WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Firma "bering" jak z jakoscia.
Autor Wiadomość
Kr0lik
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Kwi, 2010   Firma "bering" jak z jakością.

Witam,
Od dawna interesuje się motocyklami a ostatnio zacząłem robić kurs na kat. A.
Instruktor polecił mi żebym już zaczął kompletować ubiór więc tak chce zrobić.
Przeszedłem się więc do sklepu z skuterami i ubiorem motocyklowym.
Sprowadzają tylko ubrania jednej firmy "Bering", i tu moje pytanie czy używał ktoś kurtek spodni lub innej części garderoby tej firmy?
Oczywiście sprzedawca zachwalał tą firmę, mówił o niej w samych superlatywach, podobno sam jeździ w jednej z nich (ale tak to jest zawsze chwali się swoje). Interesują dokładnie mnie dwa modele:
- Bering Profil
- Bering Premium
Najgorsze jest to że szukałem w Google opinii na temat firmy "Bering" i nic, dosłownie nic nie znalazłem, czyżby nikt nie używał produktów tej firmy?

Więc proszę o odpowiedź na moje pytania.

Z góry dziękuję za pomoc.
 
 
callum
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010   

Kr0lik napisał/a:
Najgorsze jest to że szukałem w Google opinii na temat firmy "Bering" i nic, dosłownie nic nie znalazłem,

To chyba masz odpowiedź na swoje pytanie. Nie kupiłbym w życiu produktów firmy, o której NIC nigdzie nie ma, bo może to pan Ziutek gdzieś w garażu za pomocą Chińczyków wyrabia.

Jest na forum wiele wątków dot. ciuchów, poszukaj trochę w dziale Odzież/kaski/ochrona

http://forum.gs500.pl/viewforum.php?f=29

Lepiej nie kupuj jakiegoś szitu. Nie jestem zwolennikiem kupowania od razu wszystkiego z najwyższej półki (chyba, że kogoś stać), ale nie wpakuj się w jakieś gówno, które Ci się rozpadnie przed zakończeniem kursu na prawo jazdy ;-) Skoro dopiero zaczynasz, to spokojnie zdążysz wszystko skompletować. Zacznij od kasku (tylko nie takiego za 200 zł, na ochronie głowy nie można oszczędzać) i przyzwoitej kurtki, da się takie dostać nawet od 300 zł. Poszukaj choćby w moto-akcesoria.pl . Potem stopniowo będziesz odkładał kasę i kompletował resztę stroju .

I nawet na kursie pamiętaj, żeby jeździć w butach nad kostkę. Na początek wystarczą martensy/glany, potem kupisz motocyklowe jak będziesz miał ochotę.
 
 
drultbg
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010   

callum napisał/a:
Kr0lik napisał/a:

I nawet na kursie pamiętaj, żeby jeździć w butach nad kostkę. Na początek wystarczą martensy/glany, potem kupisz motocyklowe jak będziesz miał ochotę.


kurcze, nie moge sobie wyobrazić zmiany biegów w glanach ;) auta nie dałem rady w nich prowadzić co dopiero motocykl
 
 
Duellis
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010   

drultbg napisał/a:
kurcze, nie moge sobie wyobrazić zmiany biegów w glanach ;) auta nie dałem rady w nich prowadzić co dopiero motocykl

Masz słabą wyobraźnie ;) , sam jeżdżę w glanach. Początkowo też mi się wydawało, że bezie ciężko, więc zaczynałem w butach trekkingowych, ale mi ich szkoda było zetrzeć o dźwignię zmiany biegów. Założyłem glany, chwilę musiałem się przyzwyczaić do grubej podeszwy, ale obecnie nie mam żadnych problemów.
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010   

drultbg napisał/a:
urcze, nie moge sobie wyobrazić zmiany biegów w glanach ;)


no bez przesady, ja 2/3 roku chodzę w glanach i nie mam problemów z autem, a tym bardziej z motocyklem. Buty jak każde inne. Może masz nierozchodzone :)
 
 
Yarccom 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1934
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010   

glany do woja
na co dzień tylko adidasy w trzy pasy :P

a na motocykl tylko odpowiednie buty
_________________
Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
 
 
callum
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010   

Yarccom napisał/a:
a na motocykl tylko odpowiednie buty

Yarccom, zgadzam się, że najlepsze są dobre buty motocyklowe. Ale chodziło mi o to, że jeśli robimy listę priorytetów, to bezwzględnie trzeba mieć kask i kurtkę, a póki co mogą wystarczyć glany. Na pewno są znacznie lepsze niż adidasy ;-) Trzymają nogę w kostce, są z grubej skóry więc lepiej chronią w przypadku szorowania o asfalt, większość modeli ma wzmacniane metalem czuby (czasem też pięty), więc chronią palce. Koledze kiedyś uratowało to palce kiedy rąbał siekierą drewno i mu się "ździebko" ześlizgnęło ostrze i przywalił sobie w glana :-)

drultbg napisał/a:
kurcze, nie moge sobie wyobrazić zmiany biegów w glanach ;) auta nie dałem rady w nich prowadzić co dopiero motocykl

Glany to są buty uniwersalne, do wszystkiego, od chodzenia na koncerty punkowe przez łażenie po górach po prowadzenie sportowych samochodów :D
A tak serio -- spokojnie da się zmieniać biegi w GS,nie ma żadnego problemu.

Duellis napisał/a:
szkoda było zetrzeć o dźwignię zmiany biegów.

Jest bardzo prosty patent: odpowiedniego kształtu kawałek skóry z elastyczną opaską. Zakładasz to na lewy but i chroni skórę glana / nubuk buta trekkingowego przed otarciami i zniszczeniem. Mam takie coś produkcji Helda, kosztowało coś koło 10 zł. W Warszawie wiem, że można zamówić np. w Suzuki Jaskłowski, w Krakowie kupiłem to od mojego kuzyna. Używam tego, bo szkoda mi martensów, zanim kupiłem ten patent zdążyłem sobie trochę poniszczyć skórę. Jeśli Cię to interesuje, daj znać, wyślę Ci zdjęcie jak to wygląda. Generalnie jest to odpowiednik grubszej skóry w butach motocyklowych w miejscu, którym zmienia się biegi.
 
 
Plaster
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010   

callum napisał/a:
Kr0lik napisał/a:
Najgorsze jest to że szukałem w Google opinii na temat firmy "Bering" i nic, dosłownie nic nie znalazłem,

To chyba masz odpowiedź na swoje pytanie. Nie kupiłbym w życiu produktów firmy, o której NIC nigdzie nie ma, bo może to pan Ziutek gdzieś w garażu za pomocą Chińczyków wyrabia.


:zdziwko: Ty chyba zartujesz. Bering we Francji i nie tylko jest to jedna z lepszych firm, wystarczy zerknac na jakosc wykonania i ceny ktore raczej nie naleza do tanich.
Tutaj: http://www.forum.gs500.pl...ighlight=#32347 w drugim poscie od gory zapodalem fotki spodni i kutrki.
 
 
Yarccom 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1934
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010   

no i to jest własnie problem w polsce

jest kilka wypromowanych na maxa marek i tylko one sie sprzedaja

chociaz w ich cenie mozna mieć produkty znane w innych krajach, o wiele lepszej jakości z o wiele wieksza renomą
ale u nas sie nie ryzykuje i nie sprawdza samemu tylko kupuje sie to co wszyscy

sam mam w ofercie odzież firmy Macna
sprzedałem kilka kompletów tez kazdy podchodził jak pies do jeza a teraz tylko piszą na forach że warto, że ok, że super wentylacja, że wszystkie podpinki wypinane itp itd

zycie ;)
_________________
Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
 
 
Duellis
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010   

Callum, zdjęcia mile widziane, choć po Twoim opisie potrafię sobie wyobrazić to ustrojstwo. Powiedz mi lepiej jak to się fachowo nazywa, aby znaleźć na allegro; szukałem ochraniacz/osłony na but i lipa :(
 
 
Lemon 



Wiek: 39
Dołączył: 06 Lis 2007
Pochwał: 1
Posty: 1214
Skąd: 0-61
Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010   

drultbg napisał/a:
kurcze, nie moge sobie wyobrazic zmiany biegow w glanach ;) auta nie dalem rady w nich prowadzic co dopiero motocykl

slabo sie starasz.. w szpilkach tez da rade (nie pytajcie :zawstydzony: ) wiec co dopiero w zwyklych glanach.. w tych to sie nawet da grac w gale
_________________
pozdrawiam- Juli(an)
 
 
Irys 



Model GSa: Brak moto
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Wrz 2009
Pochwał: 12
Posty: 1105
Skąd: Szkocja
Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010   

Lemon napisał/a:
w szpilkach tez da rade (nie pytajcie)
:przestraszony: :przestraszony:
W szpilkach nie sprawdzałam, ale buty na obcasie dają radę :D
_________________
 
 
callum
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010   

Plaster napisał/a:
Ty chyba zartujesz. Bering we Francji i nie tylko jest to jedna z lepszych firm

Nie twierdzę, że to zła firma. Mówię tylko, że gdybym google'ował i w całym internecie nie znalazł o firmie żadnych informacji, jak Kr0lik, to bym na pewno nie kupił. To chyba nie takie dziwne?
 
 
Duellis
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010   

Irys napisał/a:
W szpilkach nie sprawdzałam, ale buty na obcasie dają radę :D

Namacalny dowód na szpilki :)

A swoją drogą ładny spam się zrobił, od glanów po szpilki, a Kr0lik tylko o firmę chciał zapytać ;)
 
 
Kr0lik
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010   

Na razie tylko 4 osoby odpowiedziały na moje pytanie reszta o glanach mówi xd
ale spoko.
Plaster, sprowadzałeś, kupiłeś w sklepie, czy jak byłeś na wycieczce za granicą to tam kupiłeś.
Na allegro mało jest aukcji z tej firmy a jak wiadomo ceny sklepowe prawie zawsze to 25% więcej ceny.
A że ja to skąpiec i itp. to nie chce zapłacić ani 1zł więcej niż muszę... :rotfl:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.