Ile wam spala gs ?
Odpowiedz do tematu

:
Pozazdrościć spalania. Często odkręcana manetki do 9tys. Spalanie zawsze powyżej 6.5L to nie jest normalne przy takiej pojemności i mocy...

:
Mój 2003 r. (około 50 tyś. km) w przybliżeniu od 3,8 do 4,5 litra. Świece jasno brązowe, czyli prawidłowy skład mieszanki.
Rezerwa to max około 400 km +- 20 km przy spokojnej jeździe, więcej po mieście to mniej przejechanych kilometrów około 350.

Jak ktoś ma wybebeszony tłumik to musi podregulować gaźniki i wzbogacić mieszankę, ponieważ lepiej wypłukuje się z komory spalania. Mniej wtedy palić nie będzie na pewno, ale zawory się nie wypalą. Coś za coś. :zdziwko:

:
Dzisiejsza traska ok 100-120km/h wyprzedzane duzo ale raczej do 6 tys obr spalił 3.7-3.9 litra na 100. W miescie przy dobrym pałowaniu potrafi łyknąc ponad 6

:
Mój palił średnio koło 5l przy zróżnicowanej jeździe.

:
4.5 przy mieszanej jeździe. Nie mam zwyczaju szarżowania, przez bardzo zatłoczone miasta też nie dane mi się pchać więc pewnie taki standard.

:
Ostatnia trasa prędkość 100-140 zrobione jakieś 300km spalanie wyszło około 3.8l
Po mieście nigdy nie było więcej jak 5l, zazwyczaj mieści się w granicach 4-4.5l/100km.

:
W cyklu mieszanym gdzie w mieście nie wbija wyższego biegu niż 3 na pełnym zbiorniku 20 l przejeżdżam jakieś 300 z hakiem km

:
A u mnie dziwnie spala, czasami 180+ na pri i spali 5,5, a czasami po mieście potrafi 5-6. A traska to okolice 4.5

Suzuki GS500 1998'

sprzedany :(

Suzuki GSX600F 2002'

sprzedany :(
--------------------------------
Suzuki GSX-R 750 1988'
Triumph Sprint 1050 GT 2011'
Honda VFR800 1999'
:
Parę razy ze spokojnej trasy wyszło mi poniżej 5L (4,53L, 4,81L itd.), a tak cały czas średnio 5,3-5,6 (w dużej mierze miasto + trochę poza), a jak się dynamiczniej i szybciej polata to nawet 6L.
Od pełnego baku do rezerwy maksymalnie zrobiłem 240 km (tak mi wynika z danych za zeszły rok). Po mieście od pełnego baku (mam 17L) do rezerwy udaje się przejechać średnio w zakresie 190-220km. Jak się przełączę na rezerwę wtedy już szukam stacji benzynowej (w trasie wcześniej już planuje przystanki na tankowanie) ;)

:
U mnie zawsze wychodzi 4.2l. Narazie jeżdżę tylko w koło komina średnio 70% trasa, 30% mało zatłoczone miasto. Przy każdym tankowaniu zeruje licznik i w okolicach 300km szukam stacji. Zawsze wchodzi coś koło 13 litrów, wole wcześniej dolać niż potem pchać i kombinować. Myślę, że przy takiej typowej trasie byłbym w stanie zejść poniżej 4 litrów. Styl jazdy raczej spokojny.

Swoją drogą ciekaw jestem jak będzie wyglądało spalanie po regulacji gaźników i zaworów. Na hamowni po wykresie widać, że silnik łapie trochę czkawkę, nie czuć tego podczas jazdy. Noi na wydechu przelotowym ponoć trzeba zwiększyć dawkę paliwa, nie wiem czy poprzedni właściciel to robił, spalanie może pójść trochę w górę.

:
A ja podam taką ciekawostkę, w wakacje z Bożeną zrobiliśmy trasę około 6000 km. Jechaliśmy tą samą trasą. Przy każdym tankowaniu mój motocykl pokazywał mniejszy przebieg od BMW Bożeny. I to różnica bywała nawet 20 kilometrów. Jak Motostat wyliczał mi spalanie wg mojego licznika to można sprawdzić (w podpisie mam link), ale kiedyś dla zabawy podałem wartości z licznika BMW i okazało się, że spalanie poniżej 5 litrów wcale nie jest takie trudne do osiągnięcia, jeżeli miałbym licznik inaczej przekłamujący.
Od razu dodam, że opony mamy zgodne z serwisówką więc przekłamania nie od tego.

SÓZÓCKI GS500 ---> KAWAŁSRAKI ER6F ---> SÓZÓCKI FX650 FREEWIND ---> MOTÓRYNKA YBR250


:
Yamaha Fz1.Pierwszy pomiar spalania paliwa 7,5 litra na 100 :P

:
Moja maszyna spaliła 4.25 l na 100 km.
Trasa głównie poza miastem.
Prędkość przelotowa 80-100 km/h

GS 500E
:
3.3 w trasie sam. Prędkość przelotowa ok 100. W tym sezonie bez regulacji gaźników ok 4.5l z plecaczkiem na trasie i trochę miasta. Bez czerwonego pola ale bez dziadowania- dynamiczne przyspieszanie i przelotowa ok 120. GS500E 93rok z dużą szybą z przodu :hyhy:

:
MI teraz ostatnio spalanie w granicach 3,7-3,9

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.