GS 500 9litrow (PB 95) na 100km
Odpowiedz do tematu

power_bit
[Usunięty]
: GS 500 9litrów (PB 95) na 100km
Cześć. Mam problem z wysokim spalaniem GS, moto z 97 roku, po regulacji gaźników i wymianie świec. Podjechałem na stacje, wlałem 10 litrów wachy i zrobiłem 130 km i musiałem przełączyć na rezerwę po czym znowu udałem się na stacje (na rezerwie przejechałem z 10 KM) zalałem kolejne 10 litrów i znowu zrobiłem coś około 120-130 km :zdziwko: Co może być przyczyną tak dużego spalania, na forum nie znalazłem konkretnych odpowiedzi w zasadzie nie widziałem podobnego tematu. Jeżdżę 50% trasa 50 % miasto tak do 120 km/h dość dynamicznie, raz po raz obrotomierz znajduję się na 9tys. Co to motocykla to ładnie pali, nie kopci, nie dusi się, nie strzela czy coś z tych rzeczy.

DARO13
[Usunięty]
:
a wiesz że rezerwa to 4 litry ? zalejesz 10 litrów spali te 4.5-5 litrów i rezerwa ;)

:
Miejmy nadzieję, żę kolega power_bit, zalał do pełna to 10 litrów :P

re5pect
[Usunięty]
: Re: GS 500 9litrów (PB 95) na 100km
power_bit napisał/a:
miasto tak do 120 km/h dość dynamicznie, raz po raz obrotomierz znajduję się na 9tys.


znalazłem odp?

power_bit
[Usunięty]
: Re: GS 500 9litrów (PB 95) na 100km
re5pect napisał/a:
power_bit napisał/a:
miasto tak do 120 km/h dość dynamicznie, raz po raz obrotomierz znajduję się na 9tys.


znalazłem odp?


Nie chodziło mi o to, że na mieście rozpędzam się od 1 biegu do 120 km/h tylko, że ogólna prędkość na trasie, wokół komina to maks 120 km/h potem już nie jest za komfortowo. Co do rezerwy 4-5 litrów to co z tego, skoro ja nie wyjeździłem wachy do zera tylko po przełączeniu na rezerwę jechałem na stacje i tankowałem 10 litrów, po zrobieniu 130 km znowu było trzeba przełączać na rezerwę.

DARO13
[Usunięty]
:
to może trzeba zrobić regulację gaźników skoro aż tyle zjada i przy okazji posprawdzać czy nigdzie nie ucieka ;)

:
He he he... każdy czyta na forum, że GS pali 5L/100 a potem są dochodzenia "dlaczego mój pali 9L/100" :zdziwko: Z motocyklami jest tak jak z samochodami, im mocniej ciśniesz tym więcej pali... raczej oczywiste jest że spalanie rzędu 4.5L/100 występuje przy spokojnej jeździe na obrotach w okolicach 3000-4000, jak się lata na rmp rzędu 7000-9000 to chyba normalne, że spali 2 razy tyle... mój rekord spalania to 15L/130km :przestraszony: ale wtedy było prawie non stop 180/h w porywach do 200/h i z plecaczkiem więc nic dziwnego :)

Sztuką nie jest kupienie gotowego produktu, sztuka jest stworzenie takiego :) ... Customizing :)

Od 28.03.2012r szczęśliwy tatuś w opcji premium ]:->
:
Teraz tankuję zawsze za 50 zł i też rezerwa po około 130 km, 200 kilka km i bak prawie pusty i podobny styl jazdy więc spalanie raczej masz w normie.

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
power_bit
[Usunięty]
:
"Poprykam" spokojnie i zobaczę jak wyjdzie z tym spalaniem. Nie wymieniałem filtra powietrza, ma on wpływ na spalanie ?

ascobra
[Usunięty]
:
trasa. predkosc rzedu 170-200 ( zegarowe) czyli 150-180 (mierzone gpsem) . spalanie 5,7 litra. w miescie rekord jaki osiagnalem to 5,9. // 15 litrow? nierealne przy zdrowym silniku.

kaze_k
[Usunięty]
:
Nie wiem skąd u was się bierze takie duże spalanie. U mnie max jaki wyszedł 6.1l przy prędkościach 140-160, cały czas kręcenie 6-9.5 tysiąca obrotów, jazda na gsxr'em.
Minimum 4l trasa Słowacja.
Podstawa to odpowiednia regulacja gaźników, czysty i dobry filtr powietrza.

ascobra
[Usunięty]
:
6 moim zdaniem to jest rowniez absolutny max ! Ja naprawde podczas tej trasy mialem dosc mocno obciazony motocykl ( a ja sam waze prawie 100kg) Wiec spokojnie mozna powiedziec, ze 130-140 kg jechalo na maszynie. krecona na max i do 6 nie dobilem.

DARO13
[Usunięty]
:
Mi spalanie wyszło jak ostatnio liczyłem 4.3 w cyklu mieszanym ;) ( do szkoły około 17 km w jedną stronę, parę razy odkręcone bardziej przy wyprzedzaniu a tak to trzymam te 4-4.5k rmp )

ascobra
[Usunięty]
:
od 4-5 to ja zaczynam jazde ;)

:
ascobra napisał/a:
od 4-5 to ja zaczynam jazde ;)


no dokładnie :hyhy:

keeway ry8->suzuki gs 500->suzuki rf 600->niebawem HAYA
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.