Kurs na prawo jazdy
Odpowiedz do tematu

ingo
[Usunięty]
: Kurs na prawo jazdy
Witam
Poszukuję dobrej szkoły nauki jazdy jazdy. Najlepiej okolice Pragi, Marek, Wołomina.
Byłbym wdzięczny za jakieś sprawdzone miejsca

Ingo

:
Proponuję udać się do naszego forumowego kolegi czyli do Tomka Kulika i jego szkoły kulikowisko.pl, wykłady w śródmieściu, plac na Bemowie - satysfakcja gwarantowana, najlepsza w Wawie i okolicach IMHO

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
doctype
[Usunięty]
:
Nie wiem jak wygląda kurs u Tomka Kulika ale ja polecam Promotora...
Zresztą chyba Tomek kiedyś tam uczył o ile się nie mylę.
Poziom pewnie porównywalny w każdym razie. Na pewno zostaniesz wprowadzony w kwestie ważne i przeciwskrętu i międzygazu i bezpieczeństwa i tego co poczeba.
Jeśli chodzi o kurs to niestety wszystko na Bemowie...
Cena też dosyć spora 1300zl, chyba tak jak w kulikowisku.

:
Ja tylko dodam od siebie żeby nie rzucać się na najtańszą szkołę jazdy. Ja niestety popełniłem ten błąd. Przeważnie niska kwota to dużo kursantów na raz. Na placu manewrowym jeździliśmy we 4. Na miasto wyjechałem dopiero na 13 godzinie... Tylu kursantów a instruktor tylko jeden. Po części to dobrze, plac miałem opanowany bardzo dobrze. Ale ze znajomością sektora egzaminacyjnego było kiepsko. Między innymi przez to oblałem jedno podejście. Wymuszenie pierwszeństwa, nawet nie wiedziałem że takie jedno coś może być skrzyżowaniem...

SÓZÓCKI GS500 ---> KAWAŁSRAKI ER6F ---> SÓZÓCKI FX650 FREEWIND ---> MOTÓRYNKA YBR250


doctype
[Usunięty]
:
Ja w promotorze na 20 godzin praktyki miałem tylko chyba 8h na mieście a to i tak wyglądało w ten sposób, że najpierw 30minut placu rozgrzewki później miasto, powrót i chwila na placu...I nie żałuję. To pozwoliło na opanowanie motocykla,zapoznanie się z nim, przećwiczenie wszelkich podstaw przeciwskrętu,międzygazu(wiadomo, że nie do opanowania tak hop siup więc to chodziło raczej o zaznajomienie się ocb). Ósemka na placu promotora malutka i nie zawsze dawało radę się zmieścić mi na początku ale jak wyszedłem na plac wordu to mało nie upadłem bo ósemka była kosmicznie duża.

massahuku
[Usunięty]
:
8 godzin to i tak rozpusta chodziłem na kurs gdzie może i jazd po placu było dożo,można było się wyjeździć , aż tyłek bolał ale jednocześnie jeździło 4 motocykle i 4 auta na kategorie B.Wyjazd na miasto trwał może z godzinę żeby zapoznać się z trasom egzaminu i koniec.

:
Generalnie wyznacznikiem dobrego kursu nie jest to ile godzin będziesz na placu, a ile na trasie egzaminacyjnej, tylko to jaki program jest realizowany w czasie bytności na placu (15h kręcenia 8 to chyba nie to o co chodzi) oraz jak zorganizowana jest jazda po mieście, co może zrobić instruktor, gdy siedzi w puszce i tak naprawdę nie widzi jak operujesz gazem, na którym biegu jedziesz etc., nie mówię już o względach bezpieczeństwa. Śmiać mi się chce jak słyszę, że instruktor jakący samochodem za tobą jest w stanie ochronić cię od wypadku - najechanie od tyłu, ale czy siedząc w tym samochodzie jest w stanie uchronić cię od tego, że wbijesz się w pojazd poprzedzający, bo nie wyhamujesz przed kimś przed tobą ??
doctype napisał/a:
Zresztą chyba Tomek kiedyś tam uczył o ile się nie mylę.

Nie mylisz się, ja właśnie robiłem kurs jak tomek jeszcze szkolił w PM.
doctype napisał/a:
Ósemka na placu promotora malutka i nie zawsze dawało radę się zmieścić mi na początku ale jak wyszedłem na plac wordu to mało nie upadłem bo ósemka była kosmicznie duża.

Jest tak specjalnie, że jest mniejsza, w zasadzie jest taka jak była w starym systemi egzaminowania, w latach 90, po ta abyś się dobrze nauczył, potem jak mówisz, egzaminacyjna zdaje się być ogromną i nie ma szans abyś z niej wyjechał.
massahuku napisał/a:
Wyjazd na miasto trwał może z godzinę żeby zapoznać się z trasom egzaminu

Kiedyś w Warszawie była stała trasa egzaminacyjna, obecnie od ponad roku jest trasą fakultatywną, masz spis ulic , po których może się kurs odbyć ale zawsze możesz różnie jechać, raz w prawo raz w lewo.

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
doctype
[Usunięty]
:
O ile pan ingo zajrzy tu jeszcze kiedyś to chyba z czystym sercem te dwie ww. szkoły każdy może mu polecić. Może ktoś jeszcze zna jakąś inną szkołę z dobrym programem instruktażowym i jazdą w mieście z plecaczkiem...(btw. kiedyś widziałem jeszcze taką opcję, że instruktor jechał na drugim motocyklu obok).

ingo
[Usunięty]
:
doctype napisał/a:
O ile pan ingo zajrzy tu jeszcze kiedyś to chyba z czystym sercem te dwie ww. szkoły każdy może mu polecić. Może ktoś jeszcze zna jakąś inną szkołę z dobrym programem instruktażowym i jazdą w mieście z plecaczkiem...(btw. kiedyś widziałem jeszcze taką opcję, że instruktor jechał na drugim motocyklu obok).


Nie wiem dlaczego miałbym nie zaglądać :)
Dziękuję wszystkim za info. Kawałek mam na Bemowo, ale zależy mi na dobrych nauczycielach więc się chyba złamię.
Ingo

czat
[Usunięty]
:
Zna ktoś szkołę "easy rider" przy Górczewskiej ? Możecie coś na jej temat powiedzieć?

Huberto_88
[Usunięty]
:
czat napisał/a:
Zna ktoś szkołę "easy rider" przy Górczewskiej ? Możecie coś na jej temat powiedzieć?

Nie znam ale z górczewskiej to ja sobie kilka km dojeżdżałem do promotora za podobna kase. Masz jeszcze kulikowisko na bemowie. Weź lepiej, którąś z tych dwóch, a na pewno się nie zawiedziesz.
Jeśli jednak zdecydujesz się na ten "easy rider" to daj znać żeby inni na przyszłość wiedzieli czy korzystać czy raczej trzymać się z daleka ;)

czat
[Usunięty]
:
Spoko, właśnie byłem, zapisałem się i pierwsze wrażenie - super. Profesjonalne podejście do klienta na starcie. Zobaczymy dalej, będę informował :)

Huberto_88
[Usunięty]
:
Co masz na myśli mówiąc profesjonalne podejście do klienta? :P
Bardziej interesujące jest raczej to czego cie tam nauczą ale o tym przekonamy się za 20 godzin jazdy ;)
Opowiesz nam czy "liznąłeś" coś z techniki jazdy i zobaczymy czy jak usłyszysz gdzieś albo przeczytasz na forum "przeciwskręt" czy zrobisz tak ---> :przestraszony:

GoralWwa
[Usunięty]
:
Pozwolę dorzucić coś od siebie. Jestem w trakcie kursu w szkole jazdy Autek - znajduje się w budynku akademika Jelonek przy górczewskiej. Wybierając szkołę kierowałem się głównie ceną, ponieważ z doświadczenia jakie zdobyłem przy kursie na kat. B wiem, że wyższa cena wcale nie oznacza lepiej wykwalifikowaną kadrę ze skończonym kursem dobrych manier itp. Wybrałem jedną z tańszych ofert i szczerze nie żałuję swojej decyzji.
Aktualnie jestem po egzaminie teoretycznym (oczywiście wynik pozytywny) i od poniedziałku zaczynam jazdy. Wykłady odbywały się 3 razy w tygodniu po 3h. Nie były to stracone i znudzone godziny. Wykładowca super gość, potrafił zainteresować uczestników na każdej lekcji. Co do jazd to jeszcze nie wiem, ale w poniedziałek się dowiem :)

Przy okazji dowiedziałem się, że jest wystawiony grupon na kat. A za niecałe 7 stówek tylko trzeba się liczyć z tym, że jak ktoś się za późno ogarnie to będzie długo czekał na wolny termin.

Tomek Kulik
[Usunięty]
:
Goral, a Ty czasem nie pracujesz w Autku?

Co do pytania dotyczącego kursu w Warszawie, to moim zdaniem jazda drugim pojazdem za kursantem nie działa - zero nauki... Jazda instruktora w aucie jest sposobem na zamaskowanie jego braków w wyszkoleniu. Ciekawe, jak przez radio zahamować, gdy kursant nie dojrzy zagrożenia?
ty
Moja szkoła i ProMotor szkolimy tylko z tylnego siedzenia, a moi i Piotrka Gadaja instruktorzy posiadają motocykle prywatnie, udzielają się w sporcie i motocyklowej turystyce zorganizowanej.
Nie zatrudniamy osób bez uprawnień instruktorskich i nie opowiadamy głupot o motocyklach i rzeczach pokrewnych.

Zapraszam do siebie lub do ProMotora. Kulik
www.kulikowisko.pl

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.