WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Regulacja skladu mieszanki
Autor Wiadomość
jacek 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 42
Dołączył: 14 Wrz 2008
Pochwał: 1
Posty: 723
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 27 Lis, 2010   

Paulo napisał/a:

1)Kręciłem śrubkami składu mieszanki i... za cholerę nie mogłem uzyskać zbyt bogatej. Wkręcałem na maxa, jedną tak wykręciłem że aż wypadła. NIC :) Nie było mi dane zaobserwować pomarańczowego/żółtego płomienia spalania...



Dziwne że nie mogłes ustawić zbyt bogatej mieszanki, ale przy tak wykreconych śrubach składu powinno kopcić z rury, miałes taki objaw?
 
 
 
Paulo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Lis, 2010   

No właśnie też się dziwię, ale nie miałem takiego objawu... Przy wkręceniu śruby na maxa zakaszlywał się i zdychał. Przy czym zauważyłem, że prawy cylinder potrafi chodzić sam na 1 gar, a lewy nie. Tzn jak wkręcę na max śrubę lewego garu lub odłączę fajkę od świecy, silnik na prawym garnku potrafi działać, za to na samym lewym nie. Nie wiem, od czego to zależy, ale potwierdziło mi się niechcący to co

Kwaku napisał/a:
jak zakrece srube na max w lewym gazniku to silnik pracuje nie rowno, dosc slabo ale jednak pracuje.
ale jak juz zakrece srube od prawego gaznika... od razu gasnie, 1 sec po zakreceniu i silnik przestaje pracowac.

.

Wczoraj po 60km wykręciłem świece: lewa paliła się super podręcznikowo - kawusia z mleczkiem, prawa jeszcze za jasno, ale już w tonacji lekko brązowej. Wykręciłem jeszcze troszkę śrubę składu, zobaczę jak będzie dzień bez śniegu jakiś na test. Wydaje mi się, że może to być wina filtra powietrza. Jest nieoryginalny i do tego nie HIFLO. Kiedy go kupowałem, nie wiedziałem jaki kupić i może kupiłem jakieś byle co o nie tej gęstości co trzeba... Może da się na nim ustawić tylko mieszankę zbyt ubogą i prawidłową, bo ma za dużą przepuszczalność? Jest taka możliwość? W każdym razie nic dziwnego z silnikiem się nie dzieje, obroty nie pływają, praca jest równa, nie zdycha etc.

kempes napisał/a:
Ile kosztowały Ci wakuometry i ta świeca do regulacji mieszanki?

Kupiłem na Allegro zestaw Carbtune + Colortune. 530PLN razem z wysyłką. Jak dla mnie to w c#uj kasy, ale pozwoliłem sobie na to tylko dlatego, że fundatorem było OC sprawcy kolizji... ;) A skoro jednorazowy serwis gaźników kosztuje u mnie 250PLN to zwróci się szybko. Jeszcze za luzy zaworowe liczą sobie 250 i to z góry za 4 zawory niezależnie od tego, ile jest do zrobienia :] Tak że... uważam, że się opłacało. Carbtune jeszcze się nie bawiłem, ale to na dniach ;) Wyglądają dość solidnie :oczami:
 
 
jacek 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 42
Dołączył: 14 Wrz 2008
Pochwał: 1
Posty: 723
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 27 Lis, 2010   

Jakby była wina filtra powietrza to obie świece byłby identycznie źle wypalone, masz pewnie lewe powietrze w tym na jednym garku wieksze i dlatego nie możesz na tyle wzbogacic mieszanki i po wkreceniu śrub składu na jednym chodzi na drugim nie. Ale zanim zaczniesz zabawe zmień filtr powietrza na pewny, o właściwej przepustowość.
 
 
 
Kwaku
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Lis, 2010   

dzisiaj slyszalem o ustawianiu gaznika w samochodach na zasadzie -15% ;)

tzn silnik goracy. obroty ustawione takie jak maja byc i krecilo sie sruba regulacji na max az silnik zacznie wchodzic w wieksze obroty ( badz zacznie sie dusic nie pamietam ) wtedy srube wykreca sie o 15% i gotowe.

czy u nas tez tak bedzie dzialac ? kolega nie wiedzial co mi odp. dlatego ze tutaj sa 2 gazniki i moze kwestia synchro bedzie miala duzo do gadania ...
 
 
Kat
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Lis, 2010   

Piszesz o tych gaźnikach tak, jak by to było jakieś narzędzie Szatana co najmniej, a do ich ustawienia potrzebna była znajomość arkan najczarniejszej magii. Ściągnij sobie książkę Rafała Dmowskiego o gaźnikach motocyklowych, przeczytaj i będziesz wszystko wiedzieć.
 
 
Kwaku
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Lis, 2010   

no wiesz ... kazdy pisze cos innego na temat gaznikow i ich regulacji a tutaj jeszcze kwestia 2 gaznikow ;) ( jestem komputerowcem i wiem ze roznica 0,05V wystarczy a by podzespoly zle dzialaly wiec potrzebna jest dobra konfiguracja sprzetu, a w tym przypadku regulacji mieszanki )

przyznam ze nie znam tego poradnika faktycznie bedzie trzeba sprawdzic moze tam cos jest ciekawego ... bo teraz jak bym nie ustawial to nie jest tak jak byc powinno.

miedzy 2,5 obrota do 3,5 obrota silnik pracuje raz lepiej raz gorzej, moze to nie kwestia regulacji tylko przy czyszczeniu cos sie zapchalo .. jezeli po tym poradniku co mowisz nic nie uda sie zrobic rozkrece gaznik jeszcze raz i wszystko dokladnie sprawdze
 
 
Kat
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Lis, 2010   

Ta książka pomoże Ci zrozumieć idee działania gaźnika motocyklowego, dowiesz się która rureczka jest od czego, i co ma jakie znaczenie dla prawidłowej pracy całości. Gaźniki w suzuki to już jest dosyć dopracowana technicznie konstrukcja, i jak jest dobrze wyczyszczony i wszystkie części są sprawne to musi działać. To już nie to co w starych polskich motocyklach że regulacje trzeba było przeprowadzać co tydzień. Zima przyszła, dasz se rade :)
 
 
paavo91
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Mar, 2011   

Witam.
Dziś pojawił sie u mnie problem z gaźnikami. Dokładnie chodzi o spalanie.
W czasie zimy rozebrałem gaźniki, wyczyściłem i złożyłem jak trzeba. Śrubki od składu mieszanki wykręcone o 2,5 obrotu. Zrobiłem synchro.
Spalanie wyszło ok 6L! Więc wkręciłem śrubki o te 0,5 obrotu. Wlałem 4L paliwa i nastukałem 50km :przestraszony: i moto zrobiło buuuuu. Stanałem zalałem przez PRI no i potem na RES i dojechałem do domu. Potem jeszcze jeździłem trochę bo patrząc na poziom paliwa w baku powinienem zrobić jeszcze z 20km.
Nigdzie przy gaźnikach nie czuć paliwem. Kolor świec - kawa z mlekiem czyli chyba tak jak ma być. Dodam, że w tamtym sezonie miałem śruby składu wykręcone o 2 i 1/4 i spalanie dochodziło do 4,7 maks a na trasie mi spalił 4L :(
Teraz pojawia się moje pytanie co z tym fantem zrobić? Czy możliwe, że ssanie jest nie do końca wyłączone? Bo nie mam pomysłu na inne rzeczy. No i dręczy mnie ten dzisiejszy wybryk że nie miał paliwa i nagle mu się "coś przetkało".

PS. Jak składałem gaźniki to podniosłem iglice o 1 rowek.
 
 
Kat
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Mar, 2011   

Skoro podniosłeś iglicę to wzbogaciłeś skład mieszanki na średnich i wysokich obrotach. I to tłumaczy wyższe spalanie. Śrubką regulujesz tylko skład mieszanki na wolnych obrotach. Poziom paliwa w komorach pływakowych masz prawidłowy?
 
 
MichaeL91
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Mar, 2011   

Czyli teraz aby mniejszyć spalania po podniesieniu iglicy 1 rowek należy przykręcić śrubę mieszanki do 2,5?? Czy to i tak nie mniejszy spalania?? Jestem ciekaw bo też podniosłem iglicę o jeden rowek ;)
 
 
AdamSsS
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Mar, 2011   

jak podniosłeś iglicę to zwiększyłeś ilośc podawanje mieszanki , a śruba służy do ustalania składu mieszanki . Aby zmniejszyć spalanie to trzeba obniżyć iglicę .
 
 
martii
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Mar, 2011   problem z obrotami

Witam
Kupiłem GS 2 tyg temu więc jestem dość blady. Problem polega na tym, że motorek odpala bez problemu na ssaniu. reaguje na manetke itd. Kiedy juz się rozgrzeje i wyłączam ssanie gaśnie. Tak jakby nie miał ustawionych minimalnych obrotów bo na manetke gazu nadal reaguje. Próbowałem wkręcać śrubę która jest pod gaźnikami i wtedy owszem bez ssania chodzi sobie na obrotach 1100-1200 ale na manetke reaguje z opóźnieniem i strzela z tłumika. Ktoś wie jak to wyregulować. Szlak mnie jasny trafi a do najbliższego serwisu mam 80km.
Z góry dzięki
Pozdrawiam
Marcin :(
 
 
Chrupq 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Pochwał: 1
Posty: 406
Skąd: Chwaszczyno k. Gdyni
Wysłany: Czw 05 Kwi, 2012   

Paulo napisał/a:
Witam Was :)
Wczorajszego (dzisiejszego?) wieczorku bawiłem się właśnie Colortune i mam pewne ciekawe uwagi... Być może Abaper będziesz w stanie mi pomóc:

1)Kręciłem śrubkami składu mieszanki i... za cholerę nie mogłem uzyskać zbyt bogatej. Wkręcałem na maxa, jedną tak wykręciłem że aż wypadła. NIC :) Nie było mi dane zaobserwować pomarańczowego/żółtego płomienia spalania...


Może zbytnio odkopuje stary temat ale załatwiłem sobie tą świecę colortune i... szlag mnie dzisiaj prawie trafił :P

- ustawiłem luzy zaworowe,
- wymieniłem świece (z ustawieniem szczeliny jak w manualu),
- wymieniłem filtr powietrza,
- ustawiłem poziom obrotów jałowych,
- próbowałem ustawić skład mieszanki świecą colortune
- będę próbował synchro metodą wężyka (jak mi się w końcu uda ustawić idealny skład)

Problem w tym, że nie potrafię osiągnąć stanu z większością przebłysków niebieskich i od czasu do czasu pomarańczowych za żadne skarby. Albo jest niebieskie bez żadnych przebłysków, albo (po minimalnym wykręceniu śrubki od regulacji, może 1/8 - 1/16 obrotu) niebieskie z żółtymi pół na pół, a minimalnie dalej to już same ciemno żółte. Ma ktoś jakieś rady? Robiłem to dziś w totalnej ciemności bo już myślałem że jak jest jasno to poprostu nie dostrzegam tych żółtych przebłysków od czasu do czasu.

Też tak macie, że wam colortune strzela iskrami do oprawki w okolicach tej izolacji wychodzącej do przedłużacza fajki? Może mam jakąś walniętą świecę colortune...

Ma ktoś jakieś rady co do używania tego colortune?

Jeśli nie będzie śniegu, to jutro znowu zrobię przejażdżkę (aby rozgrzać moto) i zrobię kolejne podejście do regulacji składu mieszanki.

Na razie trochę cofnąłem od tych niebieskich bliskich ciemno żółtym (jak lekko dodam gazu to są już żółte) i chyba porobię trochę km i będę sprawdzał 'na kolor' świec czy będzie gites takie ustawienie.

Te śrubki od regulacji bardzo lekko chodzą... czy to nie będzie problem (same się nie przestawią od drgań w trakcie jazdy)?

Zakładając, że uda mi się na dwóch świecach ustawić taki sam niebieski (i takie same odcienie na świecach po wykręceniu) to dopiero wtedy powinienem brać się za synchro? Czy zrobienie synchronizacji gaźnikom z nie idealną mieszanką przyniesie jakieś niekorzystne efekty? Prócz tego, że po ew kolejnej korekcie mieszanki będę musiał zrobić synchro od początku?
_________________
"You can't buy happiness, but You can buy a bike, and that's pretty close"
 
 
 
Paulo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Maj, 2012   

Od początku...

Mi Colortune od nowości raz na jakiś czas strzeliła w oprawkę, nie widzę w tym raczej nic dziwnego. W sumie wystarczy spojrzeć jak wygląda ceramiczny izolator normalnej świecy, a jak blisko jest elektroda w Colortune. Toteż nie przejmowałem się tym specjalnie :)

Co do synchro - robi się po ustawieniu składu mieszanki na wolnych. Zmieniając skład mieszanki na wolnych na danym cylindrze będzie zmieniało się na nim podciśnienie, a tym samym automatycznie gaźniki się znów rozregulują.

Co do koloru - moto ma być ustawione nie na typowych wolnych obrotach (nie pamiętam ile to było w GS'500, chyba 1250?) tylko na najniższych obrotach na jakich silnik działa i się nie krztusi. Po to, żeby jak najbardziej wyeliminować wpływ paliwa z dyszy na odczyt (czyli im bardziej domknięte przepustnice tym lepiej). A śruba regulacji wolnych obrotów działa właśnie na wstępne otwarcie przepustnicy :) Im na wyższych obrotach będziesz próbował ustawić skład, tym bardziej fałszywy będzie odczyt (z reguły pojawi się fałszywa pomarańcz, do garka wpadnie mieszanka wolnych obrotów wzbogacona o paliwo z dyszy głównej). Zauważ że przy 'skręceniu' obrotów kolor świecy bardziej 'wyniebiesknieje' ;) a jak pociągniesz za manetę (otworzysz przepustnicę) to świeca pali się wręcz pomarańczą. W trakcie regulacji składu mieszanki nie sugeruj się rosnącymi obrotami silnika. Jeśli obroty wzrosną, zmniejszaj je systematycznie śrubą obrotów jałowych. Ponieważ mieszanka stechiometryczna oznacza, że mieszanka spala się idealnie i każda cząsta paliwa wiąże się z określoną ilością cząstek powietrza. Jednak wyższe osiągi zawsze będą na mieszance bogatszej niż stechiometryczna (czyli ponad 1 na 14,7 objętości powietrza). Dlatego silnik osiągnie wyższe obroty, do pewnego momentu, na przebłyskach stricte pomarańczowych zapewne. W instrukcji Colortune powinna być krzywa obrazująca stosunek mocy do składu mieszanki (z opisem kolorami jak się nie mylę).
Po osiągnięciu niebieskiego z krótkimi pojedynczymi przebłyskami pomarańczu, jak mnie pamięć nie myli, należy wzbogacić jeszcze mieszankę przez 1/2 (czy tam 1/4) obrotu śruby składu mieszanki na danym cylindrze. Po ustawieniu obydwu cylindrów wkładasz normalne świece, robisz synchro gaźników.

Z tym że jest jedno ale: musisz mieć pewność, że wszystko jest szczelne. Najbardziej przy tym skupiłbym się na 2 najczęstszych przypadkach: nieszczelne kroćce dolotowe do silnika, uszkodzona uszczelka od kroćca ssącego podciśnieniowego pod pokrywą gaźnika. Obydwa przypadki osobiście przerabiałem. Pamiętaj, że jakiekolwiek lewe powietrze zniweczy całe ustawianie składu mieszanki jak i synchronizacji. Jeżeli przed regulacjami świece paliły Ci się na biało - to pierwsze oznaki że gdzieś mógł być lewy luft. Jeśli masz podejrzenie, że coś może ciągnąć air na lewo - są tam jakieś samostarty i inne preparaty do wyłapywania nieszczelności. Pozdro :)
 
 
godofrock90 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 33
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 149
Skąd: Peterborough UK
Wysłany: Sro 24 Wrz, 2014   Gażniki Trójfazowe

Koledzy powiedzcie mi proszę jak wzbogacić mieszankę w średnim zakresie obrotów w gaźniku trójfazowym.

Podniosłem iglice o ząbek wyżej ale świeczki dalej szaro- białe, do tego ciężko odpalić jak jest zimny. Bez odkręcenia manetki nie chce zaskoczyć, nawet na ssaniu ciężko łapie.
_________________
Bikes are awesome!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.