WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: leon
Sro 11 Mar, 2009
Problemik - kombi, kurtka, czy same ochraniacze?
Autor Wiadomość
michal_elwuo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sty, 2008   

aha :P ja myślę że kask to Nolana zakupię... bo uvex to nie wiem czy ma takie doświadczenie w tym... a np. Nolan to profesjonalna firma... co do kurtki to ja polecam retbike... każdy z kim gadałem i znał tę firmę mi polecał... oglądałem je to są naprawdę porządne... i w sumie tanie bo skóra już taki wyższy mnodel kosztuje koło 600zł :) jest na sich stronce filmik jak quadem ciągną typa w ich kombinezonie dla testu... mnie przekonuje że są dobrze zrobione :)

www.retbike.pl zdaje się :)
 
 
pootietang
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sty, 2008   

retbike jest trochę tandetnie wykończony w środku( u mnie w wielu miejscach puszczają nitki) jednak z zewn. jest naprawdę dobrze wykonany a cena do jakości jest rewelka.

wozi się kto w czymś takim bo probiker troszkę poodzierał sie i zastanawiam się nad nim tylko nie wiem jeszcze w jakim malowaniu. Airoh Mathisse RS
myślałem też nad nolanem ale ten wizjer na zewn to totalna porażka a tu jest jest wzorowo umieszczony.
 
 
WojtekR1978
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sty, 2008   

Też się przymierzam do tego airoha tylko kurna koło 700 PLN ewentualnie sv55s. Okular wewnątrz podobno zdecydowanie lepiej zdaje egzamin niż te zewnętrzne w nolanie, wiele ludzi marudzi na nie. Ogladałem się jeszcze za Cabergiem Solo lub Rhyno bodajże ale te modele widziałem tylko w necie. Koło 20 stycznia będę po zakupie bo gość ma mieć dostawę i jakieś przeceny szykuje, tak więc wszystko obejrzę, przymierzę i zadecyduję. Zastanawiałem się czy kupować szczękowca, ale wydaje mi się, ze czasami się to przydaje. Jak ktoś używa kasku ze szczęką mółby coś powiedzieć jak to zachowuje się podczas szybkiej jazdy, czy szumi mocno itp.
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Sro 02 Sty, 2008   

i ja się w tym temacie wypowiem.

1. Kurtka
Tekstylna czy skórzana - odwieczny dylemat. Najważniejsze żeby:
- miała ochraniacze na barki, łokcie i kręgosłup (żółw)
- posiadała elementy odblaskowe
- posiadała solidne zamki, grube szwy
- CZUĆ SIĘ W NIEJ DOBRZE

2. Rękawice
Tutaj jestem zwolennikiem skórzanych rękawic ze wzmocnieniami na kostki.

3. Buty
Wg mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby jeździć w specjalistycznych butach motocyklowych (wysokich) - jednakże nie każdemu mogą one odpowiadać (sztywność, tak naprawdę to dobra cecha).
Sam mam zamiar jeździć w butach Probikera (najtańsze modele, połączenie zamszu i w niektórych miejscach skóry, mierzyłem droższe skórzane buty - za sztywne)

4. Kask - na pewno nie mniej niż 200 zł. Najniższa z możliwych półek to kaski np. Naxa, Box_Helmets (obie z wymienionych marek produkują kaski z certyfikatami ECE R22, są to najtańsze kaski jakie można założyć na głowę).
Oczywiście jeżeli masz więcej pieniędzy to polecam wydać je na kask np. jakiegoś Airocha czy Nolana za 400 czy 600 i więcej zł. Tigerów czy Tornad nikomu nie polecam - nawet na skuter nie polecam.


Wg mnie to minimalny zestaw: kurtka, rękawice, buty, kask. Dobrym uzupełnieniem będzie kominiarka, termoaktywna bielizna, ochraniacze na kolana (lepiej spodnie motocyklowe, z Probikera juz od ok. 200 zł - może warto zainwestować chociażby w jedne i jeździć w nich jak najczęściej się da).


Myślę że dobry ubiór jest ważny - nikt nigdy nie planuje wypadku, ale niestety wypadki się zdarzają, a dobry ubiór to bardzo dobra forma na minimalizowanie strat.


Motocykle nie są tanie. Ubiór tak samo. Nikt nie mówił że będzie tanio.

Jeżeli chodzi o mój strój to:
Jak na razie mam kask (kupiony razem z motocyklem, pasował jak ulał, inaczej bym go nie brał), kurtkę skórzaną(Richa) i tekstylną (Roleff Lisboa), kominiarkę, dwie pary rękawic.
Brakuje mi butów, bielizny termoaktywnej, spodni - będę zbierał pieniądze i muszę kupić.
_________________
www.gs500.pl
 
 
pootietang
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sty, 2008   

hubertgontarz napisał/a:
Sam mam zamiar jeździć w butach Probikera (najtańsze modele, połączenie zamszu i w niektórych miejscach skóry, mierzyłem droższe skórzane buty - za sztywne)


też tak myślałem i teraz bardzo żałuję, po pierwsze bardzo słaba ochrona kostki a po drugie ciekną jak sito :!: :!: :!:
 
 
Magda
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Sty, 2008   

nie wiem czemu sie tak uparliscie na te buty motocyklowe. ja mam wysokie glany :-) nie przemakaja, sa cieple i wzmocnione (blacha) wewnatrz :-P cale ze skóry. juz wychodzone wiec sa tez wygodne. ale i tak najlepiej jezdzilo mi sie w miekich butach. zreszta ja na razie jezdze z gmolami wiec nogi bezpieczne :-)
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Czw 03 Sty, 2008   

wystarczy przymierzyć buty typowo motocyklowe i wszystko jasne.

Ja myślę oczywiście o takich butach:
http://www.allegro.pl/ite...obra_cena_.html


Mierzyłem typowo motocyklowe i były za sztywne tak żeby pojechać na uczelnię i tam jeszcze w nich chodzić, chyba że to kwestia przyzwyczajenia. Na kolejnym moto bazarze lub jak znajdę w okolicach ciekawy sklep to może sie przekonam ale to i tak na wiosnę.

ten model dobrze sie prezentuje:
http://www.allegro.pl/ite...embrana_44.html


Co do Magdy to najlepszym rozwiązaniem byłby cały profesjonalny strój od butów aż po kask. Jednak w Polskich warunkach, jeszcze jak ktoś pracuje i dojeżdża do praca to myślę że: kask, rękawice, kurtka, buty to minimum w które trzeba się wyposażyć. Spodnie oczywiście bardzo ważne - zamiast spodni ochraniacze na kolana.
Magdo na moto bazarze poszukasz, przymierzysz i może na jakieś się zdecydujesz.

Co do kurtki to wiadomo musi się podobać i być zrobiona porządnie.
Tanim rozwiązaniem jest wypatrzenie sobie kurtki w sklepach internetowych - jednak nie ma jak takiej kurtki przymierzyć. Jedziesz na moto bazar tam mierzysz taką kurtkę jaką sobie upatrzyłaś i kupujesz w sklepie internetowym. W ten sposób kupiłem kurtkę Roleff-a Lisboa za 240 zł. Na moto bazarze za taką kurtkę chcieli od 380 do 450 zł, na allegro również podobnie ok. 420-450 zł.

Pozdrawiam i życzę udanych zakupów. Ale to pewnie i tak na wiosnę - ale warto się teraz rozglądać kiedy sezon dla sprzedawców jest martwy i w dobrej cenie można kupić np. kurtki z sezonu 2007.
_________________
www.gs500.pl
 
 
pootietang
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Sty, 2008   

Magda napisał/a:
nie wiem czemu sie tak uparliscie na te buty motocyklowe. ja mam wysokie glany :-) nie przemakaja, sa cieple i wzmocnione (blacha) wewnatrz :-P cale ze skóry. juz wychodzone wiec sa tez wygodne. ale i tak najlepiej jezdzilo mi sie w miekich butach. zreszta ja na razie jezdze z gmolami wiec nogi bezpieczne :-)


uparliśmy sie bo sie o ciebie troszczymy :wink: :D
wzmocnione muszą być na kostce :!:
gmole chronią silnik nie nogi, przekonałem się o tym jak mi przygniotło stopę i złamałem kostkę. :(
 
 
michal_elwuo
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Sty, 2008   

może i troszkę nie w temacie ale to mnie przekonało że muszę się liczyć z kupnem butów... na simsonku jechałem jak zwykle w teren... po asfalcie, aż z nienacka nie wiem jakim cudem zahaczyłem o coś nogą :/ skończyło się na lekkim urazie śródstopia, ale wtedy odrazu zrozumiałem że jak kupie moto to do tego dobre buty :)
 
 
Magda
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Sty, 2008   

nooooo dobra dobra. ale coraz bardziej przeraza mnie wizja jazdy do pracy z bagazem ciuchów na zmiane :(
 
 
Breżniew 



Wiek: 51
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 1
Posty: 1268
Skąd: Olecko
Wysłany: Czw 03 Sty, 2008   

http://www.moto-akcesoria...products_id=479

Ja kupiłem swego czasu takie buty. Mają blaszane wstawki usztywniajace , chroniące staw skokowy oraz membranę pozwalającą oddychać stopom. chodzić w nich tez sie da .

http://www.allegro.pl/ite...obra_cena_.html

Tego bym nie kupił . To zwykłe trzewiki. Buty na moto muszą chronić staw i piszczel.
_________________
Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
 
 
 
leon 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 43
Dołączył: 01 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1819
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 03 Sty, 2008   

Magda napisał/a:
...coraz bardziej przeraza mnie wizja jazdy do pracy z bagazem ciuchów na zmiane...


No niestety - wszyscy mamy ten sam problem. Ja dodatkowo muszę kupić jakiś kufer na kask, bo w pracowniczej szafce mi się niestety nie zmieści (taka metalowa jak w szatniach na amerykańskich filmach) :-(
 
 
 
pootietang
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Sty, 2008   

Breżniew napisał/a:
http://www.allegro.pl/item291385112_buty_probiker_active_roz_36_47_dobra_cena_.html

Tego bym nie kupił . To zwykłe trzewiki. Buty na moto muszą chronić staw i piszczel.


dokładnie takie mam i nie polecam nikomu.

Breżniew napisał/a:
http://www.moto-akcesoria.pl/product_info.php?cPath=30_33&products_id=479

Ja kupiłem swego czasu takie buty. Mają blaszane wstawki usztywniajace , chroniące staw skokowy oraz membranę pozwalającą oddychać stopom. chodzić w nich tez sie da .


porównywałeś oba modele?? bo active'y też mają blaszane wzmocnienie na staw skokowy z tym że tam nie zdają egzaminu.
 
 
WojtekR1978
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Sty, 2008   

Panowie robicie całe listy co kupić, ale chyba każdy z nas wie ile to kur... kosztuje. Nikt no a przy najmniej większość nie s... pieniędzmi. Są jakieś priorytety. Wiadomo aby wyjść z jak najmniejszymi obrażenieami z nie daj Boże jakiejś przygody najlepiej uzbroić się od stóp po głowe. Jednak na początek jakaś część z nas ma pieniądze tylko na część sprzętu. I tu uważam w pierwszej kolejności (chyba oczywiste) kask, kurtka no i mimo wszystko chyba rękawice. To i tak niezły wydatek. Nie mówię że nogi, stopy nie są ważne, tylko życie w Polsce jest jakie jest... Po namyśle jeszcze ohcraniacze na kolna :D
 
 
pootietang
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Sty, 2008   

masz rację że jest to spory wydatek ale w końcu doświadczenie w jeździe zdobywamy w praktyce więc po kursie nie jesteśmy jeszcze motocyklistami w pełnym tego słowa znaczeniu i właśnie wtedy potrzebujemy najbardziej wszelkiej ochrony bo jesteśmy narażeni na różne mniejsze lub większe upadki. dla większości z na s motocykl to nie chwilowa fascynacja tylko pasja i nie decydujesz jednego dnia że musisz kupić wszystko tzn motocykl, strój itp. ja strój skompletowałem zanim jeszcze motocykl kupiłem bo odpowiedni ubiór to podstawa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.