Zacisk przod
Odpowiedz do tematu

: Zacisk przód
Witam,

Mam problem z zaciskiem przód. Niedawno go wymieniałem własnoręcznie, przy okazji wymieniłem też przewód hamulcowy na taki w oplocie. Ogólnie hamuje ale... Zaczyna dopiero w połowie i pełne wciśnięcie bez siłowania się jest na 5mm przed manetką. Jak się uprę to docisnę klamkę do manetki. Zauwazyłem też że przy wciskaniu klamki cały zacisk się lekko wygina - co jest problemem ? IMHO odpowietrzone jest dobrze.

:
Przed wymianą tak się nie działo?

:
A skądpewność że dobrze otpowietrzone?? U mnie w oplocie łapie odrazu i nie jestem wstanie wcisnać do manety... tzn nie pprobowale jeszcze... jeśli odpowietrzony układ to może tłonecz stoi jeden dlatego wykrzywia zacisk na jedna strone..

:
wcześniej był stary zacisk, było ok. Ten zacisk jest nowy, wyczyszczony z nowymi tłoczkami i uszczelnieniami. Odpowietrzałem go dość długo, żadnych pęcherzyków powietrza nie było w związku z czym wnoszę że jest ok. Dziwi mnie, że zacisk się wygina przy wciskaniu hamulca.

: Re: Zacisk przód
doom napisał/a:
Witam,

Mam problem z zaciskiem przód. Niedawno go wymieniałem własnoręcznie, przy okazji wymieniłem też przewód hamulcowy na taki w oplocie. Ogólnie hamuje ale... Zaczyna dopiero w połowie i pełne wciśnięcie bez siłowania się jest na 5mm przed manetką. Jak się uprę to docisnę klamkę do manetki. Zauwazyłem też że przy wciskaniu klamki cały zacisk się lekko wygina - co jest problemem ? IMHO odpowietrzone jest dobrze.


Zacisk jest pływający, tłoczki są tylko z jednej strony, więc normalne jest, że delikatnie się porusza przy wciskaniu klamki.
Radziłbym jeszcze spróbować odpowietrzyć, a jak to nie pomoże to zająć się pompką hamulcową. :]

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.