WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Wpadki garazowe
Autor Wiadomość
Irys 



Model GSa: Brak moto
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Wrz 2009
Pochwał: 12
Posty: 1105
Skąd: Szkocja
Wysłany: Sro 31 Mar, 2010   

To a propo przełączania/włączania/wyłączania...
Standardowy problem dla "nowych" któym nikt na to nie zwracał uwagi np. na kursie - magiczny czerwony przycisk z prawej strony.

Siada delikwent na moto i... nic! "O jej, co się stało, przed chwilą działało".
Łącznie z tym, że na egzaminie ze mną, jakaś dziewczyna oblała, bo zapomniała że coś takiego istnieje (a może w ogóle nie wiedziała?).
_________________
 
 
tmi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2009
Pochwał: 28
Posty: 2331
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Sro 31 Mar, 2010   

Z tym czerwonym przyciskiem to ja też miałem przygodę na egzaminie kiedy trzeba było moto odpalić, naciskam naciskam a tu nic, dopiero potem zaskoczyłem.

W garażu na szczęście nie miałem żadnych przygód podczas których moto by ucierpiało.

Wjazd do garażu mam pod górke i do tego centymetrowy stopień i od razu muszę kręcić ostro w prawo, szczególnie kiedy w garażu stoi już samochód, więc kilka dni temu wprowadzam i już przednim kołem wtoczyłem sprzęta do garażu i się zatrzymałem, wtedy moto poleciał na prawą strone ale szybko podparłem się ręką, jedynie ciężarek lekko dotknął ściany.

I raz w garażu też mi się moto za mocno przechyliło na jedną ze stron, na szczęście w stronę ściany więc szybko się o nią zaparłem i utrzymałem, jeśli by poleciał na drugą stronę to byłoby nieciekawie.

W związku z tym, że wjazd do garażu jest pod górke to wyjazd z garażu rzecz jasna z górki. Wyprowadzam zawsze moto przodem bo inaczej się nie da i po wyprowadzeniu nie mogę go postawić na zjeździe no bo jak (żeby rozgrzać silnik itd., kosa odpada, centralna tak samo), więc prowadze go od razu na kawałek równego terenu skręcając już w bramie garażu, podejrzewam, że kiedyś podczas tego manewru coś się stanie ale oby nie.
_________________
Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
 
 
joeey
[Usunięty]

Wysłany: Sro 31 Mar, 2010   

To i ja się pochwale moją wpadką na egzaminie. Zdałem teorie bezbłędnie, zadowolony z siebie czekałem na część praktyczną. Jak już nadszedł mój czas zrobiłem prezentację motocykla, założyłem kask i egzaminator do mnie proszę odpalić motocykl i jechać na górkę. Ja wsiadam na motocykl przekręcam kluczyk, sprzęgło i starter a ten nic. Egzaminator się na mnie patrzy, ja już cały zestresowany, próbuje jeszcze raz i znowu nic :zdziwko: Już mi przeszła myśl przez głowę, że oblałem :D i w tym momencie przypomniał mi się czerwony magiczny przycisk :rotfl:
 
 
przemek_posp
[Usunięty]

Wysłany: Sro 31 Mar, 2010   

Ja też się pochwalę swoimi wpadkami :D
Standardowo wrzucenie 1 z otwartą nóżką boczną :zawstydzony:
Druga mała wpadka: wychodzę ze sklepu, ubieram się, wsiadam na maszynę, naciskam przycisk rozrusznika, a tu sygnał klaksonu rozbrzmiewa... Pomyliłem przyciski :wstyd: Ale brat mnie pocieszył, ponieważ jemu też to się zdarzało.
 
 
Miszi333
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Kwi, 2010   

Z boczną stopką ja miałem incydent na egzaminie. Wszystko pokazałem, moto przepchnąłem i mam już ruszać. Wsiadam, sprzęgło, jedynka i moto zgasło :zdziwko: egzaminator do mnie gada, że pierwsze podejście nie zaliczone. Zestresowałem się i zamiast spojrzeć na stopkę powtórzyłem wszystko tak jak wcześniej i oblałem egzamin :wstyd: ale gdy zdwałem drugi raz na motocykl było wszystko git ;)
 
 
Matizyahu
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Kwi, 2010   

Mój znajomy kupił sobie Kawasaki zx6r rocznik 1996. Oglądaliśmy sprzęta u niego w garażu, bo padało. Kolega odpalił i po gazował trochę a później nie wiem jak to zrobił, ale dodał gazu na maksa, jakoś wrzucił jedynkę i puścił sprzęgło. Efekt był taki, że motocykl razem z nim przywalił w zamknięte drzwi garażowe (aktualnie do wymiany). Straty w moto: pęknięta główka ramy, zgięte obie lagi, wgniecenie na zbiorniku, owiewki w strzępach, zbite lusterko i lampa, krzywa przednia felga. O dziwo koledze nie stało się prawie nic. Tylko głowę sobie rozciął i nic poza tym. ;)

Teraz historia o mnie. Jadę sobie w stronę C.H Korona przez most. Były tam stare tory takie. Z naprzeciwka nadjeżdżał motocykl, więc ja tradycyjnie lewa w górę. Trochę mnie to rozproszyło i tory zaczęły skręcać a ja wjechałem w szynę i zaliczyłem glebę. Całe szczęście, że jechałem bardzo wolno, bo duży ruch był. W efekcie tylko sobie podrapałem ciężarek z lewej strony i lusterko.
 
 
dusza
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Kwi, 2010   

rozwaliłem kierunek na pierwszej godzinie na L :D
zachciało mi się przednim hamować a było trochę piachu i gleba :P
 
 
callum
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Kwi, 2010   

Aha, ja jeszcze się zapomniałem "pochwalić" moją wpadką na kursie! Generalnie szło mi podobno dobrze, więc chyba się poczułem zbyt pewny siebie. W każdym razie jest jedna z ostatnich lekcji na placyku, wszystko już robię "z zamkniętymi oczami" (oprócz ósemki, którą robię ku.rwując nieustannie). Podjeżdżam, żeby się ustawić po raz milionowy na podjeździe, żeby znowu przećwiczyć ruszanie pod górę. I naprawdę nie wiem, co zrobiłem źle, ale: wjechałem na podjazd, zatrzymałem się na szczycie "górki" i.... pac w bok :D I zamiast wstawać, to ja leżę i się śmieję. Dobrze, że odruchowo czerwonym wyłącznikiem odciąłem silnik, bo ze śmiechu nie mogłem dłuższą chwilę wstać :D

W sumie jak teraz o tym myślę, to miałem szczęście, że mi GS-ka np. nogi nie przygniotła, bo nie byłoby tak wesoło. Motorkowi też się nic nie stało, bo pewnie w tym celu leżą tam opony, ale śmiech totalny. Szkoda, że nikt tego nie nakręcił :D
 
 
Karollo
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Kwi, 2010   

#####
Ostatnio zmieniony przez Karollo Czw 09 Lip, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sawik
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Kwi, 2010   

ale byłeś w stroju ?? ? inaczej by się dupa sparzyła :))) ale to podobno dla zdrowotności :))))
 
 
Duellis
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Kwi, 2010   

Karollo, opowiadanko obrazkowe bajera :) Gratuluje też umiejętności szybkiego wyboru najmniejszego zła :)
 
 
Karollo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Kwi, 2010   

#####
Ostatnio zmieniony przez Karollo Czw 09 Lip, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
godofrock90 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 33
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 149
Skąd: Peterborough UK
Wysłany: Pią 14 Lut, 2014   

Wczoraj mialem niemila przygode :/
Pojechalem rowerem do pracy, mysle " a blisko jest, oszczedze troche beny"

Moto na parkingu, zablokowane, pokrowiec zalozony.
po paru godzinach kumel z mieszkania dzwoni:
"twoj motor lezy"
Wybieglem z pracy, pobieglem do domu, patrze a biedactwo dalej na boku, wkurwiony, ze gapiow dookola w huk ale nikt nie wpadl na pomysl zeby podniesc:/

Troche beny sie rozlalo, kwasu z aku i olej z lewej lagi poszedl.
Sruba od ciezarka kierownicy zgieta, od lusterka zlamana.
Chcialem dzisiaj przelozyc lewe listerko na prawa strone zeby moc jezdzic ale tez sie zlamala, plastelinowy szmelc! :/

Bedac w pracy, jakis zasrany huragan przyszedl, pokrowiec zadzialal jak zagiel i zduchnelo GSA.
Moto lezalo conajmniej godzine na prawym boku :/

Przy okazji zapytam, co poza poziomem elektrolitu moglo sie stac?
Zadnych uszkodzen mechanicznych poza srubami nie ma, pokrowiec ochronil przed rysami.

Cos z gaznikami?
Bena w oleju?
_________________
Bikes are awesome!
 
 
tmi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2009
Pochwał: 28
Posty: 2331
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Pią 14 Lut, 2014   

Przypomniało mi się teraz jak przy regulacji luzów zaworowych wpadł mi szczelinomierz do silnika :D śmieszne to nie było.
_________________
Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
 
 
simin 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 27 Mar 2011
Pochwał: 53
Posty: 2016
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 14 Lut, 2014   

tmi - mi przy wyjmowaniu płytki metodą "śrubokręt i imbus" płytka poleciała nie w tym kierunku co chciałem i zaklinowała się między łańcuszkiem i głowicą jakieś 10 cm poniżej wałka rozrządu... :O

Ciśnienie momentalnie skoczyło, ale udało mi się ją śrubokrętem przesunąć tak żebym dał radę wyciągnąć... :)

Po tym zdarzeniu obiecałem sobie kupić klucz do płytek i magnesik do wygodnego wyjmowania...

Właśnie o tym mi się przypomniało więc pora na zakupy :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.