WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Kask - dylemat dotyczacy rozmiaru
Autor Wiadomość
biernus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Mar, 2010   Kask - dylemat dotyczący rozmiaru

Witam
Postaram sie krótko bo temat wyboru kasku strasznie mi sie przeciaga a sezon juz w pelni ;D
Jestem zdecydowany! na:

SHARK S900 (z blendą) POŁYSK w kolorze CZARNYM moze byc BIALY.

W mojej okolicy NIE MA! takich kasków! (jesli sa np. w Czechach gdzie tez dzwonilem bo blisko... to XS albo XL). Udało mi sie niedaleko przymierzyc L-kę (59-60cm) - i tutaj mam dylemat!!! Kask lezy idealnie, nigdzie nie uciska, ale... wydaje mi sie ze wlasnie za lekko wchodzi i bardzo leciutko "lata". Z multum porad wyczytanych na sieci i rozmów z motocyklistami wywnioskowałem, że
a) kask ma leżeć na granicy UCISKU - nie ma to byc ucisk niekomfortowy, ale wszelkie "luzy" pod skorupą nie moga miec miejsca
b) policzki mogą być lekko ucisnięte! (tzw. chomik)

I teraz podstawowe pytanie czy szukac, zamawiac w ciemno M-ke?
Czy prawdą jest WASZYM zdaniem, że każdy kask leciutko się rozejdzie, dopasuje - w końcu wypełniaczem jest materiał, gąbka - po kilkudziesięciu nałożeniach na głowe jak to okreslil jeden ze znajomych - musi sie rozejsc i dopasowac do głowy!.


P.S.1. Może u Was w Waszych sklepach motocyklowych (w Waszych miastach) jest gdzieś błyszczacy czarny SHARK S900 w jakiejś znośnej cenie ~700 pln?
P.S.2. Dzisiaj przymierzałem od kolegi praktycznie miesięcznego HJC CS-R1 rozmiar M (58cm wg producenta) i jest bardzo "obcisły" czuć go, ale nic nie gniecie!
Rozmiar M to wg producenta 57-58cm
P.S.3. W ogole jest problem, zeby Mke sprowadzic... kilka sklepow ma z tym problem NAWET na konkretne zamowienie. Jeden sklep czeka juz miesiac!. Nie wiem... sciagac z UK we wlasnym zakresie?

Dziekuje za każdą konstruktywną RADĘ!
 
 
Liver Sausage
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Mar, 2010   

Każdy kask się rozchodzi - to jest fakt.
Nie będę pisać "bierz w ciemno M'kę", ale pamiętaj o tym, że jeśli kupujesz coś przez net, to masz ustawowe 10 dni na oddanie towaru bez podania przyczyny. Tak więc jeśli się okaże, że jednak M'ka będzie za mała, to odsyłasz i jesteś w plecy tylko o koszty przesyłki.
Ja jak przymierzałem kask, to byłem w szoku jak mi koleś powiedział, że idealny a ja się czułem w nim właśnie jak ten chomik. Teraz tak się rozszedł, że mógłbym sobie spokojnie gumę żuć w tym kasku :rotfl:
 
 
Peterek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Mar, 2010   

biernus napisał/a:
Czy prawdą jest WASZYM zdaniem, że każdy kask leciutko się rozejdzie, dopasuje

tak. kiedys kupilem Lazera L-ke bo mial ciekawa grafike a sprzedawalem go po miesiacu bo gdyby nie zapiecie to pewnie zwialoby mi go z glowy. podczas zakupu wydawal sie idealny wlasnie z mocno delikatnym luzem...co zrobic bylem bez pojecia... ;)
moze zamiast sprowadzac kask kup cos innego i oddaj pod aerograf?
w kazdym razie nie wyrzuc kasy w bloto i nie bierz za duzego.
 
 
biernus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Mar, 2010   

Wlasnie nie chce zadnych "glupich malowan" ma byc albo BIAŁY albo CZARNY w błysku i tyle ;D . Zadne shoguny, czy inne ninja mnie nie interesuja. SHARK musi byc moj. Po prostu jest fajny.

No koledzy Wasze 2 opinie i chyba jednak moje obawy byly uzasadnione ze Lka skoro juz mam lekkie obawy, ze jednak nie lezy tak ciasno jak powinna to co bedzie jak sie "rozejdzie" Zamierzam pomykac w kominiarce ale kominiarka termoaktywna grubosci doslownie miletra... do tego w 99% czasu nie posiadam włosów na głowie ;D (z wyboru!). Dlatego tez wlosy mi nie pomogą w wypełnieniu luzu.
 
 
vitucky
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Mar, 2010   

biernus napisał/a:
Wlasnie nie chce zadnych "glupich malowan" ma byc albo BIAŁY albo CZARNY w błysku i tyle ;D . Zadne shoguny, czy inne ninja mnie nie interesuja.


wybierz BIAŁY=bedziesz lepiej widoczny z daleka w lusterkach innych pojazdów=bezpieczeństwo
 
 
Yarccom 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1934
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 25 Mar, 2010   

Liver Sausage napisał/a:
jeśli kupujesz coś przez net, to masz ustawowe 10 dni na oddanie towaru bez podania przyczyny.


pod warunkiem że towar jest nieużywany i w oryginalnym opakowaniu
kaski bardzo łatwo sprawdzić czy były używane :niepewny:
_________________
Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
 
 
Liver Sausage
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Mar, 2010   

Cytat:
pod warunkiem że towar jest nieużywany i w oryginalnym opakowaniu

Nie wiem skąd masz takie informacje. Obowiązuje zasada zapisana, że "towar ulega zwrotowi w stanie niezmienionym chyba, że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu". Po jednokrotnym przymierzeniu kasku nie można powiedzieć, że był używany. Jak w sklepie przymierzasz np. buty, to też Ci mówią, że jak przymierzyłeś, to już musisz kupić, bo oni używanych już nikomu nie sprzedadzą? ;)
 
 
Yarccom 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1934
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 25 Mar, 2010   

stąd że jestem sprzedawcą i takie przepisy mnie obowiązują

nie wiem skąd ty masz takie informacje
kolejna rzecz - gdzie napisałem że po jednym razie :]

czy płyta raz odsłuchana jest nowa czy używana - kazde rozerwanie oryginalnego opakowania czy tez metek moze już być powodem odrzucenia zwrotu
_________________
Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
 
 
Liver Sausage
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Mar, 2010   

Z płytami to owszem, nie można zerwać opakowania, ale to chyba wiadomo dlaczego. Kopii kasku to sobie raczej nie zrobisz :rotfl: Ja pisałem o jednym założeniu, bo o to mi chodziło w pierwszym poście - kupi, przymierzy, będzie za mały to odda. Ale nawet jeśli śmigałby w tym kasku 9 dni a później go zwrócił, to przypuszczam, że sprzedawca nie miałby nic do gadania (ale coś takiego to wg mnie chamstwo).

Skąd mam takie informacje? Stąd:
http://lex.pl/serwis/du/2000/0271.htm
Rozdział 2, artykuł 7:
1. Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie dziesięciu dni ustalonym w sposób określony w art. 10 ust. 1.
2. Nie jest dopuszczalne zastrzeżenie, że konsumentowi wolno odstąpić od umowy za zapłatą oznaczonej sumy (odstępne).
3. W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Jeżeli konsument dokonał jakichkolwiek przedpłat, należą się od nich odsetki ustawowe od daty dokonania przedpłaty.

Jak dla mnie jest to wystarczająco jasne. Zwykły zarząd w przypadku kasku to założenie go na baniak. Chyba nie ma co do tego żadnych wątpliwości, prawda? Tak samo jak kupisz wiertarkę, to możesz sobie dziurę wywiercić, albo jak kupisz odkurzacz to możesz sobie odkurzyć dywan, bo niby w jaki inny sposób masz sprawdzić czy towar kupiony na odległość spełnia Twoje wymagania?
 
 
Yarccom 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1934
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 25 Mar, 2010   

Liver Sausage napisał/a:
Tak samo jak kupisz wiertarkę, to możesz sobie dziurę wywiercić, albo jak kupisz odkurzacz to możesz sobie odkurzyć dywan


jezeli znalazłbym pył na wiertarce nie przyjąłbym jej - sprawdzic mozesz włączając do prądu
jezeli znalałbym kurz w worku lub na filtrach odkurzacza nie przyjąłbym go - sprawdzić mozesz sobie właczając go do prądu - czy w media markt w ramach sprawdzenia odkurzasz im cała sale a tv sprawdzasz siedzac u nich oglądając 20 odcinków mody na sukces?

z tego co piszesz moge zakupć piorący odkurzacz wysprzatac sobie chate a pożniej zwrócić bo to niby w ramach testu było


sam cytujesz tekst który jasno nie opisuje jak ma wyglądać towar nieużywany
Ty podciągasz sobie to jako klient ja jako sprzedawca
i dlatego sądy konsumencie mają co robić :]
_________________
Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
 
 
Liver Sausage
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Mar, 2010   

Yarccom napisał/a:
jezeli znalazłbym pył na wiertarce nie przyjąłbym jej - sprawdzic mozesz włączając do prądu

Co mam sprawdzić, czy działa? A jeśli np. pomimo określonej na opakowaniu/aukcji/ofercie mocy nie będzie w stanie wywiercić dziury w ścianie, to mój pech? Jak odkurzacz nie będzie w stanie wciągać śmieci, to też mój pech - przecież włączony do prądu działa?

Yarccom napisał/a:
z tego co piszesz moge zakupć piorący odkurzacz wysprzatac sobie chate a pożniej zwrócić bo to niby w ramach testu było

Napisałem już wcześniej, że takie praktyki uważam za chamstwo ;) . Ale jak sąd by to potraktował to nie wiem, bardzo możliwe, że na korzyść klienta, jeśli ten miałby oczywiście sensowne uzasadnienie.

Osobiście nigdy mi się nie zdarzyło czegokolwiek oddawać. Zawsze najpierw szukam opinii w necie, jak jest możliwość to w jakimś sklepie do ręki wezmę i zobaczę jak wygląda. Ale cieszę się, że mam ewentualną możliwość zwrócenia towaru jeśli np. sprzedawca coś zataił.
Fakt, zapis o "zwykłym zarządzie" nie jest jakoś rewelacyjnie opisany, ale jest! Ty jako sprzedawca masz świadomość, że rzeczy, które sprzedajesz są dobrej jakości (dzisiaj zakładam DID'a od Ciebie :rotfl: ), ale postaw się w sytuacji konsumenta, który kupił jakąś chińszczyznę, która mu się po włączeniu posypała. Pech i siano w plecy?
A co do tego, że podciągam sobie jako klient, coś w tym musi jednak być, że klienci są bardziej chronieni prawnie. Jednak to zazwyczaj sprzedawcy kręcą, a nie klienci ;)
Swoją drogą, ciekawe czy już były jakieś sprawy w sądzie odnośnie tej kwestii...
 
 
Yarccom 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1934
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 25 Mar, 2010   

wie wiem zawsze sa dwie strony ;)
dlatego zawsze trzeba sie zapoznać ze specyfikacją i mieć swidomość że coś co tanie nie zawsze idzie w parze z jakością

Liver Sausage napisał/a:
kupił jakąś chińszczyznę, która mu się po włączeniu posypała. Pech i siano w plecy?

wtedy juz tylko reklamacja i nauczka na przyszłość by nie kupować badziewia ;)

Liver Sausage napisał/a:
zazwyczaj sprzedawcy kręcą, a nie klienci

ojjj juz miałem takie przypadki że głowa boli
najczestszy chwyt kupienie kilku rzeczy na allegro zaplacenie jak za 1 najlżejszą paczkę na prośbe o dopłatę odpisują ze przeciez to tylko 3-4 z i żebym sobie darowal Dla niego 3-4 zł dla ,mnie jak mam takich delikwentów 11-12 w miesiącu to juz jakas kasa sie zbiera
_________________
Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
 
 
biernus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Mar, 2010   

Yarccom dobrze gada... Kupisz np. notebooka czy tv w oryginalnym opakowaniu - pozrywasz worki, uruchomisz go nie daj boze.. i juz nie mozesz oddac!. Towar ma byc nieuzywany. Chodzi o to, ze kupiles... ale jednak rezygnujesz bo .... nie wazne dlaczego. Towar odsylasz i tyle.
A sprawe taka ze kupujesz wiertarke i ona nie da rady Twojej sciagnie to juz Twoj problem, albo kupiles tanie badziwie... korzystasz z reklamacji, rekojmi, ktore obowiazuja dla wszystkich towarow.

A wracajac do tematu.
Czy ktos WIE kto jest DYSTRYBUTOREM SHARK na Polske?!?!
 
 
Yarccom 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1934
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 25 Mar, 2010   

firma intermotors

podaj na PW dokładnie co potrzebujesz moze w szczecinie coś namierze
_________________
Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
 
 
Liver Sausage
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Mar, 2010   

Nie masz racji. Przeczytaj sobie jakikolwiek regulamin sklepu internetowego - jeśli zwrócisz towar w oryginalnym opakowaniu, bez śladów użytkowania to nie mają podstaw żeby go nie przyjąć. Co nie znaczy, że nie możesz go rozpakować, włączyć i sprawdzić czy wszystko gra ;) . Po prostu wszystko co dostałeś oddajesz, i tyle. Ale nie ma się co kłócić, ja jako klient nie daję się robić w wała, znam swoje prawa i w razie czego z nich korzystam. I jakoś zawsze wychodzi na moje. Skończmy temat bo straszny offtop się robi ;) .

Co do tematu, Google podpowiada, że http://www.poloniacup.com.pl zajmują się SHARK'ami, ale na stronie mają bajzel, niektóre działy są w budowie, więc chyba lepiej zadzwonić ;)

Edit: Oho, jednak Yarccom trafił bardziej ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.