Problem - hamulec przod
Odpowiedz do tematu

:
niestety okazuje się że dalej są regularne stuki, rozebrałam zacisk jeszcze raz, okazuje się że bolec w klocku ociera o nity w tarczy :szok: Nie wiem jak to możliwe, wszystkie blaszki są, klocek wydaje się że siedzi tam gdzie powinien. Miejsce ocierania oznaczyłam na zdjęciu. Jakiej grubości powinien być klocek, czy ten jest już do wymiany?
Może coś jest źle poskładane? Chociaż ocierać zaczęło wcześniej samo z siebie, nic nie było grzebane przy zacisku.

:
claudii napisał/a:
Jakiej grubości powinien być klocek, czy ten jest już do wymiany?
Może coś jest źle poskładane?


Poszukaj w necie rysunku dla Twoich klocków, poniżej przykład dla Lucasów MCB681:


Wydaje mi się, że te klocki jeszcze trochę pociągną (jednak nie widać rowka oznaczającego limit), ale szykowałbym się na wymianę w niedalekiej przyszłości. Możliwe też, że przy tej tarczy jest to max dla tych klocków. Ja mam inną tarcze u siebie w której jest mniejszy koszyk i nity są nieco niżej od zacisku, więc u mnie takich problemów nie było.

Generalnie klocek nie powinien o nic ocierać w tym miejscu. Jeśli to nie jego wina, tzn. ma odpowiedni wymiar i jest prosty sprawdź czy na pewno masz dobrze dokręcone i ustawione koło (choć przy oryginalnych elementach osi raczej ciężko tam coś krzywo ustawić). Skontroluj też stan prowadnic zacisku, bo może wykrzywia się na nich i przez to występuje ocieranie.

GS 500E '95 -> GSX-R 600 K3
---
GR
:
Orientuje się ktoś gdzie teraz można dostać zestaw naprawczy do zacisków hamulcowych do GSa z 2005 roku? Wszędzie są tylko do 2001 roku. W Larssonie też nie widać.

Naukę jazdy na moto rozpoczynasz z workiem pełnym szczęścia i brakiem doświadczenia.
Cały bajer polega na tym żeby nabyć tego drugiego zanim skończy się to pierwsze...
:
W GS były 2 zaciski. Pierwszy do '95 a drugi do końca produkcji. Te zaciski występowały też w DL 650 i GSR 750

GS 500 SF
:
Przeglądam właśnie różne strony w poszukiwaniu zestawu naprawczego przedniego zacisku. Mam GS 500 H z 2007 roku z zaciskami AJP. W większości modeli są Tomico. Czy w związku z tym nie potrzebuję przypadkiem innego zestawu?

Tak przy okazji zastanawiam się na inną rzeczą. Czyściłem ogólnie motor i zobaczyłem, że wizjer pokazujący poziom płynu hamulcowego przy przedniej pompie jest dosyć brudny. Chciałem go wyczyścić. W pewnym momencie plastik wpadł mi do środka i cały płyn wylał się. Gdzie to teraz dorwać? Typowy wizjer 18mm nie wejdzie mi tam, bo mam 17.4mm średnicy otwór i do tego tylko 3 mm głębokości, gdzie standardowe mają 5mm...

GS 500 H '07
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.