"Przeskakujaca" klamka - nagle zacisniecie hamulca
Odpowiedz do tematu

callum
[Usunięty]
: "Przeskakująca" klamka - nagłe zaciśnięcie hamulca
Witam,

Mam taki dziwny problem. W niektórych sytuacjach dziwnie zachowuje mi się przedni hamulec. Zwykle przy hamowaniu ruch klamki hamulca jest progresywny i proporcjonalnie coraz bardziej zaciska się hamulec. Ale ostatnio często zdarza się tak, że: najpierw do pewnego stopnia (gdzieś tak do 1/3) klamka idzie płynnie i hamulec stopniowo zwiększa siłę działania, ale potem nagle klamka przeskakuje gwałtownie, co powoduje zaciśnięcie hamulca i niemalże zablokowanie koła.

Czy nie wiecie, co to może być za problem? Przy dojeżdżaniu do świateł wygląda to tylko komicznie, kiedy nagle prawie staję w miejscu, ale boję się, że kiedyś zablokuje mi przód przy większej prędkości i wtedy nie będzie już tak wesoło :/

PS. Mam wrażenie, chociaż nie jestem pewien, że to się głównie dzieje kiedy trochę pojeżdżę, zaraz po ruszeniu chyba nie.

Z góry dzięki za pomoc :)

mr0zd
[Usunięty]
:
Standardowo, jak coś się dzieje z hamulcami- dogłębny przegląd zacisku, przewodów itepe.

callum
[Usunięty]
:
OK, czyli GS wraca do Robobo, bo dzieje się to odkąd go od niego odebrałem. Może to tylko zapowietrzenie czy coś takiego, ale wrażenie robi piorunujące, jak tak niechcący nagle się prawie "stoppie" robi :D

Abaper
[Usunięty]
:
a czy tarcze aby na pewno są proste ?

:
Spróbuj popsikać klamkę hamulca w miejscu gdzie pracując styka się z jakby obudową WD40 (może być też olej w spray'u). Czasem w F-ce robiło mi się coś jakby "schodkowa" praca klamki, smarowanie zawsze pomagało.

:
Tak jak Leon pisze, to problem zacierającej klamki. WD40 lub podobny środek załatwi sprawę.

VTR1000F
:
To zacinajaca sie klamka ale proponuje posmarować to smarem stałym (po odkreceniu dzwigni) zeby nie wypłukało tego przy pierwszej lepszej jezdzie w deszczu.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.