WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Speeding, czyli gwiezdne wojny
Autor Wiadomość
ganz
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Maj, 2009   Speeding, czyli gwiezdne wojny

speeding -świeży artykuł z motogen, ciekawy jestem czy zdania będą podzielone. Jak dla mnie jak ktoś lubi cisnąć to niech ciśnie, ale nie ciasno między samochodami. A jak ktoś twierdzi że potrafi przewidzieć np. zmianę pasa bez kierunkowskazu, w każdym z kilkudziesięciu mijanych samochodów i jeszcze odpowiednio zareagować lecąc ponad 100, to jak dla mnie chyba jest niewyspany.
 
 
Irek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Maj, 2009   

Jak dla mnie jest to nic innego jak definacja zachowania przysłowiowego dawcy.. Pozatym to jest wogole nierealne. Moim zdaniem osiągnięcie 100km/h czy wiecej miedzy samochodami w korku nie jest wogole możliwe bo wiadomo jak to kierowcy jeden bliżej środka drugi bliżej prawej itp.. Sam autor porównując to do gwiezdynych wojen stwierdził że jest to coś dla ludzi zupełnie oderwanych od rzeczywistości, a zatem chyba moge stwierdzić, że dla ludzi umarłych albo tych którzy wkrótce zginą..
 
 
dziobak
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Maj, 2009   

Sam autor jest mocno oderwany od rzeczywistości... (albo pisze takie pierdoły bo mu za to płacą)
"tło" - heh... co za określenie :kwasny:
 
 
YaCek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Maj, 2009   

"debilizm" opisany językiem publicystycznym...

dobrze się dowiedzieć, że tacy ludzie istnieją i traktują to jako hobby.
szkoda tylko, że taki artykuł przeczytają gówniarze, którym mama kupiła R1, a wiadomo takim to imponuje .... niestety ... :/ :/ :/
 
 
Spajdi
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Maj, 2009   

"Ten kierunek motocyklowej pasji nie raz znajdzie naśladowców. I mimo tego, że niektórzy tego nie przeżyją, przyjdą po nich następni." - bez komentarza jak dla mnie zero szacunku dla życia ludzkiego :/

To są rzeczy o których moim zdaniem nie powinno się pisać są takie tematy o których się wie, a o których się nie powinno mówić bo Ci co mają wiedzieć wiedzą.

Taki artykuł może wpłynąć tylko na to, że pewna ilość młodych "gniewnych" zapaleńców roz... się na drodze, a ktoś będzie za nimi płakał :kwasny:

Moim zdaniem autor powinien wziąć sobie do serca, że Ci co chcą tak jeździć NIE potrzebują takich artykułów, a wpłynie to tylko na tych młodych, a to, że pisze tam, że nie namawia do zbyt szybkiej jazdy itp. nie dotrze do tych młodych ich zafascynuje tylko główny temat i prędkość.
 
 
Paca
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Maj, 2009   

moim skromnym zdaniem pomysł na artykuł jest dobry. porusza temat drażliwy no ale nie ma co udawać, że takich debili nie ma :) jedyne do czego można by się przyczepić to po co autor opisuje te techniki jazdy "na dawce" ? przecie jeżeli chciał opisać i przybliżyć środowisko tych tzw. speederów to wystarczył ogólny zarys. Tak jak pisze Spajdi tym co tak jeżdżą taki artykuł jest zupełnie niepotrzebny a pisząc taką powierzchowną instrukcje obsługi jak się łatwo zabić, może podsunąć komuś głupie pomysły.
 
 
Waffen99
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Maj, 2009   

Q*a znalezli sie rycerze Jedai.Szkoda tylko ze jak cos sie stanie to jeden z drogim Mamy wolaja.Od takich jak najdalej.
 
 
Zechowany 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 39
Dołączył: 01 Lut 2009
Pochwał: 4
Posty: 447
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: Nie 03 Maj, 2009   

No i wlasnie przez takich ludzi jak opisani w artykule powstaja hasla IDZIE WIOSNA BEDA WARZYWA. Najgorsze jest to ze wielu ludzi mierzy wszystkich motocyklistow wlasnie taka miara okreslana tu jako Speeding.
Rozbawilo mnie to ze mozna przewidziec wszytsko na drodze, wszyscy wiemy ze to niemozliwe chyba ze motocyklem jezdzi jasnowidz :rotfl:
_________________
WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO OSTROWA!!!
 
 
 
Cieszyn
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Maj, 2009   

A ja do konca artykułu oczekwiałem czegoś w stylu prima aprilis albo nie robicie tego w domu... żal :wstyd: na prawde nie chciało mi sie czytać tego niby artykułu, widocznie chłopak chciał się wybić bo to jego 2 wypociny;p z czego pierwsze były podobno nie ciekawe... pozdro i jeździjcie grzecznie ;)
 
 
leon 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 43
Dołączył: 01 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1819
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 08 Maj, 2009   

Nie do końca rozumiem? Czy mają się nam podobać tylko artykuły o tym jacy to jesteśmy "fajni". Niestety w środowisku motocyklowym są różne grupy osób i niekoniecznie ich "styl" jazdy musi nam się podobać. Skoro są motocykliści jeżdżący tak jak Ci opisani w artykule, to dlaczego ktoś miałby o nich nie napisać?

Artykuł w ostatnim czasie przeczytałem z kilkanaście razy i tak:

"PRZYGOTOWANIE MOTOCYKLA" - hamulce, opony i cała reszta motocykla jak dla mnie zawsze muszą być perfekcyjne niezależnie od warunków na drodze i stylu jakim jeździmy.

"PRĘDKOŚĆ - nieprawdą jest, że im większa tym lepsza. Prędkości dzielimy na prędkości względne i bezwzględne" - pomijając "combo" zgadzam się z tym fragmentem w 100%!!! Bardziej satysfakcjonuje mnie 1km przejechany w średnim ruchu miejskim w powiedzmy tempie 100km/h po Krakowie niż przelot prawie 200km autostradą z prędkością 160-170km/h między Katowicami, a Wrocławiem.

"TŁO" - również zgadzam się z tym fragmentem całkowicie i chyba ten fragment podoba mi się najbardziej. Większość rzeczy naprawdę można przewidzieć. A o drastycznych przypadkach nie do przewidzenia również wspomniano.

"PRZELOT PRZEZ MIASTO NOCĄ" - uwielbiam jazdę nocą i temu fragmentowi artykułu również nie mam nic do zarzucenia .

"COMBO" - jedyny dla mnie idiotyzm opisany w artykule. Szybkie manewry między jadącymi samochodami lubię, ale "COMBO", jest dla mnie niezrozumiałe.

"TUNEL" - OK, jeśli wyliczę że spokojnie zmieszczę się bez zwalniania, to nie zwalniam. Czasem jednak trzeba dać po hamulcach zwiększając czas potrzebny do obliczenia czy zmieszczę się czy nie. O tym małym szczególe nie wspomniano, ale jestem pewien że każdy tak robi.

"JAZDA W KORKU - matematyka umysłu" - ryzyko jest ogromne, ale do momentu gdy ktoś otworzy drzwi da się to wykonać.

"NA CZYM TO WSZYSTKO POLEGA" - piękny fragment. Jedynie nie rozumiem co miał na myśli autor pisząc o potencjalnych zwierzętach wybiegających z lasu.

"NA ZAKOŃCZENIE" - też niezły fragment.

Do speeder'ów sam się nie zaliczam, ale naprawdę szybkie przeloty przez miasto nie są mi obce. Ryzyko - fakt, jest ogromne, ale wrażenia również są bezcenne. Czy warto? Na razie jestem cały i uważam że tak.
_________________
http://picasaweb.google.com/leon.1981.krk
http://www.grupa-poludnie.info
 
 
 
Lemon 



Wiek: 39
Dołączył: 06 Lis 2007
Pochwał: 1
Posty: 1214
Skąd: 0-61
Wysłany: Pią 08 Maj, 2009   

leon napisał/a:
Czy warto? Na razie jestem cały i uważam że tak.

:super:
_________________
pozdrawiam- Juli(an)
 
 
GoodMusicForever
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Sie, 2009   Speeding czyli gwiezdne wojny

powtórzę tutaj, a co

No a ja jeszcze pamiętam że Keira była podobna do księciunia Kaela, przynajmniej Linowi się tak czasem wydawało. Zwłaszcza jak ją zamienił w jasną elfkę

I jeszcze niech ktos mi przypomni skąd się ten smoczek wziął? Mętnie go pamiętam ale nie pamiętam skąd. Ktoś go wyczarował czy jak?
 
 
midd 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 38
Dołączył: 03 Lip 2008
Pochwał: 5
Posty: 951
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro 26 Sie, 2009   

Cytat:
Moim zdaniem osiągnięcie 100km/h czy wiecej miedzy samochodami w korku nie jest wogole możliwe


jest możliwe ;) na krótkich odcinkach ale zawsze.

artykuł mówi to co oczywiste, dostosuj prędkość do panujących warunków, Dla niektórych zatłoczone i dziurawe miasto to dobre warunki wiec i predkośc dobra ;)
_________________
http://www.bikepics.com/members/beer4free/
 
 
 
Matizyahu
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Sie, 2009   

Nie mówię, że nie jara mnie szybka jazda bo tak nie jest, ale nie w mieście. W mieście uprawiając tzw. "speeding" narażam na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale też i innych uczestników ruchu. Zdecydowanie wolę pojechać na trasę do przełęczy Tąpadła w Sobótce, albo na trasę rajdową do Złotego Stoku (jeszcze bardziej kręta niż Tąpadła). Tam ruch jest mały i można się napędzić ile człowiekowi się uda a i według mnie frajda większa bo spalinami nie cuchnie...

Aczkolwiek bardzo podoba mi się ciągłe akcentowanie przez autora tej publikacji hasło, które można skrócić do paru słów: stała czujność i dopięcie wszystkiego na ostatni guzik. To dowodzi, że jeśli coś się spierniczy, to autor będzie odpowiedzialny za to w 99% sam, a nie zawiedzie maszyna albo koncentracja
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.