Impulsator...
Odpowiedz do tematu

marek
[Usunięty]
:
Masz może linka ?

marek
[Usunięty]
:
Dzięki...

Cicholek
[Usunięty]
:
Witam, chciałbym odnowić temat. Objawy: po przejechaniu 40km motocykl ewidentnie tracił na mocy, momentalnie, po sprawdzeniu okazało się że prawy cylinder stracił iskrę. Wyczytałem tu, że to wina impulsatora, rozebrałem, szczeliny: prawy impulsator 0,15, lewy 0,4. Zrobiłem jak było wyżej napisane na 0,3 mm oba. Niestety motocykl po przejechaniu 39,5 km znów stracił jeden cylinder, a po przejechaniu 48 km cylinder wrócił. Odłączyłem więc impulsator od modułu, zmierzyłem i wartości jakie uzyskałem to lewy 357 Ohm i prawy 362 Ohm. Czyli wychodzi na to, że chyba wszystko ok. Prosiłbym Was o pomoc, może ktoś ma jakieś pomysły? Pozdrawiam.

:
Niby banał ale... próbowałeś zmienić świece? ;)

solo_9594
[Usunięty]
: impulsator
U mnie byly iskry na jednej i drugiej swiecy moto palilo na lewy gar okazalo sie ze magnes pod impulsatorem byl delikatnie uszczerbiony przelożyłem magnesy i palił ma prawy wiec kupilem pojedynczy impulsator z netbikera wlożyłem nowy magnes i było ok znowu miał moc i palil na 2 gary.

wisnia0709
[Usunięty]
:
Witam,

Zeby nie zakładać kolejnego tematu o impulsatorze zapytam tutaj.
Mianowicie miałem delikatny wyciek pod impulsatorem okazało sie ze simering własnie przy impulsatorze jest do wymiany i teraz porsze o wymiary tego simeringu ponieważ ten stary przy wyciaganiu zniszczył sie i nie moge odczytać nic z niego.

:
jak nic z niego nie mozesz odczytac to proponuje użyć suwmiarki

keeway ry8->suzuki gs 500->suzuki rf 600->niebawem HAYA
wisnia0709
[Usunięty]
:
problem w tym ze jestem za domem ( taka praca ) a chce sobie poskładac go w zime. Jesli ktoś wie jakie sa wymiary bardzo prosze o pomoc

:
w serwisówce podane są dwa rodzaje pomiaru impulsatorów
-mierzenie rezystancji
-mierzenie napięcia szczytowego podczas kręcenia silnikiem

czy ktoś mierzył drugim sposobem i potwierdza jego skuteczność?
chodzi mi o to czy w przypadku pojedynczego impulsatora (jak w modelach po 2002r) pojawia się napięcie powyżej 3V?
czy ktoś miał sytuację, że pomiar rezystancji wskazywał, że impulsator jest OK a pomiar napięcia wykazywał 0V?

:
Breżniew napisał/a:
Rezystancja pomiędzy zaciskiem + i - powinna wynisic w zakresie 3 - 6 Ohm natomiast miedzy + i fajką świecy 18 - 30 kOhm.


Mam problem bo moto pali na 1 cylinder kupilem cewke ale to nie pomogło na sprawnej cewce i na tej zakupionej po zbadaniu miernikiem miedzy + i - wyszlo po 9 Ohm. Czy to źle?
Ten drugi pomiar mi nie wychodzi,miernik nie pokazuje żadnych wartości.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.