WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z elektryka i zapalaniem :(
Autor Wiadomość
Keso_turbo 


Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 124
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Nie 23 Mar, 2008   Problem z elektryką i zapalaniem :(

Mam poważny problem z elektryką który najprawdopodobniej sam stworzyłem :? No więc tak ogólnie rzecz biorąc wrarjuje mi elektryka chciałem wyjechac dzisiaj moją suzi bo wczoraj ją złożyłem cała no i pojawił sie taki problem że włączam zapłon i okazuje się że przycisk od rozruchu jest miękki i rozrusznik nic się nie odzywa na dodatek nie świeci sie kontrolka od biegu neutralnego. :( Kilka razy tak to się powtórzyło aż wreszcie wszystkie kontrolki sie zaświeciły ( tnz olej i N ) no i zapalił. Zgasiłem go włączam ponownie zapłon i zauważyłem że kontrolka od oleju nie świeci sie na zgaszonym silniku i dalej ta sama sytuacja nic sie nie odzywa przycisk rozruchu nie działa. Kilka razy włączałem i wyłączałem zapłon i rózne sytuacje były raz swieci się tylko od oleju raz od biegu jałowego czasem żadna sie nie swieci a palic jak nie chciał tak nie chce :/

Co może być tego przyczyną?

Dodam jeszcze bo to z pewnością ważne że kiedy robiłem kierunki to (głupia sprawa troche :oops: ) myślałem początkowo że przerywacz to ten tuż przy radiatorze tym no i przy sprawdzaniu kabli zrobiłem zwarcie :/ dotknąłem plusem do tego zielonego przewodu w kostce no i się troche zagrzał i zaśmierdzialo i dymek lakko poszedł :oops: no i potem przez jakiś czas było ok a później przestała świecic kontrolka od biegu jałowego nie paliłem go bo miał mało oleju z resztą i tak miałem wymieniać no i uszczelniałem dekiel z góry więc nie było fizycznej możliwości odpalić go

Po zalaniu oleju znowu sie zaświeciła ta kontrolka od N myślałem że to może przez to że za mało oleju było w silniku i może ten czujnik dlatego nie chciał działać :oops: No i po wymianie oleju tzn wczoraj wszystko było ok chodził palił na początku troche nierówno dusił się ale okazało sie że świece były źle dokręcone i całe czarne wyczyściłem dokręciłem i chodził ładnie. No i na noc przestraszony troche tym zwarciem zdjąłem kleme na wszelki wypadek dzisiaj zakładam odpalił za pierwszym razem na ssaniu przykręciłem zboirnik założyłem siedzenie bo wczoraj przy zakładaniu zbiornika zapomniałem go otworzyć :oops: no i poszedłem do domu sie ubrac. Wracam próbuje zapalić a tu taki klops :/ tak jak na samym początku opisałem

Uff ale sie rozpisałem :) Kurcze nie mam już pojęcia co zrobić i co moze być przyczyną? Może to być z powodu tego zwarcia? ale jakby było przez to chyba nie byłoby takich warjacji.

Prosze was pomózcie bo już ciepło sie zaczyna robić!!! :)
 
 
pootietang
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Mar, 2008   

za dużo tego żeby ogarnąć :P . rozumiem że dym poszedł z przekaźnika zapłonu, nie pamiętam jak on tam dokładnie wyglądał ale jeśli była by możliwość rozebrania to mógłbyś styki sprawdzić, jednak szybciej będzie ominąć przekaźnik i zawrzeć na krótko przewody(tylko żebyś znowu jakiegoś zwarcia nie zrobił) żeby zobaczyć czy wszystko będzie si, jak będzie to przekaźnik to jeszcze nie będzie najgorzej bo można zastąpić innym(oryginalny na pewno drogi).
 
 
Keso_turbo 


Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 124
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Nie 23 Mar, 2008   

Nie właśnie o to chodzi że zwierałem bez przekaźnika tego za długo przewód przytrzymałem no i sie zagrzał bo to cienkie przewodziki są :/
 
 
pootietang
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Mar, 2008   

chodzi mi o te przewody które przekaźnik załącza. prąd wchodzący do przekaźnika jest taki sam jak wychodzący więc nic się nie zagrzeje a jeśli zware zrobiłeś to nie te przewody zwarłeś.
 
 
Breżniew 



Wiek: 51
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 1
Posty: 1268
Skąd: Olecko
Wysłany: Nie 23 Mar, 2008   



Zwierajac zielony przewod z + mogłeś uszkodzić: zespól diod , czujnik luzu z przewodem , wyłacznik stopki z dioda wewnatrz i przewodem. Najprosciej ustalic zwierając z masą poszczególne przewody jak na schemacie od tych elementów.
stawiam na uszkodzenie czujnika luzu lub przewodu od niego lub diód . Naturalnie bezpiecznik sprawdziłeś?
_________________
Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
 
 
 
Keso_turbo 


Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 124
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Nie 23 Mar, 2008   

No właśnie bezpiecznik cały :/ jeśli sie nie myle to jest tylko jeden przynajmniej ja wiecej nie widziałem
 
 
Breżniew 



Wiek: 51
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 1
Posty: 1268
Skąd: Olecko
Wysłany: Nie 23 Mar, 2008   

bezpiecznik jest pod tą czerwona kostką. W gumowym uchwycie siedzi zapasowy.


Bezpiecznik moze byc dobry ale nie kontaktowac prawidłowo.
_________________
Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
 
 
 
MarcinRM
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Cze, 2008   Potrzebuje pomocy z elektryką

Witam mam problem z moim GS otóż wczoraj wszystko było ok śmigał jak zawsze i tak też odstawiłem go do garażu. Dziś rano odpalił bez najmniejszego problemu pochodził chwilke na ssaniu po czym stał odpalony jeszcze przez chwile. Usiadłem chciałem ruszyć no i włączam światła, a tu niespodzianka moto zgasł i żadnej reakcji, kontrolki wszystko cisza - jakby mu baterie wyjęto. Sprawdzilem bezpiecznik jest ok, włacznik główny i włączniki świateł tez ok, kable przejrzałem i wszystko wyglada ok. Czy ktos miał jeszcze podobny problem - gdzie szukac usterki??? GS 97' :zalamany:
 
 
nordtrans
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Cze, 2008   

Ja tak miałem...

Wymień jeszcze raz bezpiecznik.
 
 
maly
[Usunięty]

  Wysłany: Wto 22 Lip, 2008   Problem...:/

Mam pewien problem...zapalałem moto z podłaczonym prostownikiem do akumulatora gdyż był tak wyczerpany że nie kręcił rozrusznik. Moto odpalił bez wiekszych problemów przejechałem kawałek i nagle zgasł :zdegustowany: pogasły wszystkie kontrolki i zadnej reakcji :zdziwko: Odprowadziłem go do domu, naładowałem akumulator i dalej nic...kontrolka cisnienia oleju nie swieci sie jak i konktrolka luzu, rozrusznik nie kreci, świateł nie można zapalić :/ Wszystko posprawdzałem, klemy dobrze trzymają, prad w akumulatorze jest...Proszę specjalistów z forum o jakakolwiek pomoc :( z góry dzięki.
 
 
FighteR-600
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lip, 2008   

Może być tak, że jak naładowałeś ten akumulator i pojechałeś sobie na małą przejażdżkę to może miałeś źle dokręcone klemy i np. jedna spadła i spaliłeś moduł zapłonowy :(

Może coś innego...

EDIT 1: coś podobnego miał Andrew poczytaj http://gs500.boo.pl/viewt...ighlight=#19600 może to własnie to
 
 
pootietang
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lip, 2008   

bezpieczniki sprawdź
 
 
onufry
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lip, 2008   

eh tak się składa że czytałem te wasze problemy z elektryką i żaden nie wygląda tak jak u mnie, bo mi się nic nie świeci ani kontroli ani światła ani nie kręci się rozrusznik.... no ale skoro zamknęli to tu muszę zapytać...

Więc tak motorek był u mechanika wszystkie mechaniczne pierdółki na przeglądzie co źle to do wymiany itd siadłem na niego chodzi elegancko cud miód itd zanim jeszcze dojechałem do domu to oczywiście rundka honorowa po okolicy wszystko cacy przyjechałem do domku pale znowu motorek wsiadam jadę do sklepu i w czasie dojazdu do sklepu gdzie trochę nim potrzepało nagle cisza i zgasnął w czasie jazdy, kontrolki nie świecą rozrusznik ani drgnie na po pych się "mryga" kontrolka oleju ale motor nie łapie po oględzinach wygląda na to że kable są na miejscu a akumulator jest naładowany może ktoś wie o co biega lub miał podobnie?
 
 
Sc0uT
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lip, 2008   

Spalił Ci sie bezpiecznik. Patrz kilka postow ywzej, gdzie on sie znajduje... Pod ta czerwona kostka.
 
 
onufry
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Lip, 2008   

Wiec tak racja spalił mi się bezpiecznik...Dobrze by było jak by tylko jeden, bo pali mi je, co po chwila;/ znaczy jest tak napięcie ładowania jest do 13,77, było przed chwilą sprawdzane u elektryka tyle, że on nie zajmuje się elektroniką w motorach tylko samochodowa;/ no, ale dzięki temu mogłem prostownik napięcia wykluczyć;
A więc tak, spaliło mi jeden bezpiecznik podczas z chodzenia z obrotów może 6tys max, znaczy się przy zwalnianiu na zakręcie no, ale że prostownik sprawny to teraz nie mam pojęcia
Kolejny mi spaliło podczas hamowania motorkiem tyle ze hamowałem hamulcem, którego wcześniej nie używałem(przedniego), Ponieważ był w rekonstrukcji;/ no, ale w czasie jazdy i to przy 10tys obrotów też go używałem do zwalniania i nic nie było, więc już mam kompletny mętlik w głowie,
Kolejna zagadka to trochę za mocno świecące światło;/ znaczy mi się wydaje, że przed wizyta u mechanika tak mocno nie świeciło no, ale nie wydaje mi się by byłą to wina akumulatora, ani też ładowania, ponieważ na tych samych częściach jeździłem przed wizyta u mechanika i śmigał normalnie...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.