WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Jak podciagnac sprzeglo...
Autor Wiadomość
Spajdi
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Wrz, 2008   

Czyli mówisz, że sprzęgło Ci nie wysprzęgla ? Postaw moto na centralce zapal silnik wrzuć 1 i trzymaj wciśnięte sprzęgło - jeśli szarpnie kołem i się zakręci, ale się zatrzyma jest OK, jeśli się lekko kręci, ale przyblokujesz je nogą i stoi w miejscu to jeszcze też jest do przyjęcia. Natomiast jeśli zatrzymasz koło, a ono samo na wciśniętym sprzęgle zacznie się kręcić tzn. że sprzęgło faktycznie za słabo wysprzęgla i musisz podciągnąć linkę.

Pozdrawiam ;)
 
 
kaka84
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Wrz, 2008   

Spoko czyli wszystko jest ok jak wrzuce jedynke na centralce to ruszy kolem ale samo sie zaraz zatrzymuje ja od poczatku nie wspominalem nic zeby sie mialo slizgac tlko ze chyba za slabo sprzeglo bierze :D
 
 
Meteorczyk
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Wrz, 2008   

A co do zgrzytu 1 na zimnym silniku po odpaleniu to wystarczy przed wrzuceniem biegu wyłaczyc ssanie zeby obroty zmalaly, wrzucic bieg i zpowrotem troche ssania jesli się jeszcze nie rozgrzał dobrze :)
 
 
berni123
[Usunięty]

  Wysłany: Nie 23 Sie, 2009   

Odświeżę temat gdyż, zdaje się mam problem ze sprzęgłem o ktorym tu wspomniano :(

Wczoraj akurat tak się zdarzyło, że chciałem wyregulować klamkę sprzęgła aby miała prawidłowy luz (1cm). Luz ustawiłem ale przy okazji zauwazylem inny problem: otoz po podniesieniu moto na centralke po wrzuceniu biegu kolo zaczyna sie krecic (to jak przeczytalem wynika z zasady dzialania mokrego sprzegla) - niestety po zatrzymaniu kola ponownie zaczyna sie ono rozkrecac - wnioskuje ze sprzego nie jest prawidlowo wysprzeglone.

Teraz pytanie: czy da sie cos z tym zrobic i czym grozi jazda w takim stanie ;/ ?

Z gory dziekuje za wszelkie porady ;)
 
 
Lemon 



Wiek: 39
Dołączył: 06 Lis 2007
Pochwał: 1
Posty: 1214
Skąd: 0-61
Wysłany: Nie 23 Sie, 2009   

a jak docisniesz tyłek to buksuje czy się zatrzymuje?
_________________
pozdrawiam- Juli(an)
 
 
berni123
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Sie, 2009   

docisnę tyłek ? w sensie ze oponę do ziemi ?
takiego testu nie robiłem (a nie mam moto pod ręką żeby od razu sprawdzić) ale myślę, że koło zatrzyma się ale gdy znów podniosę to zacznie się kręcić ..

może później będę miał okazję przeprowadzić taki test to napiszę gdyby działo się inaczej ;)

generalnie przy wrzucaniu jedynki (gdy moto stoi na luzie) nie czuć żadnego szarpnięcia ani nic takiego - ten brak wysprzęglania zauważyłem przez przypadek po podniesieniu suzki na centralną stopkę

aha, od razu dodam, że nawet gdy naciągnę linkę na max przy klamce i nacisnę sprzęgło to efekt jest ten sam - sprzęgło nie jest wysprzęglone :( czy może to być efekt zużytego oleju albo coś w tym guście ? moto dopiero kupiłem i teraz nie wiem czy zmieniać olej czy jeszcze "za jednym zamachem" trzeba coś zrobić
 
 
Lemon 



Wiek: 39
Dołączył: 06 Lis 2007
Pochwał: 1
Posty: 1214
Skąd: 0-61
Wysłany: Nie 23 Sie, 2009   

berni123 napisał/a:
w sensie ze oponę do ziemi ?

si

jesli po tym podniesiesz znow powino stac w miejscu..
_________________
pozdrawiam- Juli(an)
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Nie 23 Sie, 2009   

Po zakupie zawsze należy zmienić olej, sprawdzić luz zaworowy, gaźniki, wymienić filtry, świece.

"Wczoraj akurat tak się zdarzyło, że chciałem wyregulować klamkę sprzęgła aby miała prawidłowy luz (1cm). Luz ustawiłem ale przy okazji zauwazylem inny problem: otoz po podniesieniu moto na centralke po wrzuceniu biegu kolo zaczyna sie krecic (to jak przeczytalem wynika z zasady dzialania mokrego sprzegla) - niestety po zatrzymaniu kola ponownie zaczyna sie ono rozkrecac - wnioskuje ze sprzego nie jest prawidlowo wysprzeglone."
po wrzuceniu biegu i naciśniętym sprzęgle? czy wrzucasz bieg, puszczasz sprzęgło i koło się kręci?

Regulowałeś tylko przy klamce?
_________________
www.gs500.pl
 
 
berni123
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Sie, 2009   

tak, wiem że nalezy wykonac te czynnosci ;) z tym ze jesli trzeba by robic coś przy sprzęgle to mozna by to zrobic w czasie wymiany oleju i nie zmieniac go dwa razy.

oczywiscie chodzi mi o wrzucenie biegu i wcisniete sprzeglo - kolo sie niestety kreci (i nie zatrzymuje) :( wciskalem hamulec nozny aby je zatrzymac ale po odpuszczeniu hamulca znowu sie rozkrecalo (sprzeglo caly czas wcisniete)

regulowalem tylko przy klamce (jak rozumiem z instrukcji to regulacja przy silniku daje ten sam efekt - naciagamy tylko linke)

[ Dodano: Nie 23 Sie, 2009 ]
udalo sie sprawdzic z blokowaniem kola o ziemie (i nie tylko) - oczywiscie sprzeglo caly czas wcisniete.
Sprawa wyglada tak ze kolo po zatrzymaniu czasem zaczyna sie obracac a czasem nie :niepewny: wiec generalnie nie wiem o co chodzi ale moze nie jest tak zle :D ? co myslicie :) ?
oczywiscie nie ma zadnego efektu buksowania ani nic takiego - po prostu dociskam lekko do ziemi, kolo przestaje sie krecic, potem podnosze tylek i czasem kolo sie kreci a czasem nie ...
 
 
kysa275 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 43
Dołączył: 28 Cze 2009
Pochwał: 3
Posty: 349
Skąd: K-Kozle
Wysłany: Pon 24 Sie, 2009   

ja bym się tym nie przejmował jeśli biegi wchodzą bez problemu i się sprzęgło nie ślizga moim zdaniem wszystko jest ok
 
 
 
Jamez
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Sie, 2009   

berni123, ja mam dokładnie taki sam objaw - sprawdzałem dziś - po wrzuceniu biegu i 'puszczeniu' koła zaczyna się kręcić. Nie wiem czy to dobrze czy źle, ale innych objawów typu zgrzytów nietypowych nie zauważyłem :D
 
 
berni123
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Sie, 2009   

ok dzieki wszystkim za porady :padam: mialem chwile strachu ale mnie uspokoiliscie :D
jezdzic i sie nie przejmowac :D
 
 
pichan 


Model GSa: Inny motocykl
Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 126
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 25 Sie, 2009   

Cytat:
ok dzieki wszystkim za porady :padam: mialem chwile strachu ale mnie uspokoiliscie :D
jezdzic i sie nie przejmowac :D


I jakie moto w końcu kupiłeś?
_________________
GS500E Five Stars '97 ---> VFR 750 RC 24 II - 103 KM to jest nic. Miała ciągnąć od dołu - wogóle nie ciągnie! ;-(
 
 
berni123
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Wrz, 2009   

pichan napisał/a:

I jakie moto w końcu kupiłeś?

W końcu padło na to co mialo byc czyli GS w wersji naked ;) Sztuka z 96 roku przebieg podobny jak u Ciebie i niezly stan (u sprzedajacego w garazu stala juz SVka i GS sie kurzyl czekajac na wlasciciela) ;)
 
 
kruk
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010   

Odświeżę trochę temat, bo mam tego typu problem.

Spajdi napisał/a:
Postaw moto na centralce zapal silnik wrzuć 1 i trzymaj wciśnięte sprzęgło - jeśli szarpnie kołem i się zakręci, ale się zatrzyma jest OK, jeśli się lekko kręci, ale przyblokujesz je nogą i stoi w miejscu to jeszcze też jest do przyjęcia. Natomiast jeśli zatrzymasz koło, a ono samo na wciśniętym sprzęgle zacznie się kręcić tzn. że sprzęgło faktycznie za słabo wysprzęgla i musisz podciągnąć linkę.

Zrobiłem taki test i niestety mam trzecią opcję - przy wciśniętej klamce sprzęgła koło żwawo się kręci. Pod koniec ostatniej jazdy miałem też problem, że nie mogłem przełączyć z jedynki na dwójkę ani na luz. Jednakże gdy moto stoi na centralce, to biegi wskakują bez problemu. W związku z tym kilka pytań:
1) Czy wystarczy wyregulować linkę sprzęgła czy raczej czeka mnie jej wymiana?
2) Jak się reguluję linkę sprzęgła? Czy to tylko kwestia kręcenia kółeczkiem (w którą stronę?) które jest pod pancerzem czy coś więcej? Jeśli już gdzieś to było opisane, to poproszę o link, bo nie mogę znaleźć. W serwisówce Haynes'a widzę tylko instrukcję wymontowania linki.
3) Czy jest to poważna usterka czy raczej standardowa w GS-ach?
4) Jak taki problem mógł powstać, w sensie co się zepsuło i dlaczego tak nagle i bez żadnego wyczuwalnego ostrzeżenia? :)

Nie wiem czy ma to jakikolwiek związek z tą usterką, ale dodam że 100 km przed jej wystąpieniem wymieniłem filtr oleju i zalałem nowy olej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.