winklowanie - pytania swiezaka
Odpowiedz do tematu

:
Tomek Kulik napisał/a:

Jeśli do tego dołożymy skręt bioder i ramion w stronę zakrętu, różnica w jeździe będzie kosmiczna :-)

Czy skrętowi bioder powinno towarzyszyć wystawienie kolana ("odklejenie" go od motocykla) w stronę zakrętu?

SÓZÓCKI --> JAMACHA
:
Jak dobrze nie wyczujesz motocykla to nie ma bata żebyś dobrze połykał zakręty przy wyższych prędkościach, oczywiście teoria jest bardzo ważna ale bez praktyki daleko nie zajedziesz ;)

Ogromna ilość moto z PRLu ROMET WSK SHL/ Kawasaki KZ440/ Suzuki GS500/ Yamaha Maxim 550/ Honda Pantheon 125 2t/ Kawasaki KLR600/ BMW K1100LT i kilkanaście innych
Tomek Kulik
[Usunięty]
:
Kolano wewnętrzne odklejamy od baku. Oczywiście, w jeździe rekreacyjnej/codziennej/turystycznej, wystawiamy kolano tylko tyle na ile krój nogawki pozwala, jakieś 20 cm od baku, więcej nie trzeba. Przyjmowanie pozycji rodem z MotoGP będzie wyglądać kuriozalnie, a na pewno nic nie da na drodze publicznej i cywilnych oponach, o reszcie naszego kochanego pojazdu nie wspominając...
To co? Robimy szkolenie dla grupy GS500 na lotnisku w Ułężu lub innym miejscu do tego dostosowanym?

:
Tomek Kulik napisał/a:
To co? Robimy szkolenie dla grupy GS500 na lotnisku w Ułężu lub innym miejscu do tego dostosowanym?


Tak! Pytanie, czy jak ma się inny sprzęt to też można wpaść? :P

Keeway Matrix 08' -> GS500F 04' -> GSF Bandit 600 S 04' ->Honda CBR F4i 01'
CieCHu
[Usunięty]
:
Byloby fajnie ale niech sie cieplo zrobi ;)

:
Tomek Kulik napisał/a:

To co? Robimy szkolenie dla grupy GS500 na lotnisku w Ułężu lub innym miejscu do tego dostosowanym?


Data, godzina i jestem :]

Tomek Kulik
[Usunięty]
:
O szkoleniu załóżmy osobny temat, żeby tutaj nie bałaganić.
Coś wymyślę :-)

Feynman
[Usunięty]
:
Co to znaczy trzymać łokcie szeroko i dlaczego powinniśmy tak robić? (ogólnie w tematach dotyczących techniki dość mało miejsca poświęcone jest kwestii ułożenia rąk...)
Co do naciskania na zewnętrzny podnóżek - mogę to uzasadnić fizycznie, na wzorach, i sprawa ta ma kilka aspektów, ale popatrzcie na to tak: dociskając z zewnątrz(czyli z góry), wywieramy na koło siłę, która zwiększa przyczepność, zaś dociskając od środka(czyli od dołu) wypychamy motocykl spod siebie i oprócz braku zwiekszonej przyczepności o której pisałem wyżej, koło chętniej "odrywa sie" przez co tarcie przestaje wystarczać żeby nadać przyśpieszenie dośrodkowe i zrównoważyć masę motocykla i zaczyna się uślizg

Tomek Kulik
[Usunięty]
:
Feynman napisał/a:
Co to znaczy trzymać łokcie szeroko i dlaczego powinniśmy tak robić? (ogólnie w tematach dotyczących techniki dość mało miejsca poświęcone jest kwestii ułożenia rąk...)
Co do naciskania na zewnętrzny podnóżek - mogę to uzasadnić fizycznie, na wzorach, i sprawa ta ma kilka aspektów, ale popatrzcie na to tak: dociskając z zewnątrz(czyli z góry), wywieramy na koło siłę, która zwiększa przyczepność, zaś dociskając od środka(czyli od dołu) wypychamy motocykl spod siebie i oprócz braku zwiekszonej przyczepności o której pisałem wyżej, koło chętniej "odrywa sie" przez co tarcie przestaje wystarczać żeby nadać przyśpieszenie dośrodkowe i zrównoważyć masę motocykla i zaczyna się uślizg
Niestety, kompletnie nie zgadzam się z drugim akapitem.
Naciskając na zewnętrzny podnóżek usztywniasz się na motocyklu, oraz przeciwdziałasz wychyleniu tułowia na zewnątrz zakrętu.
Co do pierwszego akapitu, to ułożenie ramion wynika z naszej budowy anatomicznej. Trzymanie łokci na zewnątrz pozwala na łatwiejsze i skuteczniejsze kierowanie motocyklem.

:
dziś świadomie przetestowałem przeciwskręt ale frajda:) zęby to zrozumieć pomógł filmik.

jawa 50
gs 500 E
FZS 600
:
tholin85 napisał/a:
zęby to zrozumieć pomógł filmik.

jak filmik? przejrzałem poprzednie posty i nic nie znalazłem. zapodaj linka.

Powyższy post przedstawia pogląd użytkownika w danej chwili i nie może byś wykorzystany przeciwko niemu w innym terminie oraz w innej sprawie.
:
Twist.of.the.Wrist.II
i stwierdzenie "iść na żużel"
na pw masz prezencik

jawa 50
gs 500 E
FZS 600
ptaku6
[Usunięty]
:
Filmik sam gorąco polecam !

:
no i jak świeżynki.
mi w lewo lepiej się wykłada
do zamknięcia zostało mi ok 1,5 cm:) w prawo ok 2 cm

jawa 50
gs 500 E
FZS 600
jinjun
[Usunięty]
:
Albo masz lepsze lewe zakręty niż prawe ;)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.