Co to wyplynelo razem z olejem? [FOTO]
Odpowiedz do tematu

gutek
[Usunięty]
: Co to wypłynęło razem z olejem? [FOTO]
Witam,
podczas spuszczania oleju, przez otwór spustowy wypłynął fragment tworzywa sztucznego (załączam 4 fotografie):

4 fotografie elementu, który wypłynął z olejem

Mam prośbę o pomoc w identyfikacji tego fragmentu i przede wszystkim informację jak poważny jest to sygnał?
Jest to fragment tworzywa, podobnego do bakelitu, twarde (jak widać jest w dwóch częściach - złamało mi się w palcach).

Intuicja podpowiada mi, że to może być fragment ślizgacza łańcuszka rozrządu, ale czy na pewno? Jeżeli tak to którego?

:
Dla mnie wygląda na fragmenty alternatora, może warto tam zajrzeć.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
Irek
[Usunięty]
:
Wg mnie tak jak mówi Breżeniew, tamte plastiki mają podobny kolor.

metalbeast
[Usunięty]
:
a mi to wygląda na substancję, którą oklejone są magnesy przy kole magnesowym. Nawet kształ jest bardzo zbliżony a kolor na 100% ten. Trzeba zajrzec koniecznie pod lewą pokrywę.

ferrarif91
[Usunięty]
:
Mi tez to wygląda na substancję, którą oklejone są magnesy przy kole magnesowym.

:
Oto co znalazłam dziś w oleju, trochę czarnej mazi i kawałek czarnego plastiku, skąd on może być?

gutek
[Usunięty]
:
Kiepsko widać na tym zdjęciu, nie wiem co to.

Potwierdzam odpowiedzi kolegów sprzed 4 lat - w moim przypadku rzeczywiście był to fragment koła magnesowego.
Kilka miesięcy później odpadł magnes i zniszczył cewki.
Koło i cewki musiały zostać wymienione.

:
Może coś ze ślizgami łańcuszka rozrządu?

Albo ktoś nie żałował czarnego silikonu po jakiejś robocie :D

malinovy
[Usunięty]
:
napisz jaka jest konsystencja tego czegos. Twarde, miekkie, latwo sie rozrywa czy rozciaga, klei. cokolwiek. Latwiej bedzie pomoc

:
czarny, twardy, kanciasty plastik

:
Najprawdopodobniej kawałki kleju z koła magnesowego. Przy okazji wymiany oleju można odkręcić dekiel i to sprawdzić, czasem warto takie rzeczy kontrolować.

grom2525
[Usunięty]
:
Dzisiejsze znaleziska w misce olejowej, jedno raczej aluminiowe drugie plastik.
01
02
03

Pozdrawiam
Kod:
http://zapodaj.net/images/cbc801e69397d.jpg

Kod:
http://zapodaj.net/images/8f48f302c6ed0.jpg

Kod:
http://zapodaj.net/images/96503f0ed343a.jpg

Ostatnio zmieniony przez grom2525 Sob 19 Lip, 2014, w całości zmieniany 1 raz
:
obrazki nie działają

kopas123
[Usunięty]
:
Witam! Od razu podkreślę, że w dziale mechanika motocyklowa jestem super laikiem i idąc drogą "plama oleju" i nie chcąc zakładać tematu na który odpowiedz zna pewnie każdy z Was proszę o identyfikacje przedmiotu z którego mi cieknie olej przy GSX 400 E. Info na temat tego motoru jest na prawdę mało i nie dałem rady dokopać się do żadnego podręcznika związanego z silnikiem tego modelu. Przedmiot zaznaczony na foto. z góry dzieki za pomoc. www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d52b30a7c6f03549.html

:
Co prawda nie ten temat ale odpowiem. Prawdopodobnie jest to napinacz łańcuszka rozrządu.

Powyższy post przedstawia pogląd użytkownika w danej chwili i nie może byś wykorzystany przeciwko niemu w innym terminie oraz w innej sprawie.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.