WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Motor stoi od 6 lat. jak go ruszyc??
Autor Wiadomość
kadrace
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lip, 2011   Motor stoi od 6 lat. jak go ruszyc??

Witam. Kupilem wlasnie Suzuki gs 550 katana 82. Jak w temacie, motor stal od 2005 w garazu. Prubowalem go rozchulac, silnik mruczy, ale tylko chwilke. Mysle, ze trzeba wszystko poczyscic. Nie wiem od czego zaczac. Jestem srednio zaawansowanym motocyklista, wiec prosze o opis, jakie czynnosci moge wykonac sprzet smigal, jak nalezy. Pozdrawiam!!
 
 
ICEMAN
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lip, 2011   

Żaden sprzęt nie lubi tak dlugich przestojów i śmiem twierdzić, że psuje sie bardziej od nieużywania niż od używania ;)
Dobrze myślisz, że należy wszystko wyczysćić, ale zaczął bym od podstaw, czyli wymiany oleju i filtrów. Sprawdż bak i kranik, czy paliwo ma swobodny przeplyw, wyczysc swiece, o czyszczeniu gazników nie wspomne bo po takim dlugim przestoju pewnie zaśniedziały od środka, szczególnie jeśli komory pływakowe były puste.
To chyba na tyle jeśli chodzi o samo odpalenie... (poprawcie jak sie myle)
 
 
Special
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lip, 2011   

zmien tylko olej
zapnij najwyzszy bieg i pokrec kolem z wykreconymi swiecami,pootem swiece wkrec , wymien paliwo na nowe,daj dobry aku i odpalaj jezeli odpali to bedziesz wiedzial ze jest na chodzie i pozniej na spokojnie poczyscisz wszystko bo bedzie motywacja jak go uslyszysz :)
 
 
huh
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Lip, 2011   

polecam wykrecenie swiec i wlanie kilka ml oleju do cylindrow:)
 
 
sezrg 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 40
Dołączył: 15 Lis 2007
Pochwał: 17
Posty: 821
Skąd: swarzędz/poznan
Wysłany: Czw 28 Lip, 2011   

huh napisał/a:
polecam wykrecenie swiec i wlanie kilka ml oleju do cylindrow:)


popieram kolege

Special napisał/a:
zmien tylko olej
zapnij najwyzszy bieg i pokrec kolem z wykreconymi swiecami,pootem swiece wkrec , wymien paliwo na nowe,daj dobry aku i odpalaj jezeli odpali to bedziesz wiedzial ze jest na chodzie i pozniej na spokojnie poczyscisz wszystko bo bedzie motywacja jak go uslyszysz :)


a tego nie :( :kwasny: tak to tylko wieksze szkody narobisz :( :(
_________________
keeway ry8->suzuki gs 500->suzuki rf 600->niebawem HAYA
 
 
 
Special
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Lip, 2011   

sezrg napisał/a:
huh napisał/a:
polecam wykrecenie swiec i wlanie kilka ml oleju do cylindrow:)


popieram kolege

Special napisał/a:
zmien tylko olej
zapnij najwyzszy bieg i pokrec kolem z wykreconymi swiecami,pootem swiece wkrec , wymien paliwo na nowe,daj dobry aku i odpalaj jezeli odpali to bedziesz wiedzial ze jest na chodzie i pozniej na spokojnie poczyscisz wszystko bo bedzie motywacja jak go uslyszysz :)


a tego nie :( :kwasny: tak to tylko wieksze szkody narobisz :( :(


prosze wymien owe szkody
masz jakiekolwiek pojecie mechaniczne kolego ?
bo ja zajmuje sie serwisowaniem motocykli i cos tam wiem na ten temat, nic nie jest w stanie zaszkodzic tak starej jednostce z 82 roku albo zapali i bedzie ok albo nie zapali i nie bedzie ok
po co chlopaka na koszty naciagac skoro to moze byc nie na chodzie

pomysl z olejem do cylindrow tez popieram :) zapomnialem o tym wspomniec
 
 
sezrg 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 40
Dołączył: 15 Lis 2007
Pochwał: 17
Posty: 821
Skąd: swarzędz/poznan
Wysłany: Czw 28 Lip, 2011   

Special napisał/a:
prosze wymien owe szkody
masz jakiekolwiek pojecie mechaniczne kolego ?
bo ja zajmuje sie serwisowaniem motocykli i cos tam wiem na ten temat, nic nie jest w stanie zaszkodzic tak starej jednostce z 82 roku albo zapali i bedzie ok albo nie zapali i nie bedzie ok
po co chlopaka na koszty naciagac skoro to moze byc nie na chodzie


z takm podejściem to nie dał bym ci roweru serwisować.

szkody :
1 nie zalanie oleju o którym zapomniałes (choć jestem motocyklowym mechanikiem) wspomnieć grozi tym ze na gładziach cildrowych może po takm czasie wystapić delikatna korozja a gdy go zakręcisz korozja popierdoli całe gładzie jak i pierścienie

2 zalanie swiezej wachy??. po tylu latach zbiornik może być pordzewiały w srodku wiec przewody zarąbane syfem , filtr też , nie mówią juz o gażnikach w których moze dojść do uszkodzenia np dysz

3.filtr powietrza w którym na 100% jest sporo syfu po 6 latach stania bóg wie gdzie.Zassa syf zamiast czystego powietrza.i wten sposób kolejny syf w komorze spalania

są to tylko trzy szkody a jest ich jeszcze mnustwo które moga zostać wywołane po tylu latach stania i nie odpalania

:zly:
:zly:
i ty śmiesz sie nazywac mechanikiem jak takich banalnych żeczy nie wiesz
sory bez urazy ale stare WIGRY 3 nawet bym ci nie dał skoro masz tak minimalna wiedze
_________________
keeway ry8->suzuki gs 500->suzuki rf 600->niebawem HAYA
 
 
 
Special
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Lip, 2011   

sezrg napisał/a:
Special napisał/a:
prosze wymien owe szkody
masz jakiekolwiek pojecie mechaniczne kolego ?
bo ja zajmuje sie serwisowaniem motocykli i cos tam wiem na ten temat, nic nie jest w stanie zaszkodzic tak starej jednostce z 82 roku albo zapali i bedzie ok albo nie zapali i nie bedzie ok
po co chlopaka na koszty naciagac skoro to moze byc nie na chodzie


z takm podejściem to nie dał bym ci roweru serwisować.

szkody :
1 nie zalanie oleju o którym zapomniałes (choć jestem motocyklowym mechanikiem) wspomnieć grozi tym ze na gładziach cildrowych może po takm czasie wystapić delikatna korozja a gdy go zakręcisz korozja popierdoli całe gładzie jak i pierścienie

2 zalanie swiezej wachy??. po tylu latach zbiornik może być pordzewiały w srodku wiec przewody zarąbane syfem , filtr też , nie mówią juz o gażnikach w których moze dojść do uszkodzenia np dysz

3.filtr powietrza w którym na 100% jest sporo syfu po 6 latach stania bóg wie gdzie.Zassa syf zamiast czystego powietrza.i wten sposób kolejny syf w komorze spalania

są to tylko trzy szkody a jest ich jeszcze mnustwo które moga zostać wywołane po tylu latach stania i nie odpalania

:zly:
:zly:
i ty śmiesz sie nazywac mechanikiem jak takich banalnych żeczy nie wiesz
sory bez urazy ale stare WIGRY 3 nawet bym ci nie dał skoro masz tak minimalna wiedze


do zalania olejem cylindrow sie przynalem ze zapomnialem :)
wiesz do czego sluzy filtr paliwa? wiesz do czego sluzy filtr powietrza?
oba filtry sluza do tego zeby sie =jakies gowna do silnika nie dostaly to tak dla twojej informacji:)
moto ma odpalic tylko na chwile i napewno to nie wywola zadnych usterek za co gwarantuje :)
co do moich zdolnosci mechanicznych porozmawiaj z kolegami z forum i zapytaj o ich jakosc i jakie sprzety naprawiam na co daje gwarancje :)
skoro Twoj park maszynowy jest na poziomie wigry 3 no to sorry , ale ja kolegi od katany nie naciagalbym na dodtatkowe koszty skoro cos nie jest na chodzie a biorac pod uwage wartosc sprzetu to wlascicel raczej szuka oszczednosci a nie dodatkowych wydadtkow :(
 
 
sezrg 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 40
Dołączył: 15 Lis 2007
Pochwał: 17
Posty: 821
Skąd: swarzędz/poznan
Wysłany: Pią 29 Lip, 2011   

Special napisał/a:
wiesz do czego sluzy filtr paliwa? wiesz do czego sluzy filtr powietrza?
oba filtry sluza do tego zeby sie =jakies gowna do silnika nie dostaly to tak dla twojej informacji:

skoro filtr powietrze jest zawalony syfem po 6 latach to jak myślisz co on zassa? czysciutkie powietrze???
tak samo filtr paliwa.skoro jest totalnie zajebany to co przepusci? czysta wache?zastanów sie człowieku co piszesz.

Special napisał/a:
co do moich zdolnosci mechanicznych porozmawiaj z kolegami z forum i zapytaj o ich jakosc i jakie sprzety naprawiam na co daje gwarancje


po tym co przeczytałem raczej nie bede sie pytał bo wszystko już wiem :D

Special napisał/a:
skoro\ ale ja kolegi od katany nie naciagalbym na dodtatkowe koszty skoro cos nie jest na chodzie a biorac pod uwage wartosc sprzetu to wlascicel raczej szuka oszczednosci a nie dodatkowych wydadtkow :(

[quote="Special"]

I tu sie z toba zgodzę
odpali zajebanego syfem sprzeta to napewno zaoszczędzi sporo kasy :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
żeby sprawdzić filtr paliwa czy powietrza nie potrzebna jest kasa
Żeby sprawdzić zbiornik czy nie jest od srodka zardzewiały to tez jest kasa nie potrzebna.
zeby wyjąć gażniki i zibaczyć jak w srodku wyglądaja tez nie jest potrzebna kasa
wiec sie pytam grzecznie: JAKIE KOSZTA?

Special napisał/a:
skoro Twoj park maszynowy jest na poziomie wigry 3 no to sorry


czytanie ze zrozumieniem ziomek! wiesz co to jest ?

ps jednak zobaczyłem na forum jaki z ciebie mechanik dokładnie na forum regionalnym twoim i : '(to twój post)

'marvel kawasaki jak juz marcin3maisto pisal byl tam ze swoim gsem z mojego polecenia i jest zadowolony, ja osobiscie jutro odbieram od nich swojego motonoga :) '

jaki mechanik z ogromnym garazem motocykli bo ponoć taki masz oddaje swojego sprzeta do kogoś innego?.

koniec na tyle nie żebym coś miał do ciebie bo nie o to chodzi ale raczej sie nie dogadamy.
ty wiesz swoje ja swoje i tyle
Specjal szerokości ci życze niezłych winkli i mało problemu ze sprzętem :padam:
_________________
keeway ry8->suzuki gs 500->suzuki rf 600->niebawem HAYA
Ostatnio zmieniony przez sezrg Pią 29 Lip, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Irek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Lip, 2011   

Cóż jako kolejny mechanik (może nie motocyklowy ale zawsze) na forum muszę się zgodzić z Sezrgiem.
Sprawdzenie tego nic nie kosztuje, a niepotrzebne ryzyko zostaje zlikwidowane.
 
 
Special
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Lip, 2011   

sezrg napisał/a:
Special napisał/a:
wiesz do czego sluzy filtr paliwa? wiesz do czego sluzy filtr powietrza?
oba filtry sluza do tego zeby sie =jakies gowna do silnika nie dostaly to tak dla twojej informacji:

skoro filtr powietrze jest zawalony syfem po 6 latach to jak myślisz co on zassa? czysciutkie powietrze???
tak samo filtr paliwa.skoro jest totalnie zajebany to co przepusci? czysta wache?zastanów sie człowieku co piszesz.

Special napisał/a:
co do moich zdolnosci mechanicznych porozmawiaj z kolegami z forum i zapytaj o ich jakosc i jakie sprzety naprawiam na co daje gwarancje


po tym co przeczytałem raczej nie bede sie pytał bo wszystko już wiem :D

Special napisał/a:
skoro\ ale ja kolegi od katany nie naciagalbym na dodtatkowe koszty skoro cos nie jest na chodzie a biorac pod uwage wartosc sprzetu to wlascicel raczej szuka oszczednosci a nie dodatkowych wydadtkow :(

Special napisał/a:


I tu sie z toba zgodzę
odpali zajebanego syfem sprzeta to napewno zaoszczędzi sporo kasy :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
żeby sprawdzić filtr paliwa czy powietrza nie potrzebna jest kasa
Żeby sprawdzić zbiornik czy nie jest od srodka zardzewiały to tez jest kasa nie potrzebna.
zeby wyjąć gażniki i zibaczyć jak w srodku wyglądaja tez nie jest potrzebna kasa
wiec sie pytam grzecznie: JAKIE KOSZTA?

Special napisał/a:
skoro Twoj park maszynowy jest na poziomie wigry 3 no to sorry


czytanie ze zrozumieniem ziomek! wiesz co to jest ?

ps jednak zobaczyłem na forum jaki z ciebie mechanik dokładnie na forum regionalnym twoim i : '(to twój post)

'marvel kawasaki jak juz marcin3maisto pisal byl tam ze swoim gsem z mojego polecenia i jest zadowolony, ja osobiscie jutro odbieram od nich swojego motonoga :) '

jaki mechanik z ogromnym garazem motocykli bo ponoć taki masz oddaje swojego sprzeta do kogoś innego?.

koniec na tyle nie żebym coś miał do ciebie bo nie o to chodzi ale raczej sie nie dogadamy.
ty wiesz swoje ja swoje i tyle
Specjal szerokości ci życze niezłych winkli i mało problemu ze sprzętem :padam:



Ziomka to sobie zrob i wychowaj :)
Marcin byl na wymianie opon a wywazarki nie posiadam, moj byl na wymianie uszczelniaczy w lagach gdzie podnosnika jeszcze nie mialem pod glowke ramy a gsxr to nie gs gdzie mozna po rame klocka dac i lewarkiem podniesc :(

kolega od katany prawdopodobnie nie ma pojecia o czynosciach ktore mu opisalismy i prawdopodobnie bedzie musial to komus zlecic za co bedzie musial zaplacic :( wiec koszta napewno bedzie mial,posiadajac wiedze ze moto jest na chodzie nikt nie bedzie mogl go naciagac na jakies wieksze naprawy typu bo moto nie pali itp
 
 
sezrg 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 40
Dołączył: 15 Lis 2007
Pochwał: 17
Posty: 821
Skąd: swarzędz/poznan
Wysłany: Pią 29 Lip, 2011   

Special napisał/a:
Ziomka to sobie zrob i wychowaj :)


spóźniłeś sie z tym o kilka lat :)
_________________
keeway ry8->suzuki gs 500->suzuki rf 600->niebawem HAYA
 
 
 
ICEMAN
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Lip, 2011   

Panowie i o co ta zwada??? :zdziwko:
Jak kolega od katany napisał, że nabył juz sprzęta, to tak czy inaczej wydatki go czekają - nie ma bata! No chyba, że nabył go za 5złociszy i nie będzie mu szkoda tego wrzucić do rowu. Filtry, olej, swiece, wymienić będzie musiał! Gażniki wyczyścić bedzie trzeba tak czy siak, tak jak i gaźniki i bak... Co najwyżej jeśli to zrobi przed próbą odpalenia, to sobie ją ułatwi...
 
 
Special
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Lip, 2011   

ICEMAN napisał/a:
Panowie i o co ta zwada??? :zdziwko:
Jak kolega od katany napisał, że nabył juz sprzęta, to tak czy inaczej wydatki go czekają - nie ma bata! No chyba, że nabył go za 5złociszy i nie będzie mu szkoda tego wrzucić do rowu. Filtry, olej, swiece, wymienić będzie musiał! Gażniki wyczyścić bedzie trzeba tak czy siak, tak jak i gaźniki i bak... Co najwyżej jeśli to zrobi przed próbą odpalenia, to sobie ją ułatwi...



zgadzam sie w 100 %
ale za sewis gaznikow poleci pare stowek , a odpalic tak i tak powinno nawet bez serwisu gaznikow :)
 
 
sezrg 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 40
Dołączył: 15 Lis 2007
Pochwał: 17
Posty: 821
Skąd: swarzędz/poznan
Wysłany: Sob 30 Lip, 2011   

na naszym forum jest praktycznie w 100% opisany każdy element gs-a
także jak dobrze poczyta , poszuka to serwis gazników moze zrobić sobie sam jedynie bez wakuometrów nie zrobi sobie synchro ale czyszczenie i sprawdzenie zrobi sobie sam
NO chyba ze nie umie czytać i posługiwać sie kluczami

a tak w woli przypomnienia to kolega w 1 poście napisał ze odpalił go i silnik mruczy tylko chwile
wiec tak ogólnie to cała gadka była bezsensowna :rotfl: :]
_________________
keeway ry8->suzuki gs 500->suzuki rf 600->niebawem HAYA
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.