WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Problem - hamulec przod
Autor Wiadomość
ArkadiuszDZG
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Mar, 2013   

Właśnie prowadnice są czyste tłoczki ruszają się bez zacięć i w zbiorniczku była odpowiednia ilość płynu.Ciężka sprawa z tym zaciskiem a za co odpowiada blaszka znajdująca się pod klockami w zacisku? bo wydaje mi się że jest trochę wygięta wygląda jakby przez tłoczek.
 
 
sezrg 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 40
Dołączył: 15 Lis 2007
Pochwał: 17
Posty: 821
Skąd: swarzędz/poznan
Wysłany: Pon 04 Mar, 2013   

Za cofanie sie tloczkow odpowiada po 1 czystosc tloczka po drugie gumowa uszczelka co uszczelnie tloczek.moze masz juz wytarta te uszczelke i nie spelnia swoich wlasciwosci.
_________________
keeway ry8->suzuki gs 500->suzuki rf 600->niebawem HAYA
 
 
 
ArkadiuszDZG
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Mar, 2013   

Kupiłem kilka dni temu nowy zestaw naprawczy i go zamontowałem,dlatego to na pewno nie wina uszczelki.
 
 
sezrg 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 40
Dołączył: 15 Lis 2007
Pochwał: 17
Posty: 821
Skąd: swarzędz/poznan
Wysłany: Pon 04 Mar, 2013   

zrób tak :

zdejmij zacisk ( nie jarzmo) weź jakieś dwa solidne pręty i spróbuj wcisnąć zacisk.
jeśli wciska sie bez problemu i bez większego oporu to znaczy ze wina leży w jażmie.
Jednakże jak cieżko będzie tłoczek sie wciskał to proponuje poluźnic trochę odpowietrznik i znów spróbować wcisnąć. jeśli sie wciśnie bez problemu przy popuszczonym odpowietrzniku to znaczy ze przewód hamulcowy jest w środku niedrożny ( w środku od starości rozwarstwiony) i przewód do wymiany

Przewód w środku rozwarstwiony to tez tłoczek sie nie cofa.pompa ma siłe przepchnąć płyn hamulcowy ale z powrotem nie ma siły się przepchnąć samoczynnie
miałem już jakieś 4 takie przypadki

Ps-Nie dziękuj ;) ;) ;) ;) ;)
_________________
keeway ry8->suzuki gs 500->suzuki rf 600->niebawem HAYA
 
 
 
ArkadiuszDZG
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Mar, 2013   

Ehhh pisałem wcześniej że dopiero kupiłem nowy przewód hamulcowy w stalowym oplocie goodridge tłoczki da się wcisnąć bez większego problemu przy otwartym zbiorniczku od wlewu płynu hamulcowego.
 
 
dymny 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 38
Dołączył: 21 Lut 2012
Pochwał: 32
Posty: 546
Skąd: Tarnów
Wysłany: Wto 05 Mar, 2013   

ArkadiuszDZG napisał/a:
Ciężka sprawa z tym zaciskiem a za co odpowiada blaszka znajdująca się pod klockami w zacisku? bo wydaje mi się że jest trochę wygięta wygląda jakby przez tłoczek.


Może faktycznie tym tropem... :suchy:
Ta blaszka pełni rolę sprężyny trzymającej klocki w odpowiedniej pozycji w zacisku.
Może jeśli jest jakoś wygięta to ona blokuje klocek i ten nie cofa się wystarczająco.
Zobacz sobie na moje fotki czy tak masz włożoną blaszkę, bo w Haynesie był błąd.

Możesz jeszcze sprawdzić poprawność układu hydraulicznego w taki sposób:
1. odkręć zacisk od lagi
2. wyciągnij klocki z zacisku
3. naciśnij klamkę raz
4. puść klamkę i zobacz czy tłoczki delikatnie się cofają.
Jesli tłoczki się cofają to musi coś mechanicznie blokować klocki, prowadnice zacisku.
_________________

 
 
KATANA 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 39
Dołączył: 06 Gru 2009
Pochwał: 58
Posty: 963
Skąd: KĘTRZYN
Wysłany: Wto 05 Mar, 2013   

W związku z tym co już wyżej zostało napisane. Dodam że powierzchnia tłoczka zacisku powinna być równa i gładka, bez żadnych zarysowań, wżerów, czy zadrapań. To samo tyczy się powierzchni otworu pod tłoczek w zacisku. Poniekąd nawet zbyt duży luz tłoczka w zacisku może powodować jego blokowanie, to samo tyczy się zużytych/wypracowanych prowadnic zacisku w jarzmie.
Jeżeli masz jakieś podejrzenia względem "być może nieprawidłowo" pracującej pompy hamulcowej, możesz wykonać pewną próbę. Mianowicie wystarczy użyć innej pompy, a w przypadku braku takiej, zdjąć pompę tylnego układu hamulcowego, i podłączyć ją na próbę do przedniego układu. Wiem że wymagać to będzie sporego dodatkowego nakładu pracy, ale być może pomoże to tobie w odnalezieniu konkretnej przyczyny. To o czym pisałeś wcześniej z "woreczkiem na końcu przewodu i cofającym się powietrzem" nie ma żadnego uzasadnienia w praktyce, ponieważ w samym układzie hamulcowym występują zupełnie inne zjawiska tj. ciśnienie/temperatura płynu hamulcowego, dochodzą do tego jeszcze znaczne opory tłoczka w zacisku, które muszą zostać pokonane, by tłoczek uległ cofnięciu w momencie odpuszczenia klamki hamulca. Sprężony płyn hamulcowy działa wypychająco na wszystkie elementy wewnętrzne zacisku hamulcowego, min. na tłoczek a także na same uszczelnienia o-ringi tego tłoczka. I właśnie te o-ringi swoją elastycznością, które są pod ciśnieniem wypychane w stronę tarczy hamulcowej w momencie odpuszczenia klamki hamulca i spadku ciśnienia w układzie, powracając do swojego pierwotnego położenia/kształtu jednocześnie automatycznie cofają/odbijają tłoczek do położenia wyjściowego. A więc do prawidłowego powstania takiego efektu jest niezbędnie potrzebny przede wszystkim sprawny zacisk, tłoczek, oraz pozostałe elementy układu hamulcowego.
 
 
ArkadiuszDZG
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Mar, 2013   

Dzięki za rade po wielu niepowodzeniach oddałem zacisk i pompę mojemu wujkowi który ma dość pokaźną kolekcje motocykli i zna się na mechanice gdy pokazałem mu zacisk zauważył coś co ja ominąłem tzn prowadnica na której utrzymuje się klocek hamulcowy została wytarta w takim stopniu że trudno to zauważyć ale może to doprowadzać to zaklinowania się klocka w tym wytartym wgłębieniu i dla tego może się blokować koło. Do tego tłoczki są w nie najlepszym stanie mają niestety małe wżery tak wiec powiedział mi że mam wpaść do niego za tydzień i wtedy mi powie czy da się coś z tym zrobić czy czeka mnie jednak kupno nowego zacisku.Gdy już uporam się z problemem napisze co tak na prawdę zawiodło.
 
 
Krzys PL 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2012
Pochwał: 1
Posty: 37
Skąd: Hemel Hempstead
Wysłany: Czw 21 Mar, 2013   

Od jakiegoś czasu zaczął mi brzęczeć przedni hamulec. Kończyła mi się tarcza i myślałem że to od tego, ale wymieniłem tarcze i klocki a przód dalej mi brzęczy. Od czego to może być?
 
 
mocar
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Mar, 2013   

Czyściłeś cały zacisk przy wymianie tarczy i klocków?
 
 
Krzys PL 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2012
Pochwał: 1
Posty: 37
Skąd: Hemel Hempstead
Wysłany: Pią 22 Mar, 2013   

Tak czyściłem, jedynie czego nie zrobiłem to nie nasmarowałem tłoczków, bo nie przyszła mi jeszcze pasta a musiałem mieć sprawne moto. Ale na dniach mi przyjdzie to przesmaruje.
 
 
ArkadiuszDZG
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Kwi, 2013   

Witam co do brzęczenia miałem dziś podobnie przy zakładaniu zacisku niestety nie wiem jaka była tego przyczyna ale przy odkręceniu ponownie zacisku , dopasowaniu go i przykręceniu po brzęczeniu nie było ani śladu.A co do mojego wcześniejszego problemu z zaciskiem to pierwszym było zagłębienie wytarte przez klocki w prowadnicy która utrzymuje klocki rozwiązałem go tak że po prostu naspawałem a potem wyszlifowałem prowadnice i wszystko jest ok a drugi problem to jednak pompa hamulcowa daje za małe ciśnienie i tu moje pytanie musze kupić zestaw naprawczy do pompy i chciałbym się dowiedzieć czy w rocznikach 2000-2004 jest jakaś różnica w budowie pompy.Jest to pompa hamulcowa firmy Nissin.
 
 
czyzewsky 

Model GSa: GS 500E
Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 7
Skąd: Włocławek
Wysłany: Czw 18 Kwi, 2013   

Witam, można użyć tego specyfiku od tłoczków do posmarowania tłoczka pompy hamulcowej?
 
 
master611
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Paź, 2013   

witam, rozumiem ze nalezy zalozyc oslony przeciwpylowe,a jakie sa konsekwencje jesli ich sie nie zalozy?
spowoduje to wyciek plynu?
 
 
KATANA 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 39
Dołączył: 06 Gru 2009
Pochwał: 58
Posty: 963
Skąd: KĘTRZYN
Wysłany: Wto 08 Paź, 2013   

Takie że bez tych osłonek dojdzie do zapieczenia/zatarcia/porysowania powierzchni tłoczka zacisku/prowadnic, a dodatkowo do przyspieszonej korozji odsłoniętych mechanizmów. Wybór więc należy do Ciebie, albo zrobisz tak jak sztuka/zasady mechaniki nakazują, albo metodą zwaną pospolicie druciarstwem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.