WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Doszkalanie dla uzytkownikow gS500 - technika jazdy
Autor Wiadomość
Huberto_88
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Kwi, 2012   

studi napisał/a:
Huberto_88 napisał/a:
Mi by się nie chciało

obyś nie musiał się nigdy dowiedzieć jak to jest, bo wtedy na pewno ci się zachce - zawsze

No oby. Dlatego na taki krótki dystans wolę pójść "z buta" albo puszką niż ubierać się dłużej niż jazda na moto mi zajmie...
 
 
Irys 



Model GSa: Brak moto
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Wrz 2009
Pochwał: 12
Posty: 1105
Skąd: Szkocja
Wysłany: Pon 02 Kwi, 2012   

Huberto_88 napisał/a:
A czy ty Irys jadąc 0,5km na moto do koleżanki, sklepu czy gdzieś tam zakładasz sumienni wszystkie ochraniacze jakie masz? Tylko szczerze ;)
Tak. Zarzucenie na siebie kurtki moto i wskoczenie w spodnie tekstylne czy moto-jeansy nie stanowi dla mnie problemu. O rzeczach tak oczywistych jak kask, rękawiczki czy buty nie wspominam.

W ProMotorze, owszem - najpierw uczysz się na placu. Ale głupia przewałka przy 20km/h na takiej powierzchni, w zwykłych ciuchach spowoduje automatyczne wykluczenie Cię ze szkolenia. A tu chodzi przede wszystkim o ciągłość. I o przyzwyczajenie się do jazdy w takich a nie innych warunkach. Skóra zupełnie inaczej się układa na ciele i "na baku" niż jeansy.

Huberto_88. Ale tak ogólnie się tylko zastanawiam... Ty próbujesz nam coś udowodnić, czy tłumaczysz sam siebie (głównie przed sobą) ze swojej głupoty i poglądów? Nie podobają Ci się zasady doszkalania? Twój problem. Nie musisz się doszkalać ani słuchać Jerrego czy innych trenerów - widać Ci to nie potrzebne. Życie zweryfikuje Twoje teorie w najmniej oczekiwanym momencie. Jeździj na golasa :)
Podejście przedstawiasz typowo "polaczkowe": wiem lepiej i jestem najMONDRZEJSZY a inni się mylą, bo przecież nigdy się nie wywaliłem jadąc do sklepu.
_________________
 
 
Huberto_88
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Kwi, 2012   

Irys, Gdybym prezentował podejście typowo "polaczkowe" to bym nie wydawał prawie 2 tyś na akcesoria.
Nie chce nic nikomu udowadniać ale forum przeglądam od dłuższego czasu i z tego co zauważyłem to niektórzy mają obsesję na temat bezpieczeństwa na moto. Aż dziwo, że nie zaprzestali jeździć na nim.

Nie mów, że moje poglądy to głupota. Bo ja również ci odpowiem, że głupotą jest jechanie wspomniane 0,5km na moto skoro zanim założysz ciuchy to dojdziesz tam już pieszo. Jeszcze jak to będzie upalny sierpień to już całkiem superaśnie.
A skoro jesteśmy przy Jerrym to zapytam, korzystałaś z kursu doszkalającego u nich?
 
 
RedShadow 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 32
Dołączył: 10 Sty 2009
Pochwał: 10
Posty: 1383
Skąd: Wrocław/Opoczno
Wysłany: Pon 02 Kwi, 2012   

Huberto_88 napisał/a:
niektórzy mają obsesję na temat bezpieczeństwa na moto. Aż dziwo, że nie zaprzestali jeździć na nim.

Może po prostu jeżdżą dłużej od ciebie i wiedzą co może się wydarzyć i chcą zminimalizować ryzyko odniesienia urazu w razie W.
Huberto_88 napisał/a:
Bo ja również ci odpowiem, że głupotą jest jechanie wspomniane 0,5km na moto skoro zanim założysz ciuchy to dojdziesz tam już pieszo

A kto tu mówił że jeździ 0,5km na moto? :zdziwko:
_________________
"– Potrafimy?
– Nie mam pojęcia. Ja na przykład nie potrafię.
– No tak, ale gdybyś potrafił i tak byś się nie przyznał. Ja bym się nie przyznał gdybym potrafił.
– A potrafisz?
– Nie
– Aha! "
 
 
midd 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 38
Dołączył: 03 Lip 2008
Pochwał: 5
Posty: 951
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 03 Kwi, 2012   

Cytat:
No ale czemu oni robią problem jak ktoś chce wziąć udział w takim szkoleniu w jeansach motocyklowych?


bo to ich szkolenie i mają prawo - jak nie leży to idź na inne szkolenie

na tory i inne obiekty też nikt w jeansach nie wpuszcza, musisz mieć ciuchy motocyklowe. I nie robią tego żeby chronić Twoją Pupę tylko swoją, bo jak coś sobie zrobisz to będą pytania kto tu wpuścił turystę

Cytat:
że kombi skórzane dwuczęściowe to słabizna, bo przy szlifie pierwsze co puści to suwak Najlepsze kombi jednoczęściowe.


- legenda stara jak świat nie mniej wiele osób w to wierzy i np. żeby pościgać się na poznaniu to w niektórych klasach trzeba mieć kombinezon jednoczęściowy.
_________________
http://www.bikepics.com/members/beer4free/
 
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Wto 03 Kwi, 2012   

midd napisał/a:
legenda stara jak świat

raczej jak sam Jerry, on ma już 61lat na karku.

"Za moich czasów" to Jerry zajmował się wyłącznie prowadzeniem biura więc się w tej sprawie wypowiadać nie będę jakim jest dydaktykiem.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
kingusia1188
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Kwi, 2012   

odkopuje temat.... Kto piszę się jakoś po świętach na jazdę doszkalającą ?
Z całą przyjemnością bym nauczyła się jeździć jeszcze przed pełnym sezonem :D

Lista jakaś się deklaruje?
 
 
Irys 



Model GSa: Brak moto
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Wrz 2009
Pochwał: 12
Posty: 1105
Skąd: Szkocja
Wysłany: Wto 03 Kwi, 2012   

Huberto_88, cały czas prezentujesz podejście typowego nastolatka, który kupuje MOTOR i jeżdżąc od baaardzo niedawna, wie wszystko lepiej a i jeździ jak Rossi (co najmniej!) - i chyba niewiele ma to wspólnego z prawdziwą pasją. Nadal uważam, że jesteś polaczkiem, który uważa że wydane 2k zł na akcesoria, uprawniają go do wydawania osądów na ludziach zdecydowanie bardziej doświadczonych. Poczytaj sobie, ile ludzie wydają czasami na "podstawowe ciuchy". Śmiem twierdzić, że 2k zł to MINIMUM na początek.

Swoją drogą, czemu nie kupiłeś BigBanga tylko małego GSika? Przecież to też jest niejako dla Twojej ochrony i bezpieczeństwa...

Huberto_88 napisał/a:
A skoro jesteśmy przy Jerrym to zapytam, korzystałaś z kursu doszkalającego u nich?
Tak, korzystałam i korzystam. Co do Jerrego - z tego co pamiętam, on nie prowadzi teorii. On co najwyżej "wprowadza" kursantów do sali i chwilę opowiada.
I osobiście radzę ci się tam nie doszkalać. Jeżeli po kilku spotkaniach z Jerrym, tak umiesz go wyśmiewać na forum publicznym, to kontaktu z Markiem (jeszcze większym GURU) nie przeżyjesz.
_________________
 
 
Tomek Kulik
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Kwi, 2012   

Drodzy Państwo,
szkolenie na kursie i po kursie jest dość ryzykownym przedsięwzięciem, trudno ocenić który etap jest gorszy - czasem kursant wykonuje figurę, a potem jest bardzo ostrożny i sumienny, a czasem dopiero po egzaminie dochodzi do gleby...
W obu przypadkach wymagam stroju z ochraniaczami. Najlepsze są ubrania skórzane, ale przy prędkościach jakie osiągają nasze bestie, dobre atestowane texy też się sprawdzają.
Co do dżinsów, to w grę wchodzi tylko jeden przypadek: dżinsy motocyklowe (np. Mottowear) a pod nimi zawiasowe trzypunktowe ochraniacze plastikowe (polisport, madhead, etc...). Dżinsy motocyklowe są o wiele mocniejsze od zwykłych, a krój nogawki pozwala na założenie plastików. Zwracam jednak uwagę na jedną rzecz: spodnie posiadające integralne ochraniacze, ale latające luźno wokół kolana nie nadają się - w razie gleby kolano nie będzie chronione.
Co do butów, to żadne adidasy i kowbojki nie wchodzą w grę. Tylko obuwie motocyklowe, ostatecznie trekingowe i wojskowe. Co do tych ostatnich, to zauważyłem, że buty tzw. motocyklowe za 200 zł dają mniejszą ochronę stopy i stawu skokowego niż nowoczesne obuwie wojskowe i trekingowe za podobną cenę. Cóż, w dzisiejszych czasach buty na motocykl nie są tanie...
 
 
Huberto_88
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Kwi, 2012   

Irys napisał/a:

Swoją drogą, czemu nie kupiłeś BigBanga tylko małego GSika


Przeczytaj moje powitanie to się dowiesz dlaczego.

Irys napisał/a:

Jeżeli po kilku spotkaniach z Jerrym, tak umiesz go wyśmiewać na forum publicznym, to kontaktu z Markiem (jeszcze większym GURU) nie przeżyjesz.

Widziałem Marka w "akcji" jak szkolił ludzi, rozmawiałem z nim i wiem, że to człowiek, który potrafi jeździć. Metodę ma dość kontrowersyjną (darcie ryja przez 60 min) ale skuteczną :)
Marek jest pewnie prawdziwym GURU tak jak Tomek. Nie współpracowałem z nimi więc się nie wypowiadam na ich temat. Ale słynny Jerry z który spędziłem trochę godzin na wykładach to mądrala na strażackiej emeryturze, który myśli, że jest Bogiem, bo prowadzi biuro jednej z najlepszych szkół motocyklowych, którą i tak założył jego syn...

A propo stroju na szkolenie to widzę, że jedynie Tomek Kulik ma ciut luźniejsze podejście od was.
Moim zdaniem na tor nie wpuszczą was bez stroju, bo mamy w Polsce durne przepisy. Przepisy ruchu nie regulują w czym ma jeździć motocyklista, a w razie szlifa na torze i ewentualnych strat na zdrowiu problemy będzie miał prowadzący szkolenie i osoby opiekujące się torem. Na jakiej podstawie pytam??

Podobna sytuacja była kiedyś w Radomiu, że wpuścili chłopaka bez prawa jazdy kat. A i miał glebę. Założył im sprawę i chyba nawet wygrał. Na jakiej podstawie pytam poraz drugi?? Po co na tor prawo jazdy skoro tor nie jest drogą publiczną?
To kolejny objaw durnoty urzędników i przepisów w naszym kraju. Witamy w polsze...
 
 
midd 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 38
Dołączył: 03 Lip 2008
Pochwał: 5
Posty: 951
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 03 Kwi, 2012   

Cytat:
Moim zdaniem na tor nie wpuszczą was bez stroju, bo mamy w Polsce durne przepisy. Przepisy ruchu nie regulują w czym ma jeździć motocyklista, a w razie szlifa na torze i ewentualnych strat na zdrowiu problemy będzie miał prowadzący szkolenie i osoby opiekujące się torem.


chyba nigdy nie byłeś na żadnym torze bo nie wiesz jak to wygląda,

po pierwsze nie jesteś tam sam, po drugie jak ktoś się wypieprzy to reszta stoi i czeka - w zależności od urazów i strat trwa to dłużej lub krócej. Dlatego w interesie wszystkich jest to żeby byle gleba nie kończyła się wezwaniem karetki bo ktoś zdarł sobie dupę do kości.


Cytat:
Podobna sytuacja była kiedyś w Radomiu, że wpuścili chłopaka bez prawa jazdy kat. A i miał glebę. Założył im sprawę i chyba nawet wygrał.


w tym wypadku akurat chodziło własnie o ciuchy a nie kat A.
_________________
http://www.bikepics.com/members/beer4free/
 
 
 
Tomek Kulik
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Kwi, 2012   

Moje luźniejsze podejście dotyczy tylko ubrań, które mają homologację, czyli wszywkę z oznaczeniem.
Jeśli mam podejrzenie, że ubranie nie spełnia wymogów i może się przetrzeć, to nie pozwalam jeździć u siebie.
Tak samo nie zapraszam na zajęcia z kaskiem typu "orzeszek" lub "jet" - to nie nadaje się do jazdy, a tym bardziej do trenowania.

Co do szkolenia, to mam termin na 27 kwietnia w Ułężu - zapraszam.


PS Szkoda, że Jerry robi Piotrkowi krecią robotę... Gdy zakładaliśmy Pro-Motor'a było rewelacyjnie. Ale w pewnym momencie odszedłem na swoje. Szkoda...
 
 
Machu 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 104
Dołączył: 10 Kwi 2011
Pochwał: 31
Posty: 1749
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: Wto 03 Kwi, 2012   

Huberto_88 napisał/a:

A i jego zdaniem na skuterze powinno się jeździć w kombiaku, bo szlif na skuterze nie różni się niczym od szlifa na moto :D


45 km/h (max. dopuszczalna prędkość motoroweru)
http://www.youtube.com/watch?v=xaJ55fRw-SU
50-60 km/h szacują po uszkodzeniach moto (chłopak nie przeżył :/ )
http://www.mmszczecin.pl/...ory=spozaMiasta

Huberto_88 napisał/a:

A teraz słyszę jak Wielki „JERRY” mówi niczym oświecony Budda, że na chińskim skuterze, który osiąga zawrotną prędkość 50km/h (60km/h z górki z wiatrem w plecy) powinno jeździć się w skórzanym kombi :padam:


http://www.scigacz.pl/Kom...erow,17500.html

Oho, chyba Pan Jerry wiedział o czym mówi ;) Kolejny który myśli że krzywdę to można sobie zrobić od 100 km/h wzwyż... 50 km/h wystarczy na poważne kuku z udziałem R-ki w drodze po piwo. A ryzyko jest jeszcze większe ponieważ to tylko po piwo więc jedziesz na zimnych oponach, rozkojarzony i przekonany że nic się nie może stać.

A.. to z doborem ubrania pod owiewki lub ich brak dobre, uśmiałem się :rotfl:
 
 
Irys 



Model GSa: Brak moto
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Wrz 2009
Pochwał: 12
Posty: 1105
Skąd: Szkocja
Wysłany: Wto 03 Kwi, 2012   

Tomek Kulik napisał/a:
PS Szkoda, że Jerry robi Piotrkowi krecią robotę... Gdy zakładaliśmy Pro-Motor'a było rewelacyjnie. Ale w pewnym momencie odszedłem na swoje. Szkoda...
Tomku, wiesz to bo to widziałeś czy właśnie przeczytałeś od Huberto_88?? Z całym szacunkiem do Ciebie i ogromną sympatią z mojej strony... Nie wierz w każde słowo pisane, szczególnie kogoś kto realiów jednak nie zna, tylko jak widać mamle jęzorem. Nie zaczynajmy wojny ponownie ;)

Jerry jest niesamowitym człowiekiem, który przeżył już swoje. I jak to u starszych ludzi bywa, czasem trzeba mimo wszystko traktować opowieści z lekkim przymrożeniem oka - czasy się zmieniają, budowa i szyje kombinezonów również. Ale to nasza inteligencja wpłynie na to, co zaabsorbujemy a co puścimy drugim uchem wolno. Co absolutnie nie uprawnia do obrażania czy wyśmiewania się z takiego człowieka. Więc od Jerrego wara.
_________________
 
 
rolnikov
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Kwi, 2012   

kingusia1188 napisał/a:

Lista jakaś się deklaruje?


Tak, ja jestem chętny. Proponuję właśnie zrobić jakąś listę w tym wątku wraz z preferowanymi terminami.

Kod:

1. kingusia1188 - po świętach
2. rolnikov - Maj/Czerwiec/Lipiec ....
3.


Reszta "krzykaczy" niech sobie założy drugi wątek o tym kto lepiej szkoli :) Na pewno będzie ciekawy i merytoryczny :) (bez ironii)

Tomku, z jakim wyprzedzeniem grupa powinna się umawiać na szkolenie? Odpowiednio w Ułężu / na Bemowie ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.