WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Samotna nauka jazdy
Autor Wiadomość
Grzechu16 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 34
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 12
Posty: 2051
Skąd: Czechowice-Dz/Kraków
Wysłany: Nie 11 Wrz, 2011   

JayDee napisał/a:
Skoro kotlet jest już odgrzany, to nie dam mu ostygnąć :P
Dodam, że ja miałem takiego świetnego instruktora, że na pytanie "co to jest przeciwskręt i jak go świadomie używać" odpowiedział piękne "NIE WIEM".
Co to za instruktor, który nie zna takiej podstawy? Kpiny...
Poczytałem dużo na temat technik jazdy itp i sam się wszystkiego nauczyłem w praktyce. Przeciwskrętu, przegazówki itp itp.

Przecież nie jest powiedziane, że instruktor musi być zapalonym motocyklistą. On po prostu jest otrzaskany w przepisach i uczy jak zdać egzamin a do tego nie jest Ci potrzebna wiedza o przeciwskręcie, przegazówce, ani umiejętność schodzenia na kolano.
Tak na prawdę każdy dopiero po kursie uczy się faktycznie jeździć i poznaje różne sytuacje jakie mogą go spotkać na drodze.
 
 
 
muminek 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 336
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 11 Wrz, 2011   

sam mi instruktor powiedział "teraz jezdzij tak, a jak zdasz to nauczysz sie jezdzic" :D tylko nie pamietam czy to od motocykla czy od auta instruktor był. ale roznicy nie ma. to jest patologia i tyle :rotfl:
 
 
 
Chrupq 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Pochwał: 1
Posty: 406
Skąd: Chwaszczyno k. Gdyni
Wysłany: Nie 11 Wrz, 2011   

Grzechu16 napisał/a:
JayDee napisał/a:
Skoro kotlet jest już odgrzany, to nie dam mu ostygnąć :P
Dodam, że ja miałem takiego świetnego instruktora, że na pytanie "co to jest przeciwskręt i jak go świadomie używać" odpowiedział piękne "NIE WIEM".
Co to za instruktor, który nie zna takiej podstawy? Kpiny...
Poczytałem dużo na temat technik jazdy itp i sam się wszystkiego nauczyłem w praktyce. Przeciwskrętu, przegazówki itp itp.

Przecież nie jest powiedziane, że instruktor musi być zapalonym motocyklistą. On po prostu jest otrzaskany w przepisach i uczy jak zdać egzamin a do tego nie jest Ci potrzebna wiedza o przeciwskręcie, przegazówce, ani umiejętność schodzenia na kolano.
Tak na prawdę każdy dopiero po kursie uczy się faktycznie jeździć i poznaje różne sytuacje jakie mogą go spotkać na drodze.


Może nie jest powiedziane, ale z pewnością tak jest lepiej. Mój instruktor jest zapalonym motocyklistą i powiem Ci, że na trasę egzaminacyjną poświęciliśmy może z 4-6h jazd, placyk kolejne 4-6h (nie pamiętam dokładnie). Reszta to śmiganie po okolicznych krętych trasach, podczas których nauczyłem się podstaw techniki jazdy i zachowań w nietypowych sytuacjach.

Instruktor pozwolił mi zadecydować czy resztę wolnego czasu chciałbym poświęcić na stanie w korkach i ruch miejski, czy maglować coś znacznie ciekawszego i przydatnego (a może tylko dlatego że go znałem, a może bo miałem już prawko kat B - przepisy i zachowanie w ruchu miejskim mam opanowane). I bardzo się cieszę, że mogłem wybrać. Można się samemu nauczyć, tylko nie każdy jest świadomy czego. Jeśli świeży posiadacz prawka kat A kupi sobie 100 konną maszynę i zacznie 'się samemu uczyć' techniki jazdy (a na prawdę każdy się chyba tak na prawdę zaczyna uczyć dopiero ze swoim moto) to może się to nieciekawie zakończyć.
 
 
 
misfit
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011   

"Motocyklista doskonały" to absolutny mus. Według mnie każdy powinien przeczytać tą książkę. Polecam również "A Twist Of The Wrist.Volume.II / Przyspieszenie 2" Keith'a Code'a (film i książka)

Książki pod pachę, gmole na motocykl, ciuchy na zadek i na jakiś pusty parking ćwiczyć
 
 
Chrupq 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Pochwał: 1
Posty: 406
Skąd: Chwaszczyno k. Gdyni
Wysłany: Czw 15 Wrz, 2011   

Ostatnio, w zasobach studenckiej biblioteczki znalazłem materiały filmowe pt:

"Ride On - A New Approach To Safe Rider Training" / Wayne Gardner
"Ride Like a Pro V"

Oglądał to już ktoś? Czy warto poświęcić czas na 'wypożyczenie' i oglądanie ;-) ?
 
 
 
mr0zd
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Wrz, 2011   

Czytanie i oglądanie to jedno, ale nic nie zastąpi jak ktoś stanie obok, popatrzy i doradzi, podpowie, skarci :)
 
 
nospoon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Wrz, 2011   

Albo odwiezie na pogotowie w razie potrzeby ;)
 
 
Chrupq 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Pochwał: 1
Posty: 406
Skąd: Chwaszczyno k. Gdyni
Wysłany: Nie 18 Wrz, 2011   

Prawda, że samo oglądanie nic nie da, ale mając podstawy można prędzej słabo znane techniki i nawyki szlifować.

Dla zainteresowanych materiałami, obejrzałem ostatnio pozycje o które pytałem i "Ride On" okazał się dla mnie wyjątkowo smętny - informacje pokrywają się mniej więcej z tym co uczeń dostaje na kursie jazdy - bez fajerwerków, zalecam osobom, które miały jakiś badziewny kurs na którym trzepali tylko trasę egzaminacyjną i placyk, a instruktor jeździł za nimi w aucie.

Ride Like a Pro V - pozycja ciekawa, skupiająca uwagę w większości na sprawnym operowaniu motocyklem w trudnych sytuacjach - chwalą się że kurs przygotowuje do egzaminu z umiejętności panowania nad moto, który muszą zaliczyć amerykańscy policjanci na motocyklach. Dużo różnego rodzaju ćwiczeń/wprawek na placyku. Trochę zdziwiła mnie rada którą cały czas zalecali przy najmniejszych prędkościach - jazda na jedynce + ok 3tys obrotów + półsprzęgło + lekka doza tylnego hamulca. O ile jedynka wydaje się uzasadniona, to zastanawiam się na tym ciągłym półsprzęgle z hamulcem tylnym. Tutaj pytanie do doświadczonych - czy ćwicząc trudne, wolne manewry na placyku w ten sposób nie zajedziemy na amen GS500 chłodzonego powietrzem?
 
 
 
midd 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 38
Dołączył: 03 Lip 2008
Pochwał: 5
Posty: 951
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 18 Wrz, 2011   

Cytat:
czy ćwicząc trudne, wolne manewry na placyku w ten sposób nie zajedziemy na amen GS500 chłodzonego powietrzem?


zajechac go nie zajedziesz ale sprzegło spalisz.

połsprzegło i hamulec z tyłu ma służyc regulacji predkosci koła z tyłu, w praktyce prosciej to sie robi samym sprzegłem.

pozatym w wiekszosci sprzetów lepiej takie manewry robic na dwójce z wiekszym gazem - bo jazda jest płynniejsza i mniej szarpie
_________________
http://www.bikepics.com/members/beer4free/
 
 
 
Chrupq 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Pochwał: 1
Posty: 406
Skąd: Chwaszczyno k. Gdyni
Wysłany: Nie 18 Wrz, 2011   

Cytat:

połsprzegło i hamulec z tyłu ma służyc regulacji predkosci koła z tyłu, w praktyce prosciej to sie robi samym sprzegłem.



I właśnie tej metody uczyli mnie na kursie. Wolałem wysonodować dziwne wskazówki z filmu przed ewentualnym wdrażaniem ich w życie. A że sprzęgła mi szkoda, to sobie odpuszczę wolnoprędkościowe wprawki z technikami prowadzenia zalecanymi przez faceta z filmu.
 
 
 
deejayslonio
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Paź, 2011   

hubertgontarz napisał/a:
W przyszłym sezonie koniecznie zapis się na Suzuki Moto Szkołę, naprawdę świetna sprawa. Cały dzień na motocyklu i nie chce się z niego schodzić!

Bardzo dobrze że masz ochotę ćwiczyć!

Co do przeciwskrętu to potrzebny jest kawałek prostej, rozpędzasz się na jedynce-dwójce do prędkości ok. 50-60 km, sprzęgło i wrzucasz na luz i delikatnie dotykasz kierownicy, lewa część - skręcasz w lewo, prawa skręcasz w prawo. Bardzo podobnie ze slalomem, wystarczą butelki, prędkość ok. 30-40 km, drugi bieg i przeciwskrętem wykonujesz slalom.

Sam się przyznam, że przez ponad 10 tys. km na drodze wykonywałem przeciwskręt nieświadomie i to nie zawsze, więcej balansowałem ciałem.

Walcz i ćwicz!


Wiem, że post napisany bardzo dawno temu ale czy szkoła Suzuki trwa nadal? Tj. w każdym kolejnym sezonie coś takiego się dzieje? Jakie warunki? Gdzie co i jak? Trzeba się zapisywać dużo wcześniej ?
 
 
Chrupq 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Pochwał: 1
Posty: 406
Skąd: Chwaszczyno k. Gdyni
Wysłany: Wto 11 Paź, 2011   

deejayslonio napisał/a:
hubertgontarz napisał/a:
W przyszłym sezonie koniecznie zapis się na Suzuki Moto Szkołę, naprawdę świetna sprawa. Cały dzień na motocyklu i nie chce się z niego schodzić!

Bardzo dobrze że masz ochotę ćwiczyć!

Co do przeciwskrętu to potrzebny jest kawałek prostej, rozpędzasz się na jedynce-dwójce do prędkości ok. 50-60 km, sprzęgło i wrzucasz na luz i delikatnie dotykasz kierownicy, lewa część - skręcasz w lewo, prawa skręcasz w prawo. Bardzo podobnie ze slalomem, wystarczą butelki, prędkość ok. 30-40 km, drugi bieg i przeciwskrętem wykonujesz slalom.

Sam się przyznam, że przez ponad 10 tys. km na drodze wykonywałem przeciwskręt nieświadomie i to nie zawsze, więcej balansowałem ciałem.

Walcz i ćwicz!


Wiem, że post napisany bardzo dawno temu ale czy szkoła Suzuki trwa nadal? Tj. w każdym kolejnym sezonie coś takiego się dzieje? Jakie warunki? Gdzie co i jak? Trzeba się zapisywać dużo wcześniej ?


z tego co się orientuje to działa nadal, trochę podrożało i są dwa poziomy. Chyba odbywa się to dwa razy w roku - wiosną i jesienią.
 
 
 
Alf/red/
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Paź, 2011   

Nie tam dwa razy, chyba że dwa razy w każdym mieście.
Tutaj masz zajawkę drugiego stopnia, był w sierpniu, a tu zaś rozkład na cały (?) 2011.
Czy będzie w 2012? Kto wie... pewnie nawet prowadzący nie :oczami:
 
 
Chrupq 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Pochwał: 1
Posty: 406
Skąd: Chwaszczyno k. Gdyni
Wysłany: Czw 13 Paź, 2011   

Alf/red/ napisał/a:
Nie tam dwa razy, chyba że dwa razy w każdym mieście.


No o to mi chodziło. Są dwie ogólnokrajowe tury w roku.
 
 
 
Machu 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 104
Dołączył: 10 Kwi 2011
Pochwał: 31
Posty: 1749
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: Czw 22 Gru, 2011   

mr0zd napisał/a:
Czytanie i oglądanie to jedno, ale nic nie zastąpi jak ktoś stanie obok, popatrzy i doradzi, podpowie, skarci :)


Taaa, przeczyta się ksiązkę czy obejrzy film ale bez przećwiczenia to tylko teoria zostanie w bani. A do tego 90% się zapomina po tygodniu. Poza tym nie wiem jak wy ale jak wsiadam na moto to ani filmy ani książki mi jakoś do głowy nie przychodzą :P

Jak na placyk to biorę książkę w plecak + ew jakieś notatki co i jak ćwiczyć. Ale jakby ktoś nade mną stał tak jak na kursie i jeb*** za każdym razem jak się spojrzę w zegary to bym pojechał gdzie indziej :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.