Odpalanie - nie odpali bez lekkiego odkrecenia przepustnicy
Odpowiedz do tematu

kolo
[Usunięty]
: Odpalanie - nie odpali bez lekkiego odkręcenia przepustnicy
Mam suzuki gs 500E z roku 96. Nie wiem co jest przyczyną ale mój gs nie odpali bez lekkiego odkręcenia manetki gazu. Gdy chcę odpalić go bez dotykania przepustnicy tylko i wyłącznie na ssaniu przekręci rozrusznikiem może o 1/2-1 obrotu po czym rozrusznik cichnie, a kontrolki (od oleju oraz biegu neutralnego) przygasają (świecą o połowę słabiej). Identycznie jest na rozgrzanym silniku bez użycia ssania. Instrukcja obsługi przewiduje takie coś i zalecane jest gdy silnik jest rozgrzany przekręcić manetkę gazu o 1/8 lub 1/4 obrotu przy odpalaniu bez włączonego ssania, natomiast pisze również, że na zimnym silniku ssanie należy ustawić na max a przepustnice zakręcić (nie dotykać manetki). U mnie na włączonym ssaniu też muszę lekko odkręcić manetkę gazu aby odpalił - jak tak nie zrobię to dzieje się to co opisałem na początku. Podejrzewam słaby akumulator ale pewny w 100% nie jestem. A Wy koledzy forumowicze jak myślicie co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Może ktoś z Was już to kiedyś przerabiał? Z góry dzięki za wszelką pomoc :)

Pozdrawiam ;)

:
Taż stawiam na aku, wszystko na to wskazuje, strata chęci kręcenia przez rozrusznik, przygasające kontrolki.

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
Gruka
[Usunięty]
:
jak przygasają to albo słaby aku albo sprawdź połączenie kabli przy aku bo jak nie będzie dobrze prąd przewodził to też tak będzie

kolo
[Usunięty]
:
Gruka napisał/a:
jak przygasają to albo słaby aku albo sprawdź połączenie kabli przy aku bo jak nie będzie dobrze prąd przewodził to też tak będzie


Gruka, wszystko jest ładnie podłączone i zaizolowane, te bolce przy aku nie mają nawet naleciałości żadnych. Dzięki za pomoc ;)

[ Dodano: Wto 03 Maj, 2011 ]
Dzięki wszystkim za pomoc :) podładuje aku i zobaczę jak będzie się wtedy zachowywał. Jak rozwiąże problem to tu napisze co było przyczyną ale narazie tak bd jeździł bo nie mam czasu teraz się bawić tym bo jutro maturki zaczynam :zalamany:

Pozdrawiam :)

:
maly update - mam troche podobnie.


1. Bez gazu / ssania - gaśnie (ale to chyba całkiem naturlne, na ogól nei ejst gorący (przykrytym, garaż itp).
2. Przy dodaniu gazu ze 3/4 razy, jakoś się czołga, później moge załączyć mu ssanei na full i ok.
3. Jeśli zaczynam od ssania - po przekręceniu na full gasnie momentalnie.

Jakoś mniejwięcej tak to wygląda - kiedyś pamiętam że mogłem odpalić ssanie na full bez manetki i go zostawić na chwile.

Varadero 125 --> GS500 :)
:
Witam,
Jeśli moto ma problemy z działaniem na zimnym przy ssaniu i/lub źle pali na ciepłym. To winne jest lewe powietrze. Np. oring pod deklem gaźnika, króćce ssące bokiem lub mikropęknięcia. No tak czy siak autostart w dłoń i sprawdzić czy przypadkiem po psiknięciu nie przyspiesza, nie doradzam wymieniać na WD 40 efekt wprawdzie ten sam, jednak guma tego nie lubi :hyhy: . Względnie jeśli masz pod ręką świece Colortune i w okienku zobaczysz biały kolor to wiedz że dzieje się coś złego :rotfl:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.