WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Suzuki Gs 500 czy Kawasaki Er-5 :)
Autor Wiadomość
kukaszr
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Maj, 2009   Suzuki Gs 500 czy Kawasaki Er-5 :)

http://serwisy.gazeta.pl/...26,1910894.html
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon 18 Maj, 2009   

Czesc. Mialem okazje jezdzic na obu tych motocyklach i jak dla mnie to oba sa
dupowate, wygladaja slicznie niepowiem ale jezeli chodzi o silnik to istna
tragedia - oba trzeba niesamowicie wykrecac i trzymac na obrotach zeby wogle
chcialy jechac, wszystko to odbija sie znacznie na spalaniu benzyny jak i
oleju ukracajac zywotnosc silnika. Przy probie agresywnej jazdy wogle nie
mozna odczuc aby sprzet nam troche odjezdzal spod tylka , a juz napewno przy
zmianie begow nie ucieka kierownica. Moim zdaniem brakuje im conajmniej po 2
gary ;) . Pozdrawiam. Fabiq


Kocham takie komentarze w stylu...kur...to nie jedzie.
GS500 to nie GSXR600/750/1000.

Starałem się kiedyś porównać sprzęty, ich mocne i słabe strony w innym poście.
Niestety nie miałem okazji przejechać się czy to ER5 czy CB500.
_________________
www.gs500.pl
 
 
Leon84
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Maj, 2009   

hubertgontarz napisał/a:

Kocham takie komentarze w stylu...kur...to nie jedzie.

Pewnie dresu nie podwiewa bo ma dobre ściągacze na nogawkach :hyhy:
Puszczają dopiero przy 250km/h :rotfl: Wtedy czuć,że jedzie...po prostej :padam:
kukaszr napisał/a:
http://serwisy.gazeta.pl/...26,1910894.html

Artykuł stary jak świat :kwasny:

U nas jest takie chore podejście .. wszystko co ma poniżej 100KM nie jedzie i nadaje się na moto do nauki jazdy. Bez lytra pod dupą to nie jazda :rotfl:
500 tka to już motorower.. no ale skoro w skuterach montuje się 600tki....Świat zwariował ;)
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon 18 Maj, 2009   

Ja czekam na skuter o pojemności 1 litra i mocy ok. 100 KM osiąganych w granicach 7500-9000, skuter 800-tka już jest.

Kolega ma ER5 po sesji i całym zamieszaniu ze wszystkim muszę poprosić go o wypożyczenie Kawy, tak aby przejechać się.
_________________
www.gs500.pl
 
 
Jamez
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Maj, 2009   

Jeździłem ER5 2 weekendy temu w okolicach Krakowa, mam bardzo pozytywne wrażenia. Moto miało 11 lat, przewiercony wydech :) i smigało super. Biegi wchodziły 'na dotyk' - może dlatego że już skrzynia zużyta :hyhy:
Trudno jednoznacznie powiedzieć na czym lepiej, słyszałem że jeśli chodzi o niezawodność to jednak GS lepszy...
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Maj, 2009   

Ja na początku jak odgręciłem GSa na prostej, miałem taki matrix w głowie, że jak się zatrzymałem to cały świat talej do przodu jechał :P Ogólnie początki takie dziwaczne były i chyba dzięki temu, że to nie 'lytr' uniknąłem nieprzyjemnych sytuacji.
A GSem pojechać się da i to konkretnie, ale co o tym może wiedzieć ktoś, kto tylko po prostej jechać potrafi? Najpierw technika a później zabawa z mocą. No chyba że ktoś ma ambicje zostać miszczem prostej.
Każde moto ma swoje wady i zalety, dla tego mamy wybór :)
 
 
DJ Rafus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Maj, 2009   

Wczoraj miałem niestety okazję zobaczyć jak wyglądają tacy ludzie jak autor postu w który mówi że 500-ceta nie jeździ. Śmignęło obok mnie 4 gości z prędkością wole nie wiedzieć jaką (teren zabudowany, dużo wzniesień) przejechałem ok 800 metrów i za jednym z wzniesień stało uno z wbitymi do środka drzwiami a spory kawałek dalej w fosie leżał jeden z tych którzy mnie mijali :/ Wszystko jest dla ludzi, niestety nie wszyscy ludzie potrafią z tego korzystać :/
 
 
Leon84
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Maj, 2009   

metalbeast napisał/a:
Najpierw technika a później zabawa z mocą

DJ Rafus napisał/a:
Wszystko jest dla ludzi, niestety nie wszyscy ludzie potrafią z tego korzystać

:ok:
Gdyby wszyscy kierowali się takimi zasadami...ehh
 
 
djmauro
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Maj, 2009   

Jechałem CB 500 na jeździe próbnej jak szukałem sobie motocykla, była to wersja z owiewką z 1999 roku. Trzeba przyznać, że jest nieco dynamiczniejsza od GS ale bez przesady, jak wiadomo sprzęty są bardzo zbliżone do siebie. Plusem i zarazem minusem CB jest chłodzenie cieczą- wiadomo pozytywnie wpływa szczególnie na jazdę w korkach, ale za to serwis robi się droższy.
Moim zdaniem jedynym kryterium wyboru CB ER GS powinien być stan konkretnego egzemplarza :] No i jeszcze gusta ale o tym się nie dyskutuje.
A co do narzekania "brak mocy" itd. to dla mnie jest to zaleta, jak każdy początkujący, zaczynający na 250 motocyklista uważam, że wsiadanie na coś mocniejszego na początek to przesada, a poza tym na naszych dziurach te 150 km/h to i tak za dużo, więc nie ma się co napinać i kozaczyć, bo takie komentarze prowadzą, prędzej czy później prosto na cmentarz ;)
Wiem, że to stare jak świat prawdy, ale sam niedawno szukałem takich odpowiedzi, więc może komuś się przydadzą :)
 
 
C-bool
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Maj, 2009   

Jak dla mnie to mało ważny jest v-max, bardziej liczy się przyśpieszenie... ;)
 
 
Hubix
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Maj, 2009   

Ja szukałem GS'a cały czas. Chwilkę zastanawiałem się nad CB500, ponoć lepsza.

Pokierowałem się jednak designem, bezkonkurencyjnie wygrał GS :)

Znam ludzi co jeżdżą na 125 i im się to podoba.
 
 
djmauro
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Maj, 2009   

Cytat:
Znam ludzi co jeżdżą na 125 i im się to podoba.

Bo w sumie 125 to fajne maszynki :] Na kursie jeździłem na ybr 125, potem miałem okazję przejechać się CBR 125 i powiem szczerze, że taki lekki motocykl też ma swoje zalety, w korku łatwiej przejechać, w garażu przestawić, a na dodatek przewrócić znacznie trudniej :]
Zastanawiałem się nawet nad zakupem CBF 125 ale jakoś tak się na niej czułem za duży, poza tym jak to koleżanka stwierdziła, "głupio na wygląda na tych wąskich oponkach" :hyhy:
 
 
midd 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 38
Dołączył: 03 Lip 2008
Pochwał: 5
Posty: 951
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 18 Maj, 2009   

Cytat:
Znam ludzi co jeżdżą na 125 i im się to podoba.


na miasto 125 to pierwsza klasa, nasz polski romet robi fajne sprzęty tej pojemnosci

http://www.romet-motors.p...ykle-k_125.html

co to tematu to imho lepszy w praktyce jest GS

dla amatora nie ma to znaczenia jakie są zawiechy albo jakie są heble. bo to i tak jego pierwszy motocykl i nie ma sie porównania ani wymagań, a na GS er5 i CB jeździć sie da z podobną przyjemnością.

GS ma jedną wielką której brak jego konkurencji, jest bardzo popularny przez co dostęp do ewentualnych części jest spory a i prostota konstrukcji sprawia ze ciężko źle wyserwisować gska choć jak niestety wiemy to tez się zdarza. :)
_________________
http://www.bikepics.com/members/beer4free/
 
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Wto 19 Maj, 2009   

Sam od wielu wielu lat, a dokladniej od 2000 roku chciałem mieć GS-a, w tamtych czasach kupiłem dwa numery ŚM i akurat pisali o GS-ie i jakoś tak mi wpadł w oko i siedział w duszy.
Przy zakupie nie szukałem innych motocykli, niby CB500 ma mocniejszy silnik i bardziej nowoczesny ale jakoś mi nie pasuje, ER5 wg mnie hamulcami mocno przegrywa z GS-em.
Jak zbierałem na motocykl to najpierw planowałem Jawę350, później na RometaK125 (Jawę kupiłbym do 2 tys. zł, Rometa za 3,5) a następnie na GS-a. Tym bardziej że kupując GS-a planowałem że zostanę z nim trochę dłużej.
Wiem że jakbym kupił CB500/ER5 to bym ją po rok zmienił i kupił Bandita600.

Po 12 tys. km wiem że na GS-ie mogę jeździć nawet 10 sezonów i naprawdę ciężka sytuacja życiowa musiałaby mnie zmusić do sprzedaży.
_________________
www.gs500.pl
 
 
Irek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Maj, 2009   

Dokładnie tak samo jak ty poznałem Gs'a :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.