gs'owe. Jak narazie jestem bardzo zadowolony.

masa 204 kg
moc 72 km
moment obrotowy 66 nm

dla porównania wspominiany gsx-f

masa 241
moc 85 km
moment obrotowy 61 nm

i honda CBF 600

masa 217
moc 77 km
moment obrotowy 59 nm

oraz nowa XJ'ta

masa 211
moc 78 km
moment obrotowy 59 nm

zagłębiłem się ostatnio w temat "słabych" 600 ;)
_________________
http://www.bikepics.com/members/beer4free/
 
 
 
pootietang
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009   

Leon84 napisał/a:
zwinności, lekkości, niskiej masy, małego zużycia paliwa i mocy,która podczas normalnej jazdy jest wystarczająca ( dojazdy do pracy, do dziewczyny, do latania po mieście i czasami na dłuższe wycieczki)
Następne moto ....? Może za 2 lata jeśli finansowo będzie w moim zasięgu to Honda CBF 500 :)


polecam BMW F650CS, zwinność,lekkość,niska masa, spalanie niższe niż w gs'ie, moc 50KM. wszystko czego ci trzeba w nowoczesnej konstrukcji, z dobrym wyposażeniem i za przystępne pieniądze ;)
 
 
Podkopnik 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lip 2008
Pochwał: 5
Posty: 1023
Skąd: Warszawa/Opoczno
Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009   

pootietang napisał/a:
BMW F650CS


Ale paszkwil z niego to jest :hyhy: Sory nie mogłem się powstrzymać :)

W zakupie może ceny przystepne ale ciężko bylboby znależć zadbana sztuke na allegro znalazłem raptem kilka sztuk. Części jak to w BMW nadrobia małe spalanie i wcale kolorow nie wyjdzie.
_________________
Człowiek to jedyna istota na ziemi która zetnie drzewo zrobi z niego papier i napisze na nim "Ratujcie drzewa"
 
 
GSadmirer 


Model GSa: GS 500F
Wiek: 38
Dołączył: 16 Paź 2007
Pochwał: 1
Posty: 756
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009   

No i te BMW ma pasek, a nie lancuch. Czyli mniej babrania.
Ale ryjek to ma brzydki :P

A moze Suzuki Gladius?
- naked, ok 70KM, ponad 60Nm, 650cc.

Mialem dzisiaj przyjmnosc nim jechac. Zwawo idzie z kazdego biegu. Troche ciut sztywny/twardy w kreceniu kiera, no ale to byl 0 przebieg, wiec sie ulozy.
Ma dobre hamulce, na ostatniej prostej przed salonem, odkrecilem i niestety na krzyzowce swiatlo sie zrobilo czerwone. Hamulce mocno scisniete, nic sie nie zablokowalo, reduckja z 5 w dol na odcinku kilku m bez zajakniecia. Bardzo przejrzysty kokpicik (duzy+ za wyswietlacz biegow)
_________________
Nie jeźdź szybciej niż myślisz
 
 
 
Leon84
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009   

pootietang napisał/a:
polecam BMW F650CS

Ale jak chę jeździć motocyklem a nie statkiem kosmicznym ;)

[ Dodano: Czw 16 Kwi, 2009 ]
GSadmirer napisał/a:
Suzuki Gladius?


Wszystko na jedno kopyto robione - wygląda jak Hornet :)
 
 
barteq
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009   

Zamiast Gladiusa to moim zdaniem leiej juz kupic SV. OD 2004 roku były robione na wtryskach i w nowej "budzie", całkiem ładnej. No i cena bardziej przystępna.
Z innych moto to najbardziej polecam fazera. Z tego co wiem to mało pali, jest dość wygodny, serwis niezbyt często, np. regulacja zaworów co 42 tys. Fajny tez jest Hornet ale to już bardziej sportowy styl, swoje lubi łyknąć przy ostrej jeździe (ale kto tak naprawde sie tym przejmuje?)
Poza tym to moze jeszcze jakiś gsx 750, cb 750?
 
 
jscoolg
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009   

midd napisał/a:
jako ze jestem krótko po zakupie II moto to zaprezentuje następce gs'a, kawasaki ER-6f

moto typowo szosowe, pozycja wyprostowana. silnik dość podobny do gsowego (dwa cylindry) ;) gada bardzo podobne. Spalanie też gs'owe. Jak narazie jestem bardzo zadowolony.

masa 204 kg
moc 72 km
moment obrotowy 66 nm

dla porównania wspominiany gsx-f

masa 241
moc 85 km
moment obrotowy 61 nm

i honda CBF 600

masa 217
moc 77 km
moment obrotowy 59 nm

oraz nowa XJ'ta

masa 211
moc 78 km
moment obrotowy 59 nm

zagłębiłem się ostatnio w temat "słabych" 600 ;)


Także zastanawiałem sie nad powyższymi jako następcami GS-a. Chciałbym mieć owiewkę wiec rozważam

XJ6 Diversion, ER6f, Bandit 650 GSX 650f i CBF600S

Napisałem nawet do SM żeby test zrobili :)

Optycznie to ER6f jest najładniejszy, Bandit i GSX650f to ten sam motocykl w innych skórach, oba są relatywnie cieżkie (ok 240 kg) i na miescie mogłyby mi sprawiać kłopoty. Honda po prostu mi nie leży (brzydalll).
Podobnej klasy motocykl, choć raczej miejski to Gladius (V2) następca SV650 (podobnie jak np Ducati Monster, mniej nadają się do turystyki bardziej do zabawy w winklach)

Fazer, Hornet to sprzęty wyższej klasy (ok 100km) ich odpowiednikiem w Suzuki jest raczej GSR 600 niż Bandit. Kawasaki nie ma 100 konnej szęścsetki, ma za to Z750 podobnej klasy

Obok miejskich zabawek, myśle także o wszedobylskich "pseudo enduro" takich jak transalp, vstorm, versys czy BMW 650/800 GS. Znacznie bardziej uniwersalne sprzęty, nieznacznie gorsze na szosie czy w mieście, ale super do turystyki czy na gorsze drogi.

Na tą chwilę najwięcej punktów ma u mnie Vstorm i Transalp. Vstorm jest potezny,Transalp wydaje się mniejszy (masa zbliżona)
Planuje zakup po sezonie 2009 lub dopiero w 2010, zależnie od cen i portfela :)
 
 
leon 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 43
Dołączył: 01 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1819
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 17 Kwi, 2009   

Midd, a pomijając wartości o których pisałeś wcześniej jakie wrażenia po przesiadce z GSa na Kawasaki? Spalanie ("GSowe" - tzn?), V-max, zwrotność, przyspieszenie? Też chodzi mi po głowie ten sprzęt ;) .
_________________
http://picasaweb.google.com/leon.1981.krk
http://www.grupa-poludnie.info
 
 
 
mikiet
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Maj, 2009   

Siema, mnie tu od bardzo dawna nie było, cieszę się że forum nadal istnieje;)
Po sprzedaniu GS'a kupiłem w tamtym roku w styczniu VFRę 800 z 98 roku. Motocykl bardzo fajny, przyjemnie się jeździ, jeśli jest zadbany to na trasie pali ok 5,5, jeśli się spokojnie jedzie. Tyle mi właśnie spalił gdy jechałem z Koszalina do Gdańska. Kupiłem go za 8,7k zł, sprzedałem go za 8 po 1,5 roku jazdy, ale po prostu musiałem. Koszty utrzymania takiego motocykla są strasznie wysokie- u siebie miałem do wymiany napęd, opony, klocki, olej w lagach. Łącznie by to wyszło tyle, że postanowiłem taniej sprzedać, niż jeździć niesprawnym motocyklem.
Co do VFRy, to:
-przyspieszenie takie, że nigdy nie odkręciłem do końca, bo nie było potrzeby.
-bardzo wygodny, można jechać i jechać nie ważne jak duży się jest
-silnik ma fajny dźwięk-odgłos kół zębatych na zmianę z dźwiękiem tłoków:))
-polecam dla kogoś kto może wydać ok 12 tysięcy na motocykl i szuka czegoś między sportem a turystykiem, bo będzie to dla niego ideał.
Teraz, jako że muszę zaoszczędzić kilka tysięcy, a potrzebuję śr. transportu to kupuję GSa i to takiego samego jakim jeździłem wcześniej. Także doceniajcie GSy bo to wspaniałe motocykle (szkoda tylko że ktoś nie zrobił ich troszkę większych)
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Wto 19 Maj, 2009   

mikiet napisał/a:
Także doceniajcie GSy bo to wspaniałe motocykle

piękne słowa.
_________________
www.gs500.pl
 
 
scratch
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Maj, 2009   

a przed kupnem GS'a myśłałem nad yamahą TDM 850... gdy byłem we włoszech właściciel naszego hotelu (polak) miał włąśnie taką maszynę. Na początku wydawała mi się spora lecz wpasowałem się w nią jak w złoto i zaskoczyła mnie zwrotność i lekkość tego motocykla mimo takiej pojemności... nie znam parametrów silnika jak i ramy, również spalania ani ceny eksploatacji ale wiem że jeździło mi się caaałkiem przyjemnie. Jednak szarpnąłem się na GS'a a reszte kasy odkładam nową zabaweczke i już wiem jaką ;] ]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.