WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana oleju i plynu hamulcowego
Autor Wiadomość
Prayer
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008   Wymiana oleju i płynu hamulcowego

Cześć,

w przeciągu tygodnia będę chciał wymienić olej z filtrem, płyn hamulcowy i opony. Głównie skupiam się na oleju, ponieważ jest to jedna z niewielu rzeczy, na które moja profesja mi pozwala ;)
Zakupiłem nowy filtr wraz z 4 litrami motula. Powiedzcie mi proszę, ile litrów oleju wejdzie wraz ze zmianą filtra? Oczywiście wcześniej planuję upuścić stary. Czy jeżeli rozgrzeję silnik i odkręcę spływ oleju od dołu, to przy zdejmowaniu zabezpieczenia nie poparzy mi rąk?

Drugie pytanie dotyczy wymiany płynu hamulcowego. Czy taki laik jak ja, poradzi sobie z tym? Czy może lepiej oddać do warsztatu?

Opony będę zakładał u profesjonalistów. Zdam relację, jak się na nich jeździ ;)

Dzięki wszystkim za pomoc! :]
 
 
pootietang
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008   

oleju wchodzi ok 2.9l
o jakie zabezpieczenie ci chodzi?? jak odkręcisz korek na nagrzanym silniku i poleci olej po ręce to na pewno "ciepło" ci się zrobi więc uważaj.
nie wiem jaki z ciebie laik więc z tym płynem to ci nie poradzę, jeśli nie czujesz się na siłach to lepiej zleć to komuś bo hamulce to najważniejszy podzespół w pojeździe a koszt wymiany niski.
 
 
Breżniew 



Wiek: 51
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 1
Posty: 1268
Skąd: Olecko
Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008   

Korek jest na klucz 21 czyli taki jak do świec samochodowych. Kierunek odkręcania lewy.
Olej w silniku tak szybko sie nie rozgrzewa wiec jak przejedziesz sie z 5km to dopiero sie nagrzeje. niema wiec obawy . Pamietaj by dobrze włożyć filtr i od razu włóż nowa uszczelkę do pokrywki. Uszczelka powinna byc z nowym filtrem.
Zanim zapalisz silnik po wymianie oleju , wykręć świece z głowicy i włoż z powrotem do fajek. Oprzyj je o ramę moto. Nastepnie włącz zapłon i rozrusznik. Pokręć rozrusznikiem do momentu az zgaśnie lampka cisnienia oleju. Jak zgasła to wkręć świece z powrotem i uzupełnij prawidłowy poziom oleju w silniku. Robota skończona.
Płyn hamulcowy wymień w serwisie i zobacz jak to się robi. Sam , jesli nigdy tego nie robiłeś zostaw w spokoju. Zanim wyjedziesz z serisu , sprawdż działanie hamulców i czy niema wycieków.
_________________
Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
 
 
 
Prayer
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Kwi, 2008   

Dzięki! Zdam relację z postępów ;)
 
 
Majic 

Model GSa: GS 500E
Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2008
Pochwał: 1
Posty: 589
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 05 Kwi, 2008   

Słyszałem, że Suzuki zawsze podaje ile należy wlewać oleju do stanu MINIMUM. W naszym przypadku po wlaniu równo 3L zalejemy do stanu MAX. To prawda ?
_________________
Prowadzący G.G.G. (Gieesową Grupę Geriatryczną).
 
 
 
Plaster
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Kwi, 2008   

zgadza sie bo dzisiaj zmienilem olej z filtrem wlalem 2,95L i na bagnecie wskazuje max
 
 
Prayer
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

Zalałem. Wszystko elegancko ;]
 
 
grzesiu
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009   

Breżniew napisał/a:
(...)Korek jest na klucz 21 czyli taki jak do świec samochodowych. Kierunek odkręcania lewy(...)

kierunek lewy, tj. odwrotnie do ruchu wskazowek zegara, tak?
 
 
pootietang
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009   

dokładnie tak :)
 
 
grzesiu
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009   

Ok, dzieki :)
 
 
eliteonly1
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Kwi, 2009   Wymiana Płynu Hamulcowego

Witam, wczoraj zakupiłem Suzuki GS 500 - 1994r.
Zauwazylem, ze motocykl ma za malo plynu hamulcowego - troszke ponizej poziomu low.
Dzis juz kupilem plyn hamulcowy Castrol Response DOT4- syntetyczny - kompaktybilny z DOT3 DOT4 i DOT 5.1 - pol litra za 17 zl.

I tu mam pare pytan:

-czy plyn hamulcowy mozna wymienic tylko u mechanika czyli jak jest napisane na forum raczej nie robic tego samemu? a jak mozna samemu to w jaki sposb?

-czy moge dolac tylko plynu hamulcowego, aby uzupelnic jego poziom? (nie wiem jaki plyn lany byl wczesniej, nie wiem czy jak sie doleje innego, niz byl wczesniej lany to czy cos się stanie) czy ew. mozna to zrobic u mechanika?

-czy ten plyn hamulcowy, ktory podalem wyzej wraz z parametrami bedzie odpowiedni do GS 500?

Prosze o odpowiedz, pozdrawiam.
 
 
cosinus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Kwi, 2009   Re: Wymiana Płynu Hamulcowego

eliteonly1 napisał/a:
Witam, wczoraj zakupiłem Suzuki GS 500 - 1994r.
Zauwazylem, ze motocykl ma za malo plynu hamulcowego - troszke ponizej poziomu low.

Pierwsze sprawdzenie jak za mało płynu, to sprawdzenie klocków ham.
eliteonly1 napisał/a:

Dzis juz kupilem plyn hamulcowy Castrol Response DOT4- syntetyczny - kompaktybilny z DOT3 DOT4 i DOT 5.1 - pol litra za 17 zl.

I tu mam pare pytan:

-czy plyn hamulcowy mozna wymienic tylko u mechanika czyli jak jest napisane na forum raczej nie robic tego samemu? a jak mozna samemu to w jaki sposb?


Było tu kilkakrotnie pisane w kilku podobnych wariantach. Strzykawka, wężyk, trochę płynu na zmarnowanie.
Ja tak będę robił, moje ryzyko, z tym że robiłem to na puszkach. Na moto jak już dowiedziałem się, jest kilka różnic. Zależy jak się czujesz, ew zostaje mechanik.

eliteonly1 napisał/a:

-czy moge dolac tylko plynu hamulcowego, aby uzupelnic jego poziom? (nie wiem jaki plyn lany byl wczesniej, nie wiem czy jak sie doleje innego, niz byl wczesniej lany to czy cos się stanie) czy ew. mozna to zrobic u mechanika?

Dolewka to chyba najgorsza opcja, zwłaszcza że zupełnie nie wiesz co jest w środku. Zawsze jest to odradzane. Mechanik niewiele pomoże (chyba że masz zapieczone śrubki pokrywki co sie zdarza i kiepski śrubokręt), bo to może (rzadko) się złego stać, zmiany w gumkach, to na pewno nie od razu widać skutki - tylko po czasie.

eliteonly1 napisał/a:

-czy ten plyn hamulcowy, ktory podalem wyzej wraz z parametrami bedzie odpowiedni do GS 500?


Jak wierzysz w pisane (to taki stary dowcip) to powinien pasować.
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Sro 22 Kwi, 2009   

Jeżeli czujesz się na siłach robisz samemu. Jeżeli nie dajesz mechanikowi lub osobie bardziej doświadczonej. Wystarczy mechanik samochodowy.
DOT4 jest odpowiedni.
Przy okazji sprawdź klocki i "pobaw" się zaciskiem.

Między innymi ten link się może przydać.
http://serwisy.gazeta.pl/...23,2172820.html
_________________
www.gs500.pl
 
 
pchelka 

Wiek: 39
Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 88
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: Sob 16 Maj, 2009   

Może troszkę oftop .. ale myślę że pasuje...

takie pytanie - zmieniałem dziś filtr + olej, i sporo się namęczyłem żeby ładnie wpasować ten gumowy simering pod pokrywę filtru. Czy jest jakiś sposób który pozwoli mieć pewność że ta gumka siedzi prawidłowo w wyżłobieniu?

narazie poskręcałem przejechałem sie wokoło garażu, i odstawiłem - pod filtrem leży biała kartka jak coś kapnie to zmieniamy simering .. tylko jak go ułożyć by na pewno siedział dobrze... stosujecie może jakiś sylikon czy coś tego typu do przyklejenia tej małej cholery??

(Swoją drogą jak zobaczyłem stary filtr oleju i gródki metalu to się przeraziłem .. oby silnik nie ucierpiał..)
 
 
jacek 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 42
Dołączył: 14 Wrz 2008
Pochwał: 1
Posty: 723
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 16 Maj, 2009   

Miejsce na simmering na pokrywie filtra oleju smarujesz smarem, wtedy uszczelka sie przyklei i bedziesz mieć pewność ze w czasie dokrecania nadal bedzie na swoim miejscu. Jak cieknie kup nowy oring, pozniej zabieraj sie za odkrecanie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.