WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Ssanie, problem z rozruchem
Autor Wiadomość
vector2
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Kwi, 2010   Ssanie, problem z rozruchem

witam z góry sorry za zakładanie nowego tematu, ale przeszukałem wszystko i nie znalazłem odpowiedzi. A więc tak, wszystko zaczęło sie po zimie(wtedy wszystko chodziło jak powinno). Motorek jest po regulacjach zaworów, czyszczeniu i regulacji gażników( swiece kolor kawy z mlekiem), filtr powietrza, swiece. (wszystko pod koniec tamtego sezonu). Paliwo jest we wszystkich wężykach. Czyli zrobilem prawie cały serwis, a jednak nadal mam problemy z odpaleniem, dopiero gdzieś za 5 kręceniem zaskoczy, ssanie na max i tylko 1500 obrotów, i nie idzie dalej.(oczywiście ssanie sprawdzane koło gażników a nie na lince), może wskoczy na 2000 jak mu sie zechce( jak włączam ssanie to slychac jak pompuje paliwo,syczy). Wczesniej odrazu wskakiwał na 4000tyś obrotów czyli tak jak powinno byc. Nagrzewa mi sie przez to bardzo długo, jakieś 10 min, ale jak sie nagrzeje to wszystko chodzi idealnie, obroty nie falują utrzymują sie jakieś 1300(oczywiście zależy od ustawienia), nie ma żadnych dziur w obrotach ładnie przyspiesza itd. Co to może byc jakies pomysły ? bo mi sie już powoli kończą :(
 
 
Entruz
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Kwi, 2010   

Sprawdź sobie czy nie zbiera Ci się woda czy co gorsza paliwo w filtrze powietrza,
Możesz spuścić paliwo z gaźników i na chwilę zalać przez przełączenie PRI na kraniku max 1- 2 min nie dłużej,
A ruszałeś zapłon czy był przestawiany?
 
 
vector2
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Kwi, 2010   

sprawdzałem, cos tam mokrego było ale już wyschło i raczej to było paliwo, paliwo z gażnikow spuszczałem przed zimą i teraz też, no tak mozna na pri odpalać ale jak gdzieś jeden dzień postoi czy dwa to normalnie na ON powinien odpalać. Przynajmniej wcześniej tak było. Zapłonu nie ruszałem.
 
 
vector2
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Kwi, 2010   

a i zapomniałem dodać ze strzela w wydech podczas rozgrzewania. Tak więc cos nie tak z mieszanką ale jak się rozgrzeje to juz chodzi pięknie.
 
 
kieran09
[Usunięty]

Wysłany: Sob 24 Kwi, 2010   

ja tez mam pewien problem. otóż zapalam mojego GS-a na ssaniu i gdy silnik sie zagrzeje (cylindry sa praktycznie gorące) wyłączam ssanie... no i wlasnie obroty zamiast utrzymywac sie na poziomie 1200 schodzą ponizej 1000 i motockl mi gasnie. Wtedy musze ruszyc na lekkim ssaniu i podczas jazdy ssanie wylaczam i jak przejade moze z 300 metrow to wtedy obroty utrzymuja sie na wlasciwym poziomie. co moze byc przyczyna tego zjawiska? prosze o pomoc.
 
 
vector2
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Kwi, 2010   

kieran09: też tak miałem ale raczej bym się tym nie przejmował, po prostu Suza potrzebuje troszkę wiecej czasu na rozgrzanie, a po jakim czasie wyłączasz ssanie? ja musiałem wcześniej jakieś 2km zrobić żeby było dobrze, ale to tak jak mówie, wynika z racji wieku motocykla. (przynajmniej u mnie).
 
 
kieran09
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Kwi, 2010   

vector2 jak odpalam to moto chodzi mi na ssaniu z 2-3 minuty pozniej jade na lekkim ssaniu i tak gdzies jak ty z 2km musze przejechac zeby obroty na luzie utrzymywaly sie na poziomie 1200 (z tymi 300 metrami troche przesadzilem :P )
 
 
vector2
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Kwi, 2010   

kieran09 napisał/a:
vector2 jak odpalam to moto chodzi mi na ssaniu z 2-3 minuty pozniej jade na lekkim ssaniu i tak gdzies jak ty z 2km musze przejechac zeby obroty na luzie utrzymywaly sie na poziomie 1200 (z tymi 300 metrami troche przesadzilem :P )

jak dla mnie wszystko w porządku, nie przejmowałbym się tym tylko jeździł :)
 
 
belor
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Kwi, 2010   

U mnie jest podobnie. Inne moto co prawda, ale wiek robi swoje. Najpierw tak z minutkę na ssaniu max, po włączeniu silnika. A potem na lekkim ssaniu tak z 1-2 km i jak się już zagrzeje silnik to jest gites. Starsze maszyny tak mają i tyle (moja '89) - nawet mechanik stwierdził, że to jest jak najbardziej poprawne zachowanie motocykla. Tak było przynajmniej do tej pory, a było raczej zimno na polu. Myślę, że wraz ze wzrostem temperatury silnik będzie potrzebował mniej czasu na rozgrzanie co zauważyłem dziś, mogłem po 3-4 min wyłączyć ssanie zupełnie i już było ok (bez jazdy).
 
 
vector2
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Maj, 2010   

widzę że za dużo chętnych do pomocy nie ma, może ktoś mi tylko powie, czy jak włącza ssanie to słychać jak syczy, pompuje ? czy raczej odbywa się to cicho ?
 
 
Kubunia
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Maj, 2010   

vector2 napisał/a:
może ktoś mi tylko powie, czy jak włącza ssanie to słychać jak syczy, pompuje ? czy raczej odbywa się to cicho ?

Tam nie ma nic prawa syczeć ani pompować tym bardziej. Pociągając dźwignie ssania wzbogacamy mieszankę poprzez otwarcie w gaźniku dodatkowego kanału paliwowego. Wszystko odbywa się bezszelestnie.
 
 
Breżniew 



Wiek: 51
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 1
Posty: 1268
Skąd: Olecko
Wysłany: Sro 12 Maj, 2010   

U mnie działało ssanie bezgłośnie. Jeśli syczy to może masz nieszczelny układ tłoczków ssania. Stąd tez mogą być problemy z odpalaniem na zimno bo zamiast wzbogaconej mieszanki z układu ssania zasysa fałszywe powietrze. Zdejmij blachę łączącą oba tłoczki w gaźnikach, wyjmij tłoczki i sprawdź uszczelnienia. Zobacz w serwisówce jak to jest zbudowane.
_________________
Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
 
 
 
Widget
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Maj, 2010   

Witam
Mam problem z ssaniem mianowicie odpalam na otwartym ssaniu (sprawdzane przy gaźniku) wskakuje na 2tys obrotów max po 15 minutach chodzenia dalej 2tys obrotów i wyżej nie chce iść. Próbowałem ruszyć na ssaniu ale dupa gaśnie i nie mogę nim wcale ruszyć. Obroty nie chcą wskoczyć na wyżej niż 2 tys max. Jak zamykam ssanie to obroty spadają i gaśnie i zaczął tak dziwnie jakoś chodzić jakby ciągnik. Co może pomoc mojemu gs'owi?
 
 
ferrarif91
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Maj, 2010   

Może chodzi tylko na jeden gar? Tak samo miałem jak mi kostka od modułu zapłonowego zerdzewiała i nie było styku z impulsatora. Sprawdź czy masz iskre na obu świecach.
 
 
Widget
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Maj, 2010   

Mechanikiem to ja nie jestem wiec niewiem czy 2 gary chodzą ale zauważyłem że prawa strona była cieplejsza niż lewa. A w wypadku braku iskry cała naprawa będzie sprowadzała się do wymiany świecy?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.