WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Nawigacja GPS - jaka?
Autor Wiadomość
jankees
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Kwi, 2008   

Ja osobiscie śmigam na noki z mapami TT 6.02 cała wschodnia i zachodnia europa i jest spoko,wszystko w jednym jest i to jest dobre bo nie mam wypchanych kieszeni sprzętem.
 
 
Shergar
[Usunięty]

  Wysłany: Czw 29 Maj, 2008   

Ja mam zamontowany GPS Garmin eTrex Vista HCX... jest to model Outdoorowy z wgranymi mapami (ja mam tylko Polske dokladną, europe pobieżna) i funkcją AutoRouting`u... Jestem zadowolony. Jedyny minus to ze po zblizeniu skrzyżowania lub ronda (zbliza zeby bylo wiadomo ktory dokladnie zjazd lub droga) oddala sie za bardzo... możliwe ze da sie to jakos zniwelowac w ustawieniach lecz nie chcialo mi sie nawet tego szukać... poprostu zbliżam sobie jak potrzebuje ... uchwyt rowerowy też się sprawdza, dla pewności przywiązuje go smyczą do rączki "na krótko" ale jeszcze nigdy nie zauwazylem nawet zeby chcial sie jakoś wypiąć...

Osobiście polecam

Shergar :)
 
 
Breżniew 



Wiek: 51
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 1
Posty: 1268
Skąd: Olecko
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

http://www.biedronka.pl/str/2/i/6.php

W czwartek będzie w promocji w Biedronce nawigacja za 259pln. Mam bardzo podobna choć nie z biedronki i jest ok. Po prostym odblokowaniu windowsa CE. i zainstalowaniu innych map np. Automapy sprzęt zmienia sie nie do poznania. Za tę cenę warto.
http://www.my-navia.pl/index.php
Tu jest wszystko opisane jak odblokować Navie i zainstalować soft. także linki do programów i map. Oprócz nawigacji chodza na tym multimedia , PDF-y , E-booki i wiele innych programów. Obsługuje tez karty do 4GB ale bez HDCP.

Jesli ktoś chce kupić to radzę udać sie wcześnie rano bo idą jak świeże bułeczki. Większość wykupi personel sklepu. :hyhy:
_________________
Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
 
 
 
mj_320
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

W Carrefour bez promocji i wstawania o 5 rano ;) są ciągle dwa modele dostępne po 289 PLN - Manta 020 i Clark (nie pamiętam oznaczenia). (przynajmniej w W-wie)

Ja kupiłem Mantę kilka tygodni temu i potwierdzam słowa Breżniewa - za tą cenę jak najbardziej warto. W zestawie była mapa Polski iGo - niezła, ale pokryciem nie powala na kolana. Automapa działa nawet bez odblokowania Windowsa (wystarczy zmienić nazwę folderu i pliku .exe).
Czułość GPS mogłaby być lepsza (w porównaniu do odbiorników bluetooth na przykład), ale w mieście sygnał zgubiłem jak dotąd tylko raz - w samochodzie pod wiaduktem, ale GPS leżał na fotelu pasażera, a nie był przyczepiony przy oknie.

Ekran widoczny nawet w słońcu, możliwa obsługa palcem (nie trzeba wyciągać rysika). Bateria trzyma 3h bez ładowania.

Generalnie - polecam
 
 
aloOoha
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2008   

witam
a jak mocujecie GPSy do kierownicy? strasznie ciezko znalezc mocowanie do odpowiedniego GPSa na motor. Ja osobiscie nie znalazlam nic do swojego modelu (Smart 310) i zmontowalam sobie samorobke, ale narazie czekam na sprawdzenie jej w konkretniejszych warunkach. Ogolem statywy na motor sa okropnie drogie (kolo 200zl) :/
 
 
alesklar
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Cze, 2008   

ale Wy używacie zwykłego GPSa na motocykl?? da się tak?? Jeśli tak to jadę sobie zaraz kupić jakiegoś ;)
 
 
pootietang
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Cze, 2008   

aloOoha napisał/a:
a jak mocujecie GPSy do kierownicy?


kumpel ostatnio wykorzystał jakoś mocowanie od dzwonka rowerowego :D


alesklar napisał/a:
ale Wy używacie zwykłego GPSa na motocykl??


no a jakiego jak nie zwykłego :) może być zwykła navi, palmtop z wgraną mapą i anteną lub telefon z mapą + antena i nie widzę problemu. jedyny problem to gdzie to zamocować, jeśli jest turystyczna kiera to na kierownicy, gorzej jak połówkowa ale i wtedy idzie coś wykombinować a jak juz nie ma pomysłu na uchwyt to jest jeszcze mapnik.
 
 
Yarccom 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1934
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 22 Cze, 2008   

ja tez smigam na telefonie z GPSem na BT :P

do Lemona doprowadził jak po sznurku :oczami:
_________________
Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
 
 
Cezarek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   Nawigacja na motocykl

Od jakiegoś czasu śledzę oferty nawigacji ale nie wszystko można wywnioskować z tych opisów;/
Ma ktoś z Was garmina i mapy GP oraz Navigator Europy?
zastanawiam się nad tymi dwoma i różnią się właśnie mapami, nie wiem co będzie lepsze i czy warto zaoszczędzić te parę złotych.
Druga sprawa to czy jest jakiś problem że by wgrać bazę fotoradarów i skąd ją wziąść?

http://www.tylkogps.pl/e4...Product/19/5537

http://www.tylkogps.pl/pr...mo-400-NEE.html
 
 
Matizyahu
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Lut, 2010   

Mam taki problem. Kupiłem ostatnio Samsunga Avila z GPS. Chodzi o to, że wszystkie lepsze programy nawigacyjne pod Java mapy sobie ładują za pośrednictwem GPRS. Jest jakiś patent, żeby do któregoś z tych programów (obojętnie który) zgrać mapy na kartę/telefon tak, żeby nie musiał łączyć się z GPRS?
 
 
monteki
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Lut, 2010   

a co powiecie o 6210 navigator ??
 
 
Matizyahu
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Lut, 2010   

Ojciec jakiś czas temu kupił kupił, więc trochę z jego doświadczeń a trochę z moich mam opinię o tym telefonie.
Z jednej strony ładny telefon z Symbianem 9.3 S60 v3.2, na którym możesz zainstalować sobie coś innego niż System AGPS Nokii. Nic nie stoi na przeszkodzie w zainstalowaniu nawigacji np. Garmina, albo AutoMapy. Poza tym jeśli jesteś turystą, który lubi rozwiązania wszystko w jednym (w tym przypadku będą to odtwarzacz mp3, odtwarzacz filmów MPEG-4 z kodekami h.243, h.264 na deszczowe chwile, całkiem niezły aparat fotograficzny z lampą błyskową i nawet Game Boy - na Symbiana i WindowsMobile istnieją emulatory) to polecam.
Z drugiej strony plastik obudowy jest beznadziejny i od samego noszenia w kieszeni wyciera się niemożliwie. Po drugie - jak będziesz go często używał, to ta ładna klawiaturka po prostu się powyłamuje, więc generalnie jak nie będziesz obchodził się delikatnie to będzie wyglądał po trzech miesiącach dosyć szkaradnie ;)
 
 
Plaster
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Cze, 2010   

Czy ktos z was uzywa takiego TomTom-a, lub mial z nim stycznosc??
http://www.pixmania.pl/pl...t-2-europa.html
 
 
joeey
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Cze, 2010   

Matizyahu napisał/a:
Nic nie stoi na przeszkodzie w zainstalowaniu nawigacji np. Garmina, albo AutoMapy.

Kolego nie ma na symbiana Automapy ;) Można ją zainstalować tylko na windows :)

Na symbiana mapy: Sygic Mobile, Garmin, Ovi Maps, NDrive itd
 
 
hermes 


Model GSa: Inny motocykl
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 27
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 07 Sie, 2010   

A coś takiego?

GOCLEVER 4366 249,95
I jakoś to zamontować - jako fan DIY sądzę że da radę.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.