Inna lampa tylna
Odpowiedz do tematu

capri
[Usunięty]
: Inna lampa tylna
Czy myślał ktoś kiedyś o zmianie tylnej lampy na inną? mam GS z 92 roku, lampa tylna mogłaby ulec jekkiej modyfikacji, wstawić LED albo inną od innego motocykla. Może macie coś przy swoich maszynach to proszę o zdjęcie i info. Pozdrawiam

raszek
[Usunięty]
:
Siemka

Widziałem na forum kolega "groszek" ma w swojej suzi inna lampe chyba nawet od R1.
http://forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=330

pOzdrO

capri
[Usunięty]
:
no fajne :) dzięki

Morcino666
[Usunięty]
:
No te lampy do 2001 to strasznie kanciaste ale te po to nawet ładnie wyglądają, ja proponowałbym jak się nie podobają dać od gs tylko że nowe

capri
[Usunięty]
:
tak też się nad nią zastanawiałem

MatiS
[Usunięty]
:
Ale żeby to dało jakiś efekt to najlepiej wrzucić cały zadupek z nowej wersji..
Moim zdaniem jak wrzucisz samą okrągłą lampę w kwadratowy otwór to lipa z tego wyjdzie. Super przeróbkę tyłu wykonał jankees
http://img442.imageshack....p1010752dk4.jpg
http://img212.imageshack....p1010765zf9.jpg

:
ee jankesa moto wyglada kosmicznie poprostu hehe :) ale to na kazdym kroku mowie :P super ten tyl wyglada ;]

:
Ja podchodzę sceptycznie do takich przerobek z jednego powodu. Lampy samoróbkowe , diody itp nie posiadają homologacji. W przypadku kolizji , najechania na moto z tyłu podczas hamowania moga byc problemy natury prawnej.
Lepiej juz wstawic lampę z innego moto posiadająca homologacje z oznaczeniem jej na szkle.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
:
racja Breżniew.... o takiej rzeczy wogole nie myslalem jeszcze... jesli chodzi o tylna lampe bo homologacja przedniej lampy byla poruszana w temacie tej czachy ze streeta... nawiasem mowiac ile taki mandat by mogl wynosic? czy tylko zarowki itp o danej mocy maja homologacje czy jak to jest ?

:
Homologacja dotyczy całej lampy jako elementu , łącznie ze źródłem światła( żarówką bądź diodami) , kolorowym kloszem i oprawa z odbłysnikiem. Dla tego na elementach lamp , lusterkach , szybach itp w pojazdach jest znak E3 W kółku potwierdzajacy przejście badań dopuszczających do ruchu.
Ponieważ w razie wypadku uszkodzeniu ulega mienie sporej wartości , łącznie naturalnie z ciałem kierowcy - ubezpieczyciel stara sie wynaleźć każdy możliwy powód do zakwestionowania wypłaty odszkodowania lub pokrycia innych kosztów.
Znalezienie elementu , który mogłby sugerować , ze np w czasie hamowania nie zapalił sie stop i doszło do najechania na moto , to tylko niewielki krok do wiekszych problemów. Dodatkowo mogą dojść sprawy przeglądu okresowego . Upierdliwy diagnosta moze po prostu nie podbic dowodu rejestracyjnego.

Dziekuje za rozjaśnienie:) (pisze tutaj zeby nie robic nowego posta) Grzechu16

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
jankees
[Usunięty]
:
A więdz tak w kwestii prawnej jestem zabezpieczony bo na każdej załozonej przeze mnie lampie tylnej mam takowe oznaczenia ,z racji tego że zakładałem światła stopu z kloszami na których były homologacje.

capri
[Usunięty]
:
no miałem kiedyś tak przy samochodzie, założyłem soczewki do auta i zabrali mi dowód rejestracyjny, musiałem powrócić do oryginału. widziałem na allegro przeróbki lamp z homologację. pewnie się skuszę na jedną z nich.
Pozdrawiam

:
Ja mialem u siebie zamontowana taka tylna lampę:

http://moto.allegro.pl/it...nskie_la16.html

i naprawdę bardzo ladnie to swiecilo i wygladalo (pomijając fakt ze nie chciało mi się dorobić zaślepki i wokol lampy byla ladna dziura :) )... no i homologacja jest :D

Sztuką nie jest kupienie gotowego produktu, sztuka jest stworzenie takiego :) ... Customizing :)

Od 28.03.2012r szczęśliwy tatuś w opcji premium ]:->
jankees
[Usunięty]
:
moim zdaniem te krzyze do GS-a za bardzo nie pasuja , no ale to moje zdanie tylko kazdy ma inne gusta.

:


lepszej fotki niestety nie mam ;/ mialem zrobić jeszcze zaslepke z której wchodziłyby tylko krzyże, ale jakoś zabrakło weny :) tak czy inaczej wygladalo o wiele lepiej niż ta odstająca lampa w stylu GPZ-ta :D

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.