Spocony silnik
Odpowiedz do tematu

kolo
[Usunięty]
: Spocony silnik
Witam. Niedawno nabyłem gs'a. Silnik był zapocony ale wyglądało to na stare ślady a po dłuższej przejażdżce nic nowego nie wychodziło. Dzisiaj umyłem moto wraz z silnikiem i miałem nadzieję że będzie suchy na długi okres. Przejechałem 20km, patrzę na silnik, a tam leciutkie zapocenie w okolicy napisu z pojemnością :kwasny:

Szukałem już informacji na tym forum co może być tego przyczyną i jak temu zaradzić ale nie znalazłem :/

Proszę o pomoc bo nie wiem co z tym fantem mam zrobić??

Z góry dziękuję za pomoc :)

:
Chyba należałoby sprawdzić uszczelkę pod cylindrami i pod głowicą i w razie czego wymienić. Samo smarowanie Loctite'm chyba za duzo nie pomoże.

GS 500E '95 -> GSX-R 600 K3
---
GR
kolo
[Usunięty]
:
Kurde, ja sam tego nie zrobie bo jestem laik w dziedzinie mechaniki itp. :kwasny:
A jeśli dużo oleju nie będzie się tam wylewało to mogę tak jeździć? Ewentualnie ile serwis by sobie zażyczył za taką usługę wymiany uszczelki?

Dzięki

:
No jesli naprawdę małe ilości (leki nalot a nie ubabrany silnik) a nie chcesz sie pakowac w koszta to możesz zaryzykowac i tak jeździć. Chyba że silnik będzie tamtędy łapał lewe powietrze, to już nie dobrze. Sprawdź kompręche tak jak napisałem w innym temacie. Jak sie okaże, że top-end do roboty (uszczelniacze górnej parti silnika) to wtedy wymienisz uszczelki i powinno być git. Co do kosztów to nie wiem, trochę roboty jest bo trzeba sciągac wałki i całą głowicę, a jak pod cylindrami tez się poci to i cylindry zeby tam uszczelke wymienić. Zalezy od serwisu. Ja bym obstawiał w przedziale 50-150 zł.

GS 500E '95 -> GSX-R 600 K3
---
GR
kolo
[Usunięty]
:
No 20km przejechalem nie oszczędzając paliwa no i lekki nalot widać oleju dosłownie tam gdzie napis z pojemnością silnika jest. Zrobię jutro fotki tego. Raczej powietrza nie łapie przez to bo jakby taka szczelina była żeby powietrze wchodziło to silnik po 50km byłby myślę cały w oleju - przynajmniej tak mi się wydaje :P

:
mówisz tam gdzie napis... a może czas już okręcićć sruby mocujące głowicę do cylindra z odpowiednim momentem? (haynes str 19).

GS 500E '95 -> GSX-R 600 K3
---
GR
power_bit
[Usunięty]
:
Mnie również, się troszkę się poci, też w tym miejscu jednak to nic wielkiego, zrobiłem 700km od kupna ubytków oleju brak, miarka pokazuje cały czas max.

kolo
[Usunięty]
:
No u mnie również brak ubytków oleju a pocenie nie jest duże.

power_bit
[Usunięty]
:
Bagatelizuj problem i jeździj, jeśli faktycznie zacznie oficie rzygać będziesz musiał wymienić. Ja również nie mam zamiaru tego wymieniać do czasu, aż zacznie mocno lecieć, jak powiedziałem 700 km, brak ubytków oleju.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.