WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: leon
Nie 18 Sty, 2009
FUTURE I - Plany na nowy sezon - moto
Autor Wiadomość
GSadmirer 


Model GSa: GS 500F
Wiek: 38
Dołączył: 16 Paź 2007
Pochwał: 1
Posty: 756
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 27 Gru, 2007   FUTURE

Jako ze okres swiateczny, mamy troche wiecej czasu i tak mi sie zebralo na pare przemyslen.

Wiadomo ze Suzuki GS500 e/f to dla nas motocykl raczej przejsciowy, 46KM , ok 7s do 100tki, Vmax -170 km/h, to zaden "full wypas", wiec co dalej??

W moim przypadku nastepnym motocyklem bylaby Suzuki 650F albo Kawasaki ER-6f.
Zacznijmy od Su(zu)ki

U wiekszej siostry turystyczki to co ja odroznia ja na Iszy rzut oka to podwojna tarcza hamulocowa (asygnowana przez znana firme TOKICO), 86 KM mocy oraz zegary , ktore nie sa analogowe a cyfrowe, w koncu mamy XXI w. juz od pewnego czasu.




Jedyne co mi sie niepodoba w tym motocyklu to jego masa, ponad 218 Kg.


Przeskok z chudszej o ponad 30 Kg GS500 oraz prawie 2xwieksza moc, moze byc za duzy, wiec oto pojawila sie w moje glowie Kawa.
Kawasaki ER-6f dysponuje moca 72KM, a wiec jest takim balansem pomiedzy obiema Suzi. A najwazniejsze i tutaj uwaga wazy ZALEDWIE 174 Kg w stanie suchym. Zbiornik 15,5l wiec zatankowany ok 190Kg. GS500 wazy 180KG na sucho zbiornik 20l (17+3,5 rez) czyli normalnie 200KG. Tu nie jestem do konca pewien , bo spotkalem sie gdzies, ze Suzu500 wazy 187KG. Anyway, masa 500 i 6f jest prawie taka sama, a moc zdecydowanie na korzysc Kawy.

Poza tym, tak sobie patrze na ten motorek i urzekly mnie te smiesznie pofalowane tarcze hamulcowe. Niektorym to moze przeskadzac, ale mi sie podoba. Podobnie z tylnym amortyzatorem biegnacym na zewnatrz.


Ale zejdzmy na ziemie cena Kawasaki to 26900zl, Suzuki 650F 29999zl. I think we have a winner.

Ten czarno-czerwony rowniez niczego sobie


A co dalej?? Dla mnie od zawsze marzeniem byla Yamaha R6, ale nie byle jaka, 2005 A.D. mnie najbardziej pochlonela. Te nowe jakos nie maja dla mnie klimatu


Co tu sie bede dlugo rozpisywal, moc 125KM, waga 172Kg. I dla mnie ma w sobie to cos. Na tym motocyklu chyba zakoncze swoje poszukiwania. Byc moze po wielu latach jazd i worka doswiadczen przerzuce sie na R1 albo Ducata999 jako wisienka na torcie:) Nic tylko teraz kase zbierac.

A jak z wami chlopaki, jakie plany na przyszlosc , jakie marzenia macie?

Pozdro all
_________________
Nie jeźdź szybciej niż myślisz
 
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Sob 29 Gru, 2007   

w chwili obecnej - GS500 a przyszłość...przyszłość to GS.
_________________
www.gs500.pl
 
 
Grzechu16 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 34
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 12
Posty: 2051
Skąd: Czechowice-Dz/Kraków
Wysłany: Nie 30 Gru, 2007   

hmm no widze ladnie mierzysz na przyszlosc:) ja troszke nizej ze wzgledow finansowych :) ale te sprzeciki ładnie sie prezentuja... i ta R6 na końcu ehh marzenie :))))
 
 
 
Magda
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Gru, 2007   

do mojego GS jestem przywiazana ale jak marzyc to marzyc. moim nastepnym motorem bedzie GSR 600 :-D
 
 
michal_elwuo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Gru, 2007   

ja to myślę że jak już gs mi nie będzie sprawial takiej frajdy to na bandita 600 n się przeżucę,lub na fazera fzs 600 :) a potem moje marzenie, tylko że bałbym się odrazu na to przeżucać - fazer fzs 1000 :D ewentualnie bandit 1200 s :) co do tego drugiego moto (po gs-ie) myślałem jeszcze o hondzie hornet, ale chyba najdroższa jest :P
 
 
smoku
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Gru, 2007   

jezeli mialbym w tej chwili zmieniac GS'a na cos mocniejszego to bym mial zakusy na ta nowa GSX 650F :) mniam mniam
 
 
pootietang
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Gru, 2007   

ja przyszły sezon na pewno jeszcze gs, raz względy finansowe a dwa, wypadek uświadomił mi że jeden sezon to stanowczo za mało żeby oswoić się z moto jeśli nie miało się przedtem z tym styczności więc postaram się poskromić pierw te czterdzieści parę kucy:)
na następnego sprzęta wstępnie upatrzyłem sobie bmw cs 650. miałem okazję się tym przejechać i urzekł mnie ten motocykl komfortem jazdy i poręcznością. jest to raczej futurystyczna konstrukcja i nie każdemu się podoba(mnie wizualnie też w sumie nie zachwyca) ale gdy się wsiądzie na tego sprzęta to względy estetyczne przestają być ważne.
pozycja za kierownicą wyjątkowo ergonomiczna, abs, podgrzewane matetki, pas napędowy,zegarek,wtrysk, zbiornik paliwa ukryty pod siedzeniem przez co środek ciężkości jest usytuowany niżej, średnica zawracania po prostu rewelacyjna w porównaniu z gs'em co bardzo ułatwia manewrowanie, owiewka(szybka) jest niby tylko dla zasady ale doskonale spełnia swoje zdanie do ok 110km przy całkowicie wyprostowanej pozycji. dodam że jest to singiel 650ccm więc ma naprawdę kopa z samego dołu przez co jest bardzo elastyczny.spalanie u kumpla przy oszczędnej jeździe 3.5l przy mieszanej ok 4.5l. mimo że to bmk'a to nie wygląda źle cenowo jak się dobrze poszuka to 2001-2002r można znaleźć za 11-12 tyś a za dwa latka jeśli nie zachoruje na nic innego to pewnie 2002r będą poniżej 10tyś:)
 
 
TUCIO
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Gru, 2007   

całkim całkiem to BMW 8)
 
 
Keso_turbo 


Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 124
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Pon 31 Gru, 2007   

teraz na pewno nie zmieniłbym gs'a na nic innego bo: po pierwsze mam go od niedawna i nie zdążyłem się nim jeszcze nacieszyć a po drugie muszę nabrać trochę doświadczenia nawinąć trochę km żeby móc sie przesiąść na coś mocniejszego. A tak na przyszłość to myślę że bandit 600 chociaż marzy mi sie hornet :roll: ale za drogi w zakupie i utrzymaniu :?
 
 
capri
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Gru, 2007   

Keso_turbo widzę, że mamy ten sam gust :) Najpierw chciałem BANDIT później HORNET ale teraz choruję na DUCATI MONSTER
 
 
samuraj
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Gru, 2007   

Miałem okazje kupić monster'a w całkiem atrakcyjnej cenie,ale po jeździe próbnej stwierdziłem że nie tego szukam :p . Poza tym zawsze "chorowałem" na ninje, co prawda najpierw myślałem o zx6r, ale jak tylko przejechałem się zx9r i poczułem to 140 km :D nie wachałem się już ani chwili i kawa jest moja :D Teraz czekać tylko do wiosny :P
 
 
kikon18
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Gru, 2007   

ja Gs tez nie zmieniam jeszcze przez przyszły sezon, napewno posmigam nim troche, za dużo w niego włozyłem żeby go teraz sprzedawać, a pózniej to hmm... pewnie honca cbr-ka może f3 chociaż moim mażeniem jest f4i na wtrysku... może kiedyś :D
 
 
Swat
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Gru, 2007   

Jak miałbym zmieniać GS'ke na coś innego to wybrałbym różnież coś z Naked'ów. Wszystko zależy od zawartości portfela w przyszłości. Z niższych cen wybrałbym Bandita 600N, z wyższych Bandit 650N K7 lub kawasaki Z750 :)
 
 
Snajper
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Gru, 2007   

kikon18 napisał/a:
a pózniej to hmm... pewnie honca cbr-ka może f3 chociaż moim mażeniem jest f4i na wtrysku... może kiedyś Very Happy
Gdzieś czytałem że nie warto f3 kupować, lepiej poczekać i odłożyć kasę na f4. Podobno "niebo a ziemia".
 
 
GSadmirer 


Model GSa: GS 500F
Wiek: 38
Dołączył: 16 Paź 2007
Pochwał: 1
Posty: 756
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 01 Sty, 2008   

@pootietang

tak wlasnie patrze na ten bike i tak jak mowiles zamiast lancucha jest pasek zebaty. Z tego co pamietam to takie rozwiazania byly stosowane w skuterach i automatach.



Plusem napewno jest o wiele mniejszy serwis takiego paska, konserwacja pewnie do minimum. Jak sie rowki zuzyja to wymiana na nowy i tyle.

Zawsze sie tylko zastanawialem co z elastycznoscia, przy szybkich redukcjach etc.
Wlew paliwa tez smiesznie, z racji lokalizacji zbiornika :shock:



Wlasnie zauwazylem ze ta Kawa tez jest troche futurystyczna;), jej tlumik jest mikroskopijny (trudniej o przytarcie hehe), poza tym doczytalem sie rowniez, ze jest on chlodzony ciecza, w odroznieniu od GS`a, Zasilanie wtryskiem paliwa., nowatorskie zawieszenie tylne,, nisko położony środek ciężkości, sportowe tarcze hamulcowe. hmm pomyslimy
_________________
Nie jeźdź szybciej niż myślisz
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.