Olej jaki stosujecie.
Odpowiedz do tematu

:
Ja tam w tym sezonie juz 3 razy wymienialem olej (przejechalem razem moze z 500-600km)... wczesniej lalem motula 5100 10W40 ale teraz postanowilem zalac silnik czyms lepszym i wypadlo na Castrola RS full syntetyk 10W50 :D jak zaloze glowicei w koncu znowu odpale moto to zobaczymy jak to sie bedzie spisywac ;)

Sztuką nie jest kupienie gotowego produktu, sztuka jest stworzenie takiego :) ... Customizing :)

Od 28.03.2012r szczęśliwy tatuś w opcji premium ]:->
Leon84
[Usunięty]
:
Cytat:
Ja tam w tym sezonie juz 3 razy wymienialem olej (przejechalem razem moze z 500-600km)


Rozrzutny jesteś :niepewny:

:
Raczej nie ale... na poczatku sezonu standardowa wymiana, potem mi przelewaly gazniki i wacha dostala sie do oleju :kwasny: wolalem nie ryzykowac wiec wymienilem... potem wymienialem slizgacze i lancuszek rozrzadu i po spuszczeniu oleju znalazly sie w nim jeszcze odlamki slizgacza wiec kolejna wymiana :kwasny: fakt, moznaby przez sitko zalac go spowrotem ale na silniku lepiej sobie nie oszczedzac, bo potem moze sie to odbic naprawde wysokimi kosztami...

Sztuką nie jest kupienie gotowego produktu, sztuka jest stworzenie takiego :) ... Customizing :)

Od 28.03.2012r szczęśliwy tatuś w opcji premium ]:->
Leon84
[Usunięty]
:
Myślałem,że tak sobie umyśliłeś i wymieniałes oliwę na inne marki :padam:

Beryl
[Usunięty]
:
demondemidi napisał/a:
Ja tam w tym sezonie juz 3 razy wymienialem olej (przejechalem razem moze z 500-600km)... wczesniej lalem motula 5100 10W40 ale teraz postanowilem zalac silnik czyms lepszym i wypadlo na Castrola RS full syntetyk 10W50 jak zaloze glowicei w koncu znowu odpale moto to zobaczymy jak to sie bedzie spisywac

Mam pytanie... czy na 10W40 spalał Ci olej? bo ja mam właśnie zalane moto olejem MOTUL 10W40 i mi go troszeczke spala teraz jak są wieksze temperatury i jak robie dłuzsze traski to pobiera go jeszcze wiecej i własnie zastanawiałem sie nad zmianą oleju na 10W50. Wymiane bede miał za 2.5 tys km, Jak juz troche polatasz na tym oleju to daj znac jak wyglada jego spalanie...?

Leon84
[Usunięty]
:
Beryl napisał/a:
10W50

Przy obecnych temperaturach otoczenia jest szansa,że będzie go mniej zasysał przez pierścienie/uszczelniacze.
Olej też paruje przy wysokich temperaturach a W50 będzie miał mniejsze skłonności ku temu.

:
ja na takim latam...spalanie oleju małe, średnio ok. 50-150 ml na 1000 km, zauważyłem że do ok. 3 tys. km spala bardzo mało oleju, góra jedna dolewka i to niewielka, później już więcej oleju ubywa.
na 15 tys. km dolałem mniej niż 1,5 litra oleju.

Jakby AGIP 10W60 był łatwiej dostępny to taki olej bym kupił na wypróbowanie.

Castrola ostatnio brałem od tego sprzedawcy:
http://www.allegro.pl/ite...a_promocja.html

Mam nadzieję że jest to oryginał.

:
ja tez teraz chce zalać Castrola do swojego
teraz ma jeszcze lepsza cene
http://www.allegro.pl/ite...a_promocja.html
:niepewny:

Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
Voitas
[Usunięty]
:
Yarccom napisał/a:
ja tez teraz chce zalać Castrola do swojego
teraz ma jeszcze lepsza cene
http://www.allegro.pl/ite...a_promocja.html


ja latam na takim oleju i polecam zarówno olej jak i sprzedawcę z allegro od którego dziś właśnie otrzymałem paczkę :)

:
jak narazie nie wiem jak u mnie ze spalaniem oleju bo nie zdazylem nawet 1 km nawinac na nim a juz 2 razy go spuszczalem :kwasny: zasadniczo zuza powinna sie mniej grzac i lepiej znosic jazde po miescie... ale nalezy pamietac o tym ze 10W50 to juz full syntetyk wiec jesli silnik byl zalewany wczesniej mineralem albo semi to moze go wyplukac, w przypadku 10W50 nie jest jeszcze tak zle ale np na 5W50 juz bym nie polecal wymieniac... u mine wyplukania silnika sie nie balem bo juz mi sie olej zmieszal z wacha wiec silnik wyplukalo :P

Sztuką nie jest kupienie gotowego produktu, sztuka jest stworzenie takiego :) ... Customizing :)

Od 28.03.2012r szczęśliwy tatuś w opcji premium ]:->
:
sluchajcie w pn wyjechalem w delegacje na motorze 200km za baze i zapomnialem sprawdzic stan oleju przed jutrzejszym powrotem :/ sprawdzam dzis, na wykreconym bagnecie, i ledwo mi sie zamoczyl na koncu :/ niestety nie moge zakupic na tym zadupiu oleju jaki mam /motul 10w40 polsyntetyk/. pytanko czy w ogole dolewac? bo moze za bardzo sie martwie i tyle dopyrkam do domku. czy kupic na stacji samochodowy polsyntetyk 10w40 i dolac?

:
kupić na stacji półsyntetyk i dolać.

st3fan
[Usunięty]
:
panbodzio, ja zrobiłem w podobnej sytuacji właśnie tak jak Hubert napisał. Dolałem samochodowego trochę, żeby nie było na minimum. Dojechałem do domu to uzupełniłem już resztę odpowiednim do motocykli.

andrzej
[Usunięty]
:
Witam na początku sezonu zalałem do silnika castrol GPS. Przyszedł czas na wymianę i postanowiłem zalać coś lepszego. Zalałem motul 7100 ester.Niezła różnica. Na początku myślałem Ze gaźnik mi się zpchał wolne obroty wzrosły o 300 w górę,silnik ma lepszą kulturę pracy lepiej się wkręca na obroty.Mniej klei z rana sprzęgło. Cena to jedyny minus :zdziwko: :)

k0st3k
[Usunięty]
:
Ja dzisiaj zalałem CASTROL POWER 1 GPS 4T 10W40 :padam: :padam:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.