WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: leon
Nie 18 Sty, 2009
Bezmyslnosc, glupota, zawisc, generalizowanie...:/
Autor Wiadomość
Spajdi
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Lip, 2008   Bezmyślność, głupota, zawiść, generalizowanie...:/

Witam, dlaczego użytkownicy dróg muszą się dzielić na "zawodowców - taksówkarze, kierowcy samochodów ciężarowych, kierowców samochodów osobowych i motocyklistów i wszystkie "grupy" użytkowników dróg muszą na siebie psioczyć, wyzywać się itp. itd. :/

Przykład idiotycznego zachowania ze strony kierowców "zawodowych"... :

http://pl.youtube.com/watch?v=ZXxbKxzcLrY&NR=1

Nie mogę tego pojąć jak można czerpać przyjemność zrobienia komuś na złość bo mu kiedyś jakiś kierowca osobówki "coś zrobił" ... :kwasny: :znudzony:

Dlaczego większość ludzi generalizuje ?! W każdej "grupie" kierowców są normalni i są "normalni inaczej" i nie ważne czy ktoś jedzie motocyklem, samochodem osobowym czy ciężarowym wszystko zależy od kierowcy, a nie od tego czym jedzie :looka:

Poczytajcie komentarze pod filmikiem... Tragedia, że ludzie mają taki charakter "jak pies ogrodnika"... ehhh :kwasny:

Ja już powoli nie mam siły nawet tego wszystkiego komentować w świecie polityki jest to samo ktoś zagłosował na inną partię to od razu lecą bluzgi, wyzwiska itp.

Ciekawi mnie czy w innych krajach ludzie mają podobną mentalność ?

Pozdrawiam.
 
 
Majic 

Model GSa: GS 500E
Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2008
Pochwał: 1
Posty: 589
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 12 Lip, 2008   

Nie wiem jaki sens był w tym blokowaniu, ale pewnie nie robili tego, żeby mieć ubaw.
Rok temu wracając z wakacji jechałem autostrada i było jakieś zwężenie drogi. Oczywiście korek na 2 kilometry. Ci, którzy stali na prawym pasie i czekali na swoją kolejkę prawie czasy czas stali. Natomiast "cwaniaki" jechali lewym pasem jak najdalej i pod koniec wbijali na prawy pas. Żeby ukrócić ten wybryk niektórzy zjeżdżali na lewy pas i jechali z taką prędkością jak prawy pas. Dla mnie to było fair i każdy czekał tyle samo, ale oczywiście ci z lewego pasa burkali, klneli i trąbili...

Nic mnie bardziej nie denerwuje na drodze jak cwaniactwo.
_________________
Prowadzący G.G.G. (Gieesową Grupę Geriatryczną).
 
 
 
Spajdi
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Lip, 2008   

Racja Majic Ci co jadą lewym do końca i potem się wbijają to cwaniaki i nie wiem co chcieli osiągnąć Ci kierowcy na filmie, ale IMHO nie ma dobrych powodów (poza jakimś ogólnopolskim strajkiem kierowców), żeby robić na drodze takie wybryki... "My nie możemy szybciej to oni też szybciej nie pojadą" itp.

Jeszcze jedna opinia pseudo "motocyklisty" pod tym filmem "ja mam motocykl i bym ich wyprzedził środkiem" ehe już widzę jak wjeżdża między 2 tiry... :zabawa: Potem opinia o motocyklistach jest jaka jest jak takie "osobniki" się wypowiadają ... :zdziwko:

No, ale na to niestety nic się chyba nie poradzi trzeba samemu dawać przykład kultury na drodze jadąc jakimkolwiek pojazdem i tyle ja czy jadę puszką czy GS'em zawsze staram się kogoś wpuścić, zrobić miejsce, podziękować itp. ;)
 
 
GSadmirer 


Model GSa: GS 500F
Wiek: 38
Dołączył: 16 Paź 2007
Pochwał: 1
Posty: 756
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 12 Lip, 2008   

"Jazda Polska"

a tak powaznie, to z prawej strony bylo dosyc miejsca by wyprzedzic. Mogliby podczas tego manewru kierowcy puszek nie odrywac dloni od klaksonu. Albo wyprzedzic ich prawo strona i w 3-4 po wyprzedzeniu, uformowac sie z zwolnic do 30km/h ;)

Tez nie mozna generalizowac, ale jestem troche do poz taryfiarzy uprzedzony. Czesto wlasnie sie wbijaja na krzywy ryj z pasa przeznaczonego do jazdy w innym kierunku, etc.
_________________
Nie jeźdź szybciej niż myślisz
 
 
 
nordtrans
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Lip, 2008   

Mój ojciec jest kierowcą zawodowym, jeździ Tirem i jest również motocyklistą. Ja myśle, że kiedy Ci wszyscy masterdriverzy z osobówek pojechaliby chociaż raz w trase dużym samochodem sami by zrozumieli jak to jest, przykład? Skład waży 40ton załadowany na pełno, rozpędzenie go do tych 90km/h zajmuje kilka minut.. a taki cwel jeden z drugim widząc tira wyjeźdza np z bocznej drogi i wychamowuje cały skład do 20km/h, sami wiecie, że szlag człowieka może trafić już nie mówiąc o paliwie które sie marnuje, a na dodatek jest zarabiscie drogie. Kolejna rzecz to te wyprzedzanie które widzimy na filmiku, jak widać są to patelnie, tych ludzi bronić nie będę, bo sam widziałem jak jeżdzą... Ale do rzeczy, każda ciężarówka ma coś takiego jak ogranicznik prędkości, nie służy to tylko zmniejszeniu prędkości ale także zużyciu paliwa, ponieważ samochód ciężarowy bardzo duże odcinki pokonuje samą siłą pędu a jadąc za innym tirem który ma mniejszy ogranicznik, funkcje dawkowania paliwa przejmuje kierowca, i staje się to nieekonomiczne no i oczywiście denerwujące bo chyba nikt nie lubi się 'wlec' za kimś z przodu. Ostatnie mi czasy ojciec nie wytrzymał już nerwowo po tym jak cwaniaczek w nowym audi zajechał mu droge 2razy i wychamował go do zera przed światłami po czym dodał po gazie a ojciec został na czerwonym, niestety miał pecha bo na następnych był wypadek i ojciec go doszedł.. nie wytrzymał, gość dostał po pysk, okazał sie 23letnim cwaniaczkiem w samochodzie ojca. Mógłbym wiele pisać o tym jak jeźdzą osobówkami... ale co to da? przecież wszyscy z osobówek są święci. Pozdro i sory za chaotyczne pismo.
 
 
kamil.k
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Lip, 2008   

Majic napisał/a:
Nie wiem jaki sens był w tym blokowaniu, ale pewnie nie robili tego, żeby mieć ubaw.
Rok temu wracając z wakacji jechałem autostrada i było jakieś zwężenie drogi. Oczywiście korek na 2 kilometry. Ci, którzy stali na prawym pasie i czekali na swoją kolejkę prawie czasy czas stali. Natomiast "cwaniaki" jechali lewym pasem jak najdalej i pod koniec wbijali na prawy pas. Żeby ukrócić ten wybryk niektórzy zjeżdżali na lewy pas i jechali z taką prędkością jak prawy pas. Dla mnie to było fair i każdy czekał tyle samo, ale oczywiście ci z lewego pasa burkali, klneli i trąbili...

Nic mnie bardziej nie denerwuje na drodze jak cwaniactwo.


niestety ale chyba sie mylisz z tym że ci co jadą lewym pasem to cwaniaki itd. bo w świetle przepisów jesli droga dwupasmowa z jakiegos powodu staje sie droga jednopasmowa to do momentu zweżenia oba pasy powinny byc zajęte a ruch powinien sie odbywac wahadłowo :)

sam jak widze korek to wale prosto przed siebie obojętnie którym pasem dopóki tylko sie da.pamietam jak jezdzilem do łodzi i robili droge to tez były tego typu problemy. na szczęsci były postawione barierki które można było łatwo ominac i jechac niby pasem ktorym nie było wolno mimo ze poza barkierkami i pachołkami nic wiecej na nim nie stało .pózniej wystarczyło wskoczyc przed kierowce który zaspał przy ruszaniu kolumny i problem z głowy :D
 
 
Majic 

Model GSa: GS 500E
Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2008
Pochwał: 1
Posty: 589
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 12 Lip, 2008   

kamil.k napisał/a:
na szczęsci były postawione barierki które można było łatwo ominac i jechac niby pasem ktorym nie było wolno mimo ze poza barkierkami i pachołkami nic wiecej na nim nie stało .pózniej wystarczyło wskoczyc przed kierowce który zaspał przy ruszaniu kolumny i problem z głowy :D


Powinni stać gliniarze i kasować takie przypadki. Dostałbyś kilka setek i byłby problem z głowy. A teraz pomyśl... po co były te barierki?
 
 
 
Spajdi
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Lip, 2008   

Nordtrans nie przesadzaj, że rkilka minut się zestaw rozpędza do 90km/h albo jakiś trup albo przeładowany... Nie raz jeździło się za tirami jakuszały i jakoś się do tych 80-90 w miarę bezproblemowo rozpędzały także nie przesadzałbym tak raczej bo łatwo zauważyć jadąc za zestawem jak się rozpędza i wcale takiej tragedii nie ma... Poza tym firmy transportowe powinny się pozbyć kopcących trupów i kupić normalne ciągniki to i by się do tych 90 załadowane dobrze rozpędzały w miarę ;) W każdym razie nie o to chodzi wiadomo, że w każdej grupie kierowców są normalni i są "wybryki" i chodzi o to, żeby być bardziej wyrozumiałym i zachowywać się jakoś po ludzku na tej drodze... Szacunek do innych uczestników ruchu mieć :)

Pozdrawiam :ok:
 
 
Yarccom 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1934
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 13 Lip, 2008   

Majic napisał/a:
Rok temu wracając z wakacji jechałem autostrada i było jakieś zwężenie drogi. Oczywiście korek na 2 kilometry. Ci, którzy stali na prawym pasie i czekali na swoją kolejkę prawie czasy czas stali. Natomiast "cwaniaki" jechali lewym pasem jak najdalej i pod koniec wbijali na prawy pas


po to sa 2 pasy by z nich korzystać
czesto na miescie sie widzi że 1 pas zawalony a drugi puściutki gdzie tu przepustowość

Majic napisał/a:
Żeby ukrócić ten wybryk niektórzy zjeżdżali na lewy pas i jechali z taką prędkością jak prawy pas. Dla mnie to było fair i każdy czekał tyle samo

a co to za komuna na drodze

nordtrans napisał/a:
nie wytrzymał, gość dostał po pysk

gdyby twój ociej trafił na mnie sprawa by sie skończyła w sądzie z wyrokiem wskazującym
powiedz tatuśkowi by nie był taki chojrak ....

Cytat:
niestety ale chyba sie mylisz z tym że ci co jadą lewym pasem to cwaniaki itd. bo w świetle przepisów jesli droga dwupasmowa z jakiegos powodu staje sie droga jednopasmowa to do momentu zweżenia oba pasy powinny byc zajęte a ruch powinien sie odbywac wahadłowo
:ok:

kamil.k napisał/a:
na szczęsci były postawione barierki które można było łatwo ominac i jechac niby pasem ktorym nie było wolno mimo ze poza barkierkami i pachołkami nic wiecej na nim nie stało .pózniej wystarczyło wskoczyc przed kierowce który zaspał przy ruszaniu kolumny i problem z głowy

a to juest juz własnie cwaniactwo :]
_________________
Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
 
 
nordtrans
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Lip, 2008   

Yarccom

OJciec nie jest cwaniaczkiem, jeździ od 20lat , poprostu raz nie wytrzymał... Zdarza się, i ojciec żałuje. Gostek nie dzwonił po policje, nic nie zrobił , oprócz 'buraka' na twarzy przed swoją lubą która z nim jechała.

Może zrozumiał swój błąd? :)

Pozdro.
 
 
leon 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 43
Dołączył: 01 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1819
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 14 Lip, 2008   

Yarccom napisał/a:
nordtrans napisał/a:
nie wytrzymał, gość dostał po pysk

gdyby twój ociej trafił na mnie sprawa by sie skończyła w sądzie z wyrokiem wskazującym
powiedz tatuśkowi by nie był taki chojrak ....


Ja to trochę rozumiem. Sam jestem raczej spokojny, ale nie raz naprawdę mam ochotę wysiąść/z siąść (zależy czym jadę) i przekazać najpierw ustnie, a potem fizycznie swoje zdanie na temat czyjegoś stylu jazdy. Do dziś udawało mi się powstrzymać i jestem z siebie dumny.

Ale miałem sytuację jakby od drugiej strony. Tak w skrócie żeby nie przynudzać: kilka lat temu, stoję do skrętu w lewo na podporządkowanej 126p, za mną gość dostawczakiem zaczyna się niecierpliwić i trąbić, ja mu przez okno "fuck you", widzę, że włączył lewy kierunkowskaz i już nie chce na wprost tylko w lewo za mną, i rzeczywiście był niezły rajd po podkrakowskiej Wieliczce, gość w końcu zadzwonił po kumpla który mi zajechał drogę, obydwaj z przodu i z tyłu wyskoczyli do mnie, dostali porządnie gazem po oczach (dobra rzecz - warto ze sobą wozić) i zacząłem uciekać dalej dzwoniąc po policję, która dość szybko pojawiła się gdzie trzeba dzięki moim wytycznym. Po krótkiej pogawędce w radiowozie zostałem pięknie przeproszony i poproszony o nie zgłaszanie oficjalnego oskarżenia o niebezpieczną jazdę i próbę napadu (jakoś tak - minęło już parę lat). Pomocny w w/w sytuacji okazał się świadek który jechał ze mną. Podsumowując przemoc na drodze nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, ale porządnie zjeb... kogoś nie raz jest konieczne.
 
 
 
Grzechu16 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 34
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 12
Posty: 2051
Skąd: Czechowice-Dz/Kraków
Wysłany: Pon 14 Lip, 2008   

Niesmaczna sytuacja jak cholera :/ Ale Leon trzeba przyznać zachowanie z Twojej strony godne :) Dobrze, że Ci buzi nie obili...
 
 
 
nordtrans
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Lip, 2008   

LEON

Nie no to mój ojciec nikogo nie gonił :)

Wysiadł z auta do gościa, oczywiście był zezłoszczony, ale to co sprawiło że gość dostał w pysk to jego uśmieszek, wiesz taki że każdego wyprwadzi z równowagi tymbardziej że człowiek jest zdenerwowany..

Pozdro ;)
 
 
sebastiantoja 

Model GSa: GS 500E
Wiek: 35
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 171
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 14 Lip, 2008   

Jadąc jako pasażer mojego ojca już dwukrotnie napotkałem na drodze sytuację, w której samochód przed nami zwalniał a gdy ojciec chciał go wyprzedzić to przyspieszał, znów zwalniał i tak w kółko...

Pierwszy kierowca najwyraźniej się wkurzył gdy go ojciec na trasie wyprzedził, zaraz dał gazu, wyprzedził nas i zwolnił. Bawił się tak chyba z 5 minut. Wkurzające na maksa. Nie dało się nic zrobić bo miał mocniejsze auto. W końcu się zatrzymaliśmy na stacji, poczekaliśmy i dalej w drogę.

Druga akcja to jakieś młode szczyle się bawiły, ale to już było w mieście. Na drugich światłach trafili na czerwone i nie byli pierwszym samochodem. Ojciec spokojnie wyszedł z auta, zapukał w szybkę, kierowca-szczyl otworzył, dostał zjebkę i jechał już spokojnie:)
_________________
To be old and wise, don’t we first have to be young and foolish?
 
 
 
Lemon 



Wiek: 39
Dołączył: 06 Lis 2007
Pochwał: 1
Posty: 1214
Skąd: 0-61
Wysłany: Pon 14 Lip, 2008   

no to dziś bym zaliczył załadowanie w doope.. i to tak konkretnie..

na mieszka I w poznaniu (szybka traska) jechalem jako przedostatni w kolumnie, zobaczylem kolesia na rowerku który stanął na wysepce.. pamiętając czasy gdy smigalem na rowerku mowie se a co.. tez lubilem jak ktoś mnie przepuszczał..

hamowanie silnikiem.. az do jedyneczki i wtedy mega piska za mną.. nie wiem co się stalo, ale nawet nie spojrzalem w tyl tylko odruchowo odkreciłem max manetke- podeszlo do czerownego i to mnie uratowało. zatrzymalem się chwilke za pasami i odwróciłem w tył.. jakiś bamber zagadał się (znów kuWa!?) i wyhamował przed przejsciem, ale na miejscu gdzie sekundke wcześniej stałem ja..


wiem, że gdybym nie hamował silnikiem byłoby wąsko.. :kwasny:
_________________
pozdrawiam- Juli(an)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.