WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z 3 biegiem (stuki - dziwne dzwieki) na danym biegu
Autor Wiadomość
Miro_86
[Usunięty]

  Wysłany: Sro 02 Wrz, 2009   Problem z 3 biegiem (stuki - dziwne dźwięki) na danym biegu

Witam wszystkich serdecznie, od paru dni jestem ''szczęśliwym" posiadaczem Suzuki Gs500 z 92r, niestety szybko trafił mi się bardzo poważny problem. Ale zacznijmy od początku, kupując GSa sprzedający nie ukrywał że napęd jest już ekstremalnie zużyty i trzeba go wymienić ponieważ wpadał już w takie wibracje że było go bardzo słychać, głównie na 3 biegu. Przejechałem się i faktycznie na trójce dziwny dźwięk ale rzeczywiście wydawało się jakby była to ewidentnie wina łańcucha. Skrzynia pracuje precyzyjnie,wszystkie biegi wchodzą płynnie, bezproblemowo tylko ten hałas na trójce...Pomyślałem wymienię napęd i będzie ok a że moto całkiem zadbane i cena też niewygórowana więc się skusiłem. Szybko zamówiłem komplety napęd, gdy tylko przyszedł pojechałem do serwisu.Tam szybko pojawił się pierwszy problem a mianowicie przednia zębatka okazała się dużo węższa niż ta która była obecnie założona, brakowało podtoczenia. Więc wygląda na to że silnik jest wymieniony na rok 93 w górę bo one właśnie miały takie zębatki. Jednak z problemem się uporali dając podkładkę pod zębatkę. Napęd wymieniony-czas na jazdę próbną, a tu znowu to samo na trójce dokładnie taki sam dźwięk (jakby łańcuch o coś uderzał) Powiedzieli mi że skrzynia do wymiany i że sama robocizna 350 + muszę kupić skrzynie. Czy ma ktoś jakieś pomysły co może być przyczyna? Czy faktycznie muszę wymieniać całą skrzynie? Pozdrawiam
 
 
leon 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 43
Dołączył: 01 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1819
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 03 Wrz, 2009   

Nie wiem czy porównanie będzie trafne, ale znajomy miał niedawno identyczny problem z Hondzie X11 z drugim biegiem. W serwisie powiedzieli, że trzeba rozebrać skrzynię i zobaczyć co jest nie tak i albo wyjdzie pierdółka, albo będzie kaplica i naprawa nie będzie opłacalna. Znajomy kupił "nowy" silnik, a stary ma zamiar w zimie zdiagnozować w warsztacie. Wiadomo GS 500 starsza i mniej skomplikowana konstrukcja więc koszty naprawy na pewno będą mniejsze. Ja bym na Twoim miejscu podjechał do KILKU warsztatów motocyklowych i popytał jak oni ten problem będą widzieli.
_________________
http://picasaweb.google.com/leon.1981.krk
http://www.grupa-poludnie.info
 
 
 
Kurczak
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Wrz, 2009   

Obawiam sie ze masz to samo co ja. z tym ze problem u mnie pojawil sie z jedynka. Jak ruszam powoli to spokojnie moge jechac ale jak tylko troche mocniej odkrece manetke to wydaje odglos skrzynia jak by miala sie rozpasc. inne biegi dzialaja prawidlowo i nie ma problemu ze zmiana. ze wstepnych konsultacji twierdza ze siadla zebatka pierwszego biegu.
Wiec pewnie trzeba rozbebeszyc skrzynie i to obejrzec.
Mozecie mi powiedziec czy wogole warto to samemu robic ?? czy lepiej oddac do warsztatu?
czy znacie moze zakres cenowy czesci zebatki, bo slyszalem ze to straszne pieniadze kosztuje. co uwazacie o kupowaniu uzywanych skrzyni biegow??
 
 
Miro_86
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Wrz, 2009   

Z pierwszym biegiem problemy chyba występują najczęściej, ale dlaczego u mnie to występuje na trójce? Bieg wchodzi bez problemu, hałas jest raczej taki sam bez względu na prędkość. Na razie staram się po prostu unikać tego biegu, chociaż to nie zawsze łatwe. Nie wiem co może być przyczyną, poza hałasem moto przyspiesza normalnie na tym biegu, nie ma żadnych szczególnych drgań itd. Ten dźwięk ciężko do czegoś porównać nie jest żadne stukacie, pukanie, zgrzytanie, wydaje się jakby to nie było w środku silnika ponieważ jest zbyt głośne,jakby niczym nie tłumione. Byłem pewny że to łańcuch i zębatki ale wymiana nic nie dała. Nie wiem co mam zrobić, wymiana skrzyni to już spore koszty i pewnie pociągną za sobą kolejne. Najbardziej obawiam się ze skrzynia mi się nie zakleszczy i zaliczę wywrotkę.
 
 
Kurczak
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Wrz, 2009   

bylem w warsztacie wczoraj gosc stwierdzil ze w gs'ach bardzo zadko siadaja skrzynie biegow. powiedzial ze predzej wal moze sie zepsuc. z tego co ogladalem to dobranie sie do skrzyni begow nie jest takie skomplikowane wiec mozna sobie poradzic. wogole to w jakims zakresie obrotow ci dzwoni czy w calym zakresie??
 
 
Miro_86
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Wrz, 2009   

Właśnie też słyszałem że skrzynie to mocny punkt tego motorka, więc tym bardziej dziwi mnie że 3 bieg szwankuje. Obroty nie grają roli, po prostu wrzucam trojkę i ten dźwięk się pojawia nie ważne czy jadę 30 czy 130. W serwisie powiedzieli mi że mam też krzywy wałek zdawczy, nie wiem jak ktoś mógł tego dokonać.Przednia zębatka z tego co się doczytałem do roku 93 była płaska bez podtoczenia i dlatego taką też kupiłem, a okazało się że mam założoną jednak z podtoczeniem a moto jest z 92r. Zamiast tego podtoczenia mechanik wstawił dość sporą podkładkę i obawiam się że zębatka nie ma teraz żadnego luzu a chyba powinna? Ale mimo wszystko to pewnie i tak nie będzie miało wpływu na ten hałas na trójce bo na innych biegach też by to przecież występowało. Jak po nr.silnika mam odczytać jego rok produkcji?
 
 
Xaime
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Paź, 2009   zgrzytanie w skrzyni

witam wszytskich zmotoryzowanych :) pierwszy raz piszę na forum

sprawa wygląda nastepująco...

ostatnio jadąc ze szkoły trasą koło korony we Wrocławiu trochę przycisnąłem suzi... później wjeżdżając na wiadukt jadąc powoli koło polaru około 70km/h szósty bieg, puszczam manetkę gazu i słyszę dziwne chrobotanie... dźwięk mogę porównać do tego jak by kawałek czegoś małego metalowego mielił się między trybami skrzyni... przykładając głowę do silnika doszedłem do wniosku ze to z okolic skrzyni biegów... chwila namysł telefon do kumpla... zaraz jestem rozbieramy silnik... ponieważ nie wiedziałem co to może byc i po prostu nie chciałem narobić więcej szkód przez pozostawienie tego tak jak było a dźwięk był dosyć słyszalny w kasku z zamkniętą szybką... na chyba każdym biegu wkręcając go tak do 6-7tys rpm i puszczając manetkę było to słychać ale o dziwo gdy motor stał na luzie i dawałem po gazie zero tego dzwięku !! dzwięk ten był raczej słyszalny po rozgrzaniu motoru... sprawdziliśmy łożysko to igiełkowe na wałku od biegów i również to drugie i wyglądają ok a co najśmieszniejsze na trybach zero śladu jakiego kolwiek niepożądanego zużycia bądz widoku ze coś mogło by je porysować bądz coś w tym stylu...

może ktoś z was miał już taki przypadek, nie chcem silnika jeszcze składać bo jak się okaze ze nic nie pomogło to szkoda roboty i kasy... będziemy jeszcze sprawdzać górę silnika (wałki, łancuszek) ale wątpie w to bo dzwięk dochodził bardziej spod gaźników...

gs 500E rocznik 94r. przy okazji tarcze sprzęgła do wymiany filtr i olej ;]

jesli o czymś zapomniałem a chcecie zapytac to czekam na propozycje pomocy i wyjaśnienia :))

pozdro lewa w górze ! :)
 
 
Breżniew 



Wiek: 51
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 1
Posty: 1268
Skąd: Olecko
Wysłany: Nie 25 Paź, 2009   

Pewnie hałasuje zębatka zdawcza na wałku. Zdejmij pokrywę zębatki i sprawdź. Jesli ma luz promieniowy to do wymiany. Luz osiowy jest przewidziany fabrycznie. Nic tam sam nie przerabiaj tylko zmien zębatkę jesli ma luz.
_________________
Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
 
 
 
kysa275 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 43
Dołączył: 28 Cze 2009
Pochwał: 3
Posty: 349
Skąd: K-Kozle
Wysłany: Nie 25 Paź, 2009   

Ja miałem podobne chrobotanie i było to łożysko wałka zdawczego,a i miałem jeszcze duży wyciek oleju i wyczuwalny luz właśnie na tym wałku.
 
 
 
jacek 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 42
Dołączył: 14 Wrz 2008
Pochwał: 1
Posty: 723
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 25 Paź, 2009   

Też miałem taki hałas ale ja bym nazwał go terkotaniem. Jest on dobrze słyszalny tylko na bardzo ciepłym oleju i gdy wałek zdawczy jest poruszany przez tylnie koło bo jak silnik ciagnie to juz tego hałasu nie ma. Zagladnałem pod dekiel zebatki zdawczej i było wszystko ok wiec sie tym nie przejołem bo to chyba normalny hałas ze skrzyni biegów.
 
 
 
Xaime
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Paź, 2009   

kurde że też dopiero dzisiaj po południu na to wpadłem ;(

tyle roboty na marne ;/

ale chociaż zawsze jakieś doswiadczenie :rotfl:

i tak tacze sprzęgłowe do wymiany, filtr i olej :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.