WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
po zimie nie chce zapalic :/
Autor Wiadomość
kikon18
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Sty, 2008   po zimie nie chce zapalić :/

mam problemik :/ dziś poskładałem motorek, bo robiłęm regulacje zaworów, i podnosiłem iglice w gaznikach. Moto stało nie palone około 2 miesiące może troszke wiecej. Paliwko w baku jest, dochodzi do Gaznika bo na zime wylewałem z Gazików wszystko tymi kanałami spustowymi na srubki, i teraz leci, Iskra tez jest bo jak wleje paliwo do otworu gdzie wkręca się świece to moto na chwile zagada i tyle, a jak nie wleje to świece są suche. Wiec paliwo nie dochodzi :/ dlaczemu ?? może jakies rady ?? :)
 
 
michal_elwuo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Sty, 2008   

miałem to samo i zrobiłem tak:
-spuściłem około 50ml paliwa z każdego kranika, może więcej, bo i tak to potem wlałem z powrotem (u mnie był zdjęty zbiornik i myślałem że może paliwo nie dochodzi)
-zakręciłem śrubki i pokręciłem nim troszkę na ssaniu (oczywiście padł akumulator, ale naładowałem)
-no i moto zagadało. Ja nic nie regulowałem, więc miałem pewność że wszystko jest OK dlatego próbowałem i próbowałem (kręciłem sporo przez spuszczeniem paliwa, ale myślę że to to coś dało :D )

tak więc spuść trochę tego paliwa, może zagada, jak nie to nie wiem co możesz zrobić :P
 
 
Breżniew 



Wiek: 51
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 1
Posty: 1268
Skąd: Olecko
Wysłany: Wto 22 Sty, 2008   

Najpierw zanieś świece do domu i porządnie wygrzej na gazie w kuchni . Trzymaj tak długo nad palnikiem az wypala się zanieczyszczenia i izolator będzie biały.
Potem swiece ostudź.
W miedzy czasie napełnij gaźniki paliwem ustawiając kranik na PRI na minute czy dwie.Wkręć swiece , ssanie bez gazu i pal. Powinien zagadać.
_________________
Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
 
 
 
kikon18
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Sty, 2008   

dzieki za podpowiedz :) motor juz pali elegancko :)
 
 
KAWA
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Sty, 2008   

a tak zapytam

czy co wiosne robicie regulacje i synchronizacje gaznikow i ich czyszczenie ?

tak sie zastanawiam bo w zeszlym sezonie wszytko bylo zrobione
maszynka pali ladnie nic nie stuka puka nie dlawi sie no poprostu smiga bez klopotu ( sprawdzane kilka dni temu)

dodam tylko ze w zeszlym sezonie malutko latalem kolo 4 tys zrobilem

dzieki za info
 
 
vitucky
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Kwi, 2009   problem z elektryką po zimie

Hej,mam problem takiej natury, że po zimie (a moto było 4 miesiące pod pokrowcem tylko), nie ma zasilania.Aku jest ok.Bezpiecznik też.Macie jakieś pomysły?
 
 
Breżniew 



Wiek: 51
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 1
Posty: 1268
Skąd: Olecko
Wysłany: Sro 22 Kwi, 2009   

Akumulator masz naładowany? To , że swiecą kontrolki nie znaczy jeszcze , że rozrusznik da radę zakręcic wałem silnika.
Sprawdź czujniki w klamce sprzęgła i stopce bocznej.
_________________
Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
 
 
 
vitucky
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Kwi, 2009   

chodzi o to, ze nawet kontrolki się nie swieca,totalnie nic sie nie dzieje
 
 
Kuraś 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 33
Dołączył: 09 Mar 2008
Pochwał: 5
Posty: 1142
Skąd: ostrów wielkopolski
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2009   

vitucky napisał/a:
nie ma zasilania
vitucky napisał/a:
Aku jest ok
vitucky napisał/a:
hodzi o to, ze nawet kontrolki się nie swieca,totalnie nic sie nie dzieje
:wstyd: :wstyd: :rotfl:
_________________
wykonuje przeróbki motocykli.
Możliwość wykonania konstrukcji metalowych!
spawanie,
toczenie,
itd

virtutii spawarotti Kuraś :troll2:
 
 
 
Breżniew 



Wiek: 51
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 1
Posty: 1268
Skąd: Olecko
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2009   

To skąd wiesz że aku jest ok? Mierzyłeś na nim napięcie lub sprawdziłeś obciążając np żarówką 55/60W 12V? Naładowany akumulator ma napięcie na zaciskach ok 12,7V.
Jeśli na 100% jesteś pewny ze akumulator jest naładowany to pozostaje do sprawdzenia bezpiecznik wewnątrz kostki połączeniowej przekaźnika rozrusznika ( ten osadzony w gumie to zapasowy) oraz masę aku.
_________________
Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
 
 
 
gr8soso
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Cze, 2009   

He,
Mam problem spod znaku "nie pali":/
Mój moto ostatni raz jeździł w listopadzie zeszłego roku. Wyszło tak że sezon przyszło mi rozpoczynać dop. w tym tyg. Akumulator padnięty bo kontrolki tliły się bardzo ledwo i jedyne na co było go stać to zainicjowanie na niedługi moment światła postojowego ( pomimo wczesniejszego ładowania). Podłączyłem więc moto kabelamii z autem i od razu widać było zmianę ( światła i wszystko działało). Pokręciłem niemało żeby zapalił i zapalił dwa razy ale na zaledwie dwie sekundy po czym zgasł. Jest jednak w tym wszystkim coś co mnie niepokoi. Kiedy naciskałem START rozrusznik ruszał, przez chwilę chodził a potem już tylko było słychać takie pykanie jakby wyszczerbiony wiatrak latał .
Serdecznie prosze o radę :zalamany:
 
 
Liver Sausage
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Cze, 2009   

Rada to: zmień akumulator na nowy, to pykanie jak wiatrak znaczy że aku ma tak mało mocy że nawet nie jest w stanie raz zakręcić rozrusznikiem. Pamiętałeś o ssaniu przy odpalaniu i o kraniku na PRI przez parę chwil? Poza tym, jak podłączasz kablami z samochodem, to i tak powinieneś chwilę poczekać a nie kręcić od razu.
 
 
gr8soso
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Cze, 2009   

Przeoczyłem przestawienie kranika na PRI. Ssanie było załączone. W sumie przy odpalaniu z kabli samochód chodził wiec tak się zastanawiam jak to możliwe że moto miał za mało prądu? Nie miałem jednak nikogo kto by usiadł za kółkiem i wcisnął więcej obrotów. Te dwa razy co SUZI zapaliła i po chwili zgasła rzeczywiście były tuż po tym jak osobiście przygazowałem auto i biegiem zakręciłem moto. Jeszcze dziś spróbuje jeszcze raz bo :kwasny:

[ Dodano: Pią 05 Cze, 2009 ]
...byłem i próbowałem...ustawiłem kranik na PRI, załączyłem ssanie, podłączyłem przewody, poczekałem ok. 3 min. i wtedy zacząłem rozpalać. Cały czas ta sama śpiewka tyle że częściej mi się uruchamiał i na dłużej tyle że za każdym razem silnik po ok. 3 s pracy gasł.
faking szit madafaka, no :/
 
 
Spajdi
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Cze, 2009   

Może zadam głupie pytanie paliwo w baku jest ? W filtrze powietrza nie mają gniazda pszczoły? :hyhy: Świece wykręcałeś ? Jak wyglądają zalane czy suche/przegrzane ? Spróbuj dać ssanie do połowy i odkręć mu gazu przy zapalaniu i jak załapie to spróbuj go podtrzymać gazem jeśli dusi się przy mocniejszym odkręceniu gazu jak już załapie znaczy, że nie dostaje paliwa, a jeśli się okaże, że na gazie chodzi, a dopiero jak puścisz gaśnie to warto wyczyścić gaźniki może dyszki wolnych obrotów są przytkane. Przyczyn może być wiele, ale GS to prosty moto i żeby tylko zapalił to nie ma raczej problemów jeśli ma paliwo i prąd...
 
 
gr8soso
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Cze, 2009   

Zalałem cały zbiornik aż po szyjkę przed "zimowaniem" i paliwko jest, a filtr powietrza nieskażony przez szarańcze ;)
Cóż, świece wykręcałem i no, pomijając fakt iż miały lekki czarny nalot, pachniały benzyną i zdaje się były wilgotne ... przetarłem szmatką z nadzieją że to wystarczy :niepewny: . W każdym bądź razie kiedy gasł wydawało mi się, że albo dostaje za dużo paliwka albo za mało i wcale a wcale nie ruszałem manetki gazu. Zanim pierwszy raz zapalił, strzeliło wydechem aż głucho wszędzie :przestraszony: choć myślę że to akurat normalne po tak długim postoju.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.