WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze filmy - tak sie jezdzi/ tak sie NIE jezdzi
Autor Wiadomość
tmi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 2331
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Sro 06 Paź, 2010   

midd napisał/a:
4. 90% z nas jezdzi tez samochodami.. i dzieki temu wiem, ze raczej nikt nie uzywa pobocza do jazdy.

Niedawno na "jedynce" koleś audicą zjechał na pobocze, włączył wsteczny i cofał. Ale przecież nikt tak nie robi ;)

To ile dajemy temu kurierowi jeśli nie 110?, 90?, skoro turystycznie w ciągu roku można zrobić 40 czy 50 to co dopiero jeżdżąc od świtu do nocy. 110, 90 czy 80 czy ileś i tak jest więcej jak te marne ~17 na sezon. Nawet nie ma o czym gadać bo definicja słowa "dużo" jak widać może być różna.
_________________
Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
 
 
Grzechu16 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 34
Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 2051
Skąd: Czechowice-Dz/Kraków
Wysłany: Sro 06 Paź, 2010   

midd napisał/a:
a gdzie ja napisałem ze to jakas skillowa jazda - tak się jeździ normalnie i taka jazda moze bulwersowac ewentualnie swierzaków.

Tak się nie chciałem wtrącać w tą rozmowę, bo każdy widzi jak jeździ Leon w tych filmikach i część się tym mocno bulwersuje, w niektórych wstępuje Gołstrajder a inni chylą czoła przed jego umiejętnościami/głupotą/brakiem doświadczenia (różnie to tu było nazywane). Ta część Twojego posta jest napisana dla prowokacji i lepiej żeby nikt nie "łyknął" tego dosłownie, bo znowu rozpęta się burza :) Nawiasem mówiąc ja kupuję świeże owoce.
 
 
 
midd 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 38
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 951
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro 06 Paź, 2010   

tmi napisał/a:

Niedawno na "jedynce" koleś audicą zjechał na pobocze, włączył wsteczny i cofał. Ale przecież nikt tak nie robi ;)

są tacy co i tiramy na obwodnicy zawracaja jak zjazdy pomylą, tak czy siak są to zdecydowanie rzadsze przypadki niz niepatrzenie w lusterka przy wyprzedzaniu

grzechu16 napisał/a:
Ta część Twojego posta jest napisana dla prowokacji i lepiej żeby nikt nie "łyknął" tego dosłowni


nie mam na celu nikogo prowokowac - pamietam ze kiedys sam uwazałem taka jazde za cos niebezpiecznego a predkosci powyzej 200 były niewyobrazalne, z czasem jednak stało to się normą. - z tym ze ja nie moralizowałem innych bo zdawałem sobie sprawę ze nie umiem ocenic tego czy taka jazda jest niebezpieczna czy nie..
_________________
http://www.bikepics.com/members/beer4free/
 
 
 
kruk
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Paź, 2010   

Grzechu16 napisał/a:
Ta część Twojego posta jest napisana dla prowokacji

Gdyby to była prowokacja, to by było pół biedy... Coś co jednym (najwyraźniej również Tobie) wydaje się tak głupie, że nie może być prawdziwe, dla innych okazuje się być czymś normalnym, o czym pisze midd, a obrazkowo ilustruje leon.

midd napisał/a:

idziesz o flache ze predzej zaczeniesz wyprzedzac na ciaglej niz leon sie wypierdoli?? :D :D

Obyś miał rację.
Ostatnio zmieniony przez kruk Sro 06 Paź, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Semai
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Paź, 2010   

Kończąc mój udział w tym wątku mam naprawdę ale to NAPRAWDĘ wielką nadzieję, że nigdy nie będę musiał napisać "a nie mówiłem..."
 
 
Makar00n
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Paź, 2010   

Po łan, Leon pewnie teraz pije sobie piwo przed monitorem i co jakiś czas opluwa monitor ze śmiechu.

Po tu, spojrzę na to z mojej perspektywy. "Jeśli administrator forum może to ja [niedoświadczony, młody i głupi motocyklista] też mogę" - tak myśl PODŚWIADOMIE przewinęła mi się w głowie, bez tego w nawiasie, odnośnie tych filmików. I szkoda, bo ktoś obejrzy te filmy i pójdzie polatać i się to może źle skończyć. Na szczęście ja mam ciutkę oleju w głowie.
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Sro 06 Paź, 2010   

To, że ktoś na forum ma czerwony czy zielony nick nie zwalnia z wyobraźni

Makar00n napisał/a:
Na szczęście ja mam ciutkę oleju w głowie.

I to ci się chwali
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
kruk
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Paź, 2010   

Makar00n napisał/a:
Leon pewnie teraz pije sobie piwo przed monitorem i co jakiś czas opluwa monitor ze śmiechu.

To jest oczywiste, zwłaszcza że zamieścił te filmiki nie tylko na tym forum. Po prostu chciał się pochwalić jaki z niego kozak i świetny motocyklista, a przy tym wywołać małą burzę. Niektórzy w taki sposób się dowartościowują, trzeba to zrozumieć. :) Tylko niestety zapomniał nam świeżakom wyjaśnić co tu jest właściwie godne chwalenia się... Ale nie martwcie się, leon w końcu przemówi, po czym jako moderator usunie całą tę dyskusję i wszystkie słowa krytyki skierowane do niego, bo przecież to wszystko jest tu offtopem. ;) Linki do filmików też znikną, sprawa przycichnie, a on dalej będzie pouczał ludzi w innych tematach i próbował być autorytetem. :]
 
 
Irek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Paź, 2010   

Skoro tak to po co w ogóle było się bulwersować, jak widać każdy ma tutaj swój rozum i również jak ktoś napisał każdy i tak zrobi po swojemu.
Mamy własne mózgi, używajmy ich tak jak uwazamy za stosowne mając na myśli własne sumienie. Ot i wszystko.
Filmik faktycznie pokazuje jak nie nalezy jeździć, albo jak sie jeździ w dzikim kraju. Ale nikt nie powinien komentować ani oceniać Leona bo to tylko jego sumienie.
Jest jeszcze jedna rzecz. Moim zdaniem Nie tylko ja i Midd jesteśmy tutaj po tej stronie barykady co Leon. Każdy z nas ma coś na sumieniu, mniej lub więcej ale ma. Tylko nie każdy ma odwagę wytknąć sobie błąd, albo zapomniał juz jak to było jak był młody. Wsio.
 
 
K.Majka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Paź, 2010   

Midd, Irek, Grzechu,.... Dziękujemy ;)

Cytując Irka każdy tutaj ma swój rozum, a Leon nie jest jakimś guru, że macie go naśladować. Nikt nie każe wam tak jeździć. I nikt z was nie powie mi, że jeździ przepisowo, bezpiecznie, bla, bla, bla. Troche więcej umiejętności i lat na motocyklu, a będziecie jeździć podobnie :hyhy:

Dyskusja nie zniknie, a wszystkie posty jakby nie patrzeć dotyczą tytułowego zagadnienia, czyli "nasze filmy", więc nie ma off top'a.
 
 
dawo16b
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Paź, 2010   

hehe ostra wymiana zdań... to mi się podoba :D nie zawsze musi być słodko i pięknie !! !
 
 
callum
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Paź, 2010   

Prawie wszystko zostało już powiedziane, ja chciałbym dodać tylko jedną rzecz: leon, midd, musicie być strasznie ufnymi ludźmi, skoro składacie swoje życie w ręce innych kierowców. Wyprzedzając prawie każdy pojazd w ten sposób ryzykujecie, że jego kierowca jest pijany/na kacu/nie lubi motocyklistów/ma pilny telefon i musi zjechać na pobocze/oblał się kawą/nagle zdecyduje się skręcić w boczną uliczkę itp. itd.

Rozumiem,że nie codziennie ludzie dostają ataku serca, ale każdego dnia widzę wkurzonych staniem w korku kierowców wykonujących dziwne, nieprzewidziane manewry.

Jadąc 200 km/h pustą drogą w środku nocy zależycie od własnych umiejętności. Jadąc 100 km/h w korku wasze umiejętności mają małe znaczenie, musicie ufać, że inni kierowcy zawsze was dostrzegą i odpowiednio zareagują.

Imponowałoby mi, gdybyście zamieścili filmiki pokazujące, jak kozaczycie na torze wyścigowym, ale z tego co wiem, nie macie tam zbyt wielkich osiągnięć... więc, midd, Twoje wypowiedzi sugerujące jacy to z was "starzy wyjadacze" a inni dyskutanci to "świeżaki" nie bardzo znajdują odbicie w waszych rzeczywistych osiągnięciach i umiejętnościach.

Kończąc życzę wam dużo szczęścia i żeby kierowcy puszek dalej myśleli za was, bo sami najwyraźniej nie potraficie.
 
 
Semai
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Paź, 2010   

Kurde miałem już zakończyć udział w tej rozmowie... ale nie mogę... :D
Irek napisał/a:
...Mamy własne mózgi, używajmy ich tak jak uwazamy za stosowne...

Za stosowne uważam używać mózgu do udzielania się na forum.
Irek napisał/a:
...Ale nikt nie powinien komentować ani oceniać Leona bo to tylko jego sumienie...

Uwaga podobna jak to innego użytkownika w innym wątku. Jesteś o wiele za młody by mówić (między innymi) mnie co powinienem, a czego nie powinienem robić w życiu. A Leon jeździ po (również) moich drogach (płacę podatki i to zajebście dużo jeśli mogę napisać) więc oceniać mam pełne prawo. Ba oceniać - mam nawet prawo nie wyrażać na to zgody.
Irek napisał/a:
...bo to tylko jego sumienie...

a ja mam takie głupie przekonanie, że jeśli jakiś człowiek, np prowadząc po pijaku, wjeżdża w przystanek autobusowy i zabija dziecko to "jego sumienie" jest nie tylko nie jedyną "rzeczą" która cierpi, ale wręcz najmniej ważną.
K.Majka napisał/a:
...Leon nie jest jakimś guru, że macie go naśladować. Nikt nie każe wam tak jeździć...

koleżanko, Leon jest tylko przykładem w tej dyskusji i oczywistą oczywistością jest, że nie ma tu ani mowy o naśladowaniu ani o "kazaniu".
K.Majka napisał/a:
...Troche więcej umiejętności i lat na motocyklu, a będziecie jeździć podobnie...

A ja raczej bym napisał" trochę więcej lat, doświadczenia i oleju w głowie i zacznie jeździć jak człowiek"
 
 
callum
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Paź, 2010   

Semai napisał/a:
A Leon jeździ po (również) moich drogach (płacę podatki i to zajebście dużo jeśli mogę napisać)

Zgadzam się. Powinna być taka zasada, że jak ktoś rozbił się jadąc jak debil to ZUS nie pokrywa kosztów jego leczenia. Nie rozumiem, dlaczego mam płacić dziesiątki tysięcy złotych z moich podatków (bo tyle potrafi kosztować całość leczenia solidnie potrzaskanego motocyklisty) za leczenie kogoś, kto tak jeździ, że sam się o to prosi.
 
 
RedShadow 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 33
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 1383
Skąd: Wrocław/Opoczno
Wysłany: Czw 07 Paź, 2010   

Chyba mogę się wypowiedzieć w tym temacie, bo mimo że nie mam wielkiego doświadczenia na moto to mam jako takie jeśli chodzi o wypadki. Miałem wypadek z mojej winy, właśnie dlatego że zaufałem kierowcy puszki, myślałem że jak nie wrzucił kierunkowskazu to nie skręci, niestety skręcił no i zonk. Od tamtej pory jeszcze nie jeździłem na moto, ale wiem jak zmieniło się moje podejście do takich manewrów, teraz nieważne czy sam jadę samochodem czy jako pasażer wszędzie widzę potencjalną możliwość wypadku, każdy manewr omijania, wyprzedzania itd. analizuję 3 razy, już nigdzie się nie spieszę, bo wiem że nikomu nie można ufać. I jeszcze jedno, trochę nawiążę do postu Studiego odnośnie plecaczka, jak się ocknąłem po wypadku (w zasadzie od razu, ale jednak chwile byłem nieświadomy) to przede wszystkim nie martwiłem się o siebie, nie byłem załamany wypadkiem itd. tylko cieszyłem się że jechałem sam, jak czasem o tym myślę to właśnie chyba jedyna rzecz której bym sobie nie darował, gdyby przeze mnie stała się krzywda komuś kto mi zaufał i powierzył w moje ręce swoje życie. Na moto na pewno wrócę, może jeszcze w tym roku bo Zuzia już prawie poskładana, ale nie wiem czy kiedykolwiek wezmę kogoś na motocykl. To że ktoś jeździ jak wariat potrafię zrozumieć, nie wiem tylko jak może to robić z osobą która mu zaufała, często z osobą którą kocha, na której bardzo mu zależy, nie wiem jak można narażać w oczywisty sposób życie bliskiej sobie osoby.
_________________
"– Potrafimy?
– Nie mam pojęcia. Ja na przykład nie potrafię.
– No tak, ale gdybyś potrafił i tak byś się nie przyznał. Ja bym się nie przyznał gdybym potrafił.
– A potrafisz?
– Nie
– Aha! "
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.