WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: leon
Wto 20 Paź, 2009
Motocykl czy samochod
Autor Wiadomość
Yarccom 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1934
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 07 Cze, 2009   

dla mnie tez wyór miedzy autem a moto to jakaś abstrakcja :zdziwko:

do normalnego funkcjonowania niezbędny jest samochód
motocykl to tylko bajer zabawka na wolne chwile
_________________
Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
 
 
k2 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 51
Dołączył: 04 Maj 2008
Pochwał: 1
Posty: 698
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: Nie 07 Cze, 2009   

Yarccom napisał/a:
dla mnie tez wyór miedzy autem a moto to jakaś abstrakcja :zdziwko:

do normalnego funkcjonowania niezbędny jest samochód
motocykl to tylko bajer zabawka na wolne chwile


DOKŁADNIE
Miałem długą przerwę jeśli chodzi o posiadanie motocykla - powód był prosty. Najpierw rodzina i jej potrzeby a co się z tym wiązało to 4 koła - wyjazdy na wakacje, do pracy.....
Motocykl to ... (nie wiem jak to napisać pasja to może za mocne słowo, może sposób na życie ... - chyba też nie) Najlepiej opisała to moja żona. Wiedziała że wcześniej czy później będę miał motocykl a to że go jeszcze (w tamtym czasie ) nie kupiłem świadczyło o moim rozsądku :rotfl: . Powiedziała że motocykl to u mnie nieuleczalna choroba, której objawy nasilają się wraz z nastaniem cieplejszych dni.
I tak to chyba jest. Motocykl jest dla mnie, dla mojego dobrego samopoczucia, dla chwil kiedy chcę być sam i dla tych kiedy chcę się spotkać ze znajomymi.
Samochód - jak mi się wydaje jest niezbędny (lub jak kto woli konieczny) w dzisiejszych czasach.
 
 
 
Leon84
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Cze, 2009   

k2 napisał/a:
dla chwil kiedy chcę być sam

Po cięzkim dniu w pracy/na uczelni wsiadam wieczorem na moto i z miejsca mija mi wkur...nie. Wystarczy 30min przejażdżka..coś w tym jest.
k2 napisał/a:
nie wiem jak to napisać pasja to może za mocne słowo, może sposób na życie ... - chyba też nie

Dla mnie hoobby - sposób na relaks i dobrą zabawę.
 
 
Inku
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Cze, 2009   

Mega dziwne pytanie.

Nie zgadzam się z Wami. Ok, jak się już ma rodzinę to powiedzmy, że samochód jest niezbędny.

Pieprzenie, że motocykl to tylko gadżet na lato jest nieprawdą.

Ja mam tylko motocykl i jeżdżę nim od wiosny, jak temp. są ok. +5C czyli średnio od marca do listopada w porywach jeszcze kilka dni grudnia. Czyli ok. 9 miesięcy a nie jak niektórzy twierdzą, dwa. Jak nie trzeba przewieźć szafy, pralki czy zakupów na cały tydzień, to samochód jest mi całkowicie zbędny. Chyba, że muszę jechać gdzieś w garniturze to grat raczej odpada (chociaż Włosi tak jeżdżą) bo bez ciuchów motocyklowych się nigdzie nie wybieram.

Jak czasem potrzebuję podjechać gdzieś samochodem to pożyczam od rodziców :) A tak do pracy, szkoły, do znajomych, na drobne zakupy można bez problemu jeździć gratem przez dobre 9 (+/- 1) miechów. Wszystko jest kwestią chęci :)
 
 
Leon84
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Cze, 2009   

Cytat:
Pieprzenie, że motocykl to tylko gadżet na lato jest nieprawdą.

Każdy ma do motocykli inne podejście więc nie uważam,że to pieprzenie.
Inku napisał/a:
Ja mam tylko motocykl i jeżdżę nim od wiosny, jak temp. są ok. +5C czyli średnio od marca do listopada w porywach jeszcze kilka dni grudnia.

Ja zaś nie nawidze jeźdizć jak jest zimno czy leje.
Inku napisał/a:
Chyba, że muszę jechać gdzieś w garniturze

Ja praktycznie codziennie do pracy - koszula, dobry but itp.. Na przebieranie się z ciuchów motocyklowych nie mam ochoty.
Inku napisał/a:
bo bez ciuchów motocyklowych się nigdzie nie wybieram.

Dokładnie.

Jak chce gdzieś szybko podjechać - na zakupy, do kumpla, dziewczyny, itp to wsiadam w puszke i nie tracę czasu na ubieranie się w motocyklowe ciuchy.
Czasami nie mam ochoty w lato wyskakiwać ze spodenek i koszulki żeby wbić się w motołachy.

Pod pracą nie mam możliwości trzymac motocykla.. a dzielnica jest raczej szemrana.
To samo pod uczelnia.
Strach zostawić 2oo.
 
 
Inku
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Cze, 2009   

Cytat:

Każdy ma do motocykli inne podejście więc nie uważam,że to pieprzenie.


No fakt, masz rację.

Cytat:

Ja zaś nie nawidze jeźdizć jak jest zimno czy leje.


Ja wykorzystuję każdą okazję żeby jeździć. Wiadomo, że jazda w deszczu to większe ryzyko i mniejsza przyjemność ale też dobre ćwiczenie techniki jazdy. Z cukru nie jestem.
Kwestia podejścia

Cytat:

Ja praktycznie codziennie do pracy - koszula, dobry but itp.. Na przebieranie się z ciuchów motocyklowych nie mam ochoty.


To o czym już wspomniałem, kwestia chęci.

Cytat:

Jak chce gdzieś szybko podjechać - na zakupy, do kumpla, dziewczyny, itp to wsiadam w puszke i nie tracę czasu na ubieranie się w motocyklowe ciuchy.
Czasami nie mam ochoty w lato wyskakiwać ze spodenek i koszulki żeby wbić się w motołachy.


(Jak wyżej )Nie tracisz czasu na ubieranie a jadąc przez miasto stoisz w korkach. Ale jak mam podjechać bardzo blisko to też mi się nie chce bawić w ubieranie, rozgrzewanie silnika. Wolę rower.

Cytat:

Pod pracą nie mam możliwości trzymac motocykla.. a dzielnica jest raczej szemrana.
To samo pod uczelnia.
Strach zostawić 2oo.


No to akurat rzeczy niezależne od nas. Rozwiązanie jakieś jest - AC. Jak nie ubezpieczenie to zabezpieczenie.
 
 
kukaszr
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Cze, 2009   

A kto powiedział, że na rodzinne zakupy nie można jeździć motocyklem??

 
 
pubuss
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Cze, 2009   

moja rada: kup sobie auto, pojezdzij kilkanascie tys km i dla wlasnego pozniejsego bezpieczenstwa zoabcz jak z perspektywy kierowcy auta widoczne sa motocykle, to daje duzo do myslenia. I jak juz pojezdzisz puszka, dopiero kup sobie motocykl.

Wiele osob robi na odwrot, kat. A i na droge, nie majac zielonego pojecia jak zza kierownicy puszki widac motocykle.

No chyba ze bardzo bardzo chcesz, to olej auto, kup motonga.

Jesli juz sie nasmigales autem po drogach, w korkach w lecie i w zimie, jesli juz mijaly Cie motocykle w miescie i w trasie przy roznych predkosciach to olej moje slowa i kupuj moto, jest zdecydowanie lepsza frajda niz z jazdy puszka (no chyba ze po torze, to puszka jest rownie przekozacka ;) )

U mnie to jest tak, ze nasmigalem sie autkiem kilka lat, pozniej zdecydowalem ze juz czas na moto, nie mam doswiadczenia wiele, dopiero kilka tys km zrobione w kasku, ale wiem ze bez rodziny na utrzymaniu, mieszkajac w duzym miescie z doskonala komunikacja miejska gdzie wszedzie dojade szybko i bezproblemowo w czasach zimowych i deszczowych, fura nie jest mi potrzebna. Lepsze moto.

No i te winkle :oczami:
 
 
k2 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 51
Dołączył: 04 Maj 2008
Pochwał: 1
Posty: 698
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009   

pubuss napisał/a:
ale wiem ze bez rodziny na utrzymaniu, mieszkajac w duzym miescie z doskonala komunikacja miejska gdzie wszedzie dojade szybko i bezproblemowo w czasach zimowych i deszczowych, fura nie jest mi potrzebna. Lepsze moto.


i jak do tego wszystkiego masz rodziców którzy pożyczą samochód w razie potrzeby ;) - to już jest całkiem inna rozmowa ....
_________________
TDM as unique as you

 
 
 
re5pect
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Cze, 2009   

ja przez rok jeździłem samochodem rodziców. potem rodzice kupili drugie auto i ja je użytkuję juz prawie 9 miesięcy a na początku tego roku kupiłem sobie motocykl. motocyklem jeżdżę gdzie się da :D codziennie na uczelnie czy do dziewczyny. a samochodem jak jest brzydka pogoda albo jak jestem zbyt zmęczony na motocykl.

to sam widzisz motocykl i samochód mają swoje wady i zalety. sam musisz zdecydować.
powodzenia
 
 
pubuss
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Cze, 2009   

k2 napisał/a:
i jak do tego wszystkiego masz rodziców którzy pożyczą samochód w razie potrzeby ;) - to już jest całkiem inna rozmowa ....

widzisz mam ten komfort, ze puszki takze nie musze porzyczac ;)
 
 
pichan 


Model GSa: Inny motocykl
Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 126
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009   

Leon84 napisał/a:
Jak chce gdzieś szybko podjechać - na zakupy, do kumpla, dziewczyny, itp to wsiadam w puszke i nie tracę czasu na ubieranie się w motocyklowe ciuchy.
Czasami nie mam ochoty w lato wyskakiwać ze spodenek i koszulki żeby wbić się w motołachy.

Pod pracą nie mam możliwości trzymac motocykla.. a dzielnica jest raczej szemrana.
To samo pod uczelnia.
Strach zostawić 2oo.


Ja dokładnie na odwrót. Jak chcę gdzieś szybko pojechać - motocykl. Na randkę z dziewczyną, do kina, na kawę, na zakupy, do teatru - wszędzie na motocyklu. Do roboty (w robocie garniak, koszula i te sprawy) - deszcz nie deszcz - na moto. 10 minut i w pracy. Tramwajem/metrem/autobusem/samochodem - od 45 minut do godziny.

Z natury jestem leniwy. Nie chce mi się wcześnie wstawać do roboty. Nie chce mi się godzinami wystawać w puszce w mega korkach.

Kwestia potrzeb.

PS. Kupuj motocykl ziom!
_________________
GS500E Five Stars '97 ---> VFR 750 RC 24 II - 103 KM to jest nic. Miała ciągnąć od dołu - wogóle nie ciągnie! ;-(
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009   

Ja bym zaczął od tego ile masz kasy?
I ile miesięcznie na utrzymanie możesz wydać?
Czy masz stały dochód w postaci chociażby stałego kieszonkowego?
Czy w najbliższej przyszłości będziesz miał stały dochód?
Czy masz garaż, miejsce gdzie za free będziesz trzymał motocykl np. mieszkasz w domku z rodzicami czy będziesz musiał płacić za garaż/parking?
Takich pytań jest wiele.
_________________
www.gs500.pl
 
 
Leon84
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Cze, 2009   

pichan napisał/a:
Jak chcę gdzieś szybko pojechać - motocykl

No OK ale nie tracę czasu na ubieranie sie, wywlekanie moto z garażu itp..

A sam przejazd z punktu A do B autem zajmuje niewiele dłużej.
W DG nie ma takich straszych korków,żby moto było jedynym mobilnymśrodkiem transportu.

pichan napisał/a:
Z natury jestem leniwy. Nie chce mi się wcześnie wstawać do roboty


Ja też a uszykowanie się do jazdy moto zajmuje mi więcej czasu niż wskoczenie do puszki i dojechanie do roboty i nie mam czasami ochoty grzać się w motociuchach.

Także co kto lubi i nie ma się co spierać :)
 
 
MacDada 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 35
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 169
Skąd: PL
Wysłany: Wto 09 Cze, 2009   

Jak mam możliwość w 20 minut dojechać bryką lub 10 min się przebierać i 10 min jechać moto, to zdecydowanie wolę moto... :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.