WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszy motocyklowy serwis aukcyjny
Autor Wiadomość
drzewo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Paź, 2011   Pierwszy motocyklowy serwis aukcyjny

Witam wszystkich

Przepraszam że mój post na tym forum ma charakter reklamowy, ale temat może być interesujący dla każdego motocyklisty :) Niedawno wystartowałem z pierwszym serwisem aukcyjnym skierowanym wyłącznie dla motocyklistów - http://www.motoaukcje.eu

Chciałbym więc zaprosić Was do odwiedzania serwisu i wypowiadania się na temat serwisu. Wszelkie sugestie mile widziane :)

Poza tym wystawienie aukcji z jednym zdjęciem jest darmowe, w dodatku mozna szybko odnowić aukcje po jej zakończeniu - wystarczy jedno kliknięcie.

Pozdrawiam,
Drzewo
 
 
RedShadow 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 33
Dołączył: 10 Sty 2009
Pochwał: 10
Posty: 1383
Skąd: Wrocław/Opoczno
Wysłany: Nie 09 Paź, 2011   

Graficznie strona jest brzydka i uboga. Poza tym nie widzę nawet jednego powodu dla którego miałbym kupić coś tutaj a nie na allegro, bo:
1.
Cytat:
Sprzedaż w ramach aukcji odbywa się zgodnie z zasadą dobrowolności. Użytkownik wystawiający aukcje może odstąpić od sprzedaży towaru sprzedawanego w ramach aukcji, gdy wynika to z szczególnych okoliczności - np. sprzedania wcześniej towaru na innej drodze dystrybucji bądź pomyłki przy wprowadzeniu ceny podczas wystawienia aukcji.
WTF?
2. Nie ma żadnego zabezpieczenia transakcji ze strony portalu
To są rzeczy które są ogromnymi minusami, a plusów niestety nie zauważyłem. Pomijając już to że na naszym rynku nie ma już chyba miejsca na kolejny taki portal.
_________________
"– Potrafimy?
– Nie mam pojęcia. Ja na przykład nie potrafię.
– No tak, ale gdybyś potrafił i tak byś się nie przyznał. Ja bym się nie przyznał gdybym potrafił.
– A potrafisz?
– Nie
– Aha! "
 
 
drzewo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Paź, 2011   

RedShadow napisał/a:
Graficznie strona jest brzydka i uboga. Poza tym nie widzę nawet jednego powodu dla którego miałbym kupić coś tutaj a nie na allegro, bo:


Wygląd to raczej kwestia gustu. Spotkałem się z opiniami, że strona jest bardzo przejrzysta i wygląda ładnie :) Tak więc która opinia jest słuszna wg. Ciebie?

RedShadow napisał/a:

1.
Cytat:
Sprzedaż w ramach aukcji odbywa się zgodnie z zasadą dobrowolności. Użytkownik wystawiający aukcje może odstąpić od sprzedaży towaru sprzedawanego w ramach aukcji, gdy wynika to z szczególnych okoliczności - np. sprzedania wcześniej towaru na innej drodze dystrybucji bądź pomyłki przy wprowadzeniu ceny podczas wystawienia aukcji.
WTF?
2. Nie ma żadnego zabezpieczenia transakcji ze strony portalu


Wystawiasz swój sprzęt na aukcje, pomyliłeś się i źle wpisałeć kwotę sprzedaży. Ktoś kliknął Kup teraz i co? Był podobny przypadek na Allegro i sprawa wylądała w sądzie - niestety gość musiał sprzedać poniżej ceny. Jeśli uważasz to za uczciwe to proszę bardzo, uznaj to za minus. Ja tam wolę, żeby użytkownicy nie byli narażani na tego typu frajerskie zachowania ze strony kupujących i byli chronieni. Dwóch uczciwych ludzi się zawsze dogada, jak któraś ze stron chce wykorzystać druga to już dla mnie frajerstwo i stąd taki punkt regulaminu.

Pozdrawiam,
Drzewo.
 
 
tomaszek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Paź, 2011   

Kupowanie moto na allegro to jest tylko przeciez jak gazeta, bo zobaczysz fote i masz podany numer telefonu gdzie dzwonisz jedziesz i kupujesz. A malo kto pozniej w domu klika na aukcji kup teraz. Chyba nawet nikt tak nie robi. Wiec o co to halo:)
 
 
simin 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 27 Mar 2011
Pochwał: 53
Posty: 2016
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 10 Paź, 2011   

Aukcje powinny być traktowane jako umowa. Jak ktoś w sklepie wystawi coś po niskiej cenie nie może Ci kazać zapłacić więcej.

Kupie moto a sprzedający powie że jednak nie sprzedaje? Gdzie tu ochrona kupujących?
 
 
 
teja-1010100
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Paź, 2011   

Wprowadzając coś nowego na rynek warto pokazać czym produkt się wyróżnia co jest w nim lepsze etc. ja na chwilę obecną jak pisali poprzednicy nie widzę sensu istnienia takiego produktu.

Kolejna sprawa to regulamin o którym już napisano. Kupię buty czy kurtkę a gość się wycofa bo się pomylił albo przed wysyłką wpadł do niego kumpel sprzedawcy, któremu moja kup teraz kurtka się spodobała :hyhy: .
 
 
RedShadow 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 33
Dołączył: 10 Sty 2009
Pochwał: 10
Posty: 1383
Skąd: Wrocław/Opoczno
Wysłany: Pon 10 Paź, 2011   

drzewo napisał/a:
Ja tam wolę, żeby użytkownicy nie byli narażani na tego typu frajerskie zachowania ze strony kupujących i byli chronieni.

Jeśli uważasz że ktoś kto widzi coś po okazyjnej cenie i to kupuje jest frajerem to chyba żyjemy na innym świecie. Ja jako kupujący nie chcę się zastanawiać czy to co kupiłem to okazja czy ktoś się pomylił, cena jest taka więc ja to kupuję. W interesie sprzedawcy jest sprawdzić wszystko trzy razy zanim kliknie wystaw. W takiej formie jak teraz to masz na razie serwis z ogłoszeniami a nie portal aukcyjny.
tomaszek napisał/a:
Kupowanie moto na allegro to jest tylko przeciez jak gazeta, bo zobaczysz fote i masz podany numer telefonu gdzie dzwonisz jedziesz i kupujesz. A malo kto pozniej w domu klika na aukcji kup teraz. Chyba nawet nikt tak nie robi. Wiec o co to halo:)

Moto to moto, ale na portalu są też sprzedawane (albo będą) ubrania, akcesoria, części itd., a tego raczej nikt nie ogląda osobiście.
A co do wyglądu: po pierwsze strona nie ma skalowanej szerokości, na moim lapku w operze z włączonym paskiem narzędziowym muszę przewijać stronę na boki (na żadnej innej poważnej stronie się z tym nie spotkałem). Po drugie lewa strona jest zdecydowanie zbyt długa, widoczne powinny być tylko główne kategorie. Ogólnie strona bardzo rozrzucona i niezbyt spójna, każdy element wygląda jakby żył swoim życiem.
Do tego dochodzi jeszcze biedna szukajka. I na koniec jeszcze raz: to wszystko sprawia że nie masz nawet jednego argumentu przemawiającego za tym by zrezygnować z moto.allegro i kupować/sprzedawać u Ciebie.
_________________
"– Potrafimy?
– Nie mam pojęcia. Ja na przykład nie potrafię.
– No tak, ale gdybyś potrafił i tak byś się nie przyznał. Ja bym się nie przyznał gdybym potrafił.
– A potrafisz?
– Nie
– Aha! "
 
 
Machu 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 104
Dołączył: 10 Kwi 2011
Pochwał: 31
Posty: 1749
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: Pon 10 Paź, 2011   

Tak tylko się wtrącę a propos rozmyślenia się. Każdy towar zakupiony przez internet może zostać zwrócony w terminie 10 dni w stanie w jakim został zakupiony (bez uszkodzeń, śladów użytkowania itd. - bez podania przyczyny zwrotu w terminie 10 dni.

Z tego co pamiętam jest to prawo ustawowe i dotyczy zarowno allegro.pl, drzewo.pl czy kupmojzlom.pl

ktoś może to potwierdzić?
 
 
drzewo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Paź, 2011   

RedShadow napisał/a:

Jeśli uważasz że ktoś kto widzi coś po okazyjnej cenie i to kupuje jest frajerem to chyba żyjemy na innym świecie.


Podałem Ci nieco inny przykład. Tak jak mówie, z założenia ma to służyć ochronie przed nieuczciwymi kupującymi. Komentarze do transakcji są po to, żeby się nie naciąć.

RedShadow napisał/a:

Ja jako kupujący nie chcę się zastanawiać czy to co kupiłem to okazja czy ktoś się pomylił, cena jest taka więc ja to kupuję. W interesie sprzedawcy jest sprawdzić wszystko trzy razy zanim kliknie wystaw. W takiej formie jak teraz to masz na razie serwis z ogłoszeniami a nie portal aukcyjny.


Masz też troche racji - jeszcze pomyśle nad zmianą tego punktu regulaminu. Nie został wprowadzony na złość, ale żeby pomóc kupującym i sprzedającym.

RedShadow napisał/a:

A co do wyglądu: po pierwsze strona nie ma skalowanej szerokości, na moim lapku w operze z włączonym paskiem narzędziowym muszę przewijać stronę na boki (na żadnej innej poważnej stronie się z tym nie spotkałem).


Poprawie to wkrótce.

RedShadow napisał/a:

Po drugie lewa strona jest zdecydowanie zbyt długa, widoczne powinny być tylko główne kategorie.


Masz racje. Też już nad tym powoli pracuje :) Będzie zmieniony układ menu.

RedShadow napisał/a:

jednego argumentu przemawiającego za tym by zrezygnować z moto.allegro i kupować/sprzedawać u Ciebie.


Nie wiem czy wystawiałeś kiedyś motocykl na sprzedaż, ale zobacz do działu cennik. Wystawienie aukcji za darmo.

Weź pod uwagę że serwis istnieje 3 tygodnie, a inne rozwijały się latami. Zgadzam się z niektórymi zarzutami, ale zobaczcie na inne serwisy aukcyjne. Czy pojawiły się nagle wyglądając tak jak dzisiaj wyglądają? Proponuje zajrzeć do serwisów archiwizujących i zobaczyć.

Pozdrawiam,
Drzewo.
 
 
RedShadow 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 33
Dołączył: 10 Sty 2009
Pochwał: 10
Posty: 1383
Skąd: Wrocław/Opoczno
Wysłany: Pon 10 Paź, 2011   

Te serwisy pojawiając się wyglądały inaczej, ale 10-15 lat temu wszystko wyglądało inaczej. Dzisiaj strony robi się w nowszych technologiach i jeśli chcesz by Twoja była atrakcyjna dla kupującego to nie może wyglądać gorzej.
drzewo napisał/a:
Nie wiem czy wystawiałeś kiedyś motocykl na sprzedaż, ale zobacz do działu cennik. Wystawienie aukcji za darmo.

Tutaj zgoda. Tylko zauważ że 90% motocykli i tak sprzeda się poza portalem, tym bardziej że przy obecnym regulaminie sprzedający nie ryzykuje że w momencie kiedy jedna osoba ogląda i ew. kupuje sprzęta osobiście, ktoś inny kliknie kup teraz, bo i tak może się z tego wycofać.
A jeśli chodzi o inne rzeczy to wystawiającym się to nie bardzo opłaca (tańsze przedmioty owszem, ale w Allegro z kwotą prowizja się zmniejsza więc przy dużych kwotach sprzedaży taniej wychodzi już allegro), chociaż brak opłat za wystawienie może kogoś przyciągnąć bo nie ponosi się ryzyka.
Jeszcze gorzej jest z punktu widzenia kupujących którym nie zapewniasz zabezpieczenia transakcji, a to jest bardzo istotna kwestia.
Cytat:
Tak tylko się wtrącę a propos rozmyślenia się. Każdy towar zakupiony przez internet może zostać zwrócony w terminie 10 dni w stanie w jakim został zakupiony (bez uszkodzeń, śladów użytkowania itd. - bez podania przyczyny zwrotu w terminie 10 dni.

Z tego co pamiętam jest to prawo ustawowe i dotyczy zarowno allegro.pl, drzewo.pl czy kupmojzlom.pl

ktoś może to potwierdzić?


Takie prawo jest, ale po pierwsze dykutowaliśmy o obowiązku sprzedaży, a nie kupna. Po drugie prawo nie dotyczy przedmiotów zakupionych na licytacjach. Poza tym przedmiot trzeba zwrócić w stanie nienaruszonym a w wypadku rzeczy używanych ciężko udowodnić że to co dostaliśmy wyglądało właśnie tak jak to co odsyłamy.
_________________
"– Potrafimy?
– Nie mam pojęcia. Ja na przykład nie potrafię.
– No tak, ale gdybyś potrafił i tak byś się nie przyznał. Ja bym się nie przyznał gdybym potrafił.
– A potrafisz?
– Nie
– Aha! "
 
 
cypis
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Paź, 2011   

RedShadow napisał/a:
Cytat:
Tak tylko się wtrącę a propos rozmyślenia się. Każdy towar zakupiony przez internet może zostać zwrócony w terminie 10 dni w stanie w jakim został zakupiony (bez uszkodzeń, śladów użytkowania itd. - bez podania przyczyny zwrotu w terminie 10 dni.

Z tego co pamiętam jest to prawo ustawowe i dotyczy zarowno allegro.pl, drzewo.pl czy kupmojzlom.pl

ktoś może to potwierdzić?


Takie prawo jest, ale po pierwsze dykutowaliśmy o obowiązku sprzedaży, a nie kupna. Po drugie prawo nie dotyczy przedmiotów zakupionych na licytacjach. Poza tym przedmiot trzeba zwrócić w stanie nienaruszonym a w wypadku rzeczy używanych ciężko udowodnić że to co dostaliśmy wyglądało właśnie tak jak to co odsyłamy.


Po trzecie, według mojej wiedzy, sprzedający nie ma obowiązku nic zwracać jeśli nie prowadzi sklepu, czyli kupujesz od osoby fizycznej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.