WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
uszczelniacz za przednia zebatka
Autor Wiadomość
biernus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Wrz, 2010   

kempes napisał/a:
Muszę wymienić uszczelniacz popychacza sprzęgła. Pojechałem do ASO w Olsztynie i tam powiedzieli mi, że nie zajmują się ani motocyklami, ani częściami do nich... Najbliższe ASO, gdzie mogę kupić ten simer jest w Gdańsku (~150km), więc lipa. Czy ktoś z was nie orientuje się, które ASO zgodziłoby się wysłać mi ten uszczelniacz pocztą (ewentualnie proszę o jakiś kontakt do nich)?

W sklepie z uszczelniaczmi do samochodów zaproponowano mi uszczelniacz w rozmiarze 6x22x7 (za całe 2,5zł :D ) i dorobienie tulejki na wymiar 33, tylko czy to zda egzamin? Wolałbym kupić oryginalny element i nie bawić się w takie kombinowanie, ale jeżeli się nie da....


Lepiej zagadac z kims z forum kto podjedzie kupi i wysle poczta... ASO jesli wysle (niektore wysylaja) to kurierem. Koszt nieadekwatny do wartosci simmera ;D
 
 
kempes 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 34
Dołączył: 23 Wrz 2008
Pochwał: 30
Posty: 1746
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon 20 Wrz, 2010   

biernus napisał/a:
Lepiej zagadac z kims z forum kto podjedzie kupi i wysle poczta... ASO jesli wysle (niektore wysylaja) to kurierem. Koszt nieadekwatny do wartosci simmera ;D


Myślałem nad tym, ale nie chciałbym nikomu zawracać głowy. Chyba, że znajdzie się jakiś życzliwy osobnik, który poda mi swą pomocną dłoń w tym trudnym momencie. :P Oczywiście z nieukrytą radością odwdzięczyłbym się przy najbliższej okazji :)

[Edit.] Po problemie. Udało mi się zamówić ten uszczelniacz. Mam nadzieję, że będzie ok.
 
 
BociekPL 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lip 2010
Pochwał: 46
Posty: 923
Skąd: Werchrata RLU
Wysłany: Sob 29 Paź, 2011   

hejak - przeczytałem ten temat i fakt wypier*a*a mi olej z pod popychacza sprzęgła i chyba teraz też ten zdawczy puszcza olej. a rodzi mi się też pytanie czy z pod tego wałka zmiany biegów też mogło by wybijać olej ?
_________________
GS 500 SF
 
 
 
patrykg88
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   

pewnie ze tak zalecane jest wymienic wszystkie 3 uszczelniacze. Wymien 3 za jednym zamachem i bedziesz mial spokoj.

pozdro
 
 
BociekPL 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lip 2010
Pochwał: 46
Posty: 923
Skąd: Werchrata RLU
Wysłany: Czw 10 Lis, 2011   

w oryginalnym uszczelniaczu wałka zdawczego jest(chyba) taka blaszka, wymieniałem uszczelniacz ale nie na oryginalny tylko zamiennik i w nim nie ma tej blaszki. to źle ?
_________________
GS 500 SF
 
 
 
Chrupq 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Pochwał: 1
Posty: 406
Skąd: Chwaszczyno k. Gdyni
Wysłany: Pon 12 Mar, 2012   

Odkopię temat, wygląda na to, że czeka mnie wymiana simmeringów wałka zdawczego i popychacza sprzęgła. Przed lekturą wątku lekko oczyściłem bebechy pod osłoną przedniej zębatki i nagrałem krótki film z dodatkowym pytaniem o uszczelkę, bo nie mam pojęcia czy ona też może przyczyniać się w jakimkolwiek stopniu do wycieku.

http://www.youtube.com/watch?v=Uv4LAg0HgUA

Jak myślicie, bawić się w odpalanie rozbebeszonego moto, czy nawet nie sprawdzać i przy okazji wymienić tą uszczelkę od lewego dekla? Przed czyszczeniem całość była równo oblepiona tłustym piachem i kurzem.

Jutro czeka mnie dzwonienie w poszukiwaniu uszczelek, bo ani na stronie Larssona ani Intermotors jakoś nie mogę dokopać się do odpowiednich podstron sklepu.

Mam do was pytanie - da się jakoś sprawdzić czy simmering ośki od biegów jest do wymiany? U mnie wygląda dość dobrze, raczej nie ma żadnego luzu.

Przed wymianą simeringów będę musiał całość dokładnie obmyć i zastanawiam się co będzie lepsze nafta, wd40 czy może coś innego? Nafta/wd40 nie poniszczą mi uszczelek?
_________________
"You can't buy happiness, but You can buy a bike, and that's pretty close"
 
 
 
Kat
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Mar, 2012   

Odpalenie w takim stanie jak jest to całkiem dobry pomysł, jak wszystko jest czyste to będziesz miał pewność skąd kapie. Chociaż i tak powinno się wszystkie simeringi wymieniać razem. Uszczelkę pod deklem możesz obejrzeć przy okazji jak będziesz spuszczać olej. Uszczelkę wałka zdawczego i dźwigni biegów kupisz w sklepie z łożyskami, link gdzieś w tym temacie, popychacz sprzęgła tylko w ASO, i sam ten pręcik możesz przy pracy śmiało wyjąć, on się na niczym nie trzyma.
 
 
wolf 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 38
Dołączył: 25 Maj 2010
Pochwał: 11
Posty: 536
Skąd: Świdwin
Wysłany: Pon 12 Mar, 2012   

Śmiało ściągnij zębatkę i odpal, olej po rozgrzaniu robi się rzadszy, tylko nie odkręcaj blaszki zabezpieczającej simmery. Podejrzewam, że z uszczelniacza popychacza sprzęgła będzie kapać. Jeśli nikt nie skręcał dekielka na starą uszczelkę, to nie powinno się tam nic dziać...
_________________
Motocykle wciągają jak woźny ćwiartkę...
 
 
Chrupq 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Pochwał: 1
Posty: 406
Skąd: Chwaszczyno k. Gdyni
Wysłany: Sob 17 Mar, 2012   

wolfcbr napisał/a:
Śmiało ściągnij zębatkę i odpal, olej po rozgrzaniu robi się rzadszy, tylko nie odkręcaj blaszki zabezpieczającej simmery. Podejrzewam, że z uszczelniacza popychacza sprzęgła będzie kapać. Jeśli nikt nie skręcał dekielka na starą uszczelkę, to nie powinno się tam nic dziać...


Dzisiaj rano wymieniłem sobie simeringi tego popychacza sprzęgła i wałka zdawczego. Pogoda dzis dopisywała, a że ostatnio wymieniałem też uszczelniacze i olej w lagach to postanowiłem zrobić jazdę próbną.

Zrobiłem sobie jakieś 20 km rundkę, wróciłem do domu zobaczyć co i jak no i lagi super. Simeringi też się wydawały git (zero oleju), po obiedzie zadowolony ze swoich umiejętności naprawczych postanowiłem wykorzystać ładną pogodę i jeszcze trochę polatać. Nakręciłem jakieś dodatkowe 40-50km, wjechałem do garażu, a tam patrze i zacieki oleju w tym samym miejscu co kiedyś. Jak tylko ostygnie silnik to zdejmę pokrywę zębatki i zobaczę skąd ten olej cieknie. Zaciek jest bardziej z przodu, więc możliwe, że to faktycznie ta uszczelka lewego dekla gdzieś olej popuszcza - wątpię aby simering biegów pluł olejem do przodu, choć z drugiej strony podczas hamowania mogłoby wypluty olej rozmazywać w przednią stronę silnika.

Ten lewy dekielek to od alternatora (nie chcę kupić nie tej uszczelki co trzeba...)?
_________________
"You can't buy happiness, but You can buy a bike, and that's pretty close"
 
 
 
wolf 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 38
Dołączył: 25 Maj 2010
Pochwał: 11
Posty: 536
Skąd: Świdwin
Wysłany: Sob 17 Mar, 2012   

Cytat:
Ten lewy dekielek to od alternatora (nie chcę kupić nie tej uszczelki co trzeba...)?


Zgadza się.
_________________
Motocykle wciągają jak woźny ćwiartkę...
 
 
Worek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 24 Mar, 2012   

Postanowiłem ponownie odświeżyć temat bo niestety wczoraj zauważyłem drobny wyciek oleju spod silnika mojego GS'a... Wyciek wystąpił przy zaznaczonej na zdjęciu śrubce (możliwe że jakaś uszczelka poszła) tylko przy dość mocnym nagrzaniu silnika i w dość małym stopniu ale wolałbym od razu się za to zabrać. Prosiłbym o pomoc w diagnozie , co to może być... Z góry dzięki za pomoc :)

3.jpg
Plik ściągnięto 75 raz(y) 46,63 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 61 raz(y) 47,03 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 125 raz(y) 47 KB

 
 
Bzdryk
[Usunięty]

Wysłany: Sob 24 Mar, 2012   

Witaj ;) Wyciek masz z "miski olejowej" jest tam uszczelka na całości... może być to poprostu obluzowana śrubka i dlatego leci nią, a może poprostu uszczelka ma dość... Od środka wygląda to tak:

wiec może gdzieś tam coś puszcza... Straszny wyciek to to nie jest i za wiele silnikowi nie robi, jedynie po czasie braki w oleju :P Ale jak jest możliwość to lepiej to zrobić dla własnego spokoju :)
 
 
bilder 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 35
Dołączył: 01 Sty 2012
Pochwał: 3
Posty: 245
Skąd: Chełm
Wysłany: Pon 26 Mar, 2012   

Witam,
Dzięki temu wątkowi bez problemu udało mi się kupić wszystkie uszczelniacze, na dźwignie zmiany biegów i wałek zdawczy (za zębatką ) za śmieszne pieniądze po 3 zł kupiłem zamienniki;) ale niestety nigdzie nie ma tego uszczelniacza na popychacz sprzęgła i zamówiłem u dilera;/ cena 32zł masakra;/ Teraz będę się brał za wymianę ;)
 
 
 
Worek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Mar, 2012   

Bzdryk,
wielki dzięki za pomoc :)
niestety chyba wina jest uszczelki bo śrubka wydaje się być dobrze dokręcona
 
 
marianos
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Kwi, 2012   

Witam chicał bym odświeżyć temat ponieważ zauważyłem wyciek z popychacza sprzęgła zamówiłem orginalny przysłali mi coś takiego wyjełem ten stary i trochę się różni ok tego nowego zdiecie --> i nie wiem czy to jest to co mam wymienić czy jeszcze może ten nowy simering co go dostałm jest za tym.....

[ Dodano: Czw 05 Kwi, 2012 ]
Witam chicał bym odświeżyć temat ponieważ zauważyłem wyciek z popychacza sprzęgła zamówiłem orginalny przysłali mi coś takiego wyjełem ten stary i trochę się różni ok tego nowego zdiecie --> i nie wiem czy to jest to co mam wymienić czy jeszcze może ten nowy simering co go dostałm jest za tym.....



zdięcia:
http://imageshack.us/phot...0120405667.jpg/
http://imageshack.us/phot...0120405670.jpg/
http://imageshack.us/phot...0120405668.jpg/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.