WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Pekla linka gazu? Bez paniki ;)
Autor Wiadomość
Dzakub 

Wiek: 35
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 9
Skąd: Strzelce Opolskie
  Wysłany: Nie 16 Sie, 2009   Pękła linka gazu? Bez paniki ;)

Witam ;)
Wątek zakładam w celach edukacyjnych, może akurat komuś się ta porada przyda w przyszłości ;)
Jesteśmy kilkadziesiąt lub kilkaset km od domu i pęka linka gazu, a sklepy i warsztaty zamknięte bo jest święto albo 4:30 nad ranem (moja pękła w święto o 4:30 rano;) ). Nie trzeba wzywać od razu kumpla z przyczepką, ale wystarczą nam dwa narzędzia. Klucz płaski 12 i płaski śrubokręt. Na szczęście nasze wspaniałe GS'y mają zagięty pancerz od linki ssania na samym końcu przy gaźnikach dzięki czemu możemy jej użyć jako linki gazu, ale jest jeden minus...gazu dodajemy za pomocą dźwigni ssania;)

A teraz instrukcja zakładania dla użytkowników nieinteresujących się mechaniką :)
1. Zdejmujemy siedzenie i wyjmujemy boczne owiewki z zatrzasków przy zbiorniku.
2. odginamy lekko owiewki żeby zmieścił się tam klucz płaski i odkręcamy śruby trzymające zbiornik
3. Lekko podnosimy zbiornik (nie szarpać żeby wężyki się od kraników nie odczepiły
4. Zakręcamy kranik pod bakiem (rowek na śrubokręt w pozycji poziomej).
5. Odłączamy węzyki od kranika z lewej strony (Uwaga: Wyleci z nich trochę paliwa)
6. Zdejmujemy całkiem zbiornik i szukamy resztek linki gazu i wyjmujemy z mocowań.
7. Odłączamy linkę ssania i zakładamy najpierw końcówkę linki do mocowania od linki gazu, a potem mocujemy pancerz w miejsce pancerza linki ssania.
8. Sprawdzamy czy patent działa ;) (Można odpalić, w gaźnikach powinno być jeszcze paliwo)
9. Jeśli działa to szczęśliwi składamy wszystko do kupy w odwrotnej kolejności ;) Nie zapominamy o odkręceniu kranika pod zbiornikiem i wracamy do domu;)

Z własnego doświadczenia dodam jeszcze, że najtrudniej manewrować na skrzyżowaniach, więc trzeba uważać. A w trasie to nawet wygodniejsze niż gaz w prawej manetce :D

Mam nadzieje, że porada się przyda. Mam nadzieje, że nikt z niej nie skorzysta ;)

PS. Z kluczem i śrubokrętem raczej nie powinno być problemu. W samochodach powinny być w zestawach dodawanych do aut (o ile się je wozi :/ )
_________________

 
 
 
jacek 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 42
Dołączył: 14 Wrz 2008
Pochwał: 1
Posty: 723
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 16 Sie, 2009   

Że też na to nie wpadłem, tylko wracałem do domu z wkręcą śruba jałowych obrotów tak żeby silnik był na obrotach i w razie zatrzymania prawym czerwonym przełacznikiem wyłaczałem silnik... :D
 
 
 
Matizyahu
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Sie, 2009   

Metoda warta zapamiętania, aczkolwiek ja zawsze wożę ze sobą na dalsze trasy zapasową linkę gazu i tzw. reperaturkę do linek - taki zestaw, który zmieści się w kieszeni i w jego skład wchodzi długa metalowa linka i spory komplet nakręcanych na nią łebków. Koszt takiego zestawu to około 45zł :)
 
 
Podkopnik 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lip 2008
Pochwał: 5
Posty: 1022
Skąd: Warszawa/Opoczno
Wysłany: Wto 01 Wrz, 2009   

Matizyahu napisał/a:
Koszt takiego zestawu to około 45zł

Jakis namiar gdzie tak zestaw mozna kupic??? Na alle jest?? Jaka nazwe trzeba wpisac ewentulanie jakis link ;)
_________________
Człowiek to jedyna istota na ziemi która zetnie drzewo zrobi z niego papier i napisze na nim "Ratujcie drzewa"
 
 
onufry
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Wrz, 2009   

Matizyahu napisał/a:
Metoda warta zapamiętania, aczkolwiek ja zawsze wożę ze sobą na dalsze trasy zapasową linkę gazu i tzw. reperaturkę do linek - taki zestaw, który zmieści się w kieszeni i w jego skład wchodzi długa metalowa linka i spory komplet nakręcanych na nią łebków. Koszt takiego zestawu to około 45zł :)


Jak to dobrze mieć dwie linki od gazu :) ja zawsze mogę zabezpieczającą linkę przenieść i do starego gs-a też da się zamontować.

1.Zapasowa
2.Zabezpieczenie przed zablokowaniem ;)
 
 
Matizyahu
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Wrz, 2009   

Podkopnik napisał/a:
Matizyahu napisał/a:
Koszt takiego zestawu to około 45zł

Jakis namiar gdzie tak zestaw mozna kupic??? Na alle jest?? Jaka nazwe trzeba wpisac ewentulanie jakis link ;)


Ja kupiłem w Motorlandzie we Wrocławiu. W internecie nie sprawdzałem, bo nie używałem ani razu jeszcze a w sklepie wpadłem na to całkowicie przypadkowo.
 
 
ling24
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Wrz, 2009   

http://www.wyprzedzam.pl/detail.php?id=6060

http://www.allegro.pl/ite...am.html#gallery

ZESTAW NAPRAWCZY LINKI - CIĘGNA - 50zł.jpg
Plik ściągnięto 102 raz(y) 43,4 KB

ZESTAW NAPRAWCZY LINEK - N.Sącz-Krk - 24,99zł.jpg
Plik ściągnięto 135 raz(y) 66,8 KB

 
 
Matizyahu
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Wrz, 2009   

ling24, Dokładnie coś takiego mi się pod siedzeniem wala ;)
 
 
djtomala
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Cze, 2011   Linka od gazu

Czołem !

Jakąś godzinkę temu rozkoszując się jazdą gs-em za mocno odkręciłem manetkę i pstryk poszła linka od gazu, sprawdziłem przy manetce jest ok, więc urwała się od strony silnika.

Na pewno ktoś z was wie jak ją wymienić, czy to skomplikowany zabieg?
Prosiłbym o opisanie, bo nie znalazłem na forum ani w google także przyda się na pewno na przyszłość dla innych.

Pozdrawiam
 
 
Kat
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Cze, 2011   

Prosta sprawa.

Zdejmujesz kanapę, odpinasz plastiki, odkręcasz bak, lekko go unosisz z prawej strony, długim płaskim śrubokrętem zakręcasz kranik pod bakiem, potem z lewej strony zdejmujesz przewody paliwowe i zdejmujesz całkiem bak.

Masz już na wierzchu wszystko co potrzebujesz. Żeby zdemontować linkę musisz odkręcić ciężarek i śrubkę z blaszką pod przełącznikami. Przy gaźniku linka jest zabezpieczona dwoma nakrętkami, dolna wchodzi w wycięcie w korpusie gaźnika. Jak już je zdejmiesz i uchylisz lekko przepustnice to linka powinna znaleźć się w takim miejscu że wyjdzie sama.

Nową montujesz w odwrotnej kolejności. Do środka możesz wpuścić kilka kropel oleju przekładniowego. W zależności od rocznika do gazu jest jedna linka albo dwie (otwierająca i zamykająca) przy zakupie nowej zwróć na to uwagę. Na nowej lince ustawiasz luz manetki 2-5mm. Nie zapomnij jej dobrze skręcić przy gaźniku, bo tam się lubią te śrubki same odkręcać od drgań i potem się linka strzępi. Nowa linka kosztuje ok. 50 zł i jest już z pancerzem i końcówkami.

No i tyle, jak byś miał jakieś pytania to pisz :)
 
 
djtomala
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Cze, 2011   

Super dzięki już chyba wszystko wiem i sam sobie poradzę, tylko kupić linkę zostaje:)

Jeszcze pytanko mam rok 96' tam jest chyba pojedyncza?
 
 
Paulo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Cze, 2011   

tak :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.