WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Nie pali - Skotki gleby ( nie odpala )
Autor Wiadomość
nefliqs
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Sie, 2008   Nie pali - Skótki gleby ( nie odpala )

No to żem wyrżnoł się. Długo można tu snuc opowieśc , ale nie mam już nerwów na to, może kiedy indziej. Padłem na prawą strone przeszurałem. Kosmetycznie nie ma tragedii. Poszło mocowanie lusterka. Może gdzieś to dorwę. na silniku dostał dekielek po prawej. Nie w całości, cienka blaszka z napisem suzuki poszła. Maszyna pochodzila z 5 s jak leżałem po czym zgasła. Podniosłem przekrecam kluczyk i pali sie tylko kontrolka Oil i nic ani drgnie. NIe paliła się wówczas kontrolka neutral ani światła. Jak dowlokłem do domu to juz wszytko sie paliło, kontrolki światła, ale maszyna nie odpala. Nie znam się za bardzo na mechanice. Proszę o jakies sugestie, od czego zacząc, czy da radę zrobic to samemu czy odrazu wieźc do mechanika. Glebe miałem wczoraj wieczorem, jeszcze do moto nie podszedłem od tego czasu.

Z gory dzięki za pomoc

Pisownia postu pewnie nie tak, ale dziś odemnie wiele nie oczekujcie.
 
 
FighteR-600
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Sie, 2008   

Weś jeszcze raz na początek sprawdź dokładnie czy czegoś nie zauważyłeś... sprawdź sobie akumulator, może klema spadła, może elektrolit się wylał, może już nie ma prądu. Sprawdź przy okazji czy jest tyle oleju ile miałeś i czy nie ma w nim benzyny (po zapachu :) ). Może jak teraz postał to Ci odpali. Jak kontrolka od oleju będzie Ci cały czas świecić to weś odkręć świeczki, włóż je do fajek i przyłóż do silnika i kręć rozrusznikiem, aż kontrolka zgasnie. Potem wszystko skręc do kupy i odpal maszyne i daj jej z 5 minut pochodzić na wolnych obrotach, potem troszkę przygazuj...

Jeśli to nie pomoże to pisz dalej...
 
 
nefliqs
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Sie, 2008   

A takie pytanko.
Czy pod dekielkiem po prawej stronie powinien byc olej? Wydaje mi się, że nie, ale wolę spytac. Jak urwała się ta blaszka to mam tam okienko.
 
 
midd 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 38
Dołączył: 03 Lip 2008
Pochwał: 5
Posty: 951
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro 13 Sie, 2008   

a czy silnik kręci ?
_________________
http://www.bikepics.com/members/beer4free/
 
 
 
FighteR-600
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Sie, 2008   

Nie tam nie ma oleju. Weś sobie odkręć ten dekiel (3 śrubki) i weś tam wszystko wyczyść bo nie powinno tam być brudu (znajduje sie tam śruba do kręcenia silnikiem). Jak odkręcisz dekiel to na poxipol weś przyklej sobie ten emblemat. Będzie trzymać...

EDIT 1: daj znać jak Ci poszło z odpaleniem motocykla...
 
 
raszek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Sie, 2008   

a boczna stopke masz zlozona ?? moze troche glupie pytanie ale sam tak mialem
 
 
nefliqs
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Sie, 2008   

Właśnie byłem u mojej Zuzy. Uffff....
Nie jest zle. Silnik odpalił. Nie jestem pewien, bo przed zapaleniem poprawiłem przewód od rozrusznika, ale chyba to był powód. Akumulator sprawdziłem i wszytko ok. Elektrolit nie wyciekł. Dekielek odkręciłem sobie, żeby zobaczyć co tam siedzi. Nietety emblematu suzuki nie jestem w stanie przykleić, z lekka się zmasakrował. Do wymiany będzie chyba tylko ten dekielek no i mocowanie lusterka prawego, czyli odrazu ze zbiornikiem na płyn hamulcowyno i dzwigienke hamulca też wypadało by wymienić. Tak wszytko wygląda ok. Nawet kierunek nie poszedł.
Na przejażdzke jeszcze się nie odważyłem. Ciśnienie jeszcze ze mnie nie zeszło, ale chyba zbiegami nie powinno być problemów. Na lagi patrzyłem też nie naruszone.
Szczerze chyba wieksze nerwy są z cała tą sytuacją. Opisze to w innym temacie, ale jestem winny wypadku w którym uczestniczył jeszcze inny pojazd. Kierowca - blondyna, skutek zerwane przednie i tylne zawieszenie.
Wczoraj bez piwka nie zasnąłbym, dziś chyba będzie to samo.
 
 
FighteR-600
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Sie, 2008   

Jeśli masz pęknięte tylko mocowanie lusterka (ułamany gwint) to weś to oddaj do jakiegoś dobrego spawacza i pospawa Ci to za 10-20 zł, pomalujesz to wtedy czarna olejną i przetrzyj szmatką, aby trochę zmatowić i aby nie rzucało się w oczy.
Przed jazdą sprawdź sobie poprawność działania hamulca przedniego, może tak być że po upadku układ Ci sie zapowietrzy i może być zło ponowne na drodze... Sprawdź twardość klamki normalnie i podczas wolnej jazdy pod domem...
 
 
nefliqs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

Pompka przedniego też troche dostała. Wszytko jest sprawne ale wizualnie nie wygląda to ciekawie. Mysłałem, żeby kupic to w całości i wymienic.
 
 
FighteR-600
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

Ja na Twoim miejscu bym kupił czarny sprej albo farbę i zrobił to samemu, poco masz kupować coś co działa, a tylko troszkę źle wygląda...
 
 
levis
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Cze, 2009   Po lekkim upadku moto nie odpala

Czesc.
Moj tata mial delikatny upadek na motorze (Suzuki GS500E GM15B)
teraz ledwo odpala i chodzi na jeden cylinder.
Iskra jest, paliwo dochodzi, mimo wszystko nie chce odpalic.
Co sie moglo stac i na co zwrocic uwage ?

Wydaje mi sie, ze albo zalalo gaznik, albo sie cos w nim zawiesilo (iglica, plywak?)
 
 
Leon84
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Cze, 2009   

Cięzka sprawa.. :kwasny:
Mogło tak jak piszesz przyblokować pływak w gaźniku.
Sprawdź poziomy paliwa.

Sprawdź,który cylinder nie pracuje, zamień świece miejscami i zobacz czy coś to zmieni.

Posprawdzaj wszystkie połączenie elktryczne - modułu, cewek, regulatora i co tam jeszcze jest. ( na tym się niestety nie znam)
 
 
levis
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Cze, 2009   

Wczoraj o 20:00 jeszcze raz wzialem sie za rozebranie motoru. Wyczyscilem gazniki jak dziecku pupe, ale dalej nic.
Cos mnie ruszylo, zeby obejrzec prawa strone motocykla.
Okazalo sie, ze gdzies tam na dole byl przewod, a w zasadzie wiazka przewodow lekko zagnieciona przez gmole. Wygladala na cala, ale cos mnie tknelo, rozcialem izolacje i okazalo sie, ze jeden z 4 przewodow jest przerwany. Zlaczylem go i co, BRUUUUUMMM BRUMMMM :D

Wszystko smiga. Czeka mnie jeszcze synchronizacja i bedzie cacy :)
 
 
kiler1906
[Usunięty]

  Wysłany: Sob 17 Lip, 2010   Brak rozruchu od przewrócenia .

Wczoraj przewrócił mi się mój GS gdyż znajomy chciał się przejechać nie zobaczył że jest na 1 stopka była złożona i motocykl poleciał...;/ od tego czasu nie odpala z rozruchu tylko z popychu..;/ Czy może ktoś miał już tak ?
 
 
ferrarif91
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Lip, 2010   

Może jakiś przewód od rozrusznika się odczepił lub urwał.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.