Kierunkowskazy
Odpowiedz do tematu

: Kierunkowskazy
Mam takie moze troche glupie pytanie gdzie w gsce jest przerywacz i jak on wyglada? Nie mam kierunkow i nie wiem jaka moze byc tego przyczyna jak podawalem prad na te kostki to wlaczaly sie wiec zarowki sa sprawne. Czy moze to byc cos z tym przelacznikiem (ale wsrodku wyglada raczej ok )?? Kurcze nie za bardzo znam sie na elektryce :? :( Jak ma ktos jakis pomysl to bylbym bardzo wdzieczny za podpowiedz. A i ma ktos moze schemat elektryki po polsku?

:
Przerywacz znajduje się pod prawym plastykiem siedzenia obok reglera . Regler- aluminiowa obudowa z radiatorem. wychodza z niego 2 przewody - pomarańczowy i niebieski.
Przerywacz w razie czego mozna zastapic zwykłym z malucha bimetalem lub elektronicznym z samochodu. wyjdzie duzo taniej niz oryginał motocyklowy. jak zdecydujesz sie na bimetal to taki na żarówki 42W. Podłączasz go pod + i L ozanaczone na obudowie.

Sprawdż czy pomiedzy niebieskim przewodem i masą jest napięcie np zarówką 21W . jak nie swici to przerywacz padł lub instalacja do poprawki .Jak swieci i zacznie migać to przerywacz ok . Wtedy rozkręć przełącznik i sprawdź czy na przewodach czarnym i zielonym pojawia się napięcie po przełaczeniu.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
matsujama
[Usunięty]
:
Hmm znalazlem tylko ten temat wiec pytam :)
Wysiadly mi kierunki poczas jazdy tzn. jechalem sobie spokojnie i nagle przestal dzialac jeden potem drugi i potem pozostale , nie bardzo wiem co jest przyczyna. Myslalem ze przelacznik ale nie , zarowki, bezpieczniki ok. Ma ktos moze pomysl co to moze byc??? Moze to co wyzej ?? ?

TSK27
[Usunięty]
: Kierunki zapalają się ale nie migają
Witam mam mały kłopot z kierunkami, zapalają się ciągłym światłem. Przeglądałem całą instalacje wyjąłem i przeczyściłem przerywacz, zaskakuje dobrze ale jakiś dziwny jęk wydaje przy włączeniu kierunku. Myślicie ze to przerywacz??? czy moze gdzieś jakieś zwarcie??

poper
[Usunięty]
: Re: Kierunki zapalają się ale nie migają
TSK27 napisał/a:
Witam mam mały kłopot z kierunkami, zapalają się ciągłym światłem. Przeglądałem całą instalacje wyjąłem i przeczyściłem przerywacz, zaskakuje dobrze ale jakiś dziwny jęk wydaje przy włączeniu kierunku. Myślicie ze to przerywacz??? czy moze gdzieś jakieś zwarcie??



mam to samo właśnie co to może być

TSK27
[Usunięty]
:
poper napisał/a:
mam to samo właśnie co to może być


U mnie był to przerywacz. Znalazłem tutaj : www.sklepmotocyklowy.pl

:
problem z kierunkami raz sa raz nie ma co moze byc? :(

:
one mają tak działać :wstyd:

sorki - nie potrafiłem się powstrzymać

MZMaxi
[Usunięty]
:
82przemek82, hehe no właśnie tak mają działać :)
Na serio, to sprawdź przełącznik (może kbelek przetarty przy wejściu) oraz czy przy przerywaczu nie zaśniedziały końcówki.

:
k2 dobre hehe a myslelem ze na stale maja dzialec. jednak chyba mysze jeszcze troche poczytac instrukcji :)

:
Przecież przeprosiłem ;)
MZMaxi, ma rację. Włącz kierunki i zacznij ruszać kablami w różnych miejscach. Jak nie będzie żadnych zmian to trzeba poszukać w "urządzeniach". Tzn przełączniku, przerywaczu ...
Praca na długie , zimowe wieczory

:
k2 wiem przeciez jest spoko :) znam sie na zartach i lubie sie posmiac wiec mi to nie przeszkadza :)

[ Dodano: Nie 14 Gru, 2008 ]
no do przelacznika nie chcial bym zbytnio zagladac bo nowy pewnie kosztuje troche jak sie okaze do wymiany a uzywanego pewnie nie ma sensu vo moze sie taki sam kupi :kwasny:

[ Dodano: Pią 26 Gru, 2008 ]
witam wie ktos jaki moze przerywacz pasoac do Gs-a tak zeby nic nie przerabiac??

JasiuW
[Usunięty]
:
Witam - dopiszę się tutaj bo pytanie najbardziej pasuje.
W moim świeżo kupionym GSie z 95 roku dziwnie chodzą kierunki. Tzn. lewa strona normalnie, a prawa jest dziwnie przyśpieszona. Sprawdziłem sterownik kierunków ( turn signal relay ) i ..nic. Po odpięciu nie działają, po wpięciu działają jak dawniej. Wydaje mi się , że w moto było coś dłubane, bo przed kupnem miał inne, bardziej "bajeranckie" kierunki ( nie LEDY ) i być może problem bierze się właśnie ztąd. Niestety na dostępnych na forum schematach nie ma oznaczenia tego elementu. Czy ktoś z userów mógłby zerknąć do swojej GSy i zczytać oznaczenie prawidłowo działającego sterownika? Nie pamiętam moich, a moto stoi na parkingu, ale wieczorem sprawdzę i porównamy czy Helmut od którego kupiłem Suzę czegoś nie namieszał.
wielkie dzięki!

Kubunia
[Usunięty]
:
JasiuW napisał/a:
W moim świeżo kupionym GSie z 95 roku dziwnie chodzą kierunki. Tzn. lewa strona normalnie, a prawa jest dziwnie przyśpieszona.


A sprawdziłeś, czy wszystkie cztery żarówki w kierunkach są takiej samej mocy? Ja miałem podobnie po zakupie GSa jak z jednej strony ktoś wsadził 5W a z drugiej 18W.

JasiuW
[Usunięty]
:
Gwoli uczciwości odpisuję, po 4 miesiącach:)
Sprawdziłem żarówki, dopiero tydzień temu, faktycznie, jedna miała jakąś dziwną moc.
Po wymianie na jednakowe wszytko jest ok :)
Wielkie dzięki!!

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.