winklowanie - pytania swiezaka
Odpowiedz do tematu

:
Witam,

Odświeżę trochę temat. Ostatnio sporo czasu poświęcam na szlifowanie techniki jazdy i chciałem się poradzić bardziej doświadczonych kolegów z forum. Czy możecie ocenić moją technikę. Chciałbym wiedzieć co jest dobrze, co do poprawy. Mam nadzieję, że na zdjęciu dostrzeżecie to co potrzeba. W razie potrzeby zrobię lepsze ujęcia. Dzięki za pomoc :)


Adrenaline, I love you.


GS500 98' --> GS500 03' --> ?
:
Szczerze to ja niewiele widzę, ale jedno Ci poradzę, uważaj na takich parkingach, gdzie są białe linie namalowane - szczególnie teraz potrafią być praktycznie cały czas wilgotne, w przechyle najedziesz na nie i szybciej spotkasz się z zmienią, niż pomyślisz o tym. ;)

Pozdro!

Keeway Matrix 08' -> GS500F 04' -> GSF Bandit 600 S 04' ->Honda CBR F4i 01'
:
Trejter, spróbuj ciało trzymać pod większym kątem niż moto i głowa bardziej wewnątrz zakrętu.
Jazda koleżanki Dunja jest podręcznikowym przykładem odpowiedniej pozycji




moja pozycja w moim avatarze jest do dupy, staram się teraz pracować nad jej poprawą


mam nadzieje że tam gdzie schodzisz tak nisko nie ma takich kamyków i piachu jak na pierwszym planie :przestraszony:

Ostatnio zmieniony przez yaszczi Czw 26 Gru, 2013, w całości zmieniany 3 razy
:
Dzięki yaszczi, w takim razie będę teraz pracował nad pozycją :)

Co do kamyczków: tam gdzie kręcę kółka jest pięknie wysprzątane :)

Mam jeszcze jedno pytanie: W momencie gdy jestem złożony w zakręcie, wydaje mi się, nie wykonuję przeciwskrętu. Przez pozycję, mam wrażenie, że bardziej ciągnę, niż pcham kierownicę. Nie wiem, czy to jest normalne uczucie, czy robię coś źle?

Adrenaline, I love you.


GS500 98' --> GS500 03' --> ?
:
Zewnętrzną stopą naciskaj na podnóżek, a tą którą masz wewnątrz zakrętu rozluźnij żeby odciążyć podnóżek.
Zniknie wrażenie ciągnięcia moto w zakręt. No i koniecznie tyłek na kanapie na maksa do tyłu i na podnóżkach tylko palce.

Wpadaj na wiosnę do Bydzi na forumowe jazdy po kartodromie. Na pewno jakaś informacja w widocznym miejscu się pojawi.
Można podszlifować technikę jazdy w kontrolowanych warunkach na zamkniętym obiekcie. Bardziej doświadczeni forumowicze chętnie udzielają cennych wskazówek na temat techniki jazdy.

:
Yaszczi jak już wyjaśniasz to i ja się podłączę - zewnętrzną stopą powinno się naciskać w kierunku zakrętu czy w przeciwną ? Zakładam, że w kierunku zakrętu bo naciśnięcie w przeciwną powoduje, że motocykl zaczyna wracać do pionu.

:
yaszczi, na pewno wpadnę w takim razie! Będę czekał na informację :)

Adrenaline, I love you.


GS500 98' --> GS500 03' --> ?
:
yaszczi napisał/a:
Zewnętrzną stopą naciskaj na podnóżek
po zewnętrznej stronie zakrętu



sting126, Nie ustawisz moto do pionu. Puść kierownicę na prostej i spróbuj nacisnąc podnóżki. Zobaczysz, że moto praktycznie niezauważalnie się pochyli/zmieni kierunek.

co do pozycji względem moto


powinna być taka jak u tych dawców

Ostatnio zmieniony przez yaszczi Pon 28 Paź, 2013, w całości zmieniany 3 razy
:
sting126 napisał/a:
zewnętrzną stopą powinno się naciskać w kierunku zakrętu czy w przeciwną ?

Ogólnie to stopą można naciskać tylko w jednym kierunku :P

"– Potrafimy?
– Nie mam pojęcia. Ja na przykład nie potrafię.
– No tak, ale gdybyś potrafił i tak byś się nie przyznał. Ja bym się nie przyznał gdybym potrafił.
– A potrafisz?
– Nie
– Aha! "
:
sting126 napisał/a:
zewnętrzną stopą powinno się naciskać w kierunku zakrętu czy w przeciwną ?


żeby zewnętrzną stopą nacisnąć w stronę zakrętu musisz chyba siedzieć tyłem :D


Chodzi o odpychanie się stopą od zewnętrznego podnóżka, co spowoduje skręt bioder w siodle i umożliwi wychylanie się z moto w stronę zakrętu mając cały czas solidne oparcie.

Samo przechylenie moto jest wynikiem przeciwskrętu, a nie naciskania na podnóżek.

:
Yaszczi Gmoch :rotfl:

:
midd napisał/a:
Yaszczi Gmoch :rotfl:


Taa, cały Yaszczi! :hyhy: :hyhy: :hyhy:

Keeway Matrix 08' -> GS500F 04' -> GSF Bandit 600 S 04' ->Honda CBR F4i 01'
:
midd napisał/a:
Yaszczi Gmoch :rotfl:


:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

:
Niezła analiza - dzięki Yaszczi :)

:
Jak NIE winklować!

Keeway Matrix 08' -> GS500F 04' -> GSF Bandit 600 S 04' ->Honda CBR F4i 01'
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.