WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: studi
Nie 21 Cze, 2015
Kurs na prawo jazdy
Autor Wiadomość
ingo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Mar, 2012   Kurs na prawo jazdy

Witam
Poszukuję dobrej szkoły nauki jazdy jazdy. Najlepiej okolice Pragi, Marek, Wołomina.
Byłbym wdzięczny za jakieś sprawdzone miejsca

Ingo
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Sro 07 Mar, 2012   

Proponuję udać się do naszego forumowego kolegi czyli do Tomka Kulika i jego szkoły kulikowisko.pl, wykłady w śródmieściu, plac na Bemowie - satysfakcja gwarantowana, najlepsza w Wawie i okolicach IMHO
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
doctype
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Mar, 2012   

Nie wiem jak wygląda kurs u Tomka Kulika ale ja polecam Promotora...
Zresztą chyba Tomek kiedyś tam uczył o ile się nie mylę.
Poziom pewnie porównywalny w każdym razie. Na pewno zostaniesz wprowadzony w kwestie ważne i przeciwskrętu i międzygazu i bezpieczeństwa i tego co poczeba.
Jeśli chodzi o kurs to niestety wszystko na Bemowie...
Cena też dosyć spora 1300zl, chyba tak jak w kulikowisku.
 
 
squarek 


Model GSa: Inny motocykl
Dołączył: 31 Mar 2011
Pochwał: 13
Posty: 473
Skąd: WGM
Wysłany: Czw 08 Mar, 2012   

Ja tylko dodam od siebie żeby nie rzucać się na najtańszą szkołę jazdy. Ja niestety popełniłem ten błąd. Przeważnie niska kwota to dużo kursantów na raz. Na placu manewrowym jeździliśmy we 4. Na miasto wyjechałem dopiero na 13 godzinie... Tylu kursantów a instruktor tylko jeden. Po części to dobrze, plac miałem opanowany bardzo dobrze. Ale ze znajomością sektora egzaminacyjnego było kiepsko. Między innymi przez to oblałem jedno podejście. Wymuszenie pierwszeństwa, nawet nie wiedziałem że takie jedno coś może być skrzyżowaniem...
_________________
SÓZÓCKI GS500 ---> KAWAŁSRAKI ER6F ---> SÓZÓCKI FX650 FREEWIND ---> MOTÓRYNKA YBR250


 
 
 
doctype
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Mar, 2012   

Ja w promotorze na 20 godzin praktyki miałem tylko chyba 8h na mieście a to i tak wyglądało w ten sposób, że najpierw 30minut placu rozgrzewki później miasto, powrót i chwila na placu...I nie żałuję. To pozwoliło na opanowanie motocykla,zapoznanie się z nim, przećwiczenie wszelkich podstaw przeciwskrętu,międzygazu(wiadomo, że nie do opanowania tak hop siup więc to chodziło raczej o zaznajomienie się ocb). Ósemka na placu promotora malutka i nie zawsze dawało radę się zmieścić mi na początku ale jak wyszedłem na plac wordu to mało nie upadłem bo ósemka była kosmicznie duża.
 
 
massahuku
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Mar, 2012   

8 godzin to i tak rozpusta chodziłem na kurs gdzie może i jazd po placu było dożo,można było się wyjeździć , aż tyłek bolał ale jednocześnie jeździło 4 motocykle i 4 auta na kategorie B.Wyjazd na miasto trwał może z godzinę żeby zapoznać się z trasom egzaminu i koniec.
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Czw 08 Mar, 2012   

Generalnie wyznacznikiem dobrego kursu nie jest to ile godzin będziesz na placu, a ile na trasie egzaminacyjnej, tylko to jaki program jest realizowany w czasie bytności na placu (15h kręcenia 8 to chyba nie to o co chodzi) oraz jak zorganizowana jest jazda po mieście, co może zrobić instruktor, gdy siedzi w puszce i tak naprawdę nie widzi jak operujesz gazem, na którym biegu jedziesz etc., nie mówię już o względach bezpieczeństwa. Śmiać mi się chce jak słyszę, że instruktor jakący samochodem za tobą jest w stanie ochronić cię od wypadku - najechanie od tyłu, ale czy siedząc w tym samochodzie jest w stanie uchronić cię od tego, że wbijesz się w pojazd poprzedzający, bo nie wyhamujesz przed kimś przed tobą ??
doctype napisał/a:
Zresztą chyba Tomek kiedyś tam uczył o ile się nie mylę.

Nie mylisz się, ja właśnie robiłem kurs jak tomek jeszcze szkolił w PM.
doctype napisał/a:
Ósemka na placu promotora malutka i nie zawsze dawało radę się zmieścić mi na początku ale jak wyszedłem na plac wordu to mało nie upadłem bo ósemka była kosmicznie duża.

Jest tak specjalnie, że jest mniejsza, w zasadzie jest taka jak była w starym systemi egzaminowania, w latach 90, po ta abyś się dobrze nauczył, potem jak mówisz, egzaminacyjna zdaje się być ogromną i nie ma szans abyś z niej wyjechał.
massahuku napisał/a:
Wyjazd na miasto trwał może z godzinę żeby zapoznać się z trasom egzaminu

Kiedyś w Warszawie była stała trasa egzaminacyjna, obecnie od ponad roku jest trasą fakultatywną, masz spis ulic , po których może się kurs odbyć ale zawsze możesz różnie jechać, raz w prawo raz w lewo.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
doctype
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Mar, 2012   

O ile pan ingo zajrzy tu jeszcze kiedyś to chyba z czystym sercem te dwie ww. szkoły każdy może mu polecić. Może ktoś jeszcze zna jakąś inną szkołę z dobrym programem instruktażowym i jazdą w mieście z plecaczkiem...(btw. kiedyś widziałem jeszcze taką opcję, że instruktor jechał na drugim motocyklu obok).
 
 
ingo
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Mar, 2012   

doctype napisał/a:
O ile pan ingo zajrzy tu jeszcze kiedyś to chyba z czystym sercem te dwie ww. szkoły każdy może mu polecić. Może ktoś jeszcze zna jakąś inną szkołę z dobrym programem instruktażowym i jazdą w mieście z plecaczkiem...(btw. kiedyś widziałem jeszcze taką opcję, że instruktor jechał na drugim motocyklu obok).


Nie wiem dlaczego miałbym nie zaglądać :)
Dziękuję wszystkim za info. Kawałek mam na Bemowo, ale zależy mi na dobrych nauczycielach więc się chyba złamię.
Ingo
 
 
czat
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Mar, 2012   

Zna ktoś szkołę "easy rider" przy Górczewskiej ? Możecie coś na jej temat powiedzieć?
 
 
Huberto_88
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Mar, 2012   

czat napisał/a:
Zna ktoś szkołę "easy rider" przy Górczewskiej ? Możecie coś na jej temat powiedzieć?

Nie znam ale z górczewskiej to ja sobie kilka km dojeżdżałem do promotora za podobna kase. Masz jeszcze kulikowisko na bemowie. Weź lepiej, którąś z tych dwóch, a na pewno się nie zawiedziesz.
Jeśli jednak zdecydujesz się na ten "easy rider" to daj znać żeby inni na przyszłość wiedzieli czy korzystać czy raczej trzymać się z daleka ;)
 
 
czat
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Mar, 2012   

Spoko, właśnie byłem, zapisałem się i pierwsze wrażenie - super. Profesjonalne podejście do klienta na starcie. Zobaczymy dalej, będę informował :)
 
 
Huberto_88
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Mar, 2012   

Co masz na myśli mówiąc profesjonalne podejście do klienta? :P
Bardziej interesujące jest raczej to czego cie tam nauczą ale o tym przekonamy się za 20 godzin jazdy ;)
Opowiesz nam czy "liznąłeś" coś z techniki jazdy i zobaczymy czy jak usłyszysz gdzieś albo przeczytasz na forum "przeciwskręt" czy zrobisz tak ---> :przestraszony:
 
 
GoralWwa
[Usunięty]

Wysłany: Sob 24 Mar, 2012   

Pozwolę dorzucić coś od siebie. Jestem w trakcie kursu w szkole jazdy Autek - znajduje się w budynku akademika Jelonek przy górczewskiej. Wybierając szkołę kierowałem się głównie ceną, ponieważ z doświadczenia jakie zdobyłem przy kursie na kat. B wiem, że wyższa cena wcale nie oznacza lepiej wykwalifikowaną kadrę ze skończonym kursem dobrych manier itp. Wybrałem jedną z tańszych ofert i szczerze nie żałuję swojej decyzji.
Aktualnie jestem po egzaminie teoretycznym (oczywiście wynik pozytywny) i od poniedziałku zaczynam jazdy. Wykłady odbywały się 3 razy w tygodniu po 3h. Nie były to stracone i znudzone godziny. Wykładowca super gość, potrafił zainteresować uczestników na każdej lekcji. Co do jazd to jeszcze nie wiem, ale w poniedziałek się dowiem :)

Przy okazji dowiedziałem się, że jest wystawiony grupon na kat. A za niecałe 7 stówek tylko trzeba się liczyć z tym, że jak ktoś się za późno ogarnie to będzie długo czekał na wolny termin.
 
 
Tomek Kulik
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Mar, 2012   

Goral, a Ty czasem nie pracujesz w Autku?

Co do pytania dotyczącego kursu w Warszawie, to moim zdaniem jazda drugim pojazdem za kursantem nie działa - zero nauki... Jazda instruktora w aucie jest sposobem na zamaskowanie jego braków w wyszkoleniu. Ciekawe, jak przez radio zahamować, gdy kursant nie dojrzy zagrożenia?
ty
Moja szkoła i ProMotor szkolimy tylko z tylnego siedzenia, a moi i Piotrka Gadaja instruktorzy posiadają motocykle prywatnie, udzielają się w sporcie i motocyklowej turystyce zorganizowanej.
Nie zatrudniamy osób bez uprawnień instruktorskich i nie opowiadamy głupot o motocyklach i rzeczach pokrewnych.

Zapraszam do siebie lub do ProMotora. Kulik
www.kulikowisko.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.