WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Szarpie przy przyspieszaniu
Autor Wiadomość
Irek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Sie, 2008   

może o 2 miesiące za duzo..
 
 
sakul
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Sie, 2008   

Składając moto po czyszczeniu gaźników natknąłem się na odstający kabel. Złożyłem wszystko a moto nawet nie kręcił. Kontrolki się paliły ale światła i rozrusznik nie. Okazało się że ten kabel miał być podłączony do masy. Teraz wszystko śmiga. Trochę bym się zbłaźnił oddając do mechanika. Działa dobrze wiec nie będę regulował gaźników. Poza tym dzisiaj się przyjrzałem świecom. Białe to złe określenie. Są po prostu trochę jasne :P
 
 
Otyniak
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Sie, 2008   

Ja bym stawiał na kranik, przewody paliwowe, albo jakieś syfy na dnie baku. Jeśli masz taki objaw, że jak już zacznie przerywać i na chwilę staniesz i zgasisz maszynę to potem przez jakiś czas jedzie dobrze; tak jakby trochę paliwo nie nadążało dochodzić do gaźników...
 
 
scrimer
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Maj, 2009   Szarpie przy przyspieszaniu

na poczatek chcialbym sie przywitac z racji tego ze jestem na tym forum nowy. gs mam od roku i niestety nie moge sie nim zbytnio nacieszyc. motor ma przejechane 12 tys km jest z 1993 roku. ogolnie bardzo zadbany i w swietnym stanie. ale jak to sie mowi nie ma rozy bez kolców. po przyprowadzeniu z niemiec byly niemale problemy z jego uruchomieniem. po wielu probach sie udalo ale nigdy nie chodzil jak powinien - na niskich obrotach bardzo szarpal i nie przyspieszal 0 ogolnie wjazd na rondo na 2 biegu wiazal sie ze zgasnieciem motoru. magik zabral motor i stwierdzil pekniecie korpusu gaznika ( cos w tym stylu ). wymienil caly kurpus - bebechy zostaly stare i od tej pory zaczol sie jeszcze wiekszy dramat. motor gasnie co wcisne sprzeglo nie przyspiesza przerywa w calym zakresie obrotow. mechanior twierdzi ze nie ma pomyslu co to moze byc i tak od wiosny przejechalem moze 30 km. blagam pomozcie sezon w pelni a ja chyba niedlugo z rozpaczy zaczne zakladac kask do jazdy na rowerze.. pozdrawiam Forumowiczow i z gory dziekuje za cenne sugestie
 
 
MacDada 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 35
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 169
Skąd: PL
Wysłany: Pon 04 Maj, 2009   Re: problem z gaźnikiem - brak mocy szarpie

scrimer napisał/a:
motor ma przejechane 12 tys km jest z 1993 roku.
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
 
 
Spajdi
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Maj, 2009   

Scrimer jak można napisać, że motor w bardzo dobrym stanie i zadbany jak nie jeździ ? :przestraszony: Szok... Ktoś wcześniej BARDZO dbał o moto, a akurat Tobie sprzedał to już moto nie jeździ :rotfl:

Generalnie powiem tak, że weź do porządnego mechanika podjedź niech to zrobi jak będzie trzeba kup używane gaźniki w dobrym stanie cena ok. 150-250zł często spotykane na allegro z GS'ów po rozbiórce. Zadałeś tak ogólnikowe pytanie, że tam może być 100 powodów dlaczego ten moto tak chodzi...
 
 
Leon84
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Maj, 2009   

scrimer napisał/a:
mechanior twierdzi ze nie ma pomyslu

C..uj mu w dupe po same jaja ,
A ty szukaj inego serwisu/mechanika.

Przyczyn niewłaściwej pracy gaźników może być tyle ile w nich części :/
Poczytaj istniejące już wątki o podobnej tematyce i może coś wymyślisz we własnym zakresie. Jesli nie czujesz się na siłach do grzebania w gaźnikach to lepiej nic nie ruszaj tylko szybko szukaj innego serwisu.
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon 04 Maj, 2009   

Załamuje ręce jak czytam o takich mechanikach. Normalnie tragedia.

Po pierwsze to co na liczniku to jedna sprawa, a rzeczywistość to co innego. W ogóle nie ma się co przejmować tym ile jest na liczniku.

Dobry mechanik ma zweryfikować usterkę, i naprawić ją. Czasami musi to kosztować bo jest do wymiany/naprawy wiele elementów.

Tak jak Leon84 pisze, zmień mechanika.
Od mechanika masz wyjechać sprawnym motocyklem.

Z Kluczborka do Leona84 masz stosunkowo blisko...
Może ubijecie interes.
http://forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=3106
albo szukaj serwisu w Częstochowie, Opolu lub nawet pomyśl o serwisie na śląsku...szukaj tematów o serwisach m.in. na śląskim forum motocyklowym.

Mam jedną radę: full serwis u kogoś kto się zna lub próbujesz sam, tylko zacznij od przestudiowania forum, serwisówki itd.
_________________
www.gs500.pl
 
 
lukasz80
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Lip, 2009   Problem szarpie po odkreceniu manetki ;/

Witam,wiem ze było już parę tematów o tym ale w żadnym nie znalazłem odpowiedzi ;/ a wiec moja gr przerywa jak się jej leciutko odkręci manetkę tak ja szarpie na luzie jest wszystko ok tylko jak jadę to ja szarpie jak odkręcę trochę manetkę da się jechać ale muszę mieć manetkę prawie puszczona co to może być? wymieniłem świecę kable wysokiego napięcia (może to być przez to ze dałem taki zwykła a nie ten z miedzianym drutem?) wyczyściłem kranik przewód paliwowy i nic dalej tak samo jak sprawdzić czy to może być wina albo gaźników albo zaworów da się to jakoś sprawdzić? Proszę o pomoc :)
 
 
mr0zd
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Lip, 2009   

A może to łańcuch z zębatkami?
 
 
lukasz80
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Lip, 2009   

To nie łańcuch a po za tym mam nowy napęd,dziś przeczyszczę dysze w gaźnikach możne są pozatykane,tylko chyba mam ustawiona zła mieszankę bo świecę są czarne

[ Dodano: Pią 24 Lip, 2009 ]
a mam takie pytanie czy przepustnice powinny się podnosic do góry jak przekręcę manetkę? bo u mnie one się nie podnoszą tylko jakieś zaworki z przodu się ruszają czy tak ma być? bo mi się wydaje ze przepustnica powinna się podnosić i wtedy silnik dostaje powietrza
 
 
karoleq_90
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Lip, 2009   

Naturalnym jest że przepustnice podnoszą się do góry gdy kręcisz manetką :]
 
 
lukasz80
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Lip, 2009   

a u mnie kręcę i się nie podnoszą wiece jak toi naprawić i dlatego szarpie bo nie dostaje powietrza
 
 
Breżniew 



Wiek: 51
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 1
Posty: 1268
Skąd: Olecko
Wysłany: Pią 24 Lip, 2009   

Masz pewnie dziurawe membrany-odkręć dekielki i wyjmij przepustnice z membranami. Nie pogub części, a szczególnie uważaj na małe oringi pod dekielkami. Na króćcach do synchronizacji muszą byc założone zaślepki.
Zajrzyj do serwisówki zanim zaczniesz rozbierać.
_________________
Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
 
 
 
lukasz80
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Lip, 2009   

zrobiłem jeden gaźnik i podnosi się jak odpalę i dodawam gazu tak ma być?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.