halas (stuki-szmery) przy hamowaniu silnikiem
Odpowiedz do tematu

gumiak181
[Usunięty]
: hałas (stuki-szmery) przy hamowaniu silnikiem
Witam. Od niedawna jestem posiadaczem suzuki gs 500. Podczas pierwszej przejażdżki usłyszałem jakieś dziwne stuki przy hamowaniu silnikiem z ok 6-8tys. obr. Co może być ich przyczyną?? A może poprostu tak ma być?? :zawstydzony:

Dodam jeszcze, że rozrząd był robiony, luz zaworowy sam osobiście sprawdziłem wg. filmu zamieszczonego na forum. Olej, świece wymienione.

:
ciezko tak stwierdzic opisz dokładniej czy moze bardziej z lewej strony to słychać czy z prawej czy od góry.czy jest to metaliczny dzwiek czy jakiś głuchy-plastikowy?musisz dokładniej to opisać zeby cokolwiek pomóc. może sprzegło , moze wał?

keeway ry8->suzuki gs 500->suzuki rf 600->niebawem HAYA
:
a moze po prostu strzela z wydechu :P ?

Tomek Kulik
[Usunięty]
:
Czasami zużyty łańcuch hałasuje przy odjęciu gazu...

gumiak181
[Usunięty]
:
a może hałasować jeżeli jest zbyt mocno naciągnięty??

:
gumiak181 napisał/a:
a może hałasować jeżeli jest zbyt mocno naciągnięty??


oczywiście
w serwisówce jak i na forum jest opisane co i jak z łancuchem

keeway ry8->suzuki gs 500->suzuki rf 600->niebawem HAYA
gumiak181
[Usunięty]
:
ok. Jutro poluzuję łańcuch i napisze czy coś się zmieniło. Pozdrawiam

No i jak się zapewne domyślacie, przyczyną hałasu był za mocno naciągnięty łańcuch. W warsztacie przy wymianie opon tak mi naciągneli - że jak stał na stopce centralnej to luz był ze 2 cm, :niepewny: Po postawiniu na bocznej luz był mniejszy niż 1 cm. :kwasny: Mówiłem im, że wydaje mi się, że za mocno, ale oni na to że spokojnie tak mogę jeździć. :szok: Więc dziś sam naciągnołem wg instrukcji z forum. Problem znikł i znów mogę śmigać. :rotfl:

Pozdrawiam

:
widzisz co forum potrafi:)
serwis sie chowa :rotfl:

keeway ry8->suzuki gs 500->suzuki rf 600->niebawem HAYA
gumiak181
[Usunięty]
:
Normalnie nie wiem co bym bez was zrobił. ;) Pozdrawiam

:
jak co?
wydał kilka stówek na mechanika

keeway ry8->suzuki gs 500->suzuki rf 600->niebawem HAYA
gumiak181
[Usunięty]
:
no dokładnie. Lepiej tą kase przeznaczyć na coś innego, np na coraz droższe niestety paliwo. :padam:

cortex
[Usunięty]
:
az strach oddać moto do serwisu.. dlatego lepiej samemu dłubać w miare mozliwosci.

fifi1991
[Usunięty]
:
witam, ja się przyłącze do tematu w swojej zuźce podczas jazdy słyszę szum ( to nie wiatr :P ) od czego to może być ?? Dodam, że mam do wymiany uszczelkę pod głowicą bo widzę drobny wyciek, czy to może być powiązane??

:
fifi : raczej nie bedzie to miało zwiazku z uszczelką.zacznij od napedu i kół.Może łozysko koła któregoś szumi albo buczy

podstaw cos pod wahacz tak zeby tylne koło było w górze odpal sprzeta i rozpędz go np na 3 biegu i szybko wyłącz silnik trzymając na sprzęgle albo zrzuć szybko na luz i wyłacz silnik.wtedy bedzie słychać czy to naped czy łozysko tylnego koła.

ps : dobrze go zabezpiecz bo jak ci przy np 70 km/h spadnie na glebe to odjazd murowany i mechanik też

keeway ry8->suzuki gs 500->suzuki rf 600->niebawem HAYA
fifi1991
[Usunięty]
:
to nie ma związku z łożyskami koła, to szumi coś w silniku bo słyszę, nie wiem może to pierścienie

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.