WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
nowy pomysl
Autor Wiadomość
reglinski35
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Lis, 2010   nowy pomysł

hey :D
Ostatnio przeglądając jakieś forum znalazłem zakładkę o użytkownikach forum. I zastanawiam się czy u nas na forum też by mogło to powstać.
wyglądało by to tak

1. Imię - model moto - zawód wykonywany

Chodzi mi o to abyśmy zobaczyli że motocykle są wszędzie.
Czy to lekarz czy murarz , bankowiec i informatyk też kochają motocykle
Co o tym myślicie??
 
 
Liver Sausage
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Lis, 2010   

Jest temat w którym kto chce może napisać czym się zajmuje, wrzucanie tego do profilu jest wg mnie bez sensu ;)
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Pon 01 Lis, 2010   

Wszystko fajnie i pięknie, tylko najpierw zmuś ludzi do tego aby podawali takie informacje.

Problem jest z wyegzekwowaniem tego co już jest w profilu użytkownika, ludzie nie podają lub podają zmyślone daty urodzenia, miejscowości, płeć, lub nie uzupełniają tych danych w ogóle, a my nie możemy im tego zabronić, bo każdy ma prawo do ochrony swoich danych osobowych, a ty byś chciał aby jeszcze podawali model swojego moto i zawód wykonywany.

Wierz mi nie jest to problem od strony technicznej ale od czysto ludzkiej strony, a jak narazie dodawanie czegoś takiego tylko po to aby 10-20% podało swoje dane mija się z celem.

Zobacz choćby ile razy przewijało się na forum temat o zrobieniu bazy o forumowiczach z podaniem adresu i telefonu, masz w profilu możliwość podania telefonu do siebie, czy to zrobiłeś, możesz dodać się na mapie forumowej, czy to zrobiłeś, więc czemu wymagasz aby inni robili to czego sam nie dokonałeś.

Jeśli ktoś chciał to w temacie ogólnym opisał co robi, jak ktoś chce się pochwalić swoim moto, też to robi i niech tak zostanie.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
reglinski35
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Lis, 2010   

ok zgodzę się ze nie wszyscy podają swoje dane.I trochę się im nie dziwię....
Ale ja osobiście jak przeczytałem post na forum gdzie było właśnie tak wypisane
samo imię i model i zawód to mnie zaciekawiło że tylu różnych ludzi interesuje się tą jedną dziedziną.

Wydaje mi się że Ci którzy by chcieli to by się wpisali. Na pewno nie wszyscy ale byłoby ich kilku
 
 
Paulo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Lis, 2010   

Wiecie co, ja też uważam, że podawanie do publicznej wiadomości całego świata (tak, w sumie o internecie można tak powiedzieć) swoich dokładnych danych osobowych nie jest najlepszym rozwiązaniem. Z wielu różnych powodów, do których każdy sam dojdzie, jak przemyśli chwilę sprawę. Dlatego uważam, że do NK, Facebooka należy podejść z dużym dystansem. Co innego widnieć w internecie pod nickiem, a co innego pod imieniem i nazwiskiem jeszcze ze zdjęciem i upublicznionymi znajomymi. Czy też adresem. Niby nic, ale są ludzie, grupy, organizacje, które świetnie z takich danych umieją korzystać :)
 
 
LuIza
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Lis, 2010   

Po moich tegorocznych wydarzeniach związanych z kradzieżą moich sprzętów ktoś mi powiedział: za dużo o sobie mówisz, pokazujesz. Głównie chodziło mu o profil na NK. Po tym wszystkim zaczęłam się nad tym zastanawiać. Tak naprawdę nie wiemy kto i po co przegląda nasze profile. Może to czysty przypadek ale daje do myślenia... A może jestem już przewrażliwiona i szukam przyczyn, podejrzanych, tłumaczeń....Nie chodzi mi o użytkowników forum motocyklicznych ( bo jestem na kilku ) bo nie podejrzewam żeby ktoś kto kocha motocykle mógł zrobić coś takiemu swojemu "bratu". Ale trzeba być ostrożnym...
 
 
Paulo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Lis, 2010   

Tak się ma sprawa z NK niestety...
Ostatnio zmieniony przez Paulo Nie 07 Lis, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
muminek 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 336
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 04 Lis, 2010   

mi sie wydaje ze raczej chodzilo o wlasnie pokazanie ze nie wazne kto jaki zawod wykonuje i moto moze wszystkich interesowac
reglinski35 napisał/a:
Czy to lekarz czy murarz , bankowiec i informatyk [...]
a wlasnie taka lista/spis swietnie by to obrazowal. a przeciesz model motocykla i zawod to chyba nie są jakies tajne dane przez poufne :) moim skromnym zdaniem.
 
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Czw 04 Lis, 2010   

muminek napisał/a:
zawod to chyba nie są jakies tajne dane przez poufne moim skromnym zdaniem.

Same w oderwaniu od osoby nie, ale w połączeniu choćby z miastem i wiekiem dają już materiał dla marketingowców, pamiętaj też, że na forum podawane są nr. komunikatorów etc.

Ja akurat zgadzam się z głosami poprzedników, że zbyt łatwo i prosto szafujemy swoimi danymi w internecie nie zdając sobie w większości wypadków sprawy z tego, że nie jesteśmy tak anonimowi jak nam się wydaje.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
muminek 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 336
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 04 Lis, 2010   

no wlasnie, czyli jak ktos sie nie przejmuje tym ze jego dane są widoczne i latwo go namierzyc to i tak napiszę ten zawod, a jesli ktos sie boi to tez moze napisac bo to jest "oderwane od osoby". jedno wiaze sie z drugim - jesli ktos chce byc anonimowy to i tak nie piszę nic w swoim profilu, i moze bezpiecznie napisac swoj zadow itd, i na odwrot. poprawcie mnie bo sam sie juz gupie :o
i raczej jak juz ktos szuka ofiary na kradziez czy cos to są juz chyba latwiejsze sposoby niz szukanie ich na forum. ale oczywiscie tu tez sie tacy mogą znalesc.
 
 
 
Paulo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Lis, 2010   

Ale nie rozumiem zbytnio Twojej idei. Pomijając całą kulturę motocyklową, moto jest przede wszystkim środkiem transportu i to jest jego naczelna cecha. A ze środków transportu korzysta prawie każdy człowiek, niezależnie od wykonywanego zawodu. Wydaje mi się, że jest to dla każdego oczywiste, tu nie ma co pokazywać czy udowadniać. A jeśli ktoś chce koniecznie się pochwalić, gdzie pracuje, od tego jest dział 'Powitania'.
Np. Witajcie, jestem Zenon z Kalisza, mam gs500 od miesiąca, z zawodu jestem hydraulikiem, z chęcią przepcham wam rury (bez skojarzeń :P ) pół darmo' :zawstydzony:
To tak z odrobiną humoru ;) Widziałem takie fora, gdzie są pozakładane takie tematy i każdy dobrowolnie pisze czym się zajmuje, ale ja osobiście uważam to za działanie bezcelowe ;)
 
 
muminek 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 336
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 05 Lis, 2010   

ale tutaj nie chodzi o "srodek transportu" tylko o pasje do motocyklow.
i w mojej "idei" - jak to nazwales - chodzilo o bezpieczenstwo.
no i, wlasnie rozchodzi sie o to zeby powstala taka "lista", wykaz gdzie jest czarno na bialym pokazane że wszystkich ludzi, obojetnie czym sie zajmujacych, sprowadza ta jedna rzecz - pasja do moto. raczej nie chodzi zeby tworzyc baze danych a cos pieknego, ze sie tak wyraze ;P wg mnie bylo by to b. fajne, takie jakby promowanie- "nie wazne kim jestes, mozsz smigac". cos mniej wiecej takiego xd
oczywiscie bez przesady, ale wydaje mi sie ze to jest glowna idea.
dziekuje, pozdrawiam.
 
 
 
KruQ
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Lis, 2010   

wydaje mi się, że nie ma potrzeby takiej bazy. Podejrzewam, iż każdy tu wie o tym, że na moto jeżdżą różni ludzie, różni pod względem zawodów, poglądów, wieku, płci. Łączy nas zainteresowanie motocyklami i tym co związane z nimi. Nam tego nie trzeba udowadniać, bo o tym wiemy. A inni, którzy motocyklami się nie interesują nie zainteresują się również tym kto na nich jeździ, bo im to niepotrzebne.
pozdro
 
 
Paulo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Lis, 2010   

...dokładnie tak. Do niez-moto-nizowanych i tak nie dotrzesz w ten sposób, bo oni przede wszystkim moto się po prostu boją :) Fajnie muminek, ale ja nie widzę w tym nic pięknego :P Piękne to jest np.witanie się z innymi motocyklistami, ogólna więź łącząca większość z nich, ale to, gdzie kto pracuje, to moim zdaniem sprawa drugorzędna i mało istotna. Podobnie jak wiele innych rzeczy. Zapodam przykład: 'Oooo załóżmy dział w którym każdy napisze jakiego jest wyznania, żeby pokazać, że moto łączy ludzi różnych wyznań'; 'Załóżmy dział, gdzie każdy napisze ile ma wzrostu, żeby pokazać, jak moto łączy ludzi różnych wzrostów (:D)' itp. Ja nie mówię, że to jest złe czy coś, ale do mnie po prostu taki pomysł w ogóle nie trafia :) Jest to coś tak oczywistego, że wręcz mało istotnego. Co wcale nie znaczy, że nie może Ci się podobać i nie zamierzam narzucać Ci swojego zdania ;)
 
 
kruk
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Lis, 2010   

Jak widać po moim profilu, należę raczej do przeciwników ujawniania niepotrzebnych informacji o sobie w internecie. Samemu zdarzało mi się kilka razy szukać pewnych informacji o konkretnych osobach i wiem, że często przy odrobinie szczęścia w połączeniu z brakiem rozwagi "poszukiwanego" w umieszczaniu informacji o sobie, można dowiedzieć się bardzo dużo o anonimowej (wydawałoby się) osobie. A robiłem to tylko dla prywatnych celów i z czystej ciekawości. Fachowcy, którzy mogą mieć z tego zyski na pewno są w stanie ustalić jeszcze więcej. Natomiast ludzie, którzy mają potrzebę pochwalenia się zawodem czy czymkolwiek innym na forum, to i tak to zrobią, bez potrzeby narzucania takich rubryczek w profilu użytkownika.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.